Sojusz Numenor

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4159
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser4159

Guest
image3php.gif


Numenor




Heraldyka

Godłem Elendila i jego spadkobierców było siedem pięcioramiennych gwiazd, z których każda reprezentowała jeden z palantirów, które Elendil zabrał z Numenoru.

W Gondorze były one umieszczone na czarnym tle wraz z białym drzewem, symbolizującym drzewka pochodzące od Nimloth, które rosły najpierw w Minas Ithil a potem w Minas Anor. .

Do tego godła królowie z linii Elendila dodali Srebrną Koronę. Korona w godle Gondoru jest opisana dokładnie w 211 liście z "Listów" J.R.R. Tolkiena.

W Arnorze jako godło używana była pojedyncza pięcioramienna gwiazda - Elendilmir - gwiazda Earendila. Dunedainowie północy używali jako godła wielopromiennej srebrnej gwiazdy (rys. Nifrodel). W północnych królestwach w godłach wykorzystywano nie tylko motyw jednej gwiazdy, ale także wielu srebrnych gwiazd.

W Gondorze godło zawierające gwiazdy i Srebrną Koronę wyszło z użycia do czasu króla Elessara i Odnowionego Królestwa. Wiadomo też, że elitarni Gondorscy żołnierze nosili się cali w czerni i srebrze. Nawet kolczugi były czarne jak agat; a wysokie hełmy zdobiły z obu stron małe skrzydła krucze, nad czołem zaś srebrna gwiazda wpisana w koło. Zbroję przykrywała krótka czarna kurtka z wyhaftowanym na piersi srebrnym godłem Drzewa. Zwykli żołnierze nosili hełmy z gwiazdą a strażnicy Ithilien ubierali się na zielono. Tarcze żołnierzy zdobiły godła nacji bądź rodów.

***​

Sojusz Numenor, opiera się na twórczości J.R.R Tolkiena, a dokładnie na w naszym przypadku do Numenoryjczyków.

Rada Berła

Założyciel
Wilk94
Współzałożyciel
Grip
Admini
Marcus rEx
Youji
jwjarus
Darhen Rall
Dyplomata (Dyplomatka)
Driope

۩۞۩•••Rekrutacja•••۩۞۩
OTWARTA/ZAMKNIĘTA
Przyjmujemy do sojuszu z morza 45 od 400pkt.
Zgłaszać się do:
Chudeusz

Obecna ilość członków sojuszu: 44 członków



Zapewniam miłą atmosferę.​




Jest to moja pierwsza prezentacja, lecz komentarze mile widziane.
Mimo że to moja pierwsza prezentacja, oceniajcie według kryteriów.

Pozdrawiam Wilk94
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witaj .

Bardzo ładna prezentacja, z fabułą, obrazkiem ( słaby ale jest ), kryteria są, wszystko na swoim miejscu, wyśrodkowane, ładne kolorki i wszystko ładnę ogólnie ; ))

Tak więc moja nota to 9,5 / 10 .

Pozdrawiam ; DD
 

DeletedUser4159

Guest
Dzięki za taką dobrą ocenę, a co do godła sojuszu, to nie wiem jak by inne godło pasowało jak nie białe drzewa Królów. Ale mniejsza z tym. :)
 

DeletedUser

Guest
Pierwsza prezentacja? Toć trza być łagodnym, ale surowym... ;)

Jako zwolennik krótkich prezentacji muszę cię tu zganić, ale to kwestia gustu więc nie przejmuj się zbytnio :p

Grafika i napis tytułowy. Drzewko Królów zostawiło miejsca na tyle, by nazwę sojuszu umieścić na obrazku, może wtedy wyglądałby lepiej. Osobiście widzi mi się nazwa sojuszu pod koroną drzewa :p

Historyjka... takie bla bla bla. Fani Tokiena wiedzą, reszta nie chce (zresztą, ten kto nie czytał zostanie odstraszony nieznanymi mu postaciami i miejscówkami)

Rada... w porządku, nie ma się czego przyczepić chyba. Tak jak i co do rekrutacji.

Ilość członków obecnie... no, niech będzie, często ludzie to dają (choć po co to nie wiem), ale "obecna ilość punktów"? Weź to usuń póki jeszcze się nikt bardziej krytycznie nastawiony nie przyczepił. Raz - musiałbyś min codziennie aktualizować, a to na dłuższą metę męczące. Dwa - jest takie powiedzenie: "Punkty nie walczą" :p

Dalej, ostatnie fragment prezentacji. "Serdecznie Zapraszam wszystkich i wszystkich fanów Władcy Pierścienia i dzieł J.R.R Tolkiena." Komentarz zbędny. Niezbędna modyfikacja tekstu.

No i ostatnie. Napis "Heraldyka". Ociupinkę niżej od obrazu, wyśrodkowany... i IMHO by ładniej wyglądał.


Ogólnie 5/10. Dlatego, że to twa pierwsza prezentacja, a po poprawkach może być nawet zjadliwa ;)
 

DeletedUser4159

Guest
Dzięki RailGun za rady, tą całą Heraldykę usunąć? I słowa "Zapewniam miłą atmosferę" chyba zbędne?
 

DeletedUser

Guest
hmm jedno mnie dziwi czemu niektóre sojusze wypisują radnych czy tam adminów przecież to do niczego nie potrzebne chyba żeby wróg wiedział kogo wytępić :D
 

DeletedUser

Guest
Nie ważne czy to Twoja pierwsza czy ostatnia prezentacja,jak coś robić to porządnie.

Jestem fanem Tolkiena i za samą profanacje Jego twórczości mam ochotę zaatakować ten sojusz,niż do niego dołączyć.
Zacznijmy od herbu - paskudny, mógłbyś się wysilić i postarać coś lepszego,coś przyjemniejszego dla oka,a nie to to co wygląda jak by w paincie było robione.

Heraldyka...Nie będę podawał linka do strony bo to wbrew regulaminowi,ale to co tutaj jest,jest żywcem skopiowane z innej strony o Tolkienie. Nawet przerwy pomiędzy tekstem są takie same, żenada...
Lubię twórczość własną,coś nietuzinkowego, a Ty mi oferujesz do przeczytania to co mogę znaleźć w innych źródłach.


"Sojusz Numenor, opiera się na twórczości J.R.R Tolkiena, a dokładnie na w naszym przypadku do Numenoryjczyków."

Wybacz,ale nie potrafię rozszyfrować tego zdania :/

Rada berła:
Moim zdaniem wystarczy sam założyciel,a jeżeli już piszesz dyplomatę,to napisz to w jednym rodzaju,a nie ja mam się domyślać czy to kobieta czy mężczyzna.

Rekrutacja:
Po co te śmieszne znaczki przy nagłówku,skoro nigdzie wcześniej ich nie użyłeś? Pogarszają cały efekt wizualny.

Nie podoba mi się i moim zdaniem prezentacja nie zasługuje na więcej niż 1 pkt,głównie za to że nie ma tutaj nic co byś sam wymyślił.
 

DeletedUser4159

Guest
Dzięki za rady. Coś wykombinuje i zmienię. :) Z powodu problemu z internetem, jestem zmuszony zrobić prezentacje za kilka dni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry