Sojusze

  • Rozpoczynający wątek andrev1
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Co myślicie o sojuszach na świecie Beta? Jakie mają perspektywy na prężny rozwój a jakie według was szybko upadną?
 

DeletedUser

Guest
Wg mnie masówki co mają prawie 300 graczy, przy selekcji się rozpadną a najlepsze będą sojusze typu Święty Zastęp, Enigma.
 

DeletedUser

Guest
Święty Zastęp, Enigma ? Wydają się lepsi od tych masówek tylko dlatego, że nie mają aż tak wielu członków i są wysoko ;) To jedynie znaczy o tym, że mają dużo graczy poświęcających dużo czasu grze bo teraz Topka zależy TYLKO od poświęconego grze czasu, szczerze wątpie żeby coś zwojowali, ale chciałbym się mile zdziwić :p
 

DeletedUser

Guest
Teraz nie ma co myśleć o tym, ponieważ wszyscy sie poznaja i "uczą" tej gry...a masówki jak to masówki-same mówią za siebie. musi być naprawdę porządny przywódca żeby utrzymać masówkę... tak naprawdę to zobaczymy za miesiąc jakie sojusze będą się liczyły, ponieważ teraz dużo graczy ma ferie i siedzą przy grach tego typu codziennie po kilka godzin:) zobaczymy jak to bedzie po feriach:) to samo będzie z topką graczy. pozdro
 

DeletedUser

Guest
jak dla mnie to typów do topki jeszcze nie mam... jak powiedział Neo K wszyscy muszą się poznać "dotrzeć" żeby była doskonała współpraca ;) a masówki jak masówki długo ich nie będzie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co myślicie o sojuszach na świecie Beta? Jakie mają perspektywy na prężny rozwój a jakie według was szybko upadną?


:) Śmiać mi się chce kiedy czytam w profilu sojuszu zamieszczonym w grze o wymaganych pkt. w ilaści 500 a widzę że większość członkow sojuszu ma 350 pkt.
Moze lepiej napisać "sojusz dla wybranych" ?
Gram na 55 i szukam ciekawego sojuszu nie małolackiej masówki.
Znalazłem !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
moi drodzy

Za wcześnie na jakieś deklaracje, a wszelkie typy co do sojuszy to czyste wróżbiarstwo. No oczywiście jeżeli znamy jakieś osoby z innych gier i mamy świadomość czego tam dokazały to jakieś przypuszczenia można snuć, ale i to za wcześnie.

A co do "masówek" to zawsze istniały i będą nadal istnieć. I całe szczęście bo jest po kim jeździć:)
 

DeletedUser

Guest
Jeszcze zobaczymy z tymi sojuszami ale do 1 wojny nic nie będzie jasne. Wtedy się okaże, kto dbał o armię, a kto myśli, że mu handlarz wystarczy ;) Tylko obawiam się, ile z tego wyjdzie bo tutaj produkcja jest dwa razy większa (o czym niestety zapomniano poinformować) i inna taktyka może się sprawdzić lepiej. Ktoś zrobi jakiś ogarnięty sojusz na 54 morzu? Bo z chęcią się przyłącze.
 

DeletedUser

Guest
Na 54 ogarnięty to mam ja.. Na razie czwórka graczy, ale sojusz świeżutki ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja też czekam. Za szybko jest oceniać sojusze które są w chwili obecnej. No chyba, że zgrana paczka z Plemion zawitała gromadnie tutaj :p

Pozdrawiam wszystkich po 30 :D
 

DeletedUser

Guest
Wszystko zależy od dobrze zorganizowanego dowództwa. Jeżeli Pierwszy nie potrafi wywrzeć nacisku na swoich podkomendnych, sojusz nie przetrwa próby czasu i lepiej zorganizowaniu go po prostu zjedzą.
Za wcześnie żeby wyrokować który z sojuszy stanie się primus inter pares, ale nie należy lekceważyć nikogo.

Pozdrowienia dla Piratów, zobaczymy czy i tu ORP Veronique rozwinie żagle:cool:
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli Pierwszy nie potrafi wywrzeć nacisku na swoich podkomendnych, sojusz nie przetrwa próby czasu i lepiej zorganizowaniu go po prostu zjedzą.

No ja się nie do końca z Tobą zgadzam. Są też inne formy zarządzania sojuszem niż wywieranie nacisków na podkomendnych. Oczywiście trudniej prowadzić sojusz z ustrojem demokratycznym czy republikańskim ale takie sojusze lepiej według mnie funkcjonują w próżniejszych etapach gry. Ludzie bardziej się ze sobą zżywają. Despotyzm jest najłatwiejszy, ale też najnudniejszy.
 

DeletedUser

Guest
Voltan ma racje despotyzm w tej grze sie nie przyjmnie z tego wzgledu, ze przy sojuszu rozrzuconym na kilka oceanow i przy liczbie kilku set graczy to jest nie do ogarniecia dla jednej osoby
 

DeletedUser

Guest
Ja zbytnio nie przepadam za molochami, im więcej graczy w sojuszu to robi się bałagan. Ciekawi mnie jak się rozwiną sojusze mające po ponad 100 graczy kto to będzie kontrolował. Topka w sojuszach to nie wszystko z doświadczenia z innych gier wiem że niekiedy ilość nie przekłada się w jakość. 20-30 zgranych graczy potrafi zrobić taki " Sajgon " w większych sojuszach.
Ale pożyjemy zobaczymy to dopiero początki.

Pozdrowienia z 63 morza.
 

DeletedUser

Guest
Na pewno zgrana grupka graczy jest sprawniejsza niż "masówka". Natomiast ta gra się nieco różni od np. plemion, gdzie w 4-5 osób można było sobie jechać po dużych plemionach. Tutaj są moce boskie i byle masówka może Ci wiochę obracać w perzynę błyskawicami co 4 godziny. Trzeba i to brać pod uwagę.
 

DeletedUser

Guest
zbliża się koniec masówek, wielu graczy zbliża się do statku kolonizacyjnego, a większość z nich będzie przejmowała innych graczy. :) TROJA już od dawna ma problemy z atakami na ich członków, póki co sobie radzą, bo mają kilku dobrych graczy(którym zresztą się dziwę, że grają w takich masówkach, ehh) ...
ale deff się kiedyś skończy, będzie trzeba wziąć się porządnie za budowę swojego wojska, żeby coś przejąć i wsparcia c.. strzeli. :)
 

DeletedUser

Guest
W przeciągu 2 zbliżających tygodni okaże się które z sojuszów wpiszą się na stałe w "topówkę". Jak pewnie znaczna większość zauważyła czas masówek dobiega końca, teraz czas sojuszy 40/60 osobowych. A co do masówek... Znów się pojawią ale ku temu jeszcze daleka droga ;)
 

DeletedUser

Guest
Dziwi mnie podejscie niektorych, to ze sojusz ma duzo pktow w statystykach nie oznacza to ze jest silny. Czesc graczy nie patrzy nawet na srednia pktow :D Ja osobiscie lubie male (10-20 osobowe) sojusze, za to zgrane. Co bedzie sie zobaczy bo swiat sie rozkreca jak narazie
 

DeletedUser

Guest
masówka??Kto w ogóle idzie do masówki??Dobry gracz omija je z daleka.A jak któryś "zabłądzi" to bardzo szybko zmienia na coś konkretnego.W tej chwili masówki przekonują się co to znaczy ilość a co jakość.I tak zawsze było.A najśmieszniejsze jest to że często władze masówek myślą że wystraszą innych ilością:)
 

DeletedUser

Guest
haha TOP 3 to masówki konkretne:) tylko patrzeć jak się ropadnął:)

co do ilości członków to pozostaje przy kwestii ok 50 graczy z czego większość to doświadczeni a część to Ci którzy są ambitni i chcą się czegoś nauczyć
 
Do góry