[Nowość] Serwer abonamentowy

czy jesteś za wprowadzeniem propozycji w życie?

  • Oczywiście

    Głosy: 19 45,2%
  • Nie

    Głosy: 13 31,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 10 23,8%

  • W sumie głosujących
    42
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W założeniach Grepo tak jak i wiele innych gier jest "darmowe" w praktyce wygląda to tak, że twórcy wprowadzają coraz to więcej "dodatkowych" opcji bez których albo grać się nie da, albo zajęcie sensownego miejsca w top jest praktycznie nie możliwe i to bez względu na umiejętności i poświęcony czas.
W związku z tym proponuje dodanie dodatkowej opcji przy specyfikacji serwera. Abonament.
Serwer taki nie różnił by się niczym od tradycyjnego (byłyby zmienne podboje, prędkość itd. na każdym serwerze inne), z wyjątkiem tego, że nie byłoby możliwości kupienia za złoto niczego. Byłby za to co 2 tygodnie automatycznie pobierany abonament w wysokości 500 złota. Jeśli ktoś w momencie automatycznego pobierania nie miałby na koncie takiej ilości złota nastąpiłoby wylogowanie i brak możliwości zalogowania do momentu zasilenia konta.
Za abonament dostawałoby się WSZYSTKICH doradców na stałe. Nie byłoby możliwości rezygnacji z części i płacenia mniejszego abonamentu.
Po pierwszym logowaniu na dany serwer dostawałoby się 72h (3dni) abonamentu (a co za tym idzie wszystkich doradców) gratis. Co dałoby czas na dokonanie płatności. Misje z samouczków dające doradców, byłyby pominięte jako, że doradcy (wraz z abonamentem) są na start z automatu.
W ten sposób za przelew niecałe 350zł dostawałoby się abonament na prawie 2 lata i pewność, że WSZYSCY gracze na serwerze na którym się gra mają równe szanse.
Dodatkowo serwery w systemie abonamentowym powinny ZAWSZE mieć nieaktywne morale, gdyż ochrona graczy słabszych nie ma sensu (wszak wszyscy mają identyczne możliwości, więc słabszych brak).

Myślę, że zyskali by na tym zarówno gracze jak i wydawca gry. Zwłaszcza jeśli wprowadzi wymianę złota na surowce, przez którą dużo graczy może odejść z gry. Tradycyjne serwery pay to win by zostały, gdzie ludzie nie mający co robić z kasą mogliby ją dalej wydawcy gry oddawać, w zamian za bycie top w grze. Inno dalej by zarabiało tak jak do tej pory.
Dodatkowo graczy, którzy normalnie by odeszli mieliby serwer na którym liczyłyby się tylko umiejętności i wysiłek. Zamiast stracić część graczy Inno dalej mogłoby na nich zarabiać.
Nie byłoby też potrzeby zmiany hasła "grepolis, graj za darmo", bo serwery abonamentowe byłyby dodatkiem do "darmowych", a ich ilość byłaby zależna od ilości graczy chcących tam grać (czyli zysków).
Inno nie ma co się martwić, że gracze wydający po kilka tysięcy złotych na obecnych serwerach pójdą na "abonamentowy", bo oczywiste, że nie pójdą mogąc dalej grać na "normalnych" serwerach za złoto. Za to gracze, którzy wcześniej wysupływali kasę na 2-3 doradców z pewnością wygrzebią trochę więcej i zagrają na serwerze "abonamentowym".
Liczę, że propozycja trafi do InnoGames, a wydawca Grepolis przemyśli ją należycie.
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Gracz frajerzy (czyt. złoci) czy nie frajerzy, mnie to mało obchodzi, ale ułatwiać frajerzącym gry nie ma sensu, dlatego głos na NIE.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Były podobne propozycje i twoja tak jak poprzednie nie przejdzie, ale mimo to głos za.
 

DeletedUser15109

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Nie wydaje mi się, żeby było wielu graczy na takim abonamentowym serwerze. Gracze będący w topce dzięki złoceniu raczej nie zrezygnują z serweru na którym obecnie grają po to aby sprawdzić swoje umiejętności i na abonamentowym być na zapewne niższej pozycji
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
Tak mi się wydaje. Głos na obojętne, bo taki właśnie mam stosunek co do tego typu propozycji.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Ale taki serwer byłby oddzielny od innych ? Jeżeli tak, to jest na tak, propozycja nikomu nie przeszkadzająca ..
 

DeletedUser16257

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Obojętnie. Złotnicy mi nie przeszkadzali, płacić nie będę, w topce tak czy siak bym nie był.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

bardzo fajny pomysł. Główna zaleta - nikomu to nie przeszkadza. Zapewne wiele osób wracających z pracy chętnie grałoby na serwerze fairplay ze średnią wieku +30. Ochrona nocna mogłaby tam trwać nawet od 22 do 17 dając wyraźnie do zrozumienia dla kogo to serwer.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Nie przejdzie :) będą stratni a to i tak więcej graczy nie przyciągnie :) +musieliby wtedy ulepszać gre bo inaczej aktualizacje nie miałyby sensu xD jak coś dodają to tylko eventy albo opcje za złoto tak więc można pomarzyć
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Ale taki serwer byłby oddzielny od innych ?
nie, byłby na kupie z normalnym...skąd ty masz pincet postów na tym forum? wszystkie takie mądre?

Idea płatnego serwera krąży tu od lat. Nie wiem czemu nie wprowadzono takowego nawet na próbę. Było tu wiele nieudanych pomysłów realizowanych (światy bez podboju czy bohaterów) a tego doczekać się nie można. Pewnie ktoś to dobrze policzył i wyszło mu na minus.

Propozycja Scypio kulawo argumentowana ale i tak głos na Tak.

Kulawo, bo zakładasz abonament 350 zeta na 2 lata jednoczesnie pisząc, że "..twórcy wprowadzają coraz to więcej "dodatkowych" opcji bez których albo grać się nie da, albo zajęcie sensownego miejsca w top jest praktycznie nie możliwe i to bez względu na umiejętności i poświęcony czas"
Uwierz mi, ze jak umiesz grać to 150 zeta to max co trzeba wydać, żeby w kulminacyjnym momencie świata być top1. Znam dziewczynkę, która na jednym z trudniejszych światów jest obecnie niekwestionowanym Top1 a w grze wydała 2k golda jedynie przez pół roku. Za 350 zeta kupiłaby top1 kazdego serwera dla siebie, dla mamy i dla 3 multikont jakby je używała ;D

Jedyny minus płatnego serwera to brak mięsa armatniego i farm vide pan gąbka a to sól tej grepolisowej ziemi. Na pewno jednak mnóstwo chętnych poszłoby na taki próbny serwer jeśliby powstał. Tylko kto wtedy bedzie zakładal konta na kolejnych swiatach i robił INNO sztuczny tłok? Przecież w to gra tak naprawdę garstka osób.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

za, chociaż myślę, że nie przejedzie, bo inno to się nie będzie opłacać.
Z drugiej strony skoro firma utrzymuję Hiperboreę na której pewnie nikt nie traci premki, bo po co, to być może mogłaby utrzymać serwer na którym wszyscy płacą płacą abonament za fakt, że nikt sobie tego murka w kilka minut nie postawi. Ale nie wierzę, że jednak nie chciano by tam pod byle pozorem czegoś płatnego podrzucić:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15451

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Jestem za. Głównie dlatego by przekonać się jak to w rzeczywistości będziei i ile osób będzie grało na takich warunkach. Może być dziwnie, śmiesznie, ciekawie. I faktycznie skoro utrzymują Hiperboreę to dziwię się dlaczego nie chcą zaryzykowac czegoś takiego. Mnie by to odpowiadało bo dokładnie tyle wydaję na grę jak w propozycji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

jestem za, chetnie bym zagral na takim serwerze. ciekawe tylko czy inno bedzie chcialo zarabiac mniej tworzac taki serwer ,bo przeciez nie przyzna sie ile kasy trzepie na serwerach ustawiajac odpowiednio wysoka oplate.

czy ktos z supportu moze w ogole napisac jakie sa szanse na taki serwer pomijajac juz nawet szczegoly dotyczace wysokosci oplaty za gre na nim??
 

DeletedUser

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Fajny pomysł.Wreszcie serwer na którym złotnicy nie mają przewagi.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Serwer abonamentowy

jestem za, chetnie bym zagral na takim serwerze. ciekawe tylko czy inno bedzie chcialo zarabiac mniej tworzac taki serwer ,bo przeciez nie przyzna sie ile kasy trzepie na serwerach ustawiajac odpowiednio wysoka oplate.

czy ktos z supportu moze w ogole napisac jakie sa szanse na taki serwer pomijajac juz nawet szczegoly dotyczace wysokosci oplaty za gre na nim??

Jak będziemy wiedzieli czy taki serwer ma szanse powstać to damy znać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Serwer abonamentowy

Jestem obojętna. W sumie nie wiem, czy by to wpłynęło na wszystkie światy, ale propozycja z marnowaniem pieniędzy na taki server to strata.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Serwer abonamentowy

Propozycja odrzucona.
Powód: Firma InnoGames nie ma w planach wprowadzana takiej propozycji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry