[Zakończone] Statki

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Bez nazwy1111.png


ZASADY ZABAWY

1. Zabawa polega na podaniu współrzędnych w celu odgadnięcia położenia i tym samym zniszczenia wszystkich statków przeciwnika.
2. W zależności od liczby uczestników w turnieju, liczba etapów zostanie ogłoszona po zakończeniu zapisów. Przeciwnicy będą walczyli ze sobą według kolejności zapisów 1 z 2, 3 z 4 itd., a zwycięzca każdego z pojedynków awansuje do kolejnego etapu, gdzie również będzie obowiązywała zasada kolejności zapisów. Jeśli w którymś etapie będzie nieparzysta liczba uczestników, to wówczas ostatni z uczestników na liście w danym etapie będzie grał z tymczasowym graczem (członkiem teamu).
3. Zapisy trwają 5 dni, jednak prowadząca może wydłużyć ten termin, jeśli uzna za stosowne.
4. Każdy gracz w danej rundzie posiada planszę o wielkości 5x5 pól. Kolumny oraz wersy są oznaczone literami od A do E oraz cyframi od 1 do 5.
plansza_statkow_blank.png
5. Każdy gracz na początku każdej rozgrywki otrzymuje statki: 1 trójmasztowiec, 2 dwumasztowce oraz 3 jednomasztowce. Ilość masztów statku określa, ile zajmuje on pól na planszy.
6. Statki (pola dowolnie stykające się bokami) można dowolnie ustawiać poziomo lub pionowo, ale tak aby nie stykały się one bokami ani rogami.
7. Po ustawieniu statków na własnej planszy, należy przesłać ją w formie obrazka do prowadzącej zabawę w wiadomości prywatnej. Czas na wysłanie planszy to 2 dni od momentu zakończenia zapisów. Jeśli prowadząca nie otrzyma wszystkich plansz lub będą one niepoprawne, to w przypadku nieparzystej liczby uczestników, w zabawie weźmie udział dodatkowo członek teamu.
8. Po zaakceptowaniu przez opiekuna wszystkich plansz, rozpoczyna się "bitwa morska".
9. Każda bitwa ma własny temat o tytule "Bitwa morska - xxx vs yyy", który zostanie założony w podforum Zabawy Offtopu. Bitwę zaczyna gracz xxx, który jako pierwszy jest wpisany w tytule tematu.
10. Gracze biorący udział w danej bitwie naprzemiennie podają koordynaty pola, w które chcą strzelić. Czas na oddanie strzału to maksymalnie 24 godziny. W przypadku, gdy uczestnik 2 razy nie strzeli, to wówczas oddaje bitwę walkowerem. Jeśli z kolei strzał będzie błędny, to wówczas uczestnik traci ruch.
11. Jeśli przeciwnik trafił w statek, lecz nie zatopił go, należy napisać "trafiony", a w przypadku zatopienia statku "trafiony, zatopiony". Jeśli przeciwnik nie trafił w nic, tylko w puste pole, to gracz pisze "pudło". W tym samym poście od razu podaje koordynaty na planszy przeciwnika, gdzie podejrzewa, że może znajdować się statek.
12. Tylko pierwszy strzał się liczy w danej turze. Posty, w których uczestnicy strzelają, mogą być edytowane tylko w ciągu pierwszych 10 minut. Usunięcie takiego postu jest równoznaczne z przegraniem walki.
13. Gracze powinni w każdym poście dotyczącym zabawy, wstawiać aktualną swoją planszę, chyba że ustalą między sobą inaczej. Wówczas jednak na prośbę prowadzącej muszą jak najszybciej je wstawić.
14. Wygrywa gracz, który zatopi wszystkie statki przeciwnika (lub będzie miał tych trafień najwięcej). Gracz ten przechodzi do następnej rundy.
15. Jeżeli co najmniej 1 bitwa zostanie ukończona, to całkowity czas trwania pozostałych bitew zostaje ograniczony do 14 dni lub zostają one przerwane, jeśli trwają ponad 2 tygodnie. Wówczas zostanie podliczona liczba trafień i zwycięża ten, kto trafił więcej razy. W przypadku remisu liczy się czas ostatniego trafienia.
16. Zabawę prowadzi Elastynka. Pytania ogólne dotyczące zabawy można zadawać w tym temacie lub poprzez wiadomość prywatną na forum, jeśli dotyczą danego uczestnika.



HARMONOGRAM

ZAPISY: 4 - 8 stycznia
WYSŁANIE SWOICH PLANSZ: 9 - 10 stycznia
START ROZGRYWEK: 11 stycznia



NAGRODA

Umieszczenie nicku w Pokoju Chwały oraz 25 punktów reputacji dla zwycięzcy finału.




Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania i wprowadzania zmian w zasadach konkursu w razie niezbędnej potrzeby.
Wszelkie zmiany będą ogłaszane w temacie konkursu. Podczas konkursu obowiązuje Regulamin forum oraz Ogólny regulamin konkursów. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

ranking_zolta_wstega.png


Etap I
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.



 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

A ja niechcialem grać z lw ;)
I teraz się zapisuje :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Elastynko widzę, że zmodyfikowałaś trochę regulamin :)
Oczywiście zapisuję się, bo zabawa beze mnie to nie zabawa :D
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

to ja się zapisuje ;)
ciekawe z kim w pierwszej bitwie grac będe ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Mamy juz 5 osób! Będzie więcej?
 

DeletedUser19758

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Będę i ja :D

No z Mają będę rywalizował:) Razem w sojuszu jesteśmy to jej fory dam :cool:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser21137

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Jestem nowy, ale też spróbuję swoich sił
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Zapisuje sie

O gram z kurczakiem :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

A gdzie reszta graczy chętnych ?
Mało nas mało nas ....;)
 

DeletedUser18917

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

statki niemogą się stykać nawet rogami?
 

DeletedUser19857

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Znajdzie się jeszcze dla mnie miejsce? Jak tak to się zapisuję;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

jak czas pozwoli to i ja zagram :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

sorrki za zamieszanie ale rezygnuje. Nie bede miał dostepu do neta :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Lista uczestników:

lw92
suchar25
spartaker
Auditoree
maja2013
Cwieqq
Kurczak w sosie własnym
TheKkok2
ArekPro


W związku, iż zapisała się nieparzysta liczba uczestników, jako 10 uczestnik dołączy Slietie


PRZYPOMINAM O WYSYŁANIU MI NA PW PLANSZ ZE SWOIMI USTAWIENIAMI!​
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Statki - EDYCJA I

Ja ci jutro moja plansze wysle :)
 
Odp: Statki - EDYCJA I

No, ja już moją też od razu wysłałam. Mam nadzieję, że nikt się nie spóźni lub nie zapomni, bo inaczej to moja plansza będzie musiała sobie poczekać do kolejnych etapów, w których będzie nieparzysta liczba uczestników :rolleyes:
 
Do góry