[Omawiane] skracanie-baris

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12059
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12059

Guest
Czy ktoś wie jak to jest z tym skracaniem na baris?
chodzi mi o to czy ma ktoś rozpisane ile zlota na ile czasu skrocenia potrzeba?
 
Odp: skracanie-baris

Mi się wydaje że tam nie ma skracania ale nie jestem pewny

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Jestem pewny nie ma tam skracania .
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: skracanie-baris

Koledze chodziło o to natychmiastowe ukończenie budowy/rekrutacji...jakie są progi czas/złoto. Na pewno są one na tym świecie ustawione, ale sam nie gram (obserwuje od czasu do czasu w sumie) i nie miałem okazji sprawdzić.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: skracanie-baris

Natychmiastowe ukończenie rekrutacji, budowy, burzenia, badania - cena zależy od prędkości świata oraz długości zlecenia. Funkcja dostępna zamiast skrócenia czasu zlecenia na światach począwszy od Baris.
Na wiki jest w sumie tylko tyle co można równie dobrze wywnioskować.

Tak właściwie skoro Baris ma prędkość 2 i skracanie za X złota, to na prędkości większej, więcej się płaci, czy mniej? Bo tak naprawdę różnie można spekulować.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: skracanie-baris

Gdzies to bylo na forum pisane tutaj,ale gdzie to niewiem.
Wiem ze sa stopnie chyba jest ich kolo 6 i zaplata zlotem wzrasta wraz z iloscia wojska i tak samo jest z czasem budowy.
A moze sie myle z tymi stopniami,niewiem nie pamietam takze tez czekam na odp:)
A z ta predkoscia swiata to cholera wie.
Wazne jest to ze jest nastepna opcja,aby zarobic na zlocie a do wyjasnienia jak to dziala niema nikogo!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: skracanie-baris

Opisywana była pierwotna wersja tego pomysłu, która się wielokrotnie zmieniała. Do tego musisz wiedzieć, że wszystko tutaj zależy od czasu...bo jakby nie patrzeć, to więcej wojska przekłada się oczywiście na dłuższy czas rekrutacji :)

A co do prędkości świata, to na szybszych światach te kwoty złota maleją, skoro skraca się czas budowy/rekrutacji. A przynajmniej tak to powinno wyglądać z logicznego punktu widzenia...choć równie dobrze, przy wzroście prędkości, może wzrastać koszt złota potrzebny na skrócenie. Można prosić o wyjaśnienie?
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: skracanie-baris

Obliczanie ceny

Cena ukończenia zlecenia spada wraz z maleniem czasu potrzebnego do zakończenia zlecenia (stosowane są odpowiednie progi). Podczas obliczania ceny, brana jest pod uwagę prędkość świata - czas potrzebny do zakończenia zlecenia jest mnożony przez prędkość świata.
Cytując wiki.
Cena jest większa dla światów z wyższą prędkością.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18203

Guest
Odp: skracanie-baris

Bo mnozysz np przez 3 a nie przez 1.
Ale moim zdaniem powinno to byc odwrocone:)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: skracanie-baris

Im świat jest szybszy, tym czas potrzebny na zbudowanie kolejnego budynku jest krótszy.

Jak teraz sobie sprawdziłem na szybko na Becie, to rzeczywiście na Sandbox3 przy prędkości 3x natychmiastowe skrócenie 1h16min to 120 złota, natomiast na Sandbox2 przy prędkości świata 4x takie samo skrócenie wymaga już 160 złota.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

NSZ

Na samym dole, ostatni akapit.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: skracanie-baris

Dziękuję, Don.
Chociaż tak ogólnie dziwnie to rozwiązali. Skoro np czas po którym ponownie można powołać wieśninaków na każdym świecie jest taki sam, to dlaczego teraz biiorą pod uwagę prędkość świata? (no tak, pytanie retoryczne - na wieśniakach się nie da zarobić :))
 

DeletedUser12059

Guest
Odp: skracanie-baris

niby wyjasnione ale dalej nie wiem ile np zlota potrzebuje zeby skrocic np. biremy ktore robia sie 11h...
 

DeletedUser

Guest
Odp: skracanie-baris

niby wyjasnione ale dalej nie wiem ile np zlota potrzebuje zeby skrocic np. biremy ktore robia sie 11h...

Ale przecież jest napisane podczas budowania się statków lub wojska ile złota musisz dać żeby skrócić czas. Jest to widoczne przy danej jednostce, która się akurat buduje ...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: skracanie-baris

Widoczne jest, to przecież nie podlega dyskusji i nie było jej przedmiote. Oczywiście odpowiedzi nie ma żadnej, a temat wisi jako "wyjaśniony", dlaczego?

Może ktoś napisze te progi czas/złoto?! To chyba tajemnicą nie jest. A może pomóc graczom, bo czasem można pewnie poczekać kilka sekund ze skracaniem i oszczędzić trochę złota...no chyba, że właśnie nie jest to w smak Inno :)
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: skracanie-baris

Ale przecież jest napisane podczas budowania się statków lub wojska ile złota musisz dać żeby skrócić czas. Jest to widoczne przy danej jednostce, która się akurat buduje ...

Kolega zapewne pyta oto zeby wiedziec w przod przed kliknieciem rekrutacji.
Tak jak pisze DonBeker np jesli mam zamiar odrazu za zloto zrobic ognie i jesli 22 ognie skroce za 10 zlota a 23 ognie za 15(bo czasowo prog wzrosnie) to ile ogni zrobisz?
Wiadpme na czym to polega,ale nie ma konkretow i z tego co widac to ciezko jest je uzyskac.
I temat ma status wyjasniony.
Lecz bez stresu ten temat bedzie powtarzany jeszcze dosc razy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: skracanie-baris

Formuły jak została użyta do obliczenia raczej się nie należy spodziewać, a stworzenie tabeli nie jest proste i szybkie, więc jeśli gracie i macie możliwość na bieżąco obserwować zależności to zacznijcie je tu wklejać może uda się to ogarnąć szybko.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: skracanie-baris

Formułę, to samemu można sobie stworzyć, jak się zbierze dane...przecież to nic trudnego, stworzyć wykres z dwóch zmiennych. Do tego wyznaczyć równanie powstałem prostej i mniej więcej powinniśmy poznać formułę.

A przy okazji, to nie wiem na jakiej zasadzie określałeś trudność tego przedsięwzięcia? Przecież to jest proste do ogarnięcia jak budowa cepa...trzeba tylko przysiąść przed grą, zapodać jakąś najdłuższą budowę/rekrutacje/cokolwiek i obserwować zmiany wartości ilości potrzebne złota na natychmiastowe skrócenie. Jedynym wyzwaniem w tej sytuacji jest walka z nudą:)
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: skracanie-baris

Formuły jak została użyta do obliczenia raczej się nie należy spodziewać, a stworzenie tabeli nie jest proste i szybkie, więc jeśli gracie i macie możliwość na bieżąco obserwować zależności to zacznijcie je tu wklejać może uda się to ogarnąć szybko.

Czyli sami nie ogarniacie i czekacie az ktos to ogarnie:)
Heheh mozna sie wykazac ludziska w INTELIGENCI I ROZUMOWANIU.(trzeba oglosic konkurs i zwyciezca zgarnia np 100 golda)
Moze dajcie wykazanie i ustalenie graczom na temat kolejnej aktualizcji a nie na rzeczach ktore sa juz w praktyce.
I NIE MACIE O NICH POJECIA:)
 
Do góry