Statki i wojsko

  • Rozpoczynający wątek 8Rebeliant8
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za dodaniem opcji stacjonuj swoje wojska

  • tak

    Głosy: 25 48,1%
  • nie

    Głosy: 27 51,9%

  • W sumie głosujących
    52
Status
Zamknięty.

DeletedUser7672

Guest
Ja myślę że pomysł nie jest taki głupi chociaż podchodzi mi pod ikariam. Byłoby to fajne na przykład w takiej sytuacji: Wysłałam defa na wsparcie do gracza A, statki płynęły 10h, wsparcie już potrzebne nie jest ale potrzebuje ktoś inny z sojuszu i teraz muszę zawrócić do miasta macierzystego i po dopłynięciu wysłać do gracza B. Gdyby była możliwość stacjonowania można by było wysłać statki z polis gracza A bezpośrednio do gracza B. Oszczędziłoby to mnóstwo czasu...
czyli przemieszczanie wojsk do innych miast i z nich wysyłać osobne ekspedycje.. jak mówisz to tak jak w Ikariam, gram w to. Pomysł z tej perspektywy nie byłby najgorszy.
 

DeletedUser

Guest
Ja myślę że pomysł nie jest taki głupi chociaż podchodzi mi pod ikariam. Byłoby to fajne na przykład w takiej sytuacji: Wysłałam defa na wsparcie do gracza A, statki płynęły 10h, wsparcie już potrzebne nie jest ale potrzebuje ktoś inny z sojuszu i teraz muszę zawrócić do miasta macierzystego i po dopłynięciu wysłać do gracza B. Gdyby była możliwość stacjonowania można by było wysłać statki z polis gracza A bezpośrednio do gracza B. Oszczędziłoby to mnóstwo czasu...


Ale w ikariam nie da się zrobić czegoś takiewgo że syłasz X woja do jednego miasta i wysyłasz to jako jeden atak.Co prawda można przenieść wojo ale to zabiera mieszkanców.
 

DeletedUser

Guest
Chmmm,reasumując nasze wypowiedzi kminiłem parę dni jak to wszystko ugryźć aby mój pomysł nabrał sensu i zadowolił przeciwników jak i tych co głosowali za.

Trza sobie odpowiedzieć na pytanie czemu tak właściwie ma służyć opcja stacjonuj i co to jest stacjonowanie, a więc stacjonowanie to inaczej przemieszczanie swojego wojska do innych miast,wysp itp. celem późniejszego ich wykorzystania. Czemu by miała służyć taka opcja i tutaj doszedłem do paru wniosków, zważywszy na to że nie wszystkim podoba się opcja zmasowanego ataku z jednej wyspy X-ilości jednostek to można wtrącić do tego port który tak naprawdę powinien pyć punktem strategicznym w tej grze i jak najbardziej mieć rozbudowane funkcję z tego względu że gra toczy się głównie pomiędzy wyspami.

Dobra a teraz do rzeczy co by się za długo nie rozpisywać.

Samo stacjonowanie jest w tej grze jak najbardziej potrzebne ale żeby móc stacjonować jednostki powinniśmy mieć rozbudowany port czyli w zależności od stopnia rozbudowy możemy pomieścić tylko tyle jednostek na ile ten port jest rozbudowany. Przy maksymalnym rozbudowaniu portu moglibyśmy pomieścić tylko tyle jednostek ile może być zbudowanych dla jednego miasta NIE WIĘCEJ. Opcja ta nie dotyczyła by tylko i wyłącznie wsparcia.
Jeśli port by nie był dostatecznie rozbudowany a chcielibyśmy przestacjonować więcej jednostek niż możemy powinnna się ukazywać informacja że nie osiągneliśmy x-stopnia rozbudowania portu i nie jesteśmy w stanie pomieścić tyle jednostek. I tutaj zaczniemy od ataku z miasta do którego przestacjonowaliśmy nasze jednostki ,czyli atak nie składał by się z mega ofa tylko z max. ilości statków jaka jest dostępna dla danego miasta. czyli niejakoby problem mega ataków byłby tutaj rozwiązany.

Zalety takiego stacjonowania to możliwośc poruszania się po wszystkich morzach jak i kolonizacja wszystich mórz oraz większa możliwośc na atak słabszego miasta na mocniejsze ale tylko w przypadku rozbudowania portu do odpowiedniego poziomu.
Port tutaj nabrał by znaczenia też niejakoby takiego swoistego hangaru im większy port tym więcej statków jest w stanie pomieścić wyłącznie w celu stacjonowania lub ataku z tego miasta. Natomiast jeśli chodzi o wsparcie to zasady pozostały by bez zmian.

Już teraz gracze mający kilka miast z czego 1 czy 2 robią same ofensywne aby ukryć swoje statki przed wrogiem dają opcje wsparcia do różnych swoich miast, więc dlaczego by nie stacjonuj. tym bardziej że miasta można by było zakładać na innych morzach poza zasięgiem sojuszu i przestacjonować swoje jednostki do tego miasta celem zdobywania kolejnych w celu ekspansji mórz.

Na dzień dzisiejszy jestesmy uzależnieni i zdyskryminowani brakiem opcji w atakach i elementem zaskoczenia planując atak i tak czekamy ładnych parę godzin aż atak dopłynie i nie kolonizujemy innych mórz z tego wględu że miasto staję się bezużyteczne i skazane na porażke bo jest za daleko aby jakiekolwiek wsparcie przypłynęło na czas a zanim my w tym mieście wybudujemy okręty w celu ataku minie parę ładnych dni....

Dyskryminacja polega na tym że podczas wsparcia może na kawę do nas wpaść cały sojusz składający się z 200 osób i max ilością statków a my tak naprawdę nie możemy przestacjonować chocby jednego naszego statku do innego miasta celem wykorzystania go.

I jeszcze jedna zaleta takiego stacjonowania że w przypadku ataku na nasze słabsze miasto i brakiem możliwości obrony uciekniemy i uratujemy nasze statki bo jak wiadomo przy przejmowianiu miasta giną nasze statki bezpowrotnie bez jakiejkolwiek szansy na obronę i bez walki.

Inna zaleta to taka że przy stacjonowaniu statków transportowych moglibyśmy przerzucać też naszą armie do innych miast ale tylko w takiej ilości jaka jest dostępna w gospodarstwie domowym...

mam nadzieję że rozwiałem wszystkie za i przeciw tego pomysłu i napisałem to w miarę klarownie i przejrzyście.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Ja w tym widzę tylko jeden plus:
propozycja.png



propozzyjca2.png



Można też nadać czasy 18h -> 14h -> 4h
Wyjdzie to na taki plus, że kolonem będzie łatwiej uderzyć z zaskoczenia.
 

DeletedUser

Guest
to sobie zbuduj kolona w mieście nr 2. będziesz miał równie blisko
 

DeletedUser

Guest
Zapomniałem napisać:


W mieście nr 2 nie mogę zbudować kolona - Nie jest zbadany, albo coś.
 

DeletedUser946

Guest
czy Wy (zwolennicy tego) nie rozumiecie jakie to jest ułatwienie? w tej chwili nawet jak ktoś jest dobry po dotarciu do nowych terytoriów musi wybudować armię i czasem również miasto i dopiero wtedy może zacząć coś działać armiami które ma w innych rejonach w celu przejęcia kolejnego miasta - de facto (poza możliwością podesłania własnego wspracia) podbijając miasto na nowej wyspie jest się tak samo silnym, albo nawet słabszym, jak gracz z jednym miastem który jest na tej wyspie od dłuższego czasu
- a tak ląduję sobie gdzieś - podciągam armie z reszty wysp po jednym dniu cała wyspa czysta, po dwóch dniach cała okolica rozpracowana, na 3 dzień można spokojnie podbijać następne miasto - najdalsze armie się już odbudowały po czyszczeniu wyspy, te od czyszczenia okolicy są w połowie - więc hop na nowe miasto i tak w nieskończoność, bo ktoś z przewagą miast może rozrabiać po okolicy nieprzerwanym strumieniem offa - bezsens :rolleyes:

.Na dzień dzisiejszy jestesmy uzależnieni i zdyskryminowani brakiem opcji w atakach i elementem zaskoczenia planując atak i tak czekamy ładnych parę godzin aż atak dopłynie i nie kolonizujemy innych mórz z tego wględu że miasto staję się bezużyteczne i skazane na porażke bo jest za daleko aby jakiekolwiek wsparcie przypłynęło na czas a zanim my w tym mieście wybudujemy okręty w celu ataku minie parę ładnych dni....

Dyskryminacja polega na tym że podczas wsparcia może na kawę do nas wpaść cały sojusz składający się z 200 osób i max ilością statków a my tak naprawdę nie możemy przestacjonować chocby jednego naszego statku do innego miasta celem wykorzystania go.
jak ktoś nie potrafi z głową rozkładać sobie miast to ma takie problemy - tylko to się nazywa własna głupota a nie dyskryminacja :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jak ktoś nie potrafi z głową rozkładać sobie miast to ma takie problemy - tylko to się nazywa własna głupota a nie dyskryminacja :rolleyes:

to skoro nie jesteś głupi jak to ujełeś to spróbuj skolonizować miasto na innym morzu i na wyspie gdzie są przynajmniej ze 3 miasta dobry graczy bo uwierz zanim nazbierasz tam surkę na zbudowanie czegoś to cię dawno zfarmią i choćbyś nawet tam swóje wsparcie wstawił z kilku miast to będzie z ciebie niezła gratka do nabicia PUNKTÓW KULTURY.

Ale jak to mówią 2 półgłówków jednej głowy nie czyni. koleś który jęczy że to ułatwinie....a ja się pytam co z premium czy to też ułatwnienie ??? radził bym tobie pisać petycję o zniesienie premium...

DO MODERATORÓW-proszę o zamknięcie tego temu.

Bo jak ktoś kiedyś mądry powiedział
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
Pozdrawiam resztę
 

DeletedUser946

Guest
to skoro nie jesteś głupi jak to ujełeś to spróbuj skolonizować miasto na innym morzu i na wyspie gdzie są przynajmniej ze 3 miasta dobry graczy bo uwierz zanim nazbierasz tam surkę na zbudowanie czegoś to cię dawno zfarmią i choćbyś nawet tam swóje wsparcie wstawił z kilku miast to będzie z ciebie niezła gratka do nabicia PUNKTÓW KULTURY.
co jest logiczne... jak Ty sobie wyobrażasz, żeby armia rzucona daleko za linie wroga miała sobie poradzić? dopóki ludzie nie wynajdą teleportacji duże zgrupowania wojsk w głębi terytorium wroga będą skazane na zagładę - a wierz mi, że w starożytnej Grecji byli na pewno dalej od wynalezienia teleportacji niż my teraz ;)

a ja się pytam co z premium czy to też ułatwnienie ??? radził bym tobie pisać petycję o zniesienie premium...
od początku kiedy tu jestem jasno się wyrażałem, że nie podoba mi się system premium i bym był za zniesieniem wszystkich jego opcji z wyjątkiem zarządcy - petycji takiej jednak pisać nie będę, bo ludzie domagali się tego od początku istnienia tej gry (a przynajmniej niemieccy gracze) i jak łatwo było przewidzieć nic nie wskórali...
 

DeletedUser8445

Guest
można by było wprowadzić ograniczenie ilość przesyłanych wojsk, wtedy pomysł stałby się bardziej sensowny moim zdaniem
 

DeletedUser

Guest
można by było wprowadzić ograniczenie ilość przesyłanych wojsk, wtedy pomysł stałby się bardziej sensowny moim zdaniem

czytałeś ???

Samo stacjonowanie jest w tej grze jak najbardziej potrzebne ale żeby móc stacjonować jednostki powinniśmy mieć rozbudowany port czyli w zależności od stopnia rozbudowy możemy pomieścić tylko tyle jednostek na ile ten port jest rozbudowany. Przy maksymalnym rozbudowaniu portu moglibyśmy pomieścić tylko tyle jednostek ile może być zbudowanych dla jednego miasta NIE WIĘCEJ.
 

DeletedUser946

Guest
ale takie ograniczenie niczego nie zmienia - już prędzej by lepsze było jakieś ograniczenie czasowe - np. "konwój" który by się ładował powiedzmy raz na tydzień i przemieszczał jednostki (które po znalezieniu się w danym mieście zachowywały się tak jak to proponujesz) z prędkością nie mniejszą niż prędkość kolonizatora
 

DeletedUser

Guest
Pozwólcie, że odgrzeję ten temat.

Od niedawna gram w GP ale już bardzo brakuje mi możliwości, o której pisze 8Rebeliant8

Przeczytałem cały ten wątek i powiem tylko tyle, że rozumiem GP jako pewną symulację rzeczywistości.
Nie pojmuję, dlaczego moje wojska z mojego miasta, nie mogą przemieszczać się do innego mojego miasta i tam stacjonować.

Faktycznie, niech będzie jakieś realne ograniczenie ilości tego wojska, np. ilość dostępnych mieszkańców (ktoś już o tym pisał na przykładzie Ikariama) lub tak, jak pisał 8Rebeliant8, wielkość portu.

Zdecydowanie jestem na TAK!

Do wszystkich przeciwników, którzy mówią, że będzie łatwiej mówię... będzie bardziej realnie.
 

DeletedUser946

Guest
rozumiem GP jako pewną symulację rzeczywistości.
no to błędnie to odebrałeś, ta gra nie ma nic wspólnego z symulacją, a tym bardziej z symulacją rzeczywistości

Do wszystkich przeciwników, którzy mówią, że będzie łatwiej mówię... będzie bardziej realnie.
realnie to np. nigdy własne wsparcie by nie weszło przed własny atak ani wojska z poszczególnych miast nie walczyłyby osobno podczas ataków i można tak wymieniać w nieskończoność - ta gra ma bawić rozgrywką a nie realnością rozwiązań... wprowadzenie w życie tej propozycji to danie niesamowitej przewagi najlepszym/najsilniejszym graczom a takie rozwiązania nigdy nie wpływają dobrze na rozgrywkę :rolleyes:
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Statki i wojsko

Propozycja przewijała się już wielokrotnie, nie zostanie to wprowadzone ponieważ to jest plagiat i zbyt bardzo zmienia mechanikę gry.
Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry