Stolica;.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7672
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem stolic?

  • Tak.

    Głosy: 358 85,4%
  • Nie.

    Głosy: 45 10,7%
  • Obojętne

    Głosy: 16 3,8%

  • W sumie głosujących
    419

DeletedUser7672

Guest
Dobra, więc przedstawiam dopracowaną wersję, opierającą się na wpisach w tym temacie, więc:

Bonusy:
  1. Stolica może pomieścić dodatkowe 100 mieszkańców (czyli razem 3600 mieszkańców z łaźniami i pługiem).
  2. Oddział obywatelski byłby naliczany do 40 poziomu gospodarstwa (razem 400 wojska + 200 z
    badaniem "straż miejska".
  3. Wojsko walczy 5% efektywniej w obronie, bądź w ataku, zależy jak wybierze gracz.
  4. Na starym systemie podboju badanie "Demokracja" będzie darmowe.
  5. Wszystkie kopalnie produkują taką samą liczbę surowców, przez co każdy surowiec w stolicy ma produkcję na + (eliminowane są nierówności w produkcji, przypadały by tej najwyższej produkcji).

Wymagania/kryteria:

1. Stolica przypada jedna na konto
2. Limit miast, wymagany do przydzielenia stolicy to 5
3. Wymagania - 5 pkt. kultury
4. Jeśli 1-szy raz wybieramy stolicę, wybór będzie za darmo. (na podobnej zasadzie jak badania)
5. Zmiana stolicy = 5 pkt. kultury (za każdym razem koszt zwiększa się o 1 pkt.) i trzeba odczekać 7 dni (szybkość świata nie ma wpływu na czas zmiany stolicy)
6. Jeśli gracz straci stolicę, bonus jest automatycznie "odbierany". Jeśli zdobywca nie ma jeszcze stolicy a podbił ją - może to miasto honorować stolicą bez żadnych kosztów. Jeśli nie, bonusy znikają bez możliwości cofnięcia wyboru, oczywiście gracz musi mieć też 5 miast.
7. Aby miasto mogło zostać stolicą, potrzebna także jest:
- Akademia, poziom 30

Inne:
1. Stolica będzie wyróżniać się na mapie dłuższą flagą, niż inne polis
2. W profilu gracza, gdzie ma spis miast, obok nazwy miasta będzie miała znak/podpis, żeby było wiadomo które polis jest stolicą
3. Odznaki za podbój stolic przeciwników (oprócz sojuszników i członków paktu) będzie nagradzane odznakami. Jakimi jeszcze nie wiem, ale na pewno względem ilości podbitych stolic
4. Miasto nie przekroczy 13716 pkt, jeśli zostanie mianowane stolicą i będzie na maksa robudowane

Może jeszcze jako wymagania dorzucić inne budynki ale nie mam pewności..
Czegoś brakuje? Mówcie.


Zmieniłem ilość wymaganych miast z 10 na 5. Proszę to zrozumieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Pomysł interesujący, oczywiście pod warunkiem, że takie miasto można będzie zdobyć podobnie jak każde inne. Co do warunków utworzenia stolicy dodałbym konieczność posiadania jakiejś ilości miast. Musiałyby również być ustalone jakieś warunki związane z przenosinami stolicy w przypadku jej utraty i na przykład koszt iluś punktów kultury w przypadku podjęcia samoistnej decyzji o przenosinach lub w obu przypadkach (wtedy bonusy mogły by być większe niż tylko jeden z listy)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7672

Guest
No właśnie o to mi chodzi, temat jest do dyskusji. Punkty kultury są w sam raz "walutą" do wybrania stolicy. Na przykład:

Po raz pierwszy na danym świecie wybierasz stolicę, koszt - 1pkt kultury, i tak dalej za każdą zmianą stolicy zwiększa się ilość pkt kultury o jeden. Po zmianie stolicy oczywiście bonusy są odejmowane. Miasto można zdobyć tak samo jak każde inne.

Stolica nie miałaby żadnych efektów wizualnych, żadnych nowych budynków. Wybór stolicy można by podjąć, jak rozbudujemy akademię na 30 poziom. Czyli w ciut późniejszym etapie gry..

To miałem na myśli, to to samo miasto co inne ale jest wyjątkowe. Utrata stolicy oznaczałaby:

Utratę bonusów, punkty kultury są nietknięte. Trzeba wybrać nową stolicę.
 

DeletedUser946

Guest
chyba jeden z najciekawszych pomysłów jakie tutaj kiedykolwiek się pojawiły (nie licząc tych takich czysto praktycznych) w sumie nawet nic już bym nie zmieniał w tej koncepcji - dla mnie rewelacja! :)
 

DeletedUser

Guest
No właśnie o to mi chodzi, temat jest do dyskusji. Punkty kultury są w sam raz "walutą" do wybrania stolicy. Na przykład:

Po raz pierwszy na danym świecie wybierasz stolicę, koszt - 1pkt kultury, i tak dalej za każdą zmianą stolicy zwiększa się ilość pkt kultury o jeden. Po zmianie stolicy oczywiście bonusy są odejmowane. Miasto można zdobyć tak samo jak każde inne.

To miałem na myśli, to to samo miasto co inne ale jest wyjątkowe. Utrata stolicy oznaczałaby:

Utratę bonusów, punkty kultury są nietknięte. Trzeba wybrać nową stolicę.


pomysl bardzo fajny aczkolwiek jesli chodzi o koszty to
1 pkt kultury za wybor moze byc ale jesli chodzi o strate/koszt pkt kultury za stracenie/zmiane stolicy powinno to wynosic od 5 do 10 pkt kultury
 

DeletedUser7598

Guest
A co gdy gracz straci stolicę? Tzn. czy wtedy znowu 1 pkt. kultury czy tam np.9(bo 9 raz zmienia)?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Warto by również dodać wyróżnik graficzny, choćby w postaci większej flagi. Zdobywanie i bronienie stolic urozmaiciłoby rozgrywkę.
 

DeletedUser

Guest
1 pkt kultury za wybor moze byc ale jesli chodzi o strate/koszt pkt kultury za stracenie/zmiane stolicy powinno to wynosic od 5 do 10 pkt kultury
z tym sie zgodzę. cena zdecydowanie za miała.

no i ciekawiej byłoby gdyby się jednak stolice odznaczały. zastanawiam się tylko po co kilka stolic? :) jedno państwo (jeden gracz) - dziesiątki miast - jedna stolica ;)

1, 2, 3 - ok
4 - surowcowo? czy pkt badań?
5 - zbędne. na jedno wyjdzie. bardziej proponowałbym wyrównanie do 'pusa' - wtedy byłaby to jakaś opłacalność

Pytanie: czy jeżeli przejmę stolicę innego gracza to bonus zostaje, czy może miasto staje się dla mnie zwykłym miastem?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Tu raczej nie chodzi o kilka stolic, a o możliwość przeniesienia takowej z własnej i nie przymuszonej woli. Co do bonusów, to po zdobyciu stolicy powinny zniknąć.
 

DeletedUser

Guest
jak najbardziej tak ale dal bym mozliwosc o co kurczak pytal mianowicie przy zdobyciu stolicy bonus by nam zostawal albo byl by mozliwy do wyboru jakis bonus by zdobywanie stolicy bylo by bardziej atrakcyjne
 

DeletedUser7672

Guest
Dobra, wytłumaczę ponownie moją propozycję:

Stolica jest tylko jedna na każde konto. Nie wiem ile miast ma gracz, zawsze jest i będzie jedna. Przecież żaden kraj na świecie nie ma kilku stolic. Jeśli ktoś straci stolicę, miasto traci bonusy a obrońca stolicę i musi wybrać nową. Atakujący ma dodatkowe polis jak zawsze. Skoro mogłaby się wyróżniać, to już od Was zależy.. ktoś wspomniał o dłuższej fladze, mi pasi osobiście.

chyba jeden z najciekawszych pomysłów jakie tutaj kiedykolwiek się pojawiły (nie licząc tych takich czysto praktycznych) w sumie nawet nic już bym nie zmieniał w tej koncepcji - dla mnie rewelacja!

dzięki, MuadDib
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem za to jeden z najlepszych pomysłów jakie kiedykolwiek widziałem
 

DeletedUser7672

Guest
bonus w sumie mógłby zostać, jeśli atakujący nie ma jeszcze stolicy i wtedy nie zabierało by pkt kultury
 

Robin65

Zespół Grepolis
Z pozostawianiem bonusów byłbym ostrożny, bo wyobraźmy sobie sytuację zgranego sojuszu: jeden gracz zakłada stolice i pozwala je zdobywać kolegom oni w zamian oddają mu swoje miasta bez bonusów pompując surką by zrekompensować ewentualne straty w punktach kultury i po nie długim czasie wszystkie miasta są bonusowe. Po co wtedy stolice.
 

DeletedUser7672

Guest
to na przykład od 10 miast można myśleć w ogóle o stolicy, to może zablokować ataki? Nie wiem ale dobrze powiedziane
 

DeletedUser

Guest
racja Robin65
wiec trzebaby zwiekszyc koszt wyboru stolicy przynajmniej do 5 pkt kultury zeby bylo warto bronic stolicy
 

DeletedUser7672

Guest
racja Robin65
wiec trzebaby zwiekszyc koszt wyboru stolicy przynajmniej do 5 pkt kultury zeby bylo warto bronic stolicy
spokojnie, jeszcze możemy o kosztach pogadać. Może złoto byłoby walutą? Jakieś minimalne koszty, nie wiem 20-50 monet żeby nie było takich sytuacji?
 

DeletedUser

Guest
pomysł super
każdy pomysł też
tylko złoto walutą... to ci co nie mieli by złota byli by poszkodowani
a jeśli bonusy by zostawały (jesli gracz nie ma stolicy) to by podbijali specjalnie stolicę a nie inne miasta
 
Do góry