[Ulepszenie] Skrócenie blokady nakładanej na osoby współdzielące łącze internetowe

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany

  • Tak

    Głosy: 22 100,0%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.
Witam ponownie! Ponieważ poprzednia propozycja została z automatu przeniesiona do "odrzuconych" bez dania mi chociażby kilku dni na poprawienie jej zgodnie ze wzorem, wracam z tematem w nowej odsłonie. Tym razem podzieliłem propozycję na dwie części, aby administracja mogła odnieść się do treści, zamiast skupiać się na formie.

Propozycja: Skrócenie czasu trwania blokady atakowania/handlowania/rzucania czarów w przypadku graczy, z którymi w interakcję weszła inna osoba na współdzielonym łączu. Obecnie ten czas to 48 godzin, a proponuję zmniejszyć go do 6 godzin. Dodatkowo proponuję całkowicie wycofać się z blokady rzucania czarów na nadchodzące ataki. Absurdem jest uniemożliwienie graczowi obrony tylko dlatego, że dzień wcześniej inna osoba ze współdzielenia weszła w interakcję z atakującym graczem (na przykład sama rzuciła na niego gniew)

Przypomnijmy:
- osoby grające z tego samego wifi mają obowiązek ustawić współdzielenie nawet jeśli fakt gry z tego samego łącza/urządzenia wystąpił jednorazowo lub łączą się z tego samego łącza/urządzenia co jakiś czas
- blokada na ataki/wsparcia/handel/akcje szpiegowskie trwa 48 godzin i obejmuje również rzucanie czarów na ataki od graczy, z którymi w interakcję wszedł inny gracz ze współdzielenia. Grając na współdzieleniu można więc pomarzyć o rzucaniu sówek/sztormów lub gniewów, co znacząco ogranicza możliwości obronne

Domyślam się, że wielu graczy nigdy nie spotkało się z tym problemem. Wiele jest osób grających solo. Nie znaczy to że ten problem nie dotyczy graczy solowych, ponieważ samo posiadanie w sojuszu osób współdzielących łącze jest bardzo uciążliwe.
Kilka przykładów:
1. W naszym sojuszu na Olousie gra(ła:() para mieszkająca razem. Na późniejszym etapie gry, gdy każdy miał już po kilkanaście miast i rozpisywało się akcje, koordynator musiał bardzo pilnować, by przypadkiem te dwie osoby nie dostały do atakowania tych samych graczy, nie rzucały czarów (przy rozpiskach trzęsień) oraz nie szpiegowały tych samych osób. Dodatkowo trzeba było pamiętać, by na 48 godzin przed akcją osoby te w ogóle wstrzymały się z atakami. W sytuacji gdzie koordynator chce utrzymać cele w tajemnicy jak najdłużej, gracze na współdzieleniu są skazani na dwie doby pozbawione ataków/szpiegów/czarów, aby przypadkiem nieświadomie nie zablokować na akcji drugiej osoby ze współdzielenia. Kicha a nie gra.
2. Jeśli gracze na współdzieleniu będą chcieli obdarować sojusz rytuałem przywołania nereid lub zaangażowaną ludnością też trzeba zaplanować to z wyprzedzeniem, bo na spontanie zwyczajnie to nie zadziała. Mieliśmy na Olousie (z tą samą parą graczy) sytuację, gdzie handel z kilkoma osobami z sojuszu (w dniu poprzedzającym rzucanie zewów) zablokował kompletnie możliwość rzucania czarów/kradnięcia łask od sojuszników. Z planowanych kilkudziesięciu zewów wyszła jakaś przygnębiająco zaniżona liczba.
Niedawno odkryliśmy też, że nie można się nawet bronić, bo blokada nie pozwala na rzucania gniewów/sztormów na tych samych graczy :>
Załączam screen dla niedowiarków autorstwa Siemka z Myken.
index.php
I tak to się właśnie gra na współdzieleniu.
 
Rozwiązanie jest bardzo proste, nie ingerując w grę. Wystarczy grać na różnych światach.
Gra w gronie znajomych jest dalece fajniejsza i daje większą frajdę. Śmiem też twierdzić, że wiąże się też z wydawaniem większej ilości złota: motywacja do złocenia birem/mitów do obrony miasta współlokatora lub dziewczyny jest większa, niż w przypadku "po prostu" osoby z sojuszu. No chyba że ktoś ma to szczęście i w sojuszu ma samych znajomych ;>
 
Gra w gronie znajomych jest dalece fajniejsza i daje większą frajdę. Śmiem też twierdzić, że wiąże się też z wydawaniem większej ilości złota: motywacja do złocenia birem/mitów do obrony miasta współlokatora lub dziewczyny jest większa, niż w przypadku "po prostu" osoby z sojuszu. No chyba że ktoś ma to szczęście i w sojuszu ma samych znajomych ;>


To oczywiscie prawda, a do tego dochodzi specyfika swiatow.
Kazdy ma jakies preferencje.
Swiat szybki/wolny podboj stary/nowy.
Wedlug rozwiązania Pana miska osoby majace te same preferencje musialyby grac na zmiane co trzy albo cztery miesiace kiedy swiat z ich ustawieniami wychodzi.
Przypomne tylko, ze dzial propozycje sluzy do usprawnień gry. Znajdujemy wady i chcemy je naprawic przez implementacje nowych rzeczt jesli poprzednie zle dzialaja.
Natomiast osoba odpowiedzialna za forum mam wrazenie, ze powinna takie inicjatywy wspierac jesli oryginalny zamysl tworcow ma widoczne minusy, a nie slepo podazac za regulami wprowadzonymi 11 lat temu.
misiek200200 Jak byla propozycja o rezerwacje miast to pisales, ze mozna to robic na forum?
Juz nie pamietamy jak ta gra byla kiedys niedopracowana i dzieki spolecznosci i jej propozycjom weszla na nowy poziom?
 

dorocia

Zespół Grepolis
Poprzedni temat został usunięty z powodów formalnych po upływie 24 godzin od mojej prośby o wprowadzenie stosownych zmian. Nie zastosował się Pan, a więc nie pozostawił nam Pan wyboru.
Zwracam uwagę, że obowiązujący w tym dziale regulamin powinien zostać przeczytany przez osobę tworzącą propozycję przed utworzeniem tematu z propozycją.
 
Poprzedni temat został usunięty z powodów formalnych po upływie 24 godzin od mojej prośby o wprowadzenie stosownych zmian. Nie zastosował się Pan, a więc nie pozostawił nam Pan wyboru.
Zwracam uwagę, że obowiązujący w tym dziale regulamin powinien zostać przeczytany przez osobę tworzącą propozycję przed utworzeniem tematu z propozycją.
kurcze chyba mam jakies problemy z internetem, bo moja odpowiedź się nie przesłała :rolleyes:
Cytując zasady podforum "Propozycje" w oparciu o które pisałem ten i wcześniejsze posty
§7. Jeśli propozycja jest niezrozumiała dla użytkowników lub nie posiada ankiety, jej autor ma 7 dni na poprawienie. Po tym czasie temat może zostać odrzucony.
Do teraz pozostaje mi zgadywać co dokładnie przesądziło o zamknięciu tematu, na szczęście tym razem chyba nie można od strony formy nic propozycji zarzucić, więc możemy przejść do rozmowy o materii, prawda?
 

dorocia

Zespół Grepolis
Rejestrując konto w grze każdy Gracz przyjął do wiadomości i stosowania zasady zawarte w Regulaminie gry oraz Ogólnych Warunkach Handlowych. Zasady te wyraźnie określają ograniczenia związane z grą dwóch lub więcej osób z tego samego łącza (internet, komputer/laptop, telefon/tablet).

Już wcześniej pojawiło się kilka propozycji zmian w zasadach dotyczących współdzielenia łącza i, pomimo propozycji wprowadzenia mniej radykalnych zmian, zostały odrzucone. Wskazuje to wyraźnie na brak szans na wprowadzenie zmian z tej propozycji.
W związku z tym temat zamykam.
Propozycja została odrzucona
 
Status
Zamknięty.
Do góry