Statki transportowe

  • Rozpoczynający wątek Witus27
  • Data rozpoczęcia

Czy statki transportowe trzeba zamienić na mój jeden statek transportowy.

  • Tak

    Głosy: 5 25,0%
  • Nie

    Głosy: 15 75,0%

  • W sumie głosujących
    20
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Siema wszystkim którzy czytają mój temat.Ja proponuję zmienić w porcie statki transportowe żeby skasować statek transportowy i szybki statek transportowy.Ja proponuję stożyć jeden po żądny statek transportowy zamiast dwóch złomów.

Statystyki Statków:
Statek transportowy pojemność 20
Szybki statek transportowy pojemność 10
Prędkość-szybki statek transportowy jest szybszy o około 3,5 min .



Moja propozycja statku:
Wartość ataku -20
Wartość obrony -10
Szybkość - 16
Zdolność transportowa-50
Nazwa-Szybki statek transportowy.
Wygląd statku macie podany.



statki-barbareskow.jpg
 

DeletedUser

Guest
Na NIE
Ty chcesz połączyć dwa statki a gracze narzekają na brak wyboru...
Teraz jest dobrze bo jest pojemny, normalny statek i szybki stateczek do szybkiego reagowania np. wsparcie na już...
 

DeletedUser

Guest
Do volveryin7

Po co dwa rodzaje jak będzie jeden dobry dobry.Jak chcesz wykonać atak na sąsiednią wyspę to ile statków ty potrzebujesz ?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Nie wiem jak Volveryin ale ja potrzebuję dużo. I nie jestem za tą propozycją, Dwa typy statków zmuszają do kombinowania. Można by przecież pójść dalej tym tropem po co tyle rodzajów jednostek wystarczy jedna defowa i jedna ofowa, po co birema, trirema i ogniowy?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
dałeś przykład statku z XVII wieku, czyli baaaardzo nie trafiles w epoke

sam pomysl jest mi obojetny
 

DeletedUser

Guest
Do Robin65

To czemu niema szybkiej biremy, szybkiej triremy i szybkiego statku ogniowego.
 

DeletedUser

Guest
heh niczego się nie nauczy ta dzisiejsza młodzież... (?!) :D
Dlaczego?? Ponieważ są to jednostki pływająco-bojowe (rotfl) :)czyli bojowe
Jeżeli wybierzemy np. normalny statek transportowy to stawiamy na uniwersalność i funkcjonalność - duża pojemność a prędkość średnia... - a jeżeli wybierzemy szybszą wersję wspomnianego statku to otrzymujemy dużą prędkość kosztem pojemności

Gra daje wybór a ten wybór umożliwia nam stworzenie lepszej strategii/taktyki działania (etc.)

St. trans. używam do ataków a szybkich wersji do np.wspierania przeciwnika lub również do ataków w cele oddalone o kilka mórz
Rozumiesz tą mechanikę??

- literówka... thx... już wolę zrobić Ctrl+C i Ctrl+V niż przepisywać z pamięci...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jeśli już to by byl inny statek taki co mial 3 rzędy wioseł ja sie dziwie jak oni sie nie zachaczali podczas odwrotu tymi wioslami :D
 

DeletedUser

Guest
na NIE wykombinuj badanie w akademi bo to 3 rodzaj tranportowca a więc na NIE 2 rodzaje transportowca ci nie wystarczą:confused::confused: dlatego na NIE :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
To czemu niema szybkiej biremy, szybkiej triremy i szybkiego statku ogniowego.
hmmm... bo tak wymyślili twórcy gry? 0.o

zauważ że: birema to def, ogniowy to off a trirema to łódź uniwersalna. tu też masz wybór jak przy transportowcach:
masz miasto-port: robisz tam albo 50:50 bi.-ogn., albo w 100% ogniowe lub biremy, albo robisz same triremy. każde z nich mają wady i zalety (podobnie jak transportowce: jedne są szybsze drugie pojemniejsze). ta gra głównie opiera się na tego typu wyborach: 'dostaniesz to, ale nie dostaniesz tamtego' (wybór pierwszych bogów, badań, foty, piechoty...). zabijając wybór zabijasz grę. jak wspomniał Robin65 - można by grę ograniczyć do jednego piechura off, jednego deff, jednego statku off, jednego deff, pójdę dalej: jednego boga, mieć możliwość zbadania wszystkiego, tylko gra straci całą frajdę.

na nie.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Grepolis jest grą strategiczną. Nie można odbierać graczom możliwości wyboru jednostek, którymi chcą się posługiwać.
Tego typu zmiana zbytnio ingerowałaby w mechanizm gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry