[Nowość] Serwer specjalny - mapka rozmiar S

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11944
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego serwera z mniejszą mapką?

  • Tak

    Głosy: 28 82,4%
  • Nie

    Głosy: 1 2,9%
  • Obojętne

    Głosy: 5 14,7%

  • W sumie głosujących
    34

DeletedUser11944

Guest
albo puszczać światy z mniejszymi mapkami - byłoby ciaśniej i wtedy byłaby rzeź
jak ktoś ma ochote to niech zrobi propozycje by ukrócić mapke do czterech mórz (wielu by z chęcią nagrało na takim) :D

Cytat juz calkiem stary, ale jakos nikt nie mial ochoty hehe. A propozycja niezwykle interesujaca, pojawiajaca sie w rozmowach graczy na dlugo przed wpisem Matiego. Poswiece chwile i niech to w koncu przejdzie :D
O co chodzi?
Ano o to, zeby byla ta rzez, zeby byla non stop jatka, zeby odleglosci nie ograniczaly tak bardzo i zeby bylo ciekawiej. Oczywiscie taki swiat nie bylby dla kazdego gracza, ale w zamysle jest to swiat specjalny, dla pozostalych graczy zawsze zostaja "normalne" swiaty.
Roznice w porownaniu do obecnych serwerow:
- gramy na duzo mniejszej powierzchni, na dole przedstawie kilka wariantow, z ktorych ktorys mozna wybrac jesli propozycja przejdzie
- eliminujemy skalki, czyli wszystkie wyspy sa z wioskami rolniczymi co pozwoli na wcisniecie na ta mapke wiekszej ilosci graczy
- nie ma Ery Cudow, mala powierzchnia powinna umozliwic jedyne sluszne roztrzygniecie czyli eliminacje przeciwnika

Tych glosujacych, ktorym podoba sie ta propozycja poprosze o wybranie ktoregos z wariantow i podanie swojego wyboru w komentarzu. Osobiscie preferowalbym mapki o ksztalcie kola, aby nikogo nie dalo sie zapedzic do rogu.

Oto warianty:
1.
vn2fxv.png

2.
wvxxn6.png

3.
a4rl6s.png

4.
o51e93.png


Zapraszam do glosowania i do dyskusji ponizej :D
 

DeletedUser26709

Guest
byłoby to ciekawe ale bez możliwości skracania budów i rekrutacji za złoto inaczej jakoś tego nie widzę, bo wpadnie kilku złotników po dwóch na jedno morze i można im nadmuchać
 
Inno nie otworzy świata który będzie przynosił małe dochody , dlatego takie propozycje nie mają wgl sensu
 

DeletedUser11944

Guest
czemu male dochody? gracze na prowincjonalnych morzach praktycznie nie korzystaja ze zlota
 
Złotnicy na początku skracają budowy i wojo , bardzo dużo złota w to idzie , jak nie będzie można skracać to i handel surką będzie marny
 

DeletedUser11134

Guest
jestem za, chociaż prawdą jest, że wpadnie kilku złotników i pozamiatane, to znaczy dobry pomysł szlag trafi. Jeśli INNO nie wymyśli czegoś, żeby zarabiać, ale nie w ten sposób, że można kupić serwer, to ta gra - niezależnie od najlepszych pomysłów graczy - bedzie, tak jak się stała - po prostu do dupy.
 

DeletedUser13617

Guest
Uuu...jakiś świeży pomysł w końcu. Jestem Za.

jestem za, chociaż prawdą jest, że wpadnie kilku złotników i pozamiatane, to znaczy dobry pomysł szlag trafi. Jeśli INNO nie wymyśli czegoś, żeby zarabiać, ale nie w ten sposób, że można kupić serwer, to ta gra - niezależnie od najlepszych pomysłów graczy - bedzie, tak jak się stała - po prostu do dupy.

Generalnie to masz rację ale ja bym to traktował jak wyzwanie.
Bardzo chętnie bym i wygrał i zarobił jednocześnie.

Jednym sojuszem bym się bił krwawo(najarani na grę) a drugi bym sobie wystawił incognito do handlu (emeryci/renciści/ziewacze)
Potem tylko wyśmianie gmarta, podział złota i niewolnic i kolejny puchar na szafkę.
I bardzo chętnie bym ciebie wynajął na księgową tego interesu. Wchodzisz?
 
Pierwsza i trzecia propozycja wygląda najlepiej.
Dodałbym opcje w których nieaktywni byli by szybciej usuwani(7dni), gracze którzy zostali pokonani nie mogą już tam wrócić ciężko będzie to wprowadzić, każdy może sobie zrobić nowe konto ale takie moje marzenie :D
 

DeletedUser10207

Guest
dorzucić miesięczny abonament zamiast złota to i INNO nie straci i każdy gracz będzie miał takie same możliwości i szanse na pokazanie swoich Umiejętności,
ostatecznie jak to ma być Świat specjalny :)
a co do wariantów to jak dla mnie numer I,
 

DeletedUser11944

Guest
abonentowka bylaby idealna, ale taka propozycja juz jest stara i nic z niej niestety nie wyniklo
no i dobra jest tez opcja Garudoo, uwzglednilbym ja w calosci tej propozycji, ale nie wiem czy moge to zrobic juz w trakcie glosowania
 

DeletedUser11944

Guest
A jaki system?
Wlasciwie to taka mapke masz obecnie na kazdym serwerze, po dwoch tygodniach liczebnosc nie przekracza tysiaca osob(grajacych), chyba za duze te mapki w takim razie.
a niech sobie bedzie po jednym serwerze dla kazdego systemu :)
co do tego, ze mapki na nowszych swiatach sa podobne to masz troche racji, ale i tak daja szanse na ucieczki na jakies morza typu 33, chodzilo mi o to zeby szansy na to nie bylo

http://pl61.grepolismaps.org/
w linku masz "najmniejszy" swiat do tej pory (nie licze najmlodszego) i jest troche wiekszy od najwiekszej z moich propozycji, mozesz tez zauwazyc, ze jest sporo wiosek, z ktorymi ludzie uciekli od "centrum wydarzen"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16352

Guest
W ogłoszeniach jest ciekawy świat międzynarodowy,może ktoś się skusi.
 

DeletedUser11134

Guest
na pewno zaproponowany świat rozmiar S ukróciłby taką patologię, że gracze logują się na jakieś M 30 - M 20, rozwalają własne wojo albo szaraki, i mają bardzo wysokie pozycje w rankingach. Na małym świecie typu 4 morza nikt nie mógłby uciec od walki ograniczając się do nabijania punktów. Choćby z tego względu warto, aby powstał.
 

DeletedUser11134

Guest
Ależ oczywiście, że można się zalogować na takich morzach, mogę osobiście Cię na takie morze zaprosić przez link. Nie piszę o sytuacjach teoretycznych, ale takich których jestem świadkiem. Obserwuję złocącego kolesia, który jest i był wyłącznie na morzach trzydziestych, dwudziestych i ( uwaga!) nastych. Nie brał aktywnego udziału w żadnych istotnych wojnach sojuszy z powiedzmy TOP 10, chociaż część z nich zwiedził. Ma swój własny jednoosobowy sojusz, i na tym zadupiu potrafi wyprodukować dowolną ilość punktów walki. Odnotowywane są jego ataki na poszczególnych graczy, gdzie punkty zdobywa, czy też podstawianie birek na atakowane miasta, ale to jest niewspółmierne do wyniku z rankingu. Ponadto z dużą częścią graczy w swoich rejonach jest w dobrej komitywie:)
Pichu, to o czym piszesz, jest ze wszech miar słuszne, ale niemożliwe do realizacji, gdyż właściciel gry, nie po to rozwijał ją w kierunku zarabiania, by z tego zrezygnować - było wiele propozycji, i nie zgodził się nawet na abonament, w zamian za zlikwidowanie tych opcji. natomiast sam mały rozmiar świata spowodowałby iż gracze i sojusze, które chciałyby coś osiągnąć, nie mogłyby migać się od walki.
 

DeletedUser30335

Guest
Można by było zrobić coś takiego, że aby uruchomiony został taki świat specjalny trzeba puścić INNO jednorazowo przelew 40 ziko, jak zbierze się powiedzmy 400 graczy to każdy dostaje powiadomienie że świat startuje o wyznaczonej godzinie tego i tego dnia, ustawienia wybierają gracze i zaczyna się rzeź. Takie światy mogłyby być otwierane na powiedzmy 2 miesiące. Niech mi ktoś powie że Inno na tym nie zarobi. 40x400 to szybka matematyka. Światy specjalne powinny być bardzo szybkie, jak ktoś chce pograć na wolnym świecie to jest ich już trochę ;) Niech świat specjalny czymś się wyróżnia. A co do skracania budowy to tylko o połowę jak za starych dobrych czasów i najlepiej możliwość skrócenia jest tylko 2x, raz za 25 sztuk złota i drugi raz za 50 i koniec
smiley_emoticons_grepolove.gif
 
Do góry