1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Dyskusja w 'Wprowadzone w życie' rozpoczęta przez użytkownika xgerry, 10. Gru 2011.

?

Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia do skracania czasu produkcji jednostek

1. Tak, jestem za wprowadzeniem takiej zmiany

115 głos(ów)
    85,2%
  2. Nie, Jestem przeciwny

15 głos(ów)
    11,1%
  3. Jest mi to obojętne

5 głos(ów)
    3,7%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. xgerry

xgerry

Witam, jestem nowym użytkownikiem i jeżeli zrobię coś nie tak to proszę o poprawienie.

Propozycja zmiany w grze jest taka:

Skaranie czasu budowy jednostek: na chwilę obecną funkcjonuje to w ten sposób iż można dowolną ilość razy skrócić czas produkcji jednostek.

Propozycja zmiany:

Skracanie czasu budowy jednostek możliwe jest tylko jeden raz.

Dlaczego:
    Powód jest bardzo prosty. Niektórzy gracze nadużywają tej opcji i walka z nimi staje się niemożliwa. Jeżeli gracz X który skraca czas budowy jednostek i dysponuje nieograniczoną ilością złota (to jego problem ile na to wydaje) to ataki przeprowadzane są na miasto co 4 godziny z pełną obsadą.
    Gracz atakowany praktycznie nie ma możliwości odbudowania się bez złota, lub sensownej obrony. Później gracz X oddaje miasto innej osobie z sojuszu i atakuje następne miasto w ten sam sposób.

Złoto powinno służyć graczom, jednak jego nadużywanie wypacza sens całej gry. Znalezienie się w pobliżu takiego gracza praktycznie eliminuje osobę broniącą się.

Ograniczenie dotyczące czasu skracania jednostek do jednego razu, praktycznie eliminuje taki sposób gry i wprowadza ponownie element równowagi.

2. trafas

trafas

Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Jestem za - to ma być zabawa a nie jak w życiu - górą ci co mają więcej kasy.

Moim zdaniem jednym z ważniejszych aspektów tej gry jest to, że do wygranej bitwy czy wojny prowadzi sposób prowadzenia działań wojennych, rozmieszczenie wojsk itp.

Tutaj liczy się bardziej to, ile ma się oleju w głowie niż zasobność portfela.

3. Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Duże tak..

4. xgerry

xgerry

Chłopie trochę ekonomii.
    Ilu jest takich którzy skracają produkcję jednostek na maxa na jednym świecie ???
    może 10
    powiedzmy że wydają na grę po 1500 pln miesięcznie.

czyli 10 x 1500 = 15 000

Wykańczają graczy grających normalnie których jest przeciętnie koło 10 000 i zostaje graczy na serwerze około 4000 - 5000

5000 potencjalnych klientów wydających na grę około 100 pln miesięcznie.

czyli 5 000 x 100 = 50 000

czyli firma zarabia miesięcznie mniej o 35 000.

Co jest lepsze ???
    Szczerze: we wszystkim trzeba mieć umiar i gra powinna stwarzać równe warunki wszystkim graczom.
    Wykorzystywanie złota w taki sposób, bez umiaru jest nie w porządku wobec innych graczy.
    Przestają się liczyć wtedy umiejętności gry, a liczy się kasa.

5. trafas

trafas

-> jedicus

Z jednej strony masz rację, bo oczywiście kto chciałby mniej zarabiać.
    Ale nie ukrywajmy, że graczy tego typu o których pisze xgerry jest zapewne znikoma ilość. A sokoro do tej pory lecieli na złocie to i tak nie przestaną.

Natomiast na pewno jest sporo graczy korzystających z Premium, ale w rozsądnych ilościach.

Starcie z takim przeciwnikiem z góry jest skazane na porażkę. Choćbyś nie wiem jak był sprytny i jakimi siłami dysponował to na danej wyspie i tak cię wykończy.

To ja się w takim razie pytam gdzie jest cała zabawa, skoro w ciągu dnia przejedzie ci miasto 4 razy całą wioską z jednego miasta, gdzie ty w normalnych warunkach zdążysz wybudować co najwyżej 1/3 deffa.

Ostatnio edytowane: 10. Gru 2011
  6. Filuci

Filuci

W pełni popieram.

7. Kalamba

Kalamba Guest

Jestem oczywiście za. Na tej grze jak i na wielu innych przeważnie grają ludzie bardzo młodzi dla których miesięcznie wydawanie np. 50zł na złoto to suma bardzo duża. Ja nie ukrywam wydaję na grę około 30zł miesięcznie ale na tyle mogę sobie pozwolić. Niestety są tacy z którymi już się spotkałem w tej grze którzy wydają masę kasy na złoto dla których wydanie np 1000zł na złoto to jak dla mnie wydanie 10groszy. Taka gra w tedy traci sens.Niestety w realnym życiu jest podobnie. Dlatego ta gra ma być odskocznią od życia realnego, relaksem i dobrą zabawą. Ale przypuszczam że administracji jest na rękę kiedy co niektórzy mocno sponsorują tą grę. Mam nadzieje że mimo wszystko to się zmieni.

8. Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

też jestem za wprowadzeniem takiej zmiany. nie będe powtarzał kolejny raz to co przedmówcy ale powinno to sie zmienić.

9. Scypion PL

Scypion PL

nie do końca. Napisałem swego czasu do suportu i uzyskałem tego typu odpowiedź:

Tak więc tego typu inicjatywa z pewnością ma sens..

10. .V6.

.V6. Guest

Ta gra traci sens przez tą opcję! Główną rolę odgrywa tutaj czas
    - przyrost surki z kopalń
    - farmienie
    - rekrutacja wojsk
    - długość idącego ataku
    To są elementy strategi tej gry, straciłeś głupio wojsko - ponosisz konsekwencje w postaci czasu jej budowy. Czuję się lekko oszukiwany przez skracanie produkcji...
    Może jeszcze niech twórcy skrócą czas idącego ataku za złoto

11. Neron01

Neron01

Można iść dalej w tej materii... I może zróbmy po prostu opcje kupowania miast za złoto, wtedy przynajmniej przeciwnik nie będzie tracił czasu i sił na z góry przegraną walkę. Może zrobić jakąś "złotą enklawę" gdzie "złotka" będa sobie walczyły same z sobą.... Ja rozumiem aspekty ekonomiczne twórców gry, ale wszystko musi mieć swoje granice...

12. koszland

koszland Guest

droga firmo InnoGames jesli zalezy Wam na graczach a co zatym idzie dochodach to spewnoscia wezimiecie pod uwage nasze spostrzezeni dotyczace skracania budowy wojsk.Naduzywanie tego procederu zniecheca coraz wiecej graczy do gry na tym swiecie a co oznacza zmniejszenie dochoduw z ego swiata opinia jest jedna 2-3 krotne skrucenie w zupelnosci wystarczy .JESLI NIE WEZIMIECIE TEGO POD UWAGE SPORO GRAJACYCH ZMIENI SWIAT A BYC MOZE I GRE.:mad:

13. boban6PL

boban6PL Guest

Popieram w 100%, sam może z parę razy skorzystałem z tej opcji, ale klikanie ciągle w nią aby sobie w 10 min nabić 1000 procarzy wg mnie jest nie fer w stosunku do innych graczy którzy nie mają zasobnego portfela!

14. snal

snal Guest

WITAM.
    Jestem za poniewaz gra powinna byc zabawa a nie niszczeniem poprzez portfel...kazdy powinnien miec rowne szanse wiec ograniczenie jak najbardziej,,

15. Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Przewaga w liczbie głosów ogromna, nie ma się co dziwić.

16. Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

również od początku to popieram

17. luna01

luna01 Guest

Oczywiście jestem na TAK
    Też korzystam z opcji premium (może nie non stop) ale ta opcja (przyspieszanie rekrutacji wojsk) to porażka :confused:
    wszystko teraz zależy od góry czy wybierze kilku graczy którzy im przynoszą zyski w postaci gotówki za przyspieszanie produkcji wojsk,czy większość graczy grających głową (i też korzystających z premium) a nie zasobnością portfela

18. Reset112

Reset112 Guest

Jestem na DUŻE NIE.

Widzę że cała śmietanka z sojuszu została namówiona do głosowania :)
    Jeśli ktoś ma pieniądze i ma ochote je tracić na grę, proszę bardzo :)

InnoGames zarobi więcej, może podrasują serwery za te pieniążki od HEROS-DOM'a.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 11. Gru 2011
  19. hubal9999

hubal9999

jak ktos nie potrafi grac to wszystko mu bedzie przeszkadzac: zloto, bonus nocny, anty-timing, swiaty 2.0 itd. to jest gra komercyjna i wiedzieliscie o tym wszyscy a teraz wielki placz. jesli jestescie zbyt slabi to wywiescie biala flage i do widzenia.

JESTEM NA NIE !!!

20. HaseeIkar

HaseeIkar Guest

Przecież znaliście zasady od samego początku, gdy tylko serwer wystartował.. i dopiero teraz Wam to nie pasuje? Normalnie śmiech.. :rolleyes:

Jestem na nie. (choć nie skracam jednostek - bo mnie to nie potrzebne) ale dla innych skracanie, to część zabawy :cool:

Do góry
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.