Sens istnienia światów z handlem 1/2

Czy jest sens pojawiania się światów z prędkością handlu 1/2?


  • W sumie głosujących
    42
Ale przecież oszczep zapoczątkował płacz o to. A reszta mu przytakuje tylko.

Uważam że prędkość handlu to element rozgrywki i powinien być zmieniany tak samo jak prędkość jednostek czy rozbudowy miasta.

A zmiana tego, bo oszczepowi lecą surki 4h, ludzie xd
bravo2.gif
 
Myślę, ze jak zloze propozycje, zeby ci ograniczyć dostep do internetu to takze wiekszosc będzie za. I to nie tylko dlatego, ze oszczep tak chce
Serio jakiś odklejony jesteś xd

Jak ktoś //ciach// to znaczy, że ma zniknąć?

Ktoś ma inne zdanie niż oszczep, o niee, trzeba go jakoś zablokować

Ty nawet nie masz świadomości jak głupio piszesz i to jest najgorsze, bo jak do urny tacy idą to także stawiają krzyżyk na pamięć, niestety.

I wyszło jak wygrywasz światy, zapraszasz wszystkich najlepszych do siebie, //ciach//, aby potem w przeciwnych sojuszach nie było graczy, którzy mogą Ci zabrać wioche, a na końcu chwalisz się, że nikt Ci wiochy nie zabrał xd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja jestem pierwszym orędownikiem różnorodności światów akurat :p, ale..
Wolniejsze jednostki = możliwy dłuższy czas na reakcje na ataki, nie musisz siedzieć 24/7.
Wolniejsze światy = rzadziej występujące akcje, mniej woja, spokojniejsza rozgrywka, większe znaczenie złota i optymalizacji, więc oba rodzaje światów mają jak najbardziej sens.
Pytanie co ciekawego według Ciebie oferuje wolny handel? Bo dla mnie, ani dynamiki nie zmniejsza, ani nie pozwala na poświęcanie mniej czasu na grę. Może jedyne co pozwala to jakoś optymalizować układ miast, ale to tylko teoretycznie, bo w praktyce żadnego przekładu to mieć raczej nie będzie.

A dyskusję rozpocząłem właśnie dlatego, by poznać jakieś argumenty za wolnymi handlami(bo sam mam problem takowe znaleźć :p).


Gościu, ale to dyskusja ogólnie o światach z wolnym handlem, a nie czy prędkość zmieniać na chani czy jakkolwiek się tamten serwer nazywał xd.
I z Tobą można konstruktywnie porozmawiać, a Oszczep odziedziczył, po swoich graczach jakieś zwierzęce okrzyki, których tutaj nie będę cytować, bo dostanę bana.

Ja uważam, że prędkość handlu, zmniejsza, dynamikę gry.

Zauważmy różne sytuacje, np. Jak grałem na świecie z Mulardem( nie pamiętam nazwy, prędkość 3/3/3), on sobie przesyłał surki z różnych części morza i w jeden dzień odbudował całe wojsko i oczywiście skrócił, odbijał i na drugi dzień to samo, miał do dyspozycji wszystkie miasta do tego.

Teraz rozważmy tą samą kwestię z ustawieniem(3/3/2), nie miałby już do dyspozycji tylu wiosek, bo przy prędkości handlu 2 te czasówki są dość duże, a więc musiałby się ograniczyć do wiosek obok konkretnej w której kolejkuje wojsko.

Zmiana handlu zmienia koncepcje gry i trzeba pomyśleć o dobrym rozmieszczeniu wiosek, aby kolejkowanie nie trwało 4 dni :D

Podsumowując, każda zmiana cyferki w prędkości, coś zmienia na świecie, również handel. Równie dobrze Grzesiek mógł się spłakać o to, że mu jednostki pływają za wolno i zrobić ankietę, aby nie wypuszczać świata wolniejszego niż 3 xd
 
Ale przecież oszczep zapoczątkował płacz o to. A reszta mu przytakuje tylko.

Uważam że prędkość handlu to element rozgrywki i powinien być zmieniany tak samo jak prędkość jednostek czy rozbudowy miasta.

A zmiana tego, bo oszczepowi lecą surki 4h, ludzie xd
Ale przecież nikt mu nie przytakuje bo tak powiedział .W tym przypadku ma rację bo na tej szybkości świata kolekujesz dużo za długo czekając aż ci surka doleci 2 wyspy dalej 20 min to jest paranoja.
 
Zmiana handlu zmienia koncepcje gry i trzeba pomyśleć o dobrym rozmieszczeniu wiosek, aby kolejkowanie nie trwało 4 dni :D
Więc jaką koncepcje widzisz przy olimpie gdzie na stracie zakładasz paliki na całym świecie od morza 46/34/53? Chyba, że koncepcja polega na tym, że palikujesz wszystko w jednym miejscu i na starcie przegrywasz już sobie świat
 
Do góry