[Nowość] Start z rozmachem

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

co sądzisz o propozycji?

  • jestem za

    Głosy: 13 56,5%
  • jestem przeciw

    Głosy: 6 26,1%
  • obojętne

    Głosy: 4 17,4%

  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser

Guest
Przyszedł mi pewien pomysł do głowy: wiecznie zaczynamy z jednym miastem, jedynie na świecie bohaterów zaczynało się z trzema - no i właśnie... a może by tak nowy świat zaczynać z większą ilością miast? Pomysł zostawię nieco 'niedopracowany' liczbowo, gdyż istnieje przecież wiele możliwości: start z dwoma lub trzema miastami, miasta umieszczone na tej samej lub różnych wyspach, poziom rozbudowania miast - tu jest najszerszy wachlarz możliwości - od 'zera', przez równo rozbudowane wszystkie miasta, po miasta rozbudowane w różnym stopniu (stopnia rozbudowy w dwóch ostatnich przypadkach nie będę określał - lepiej zrobią to twórcy gry).

Oczywiście wszystkie pozostałe opcje świata, jak prędkość, system podboju, bonus nocny, AT itd. dobierane byłyby dla każdego świata oddzielnie, tak jak dotąd.

Można by też liczbę miast i ich poziom rozbudowy traktować, jak każde inne parametry świata - mogłyby być różne na różnych światach - na jednym byłyby dwa miasta na start, na innym trzy a na jeszcze innym tradycyjnie jedno.

Propozycja na pewno wpłynie na dynamizm gry - przynajmniej na jej początek. Świeżym graczom gra rozpoczęta od rozbudowanych w pewnym stopniu miast może sprawiać pewien problem ze względu na start z wysokiego poziomu, ale jak wspomniałem - nie wszystkie nowe światy muszą zaczynać się kilkoma miastami - może to być jeden z parametrów.
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Start z rozmachem

Jestem na tak :) znacznie urozmaiciłoby to grę, ale czy nie pomogłoby to złotnikom? Mając 3 wiochy i rozbudowując je w bardzo szybkim czasie na złocie będą robić siekę. Oczywiście starzy wyjadacze sobie jakoś poradzą, ale dla żółtodziobów byłby to cios w plecy, ale mimo to jestem na tak. Przydałoby sie coś w rewanżu za te felerne wioski... A ten pomysł bardzo mi podchodzi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Start z rozmachem

a co za różnica czy złotnicy startują z 1 czy z 3 miastami? myślę że przy 3 mieliby właśnie utrudnione zadanie - musieliby albo wydać więcej złota albo wydawaliby tyle samo tyle że na 3 miasta, więc 3x mniej niż w przypadku startu z jednym miastem a to już idzie na korzyść dla tych bez złota.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Start z rozmachem

moim zdaniem na twój dynamizm gry lepiej by wpłynęło, gdyby trochę podkręcić szybkości świata (a co za tym i handlu, z jednostkami nie przesadzajmy). Np. świat 8x-4x-8x byłby moim zdaniem bardzo...dynamiczny :D
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Start z rozmachem

Jestem na tak :) znacznie urozmaiciłoby to grę, ale czy nie pomogłoby to złotnikom? Mając 3 wiochy i rozbudowując je w bardzo szybkim czasie na złocie będą robić siekę. Oczywiście starzy wyjadacze sobie jakoś poradzą, ale dla żółtodziobów byłby to cios w plecy, ale mimo to jestem na tak. Przydałoby sie coś w rewanżu za te felerne wioski... A ten pomysł bardzo mi podchodzi

Przecież to właśnie w późniejszej fazie złoto traci znaczenie, więc złotnikom byłoby raczej ciężej. co prawda to nie aż taka późna faza, ale zawsze coś

- - - Automatycznie połączono posty - - -

moim zdaniem na twój dynamizm gry lepiej by wpłynęło, gdyby trochę podkręcić szybkości świata (a co za tym i handlu, z jednostkami nie przesadzajmy). Np. świat 8x-4x-8x byłby moim zdaniem bardzo...dynamiczny :D

Jednostki x3 i może być :D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Start z rozmachem

Ja mam w sumie mieszane uczucia. Nie mówcie, że złotnikom to nie pomoże, bo na pewno będą mieli z tego coś dla siebie...wiele będzie oczywiście zależeć od poziomu rozbudowy tych trzech miast. Jeśli budowa będzie od zera, to może trochę ich to "spowolni", jednak jak jakaś z tych nowych wiosek będzie już trochę rozbudowana, to taki złotnik szybciej dojdzie tam do podboju, a przy okazji będzie miał dużo fajnych celów bardziej rozbudowanych niż to ma miejsce na początku. Choć tego złota pewnie trzeba będzie wydać trochę więcej...czy to na skracanie, czy też na surkę, bo pewnie jej będzie najwięcej brakować.

Samemu będzie można sobie zrobić jedno miasto z defem, a drugie z offem...a jak miast będzie więcej, to osoby doświadczone będą sobie mogły już od początku wyspecjalizować te miasta.

Także tutaj wszystko ma swoje plusy i minusy...choć jak dla mnie, to można by wypróbować takie rozwiązanie na jakimś świecie i sprawdzić jak to będzie. Achilles tutaj miarodajny pod tym względem raczej nie jest:)
 

DeletedUser25428

Guest
Ten pomysł wymaga poprawek: za łatwo by było, bo 2 miasta to za dużo jak na początek. Według mnie powinno to wyglądać tak:
Senat: 3 poziom
Magazyn: 4 poziom
Budynki produkujące surowce: 3 poziom
Gospodarstwo wiejskie: 4 poziom
Świątynia: 1 poziom
Agora: 1 poziom (wyżej się nie da)
Koszary: 3 poziom
Reszta budynków: (brak)
Miasto powinno być tylko jedno na start.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Propozycja jest bardzo ciekawa, ale jestem temu trochę obojętna. Dlaczego?
a) Z drugiej strony nie będę się załamywać w przypadku jednego straconego miasta.
b) Pomoże to złotnikom rozbudować się.
 
głos na tak
szkoda że głownie w propozycjach wypowiadają się osoby które za dużo nie osiągnęły w grze a raczej brylują spamem tylko na forum ogólnym (nie chodzi mi w tym momencie akurat o ten temat)
często właśnie takie osoby sprawiają ze jakiś pomysł jest odrzucany a moim zdaniem można by było taką opcje najpierw przetestować:p złotników bym w to nie mieszał bo czy to będzie 1 miasto czy 3 to i tak będą złocić jedynie Don zauważył jedną ważną rzecz :p (wiele dobrych celów do podboju dla złotnika)
Kot natomiast wspominał o ustawieniach szybkości:p to też niezła opcja z tym że nie wiemy jak zachowają się serwery gry :p bo grać na takim szybkim świecie gdzie płynność gry będzie tragiczna, parę ataków będzie powodować wieszanie się gry mija się z celem

co do poziomu rozbudowy miast to myślę że wszystkie powinny być na takim samym poziomie a jak konkretnie to temat do dłuższej dyskusji
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Do góry