[Ulepszenie] Skarbiec sojuszu i dodanie pewnej funkcji w sojuszu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Tak, wszystko jest dobrze

    Głosy: 2 18,2%
  • Tak, ale potrzebne są poprawki

    Głosy: 1 9,1%
  • Trudno powiedzieć

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 8 72,7%
  • Nie wiem, o co chodzi.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11
Status
Zamknięty.

DeletedUser25428

Guest
Uważam, że obecna mechanika sojuszy jest dobra, lecz dodałbym jeszcze jeden detal - skarbiec sojuszu i pewną funkcję w sojuszu. Ten skarbiec by był taki:
wpłaca się do skarbca dowolny surowiec albo złoto.
Za to wszystko by się ulepszało różne rzeczy, co by odwzorowywało np. jakieś unikalne technologie dostępne w obrębie jakiegoś sojuszu, albo coś innego, każdy to inaczej interpretuje. Oznacza to, że każdy członek sojuszu będzie miał bonusy z tych unikalnych technologii.
Technologie zwykłe (dostępne za surowce):
Ulepszenie ataku (1% na każdy poziom), 15 poziomów technologii. Koszt: 990 drewna, 1000 kamienia i 1350 srebrnych monet za poziom.
Ulepszenie obrony (1% na każdy poziom), 15 poziomów technologii. Koszt: 1020 drewna, 1500 kamienia i 820 srebrnych monet za poziom.
Ulepszenie produkcji surowców (1% na każdy poziom), 15 poziomów technologii. Koszt: 1000 drewna, 720 kamienia i 1500 srebrnych monet za poziom.
Tańszy koszt jednostek (oprócz statku kolonizacyjnego) (4% na każdy poziom), 5 poziomy technologii. Koszt: 990 drewna, 900 kamienia i 1600 srebrnych monet za poziom.
Technologie premium (za złoto):
Szybsze zdobywanie boskich łask (1% na każdy poziom), 10 poziomów technologii. Koszt: 100 złotych monet za poziom.
Tańszy koszt statku kolonizacyjnego (1% na każdy poziom), 5 poziomów technologii. Koszt: 200 złotych monet za poziom.
A te technologie za surowce i złoto by mógł opracowywać założyciel sojuszu albo osoba z nową funkcją wyznaczona przez założyciela. Ta funkcja to technik/technolog/naukowiec (nie wiem, jaka nazwa jest lepsza).
 
śmieszne "wartości" surowców i złota za ulepszenie ;)
dodaj ze 2 zera minimum ... plus mnożnik w zależności od prędkości świata

ale i tak nie przejdzie ;) ... w końcu "podobne" bonusy są dostępne w promocjach za $$ ;)
 

DeletedUser19009

Guest
dajcie już spokój z tymi bonusami już jest ich tak dużo :p
 

DeletedUser19924

Guest
Takie wartości, to przecież w jednoosobowych sojuszach każdy mógłby sobie wpłacić. Jakby poziom kosztował 500-1000k surki, to byłoby już wyzwanie...a każdy kolejny poziom te 10% więcej surki by jeszcze wymagał. Wtedy można by się nad tym pochylić...

...co nie zmienia faktu, że pomysł ten nie ma większej szansy powodzenia.
 

DeletedUser17153

Guest
Jeżeli te składki miałyby iść na "sojusz", to bonusy z tym związane powinny również dotyczyć sojuszu, nie gracza np.

1) ilość członków w sojuszu (stawka podstawowa np. 5 osób, z każdym kolejnym poziomem sojusz dostawałby np. 2 kolejnych członków). I żeby to miało ręce i nogi, to dzielenie zakładek między sojuszami musiałoby zostać zlikwidowane. Pozostałyby wiadomości prywatne do komunikacji.

2) prędkość przesyłania jednostek i handlu (światy by się zaczynały z jakimiś śmiesznymi parametrami np. 0,25 w prędkości i za każdy poziom sojusze by dostawały do prędkości +0,25)

I wtedy to miałoby sens. Bo tak to np. do ulepszania ataku służą opcje premium.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27444

Guest
Takie bonusy za surki ... coś mi to przypomina :D chyba takie drugie Cuda
smiley_emoticons_biggrin.gif
...
Wg mnie cudów to już starczy ....
 

DeletedUser15461

Guest
Jestem na nie, sama koncepcja skarbca jest ciekawa, ale te bonusy są jakieś śmieszne.

Jeśli już miałby być skarbiec, to w innej formie, np. trzymane są tam surowce, które są rozdysponowywane przez gracza z funkcją "Skarbnik".
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry