Sojusze

  • Rozpoczynający wątek andrev1
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
andrev1

Myślę że dyskusja jest jak najbardziej na temat sojuszy. I w ostatnim czasie ożyła bo wcześniej 2-3 posty tygodniowo się pojawiały.

Xantus79

Sam zacząłem 3-4 dni po stracie serwera i byłem kompletnie zielony w tej grze. Ale dzięki doświadczeni z plemion, przeczytaniu pomocy i farmieniu szybko wbiłem w czołówkę. Reszta sojusz też podobny ma okres startu, udało się nam wybić bo zaczęliśmy dyskusje jak grać, co warto robić a co nie itd. W ten sposób na swoim morzu wykosiliśmy szybko konkurencje i zaczęliśmy rozwój na kolejne morza.

Co do słabszych sojuszy nie twierdze że one są słabe itd. Po prostu w mojej opinii za jakiś czas zaczną się łączyć w większe grupy lub dochodzić do mocniejszych sojuszy. Jest to naturalna kolej rzeczy.

manfred

Fakt rozwalenie sojuszu od środka to sztuka, ale to broń obusieczna i tacy gracze mogą w kolejnym sojuszu zrobić to samo. Dobra kontrola i zgranie może nie wystarczyć na nich bo zawsze im może coś nie pasować. Pytanie za 100 pkt planujecie jakąś selekcje?? Bo trochę dużo was...
 

Robin65

Zespół Grepolis
Co do ruchów personalnych to one są, były i będą, większość z nas ma pewnie jakieś doświadczenia z plemion tam rzeczywiście małe sojusze były absorbowane przez większe, ale na grepolis widzę jest jedna różnica generalnie sojusze są bardziej liczne. Małe 20-sto osobowe sojusze trzęsące okolicą praktycznie tu nie występują. A u wielu graczy występuje niechęć do dużych tworów i nie bez racji. Beta funkcjonuje od bodajże lutego więc może się okazać, że za kolejne 4 miesiące wszystko będzie wyglądać zupełnie inaczej. Popatrzcie choćby na Troję na początku jej czołowa pozycja wydawała się niezagrożona I miejsce we wszystkich rankingach.
 

DeletedUser

Guest
Nie nazwałbym pozycji troji niezagrożona. Troja od samego początku była masówka. Teraz w tej samej sytuacji jest LA. są wszędzie czyli nigdzie. Mimo TOP1 , i sporej liczy mocnych graczy nie są w stanie ochraniać wszystkich członków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Troja na początku jak i kilka innych masówek wybiła na przód, a dziś już jest za nami w ogólnym. Trzeba przyznać im jedno utrzymują się długo i stali się dosyć stabilni. Widać administracja potrafi ogarnąć zwykły masówkowy bajzel. Jeśli przejdą jeszcze czyszczenie z nieaktywnego szrotu piwonii utrzymać swoja pozycje. Za to LA chyba idzie w kompletnie inną stronę, polityka jaką prowadzą jest ryzykowna i na ogół prowadzi do katastrofy... Ale zawsze w tym szaleństwie może tkwić metoda:) Czy im się uda czy nie za jakiś czas się dowiemy. Ogólnie beta jest dosyć spokojnym ś, na niektórych mamy już po kilka poważnych wojen a na becie raczej potyczki.
 

DeletedUser

Guest
Wojna to tylko kwestia czasu. Teraz gdzie sie nie oglądnąć albo swoi albo LA. Ciekawe czy przeprowadzą jakąś redukcje. No chyba że chc zapanowac na becie zapraszając wszystkich do siebie :). Co do Troji to sytuacja jest dość skomplikowana. Sam byłem u nich przez pewien czas i wiem jak to wyglądało. Dopiero masowy exodus czołowych graczy zmusił ich do działania. LA za to idzie w zupełnie innym kierunku. Dla mnie takie postepowanie jest zupełnie neizrozumieałe bo prowadzi do odcięcia sobie drogi ekspansji. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl to wywalenie połowy ludzi kiedy już nie będą im potrzebni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem TROJA szybko pójdzie w dół. Było tam sporo dobrych graczy ale jest ich coraz mniej, a więcej jest takich których trzeba bronic.

AtlantiS i The Empire będą TOP 1 i 2 i pozycje ta będą mieć co najmniej do pierwszej porządnej zawieruchy, jak nie dłużej.

Zapewne Dream Team tez coś pokarze i pójdą jeszcze w górę, jeżeli ten twór okaże się trwały.

LA trzyma się na 1 miejscu, ale mam wrażenie że decyduje o tym ilość graczy, trudno powiedzieć w którą to stronę pójdzie.

No i myślę że nam (Necromongers) uda się wejść 2 miejsca wyżej (6-7 poz.), ale w sumie to na tym nam niespecjalnie zależy. Na pewno nie będzie to w drodze zwiększania ilości graczy w sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
Ja tez zacząłem parę dni później (chyba jak top1 miał 1700pkt) i jakoś mnie to nie rusza :)

Wracając do tematu:
LA moim zdaniem przejmuje większość graczy tylko po to by mięsko armatnie utrudniło życie światu, a ekspansywni gracze z ich szeregów po prostu wchłaniają resztę...
Ale z drugiej strony patrząc, nie widzę jakiś spektakularnych strat w szeregach Ateńczyków, a wręcz przeciwnie ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja tez zaczynałem później, chyba z pozycji 6500 w rankingu ogólnym.

booraz

Masz racje, jak LA nie pozbędzie się części swoich członków to roztrwoni siły na obronę zbyt wielu graczy w przypadku jakiejś większej zadymy. Pomijam aspekt że trudno sprawnie działać w takim tłumie, a i rozwój sobie blokują taka ilością graczy.
 

DeletedUser

Guest
Cóż LA dał nam teraz trochę do myślenia. Trochę zaskoczyli wszystkich swoją polityką. Czy będą walczyć na wszystkich frontach nie wiadomo, ale mogą w ten sposób przeciążyć swój sojusz.
 

DeletedUser

Guest
Voltan

albo nie będzie bronić ogona, tylko wykorzysta go jako mięso. ale w takie sytuacji ten ogon może stać sie uciążliwym problemem.


Tregrat

w tej chwili LA rozrosło sie tak że naturalnym następstwem tego musi być walka na wszystkich frontach. Poza morzem 44 , nie zdominowali jeszcze pozostałych na których sie znajdują. A taki nabór sprawia że tłok staje sie większy. W tej chwili szyld LA nie odstrasza tak jak na początku więc nowi mogą przysporzyć więcej udręki niż pożytku. W tym przypadku TOP1 nie gwarantuje bezpieczeństwa. A ta polityka transferowa jest o tyle dziwna że spora część tych nowych w LA błąka się między różnymi sojuszami i nigdzie nie grzeje miejsca na dłużej. Podejrzewam że i tym razem może im sie nie spodobać nowy dom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Do tej pory jeszcze można by było mieć wątpliwości co do charakteru LA ale przelicytowali ilością graczy nawet KUP-ę
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem nie liczą się punkty rozbudowy tylko punkty ataku
 

DeletedUser

Guest
Rzecz oczywista, p. ataku wiele mówią o graczu.

Podobnie jak o sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
Ukazują styl gry ludzi / sojuszu. Właśnie tam widać że Atlantis i The Empire to bardzo agresywne sojusze. Szczególnie TE które pomimo że ma "tylko" 63 członków jest w tym rankingu wyżej od Atlantis. Widać jak na dłoni że masówki odstają od mniejszych sojuszów bo więcej uwagi musza poświęcić na obrone swoich ogonów
 

DeletedUser

Guest
A ja powiem wam że oba rankingi są równie ważne....była czas że Atlantis w 40 paru było tak jak teraz 3 w agresorach, teraz sytuacja się uspokoiła i dla tego nie walimy tylu offów w kolejne polis. Zamiast jak wcześniej wbijać kilka ofów w polis teraz po prostu zbieramy plon opanowania morza. Zresztą chyba widać że obrany przez nas system gry przynosi zadowalające skutki. Najważniejszy jest stabilny rozwój i budowa własnych sił. Znałem wielu graczy którzy przeszarżowali z offami i skończyło się to dla nich źle, sam lubię poatakować ale nie zapominam o obronie co widać po statach. I tak jest z naszym sojuszem, staramy się robić wszystko z głową...
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem te dwa rankingi się ze sobą wiążą :)
Przedstawię to tak:
Skan>Przeliczanie na symulatorze>atak>pkt walki>kultura>nowe miasta>pkt w rankingu ogólnym.

Natomiast sojuszy, powiem iż strasznie imponuje mi *SPARTA*. Tylko kilka miast stracili na rzecz LA, większość została obroniona, i działania wojenne LA vs. *SPARTA* zostały zawieszone. Co dało SPARCIE dość spory prestiż? Na pewno zgrana, 70 osobowa trupa, koordynowana przez silną założycielkę.
 

DeletedUser3480

Guest
no ja też jestem tego samego zdania że sojusz *SPARTA* to bardzo silny sojusz i zgrany

nie wiem tylko skąd informacje że LA zaprzestała walki? chyba jestem słabo poinformowany

ale pozdrawiam graczy z tego sojuszu i życzę sukcesów w obronie jak i w ataku - zwłaszcza założycielkę :)
 

DeletedUser

Guest
W LA małe porządki widać nastąpiły, z 50 graczy poleciało...
 

Robin65

Zespół Grepolis
Lepiej bo było ich 228 w którymś momencie, ale ściga ich nowa gwiazda Sąd Bujakiewicza tylko 174 członków.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Sąd to nowa ekipa i pewnie się dopiero chłopaki rozkręcają...swoją drogą ciekawe jaka liczba graczy była rekordowa w jednym sojuszu na becie??
 
Do góry