[Zakończone] Statki

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser21386

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

Właściwie to bez różnicy dla mnie

- - - Automatycznie połączono posty - - -

londi napisał:
jak normalnie
1 -4 pola
2 - 3 pola
3 - 2 pola
4 - 1 pole
to trochę więcej
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

normalnie było:
1-3 pola
2-2 pola
3-1 pole
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

hmm wydawało mi się, że jest też statek na 4 pola:D
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

Heh mi sie wydaje, że na wiekszych planszach gra sie ze statkami na 4 pola :D
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

Heh ja bym zagrala ale nwm czy mi by sie nie znudzilo po kilku strzalach :p
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Statki - EDYCJA SPECJALNA

hah spartakers kibicuje ci wygranej! wykoszą cię na 100% ale ci ulży jak będę ci kibicować :D
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Statki - EDYCJA IV

statki.png



ZASADY ZABAWY

1. Zabawa polega na podaniu współrzędnych w celu odgadnięcia położenia i tym samym zniszczenia wszystkich statków przeciwnika.
2. W zależności od liczby uczestników w turnieju, liczba etapów zostanie ogłoszona po zakończeniu zapisów. Przeciwnicy będą walczyli ze sobą według kolejności zapisów 1 z 2, 3 z 4 itd., a zwycięzca każdego z pojedynków awansuje do kolejnego etapu, gdzie również będzie obowiązywała zasada kolejności zapisów. Jeśli w którymś etapie będzie nieparzysta liczba uczestników, to wówczas ostatni z uczestników na liście w danym etapie będzie grał z tymczasowym graczem (członkiem teamu).
3. Zapisy trwają 5 dni, jednak prowadzący może wydłużyć ten termin, jeśli uzna za stosowne.
4. Każdy gracz w danej rundzie posiada planszę o wielkości 5x5 pól. Kolumny oraz wersy są oznaczone literami od A do E oraz cyframi od 1 do 5.
plansza_statkow_blank.png
5. Każdy gracz na początku każdej rozgrywki otrzymuje statki: 1 trójmasztowiec, 2 dwumasztowce oraz 3 jednomasztowce. Ilość masztów statku określa, ile zajmuje on pól na planszy.
6. Statki (pola dowolnie stykające się bokami) można dowolnie ustawiać poziomo lub pionowo, ale tak aby nie stykały się one bokami ani rogami. Trójmasztowce również muszą być całkowicie w pionie lub poziomie, nie mogą być "zawinięte".
7. Po ustawieniu statków na własnej planszy, należy przesłać ją w formie obrazka do prowadzącego zabawę (Sapcio) w wiadomości prywatnej. Czas na wysłanie planszy to 2 dni od momentu zakończenia zapisów. Jeśli prowadzący nie otrzyma wszystkich plansz lub będą one niepoprawne, to w przypadku nieparzystej liczby uczestników, w zabawie weźmie udział dodatkowo członek teamu.
8. Po zaakceptowaniu przez opiekuna wszystkich plansz, rozpoczyna się "bitwa morska".
9. Każda bitwa ma własny temat o tytule "Bitwa morska - xxx vs yyy", który zostanie założony w podforum Zabawy Offtopu. Bitwę zaczyna gracz xxx, który jako pierwszy jest wpisany w tytule tematu.
10. Gracze biorący udział w danej bitwie naprzemiennie podają koordynaty pola, w które chcą strzelić. Czas na oddanie strzału to maksymalnie 24 godziny. W przypadku, gdy uczestnik 2 razy nie strzeli, to wówczas oddaje bitwę walkowerem. Jeśli z kolei strzał będzie błędny, to wówczas uczestnik traci ruch.
11. Jeśli przeciwnik trafił w statek, lecz nie zatopił go, należy napisać "trafiony", a w przypadku zatopienia statku "trafiony, zatopiony". Jeśli przeciwnik nie trafił w nic, tylko w puste pole, to gracz pisze "pudło". W tym samym poście od razu podaje koordynaty na planszy przeciwnika, gdzie podejrzewa, że może znajdować się statek.
12. Tylko pierwszy strzał się liczy w danej turze. Posty, w których uczestnicy strzelają, mogą być edytowane tylko w ciągu pierwszych 10 minut. Usunięcie takiego postu jest równoznaczne z przegraniem walki.
13. Gracze powinni w każdym poście dotyczącym zabawy, wstawiać aktualną swoją planszę, chyba że ustalą między sobą inaczej. Wówczas jednak na prośbę prowadzącego muszą jak najszybciej je wstawić.
14. Wygrywa gracz, który zatopi wszystkie statki przeciwnika (lub będzie miał tych trafień najwięcej). Gracz ten przechodzi do następnej rundy.
15. Jeżeli co najmniej 1 bitwa zostanie ukończona, to całkowity czas trwania pozostałych bitew zostaje ograniczony do 14 dni lub zostają one przerwane, jeśli trwają ponad 2 tygodnie. Wówczas zostanie podliczona liczba trafień i zwycięża ten, kto trafił więcej razy. W przypadku remisu liczy się czas ostatniego trafienia.
16. Zabawę prowadzi Sapcio. Pytania ogólne dotyczące zabawy można zadawać w tym temacie lub poprzez wiadomość prywatną na forum, jeśli dotyczą danego uczestnika.



HARMONOGRAM

ZAPISY: 10 - 14 stycznia
WYSŁANIE SWOICH PLANSZ: 15 - 16 stycznia
START ROZGRYWEK: 17 stycznia



NAGRODA

Umieszczenie nicku w Pokoju Chwały oraz 25 punktów reputacji dla zwycięzcy finału.




Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania i wprowadzania zmian w zasadach konkursu w razie niezbędnej potrzeby.
Wszelkie zmiany będą ogłaszane w temacie konkursu. Podczas konkursu obowiązuje Regulamin forum oraz Ogólny regulamin konkursów. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Statki - EDYCJA IV

A ja mam pytanko - po co nowy temat skoro do statków mamy już jeden ogólny?
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Statki - EDYCJA IV

A ja mam pytanko - po co nowy temat skoro do statków mamy już jeden ogólny?

Po to, aby było widoczne i jasne. Są drobne poprawki w regulaminie i tak jest bardziej przejrzyście.
Po zakończeniu konkursu tematy zostaną połączone.


P.S Spam będzie kasowany. :)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Statki - EDYCJA IV

(..)
P.S Spam będzie kasowany. :)
aaa.. jaki sens kasować spam w offtopie? :confused:
Punkt 6 został zmieniony, a dokładnie jego końcówka. (Wystarczy porównać.)
Zmieniła się osoba prowadząca konkurs.
Przeczytałam regulamin, porównałam z tym co było wcześniej i jak dla mnie to nic sie nie zmieniło.
Ostatnio już było podane że nie można zaginać statków.
Zamykam zapisy i proszę Was o podesłanie swoich plansz :)
Chciałabym zaznaczyć, iż od tej edycji dozwolone jest ustawianie statków tylko poziomo oraz pionowo :)

A taką zmiane osoby prowadzącej zabawe to pewnie każdy zauważy..
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Statki - EDYCJA IV

aaa.. jaki sens kasować spam w offtopie? :confused:

Przeczytałam regulamin, porównałam z tym co było wcześniej i jak dla mnie to nic sie nie zmieniło.
Ostatnio już było podane że nie można zaginać statków.


A taką zmiane osoby prowadzącej zabawe to pewnie każdy zauważy..


Spam potrafi dobrze zasłonić cel konkursu i zakłóca jego prawidłowy przebieg.
Teraz to zostało dobitnie wyjaśnione.
Pewne osoby czytają tylko początek i plansze zostały wysłane by do Elastynki, a tak jest wszystko jasne i nie ma wątpliwości.
 
Do góry