Surowce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18172
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser18172

Guest
Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych graczy...Ale może najpierw coś napisze.
Kiedyś zaczynałem grę na nowym świecie.. Od razu pierwszego dnia. Normalnie się rozbudowywałem. Gracze ze złotem (złotnicy) rozbudowywali się szybciej.. Po prostu szybciej im rosła liczba punktów rozwoju. Ja grałem bez złota. I mi czasami brakowało surowców na budowę.. Wiem że da się farmić i żądać z wiosek rolniczych..Ale to wciąż mało. Oni ciągle skracali czas budowy budynków, a i tak cały czas się rozwijali. Więc takie pytanie: Skąd oni brali taką ilość surowców ?
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Surowce

Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych graczy...Ale może najpierw coś napisze.
Kiedyś zaczynałem grę na nowym świecie.. Od razu pierwszego dnia. Normalnie się rozbudowywałem. Gracze ze złotem (złotnicy) rozbudowywali się szybciej.. Po prostu szybciej im rosła liczba punktów rozwoju. Ja grałem bez złota. I mi czasami brakowało surowców na budowę.. Wiem że da się farmić i żądać z wiosek rolniczych..Ale to wciąż mało. Oni ciągle skracali czas budowy budynków, a i tak cały czas się rozwijali. Więc takie pytanie: Skąd oni brali taką ilość surowców ?

Albo handlowali, zbierali z wiosek, dostawali,a może po prostu siedzą dłużej od Ciebie?
Ja założyłbym wszystkie czynniki. Jest niestety tego dosyć dużo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

mam takie pytanie --- co budowałeś? jaka prędkość świata? czy także plądrowałes wioski jeżeli miały minimum 80% morale? żądania wiosek były co 5 minut ewentualnie 20minutowe? Na noc puszczałeś maksymalne żądzanie/plądrowanie jakie mogłeś?
Czy nie zdarzyło Ci się mieć przepełniony magazyn?
Ile wiosek miałeś w poszczególnych dniach gry?

Powiem tak --- ja także bez złota budowałem i surowców miałem aż nadmiar (żądania 5 minutowe + nagrody z samouczka) i musiałem wrzucać je w rozwój wiosek rolnych, co oczywiście się szybko mi zwracało.
 

DeletedUser18172

Guest
Odp: Surowce

mam takie pytanie --- co budowałeś?
To co zawsze powinno budować się na początku, aby misje zrobić, eko, senat.
jaka prędkość świata?
Szybkość świata - 3
czy także plądrowałes wioski jeżeli miały minimum 80% morale?
Tak
żądania wiosek były co 5 minut ewentualnie 20minutowe?
Tak..
Na noc puszczałeś maksymalne żądzanie/plądrowanie jakie mogłeś?
Jednej nocy nie mogłem siedzieć online.. Musiałem zażądać max..
Czy nie zdarzyło Ci się mieć przepełniony magazyn?
Raz, ale to jak dłuższy czas mnie nie było. A gdy grałem to nie.
Ile wiosek miałeś w poszczególnych dniach gry?
Nie pamiętam dokładnie. Grałem na paru światach na raz, wiec mieszało mi się troszkę
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

No to możliwe że właśnie z powodu małej liczby wiosek rolnych cierpiałeś niedobory surowców.
Też nie do końca wiem, kiedy dokładnie Ci tych surowców brakowało --- w pierwszych 2 dniach ... czy po tygodniu.

Pytania kolejne -
Czy robiłeś dużo kosztownych badań w akademii, które niekoniecznie były wtedy potrzebne ?
Czy starałeś się wykorzystać optymalnie łaski boskie (zapewne Hery --- czyt. nie rzucaleś zadowolenia tylko wesele nim nie osiągnąłeś 19poziomu eko)?
Czy budowałeś często/gęsto wojska defensywne mimo, że miałeś jeszcze np. 4 dni nieagresji ?
Czy rzuciłeś się na budowę paru poziomów muru/jaskini (wysokie koszty budowy, a duża szybkość budowy --- w porównaniu z innymi budowlami) ?
Czy zbadałeś może w akademii obniżenie kosztów budynków/wojska?

Zapewne tamci gracze już pierwszego dnia gry mieli 4 (a może nawet 5) wioski rolne, rozbudowali je do 3 poziomu ... to w kolejnych dniach dało im znaczą przewagę surowcową. Tak jak przedmówca napisał ... zapewne dodatkowo czerpali korzyści z wymiany na handlu (+wymiany handlowe z wioskami rolniczymi) ... może jakąś pomoc od innych graczy ... a później z 'farmienia' jakiś mało aktywnych graczy.

Raczej wystarczą wioski rolne (4 wioski na 3 poziomie to jakieś 1'850 każdego surowca/h --- to więcej niż potrzeba na rozbudowę w pierwszych dwóch dniach gry).

Ciągle zmieniają zadania w samouczku ... obecnie (nie wiem po co) zrobiono, że łaski z nagród, to są łaski 'dla Hery', nie można ich 'chytrze' przerzucić na Zeusa --- jeszcze 2 tygodnie temu było to możliwe ... w ten sposób gracze 1 dnia mieli 500 łask = 10 rydwanów.
Taka ilość rydwanów wystarczy do podbicia piątej wioski rolnej ... a to w konsekwencji oznacza 2'300 każdego surowca/h u aktywnego gracza.
 

DeletedUser18172

Guest
Odp: Surowce

Czy robiłeś dużo kosztownych badań w akademii, które niekoniecznie były wtedy potrzebne ?
Zrobiłem wtedy tylko na wojsko (procarzy),a pod końcem ochrony łuczników i hoplitów.
Czy starałeś się wykorzystać optymalnie łaski boskie
Nie dawałem zadowolenia do 20lvl eko. Same wesela (czasami przyrost), starałem się aby mieć 30łask w zanadrzu.. gdyby brakowało surowca.
Czy budowałeś często/gęsto wojska defensywne mimo, że miałeś jeszcze np. 4 dni nieagresji ?
Przez pierwsze 5 dni to po trochu off, gdy zostawało 24h do końca ochrony to również trochę deffa.
Czy rzuciłeś się na budowę paru poziomów muru/jaskini
Nieopłacalne na starcie.. mur miałem na 1, jaskinie na 3. Dopiero po jakimś czasie zacząłem rozbudowywać.
Czy zbadałeś może w akademii obniżenie kosztów budynków/wojska?
Zbadałem wojsko, ceramikę, architekturę, a resztę po jakimś czasie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

Nie lekceważ mocy premki... Na świecie x3 po 2 godzinach od startu serwera można mieć 5 wioch rolnych, 6tą kilka godzin później, do 24 godzin to już spokojnie 7ma... i to bez haxów ani multi. Smutne ale prawdziwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18172

Guest
Odp: Surowce

Podobno pisali o Tobie "złotnik"
Jak Ty w takim razie wykorzystujesz premkę, aby tak szybko się rozwijać ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

Nie lekceważ mocy premki... Na świecie x3 po 2 godzinach od startu serwera można mieć 5 wioch rolnych, 6tą kilkanaście godzin później... i to bez haxów ani multi. Smutne ale prawdziwe.

Schoolgirl -- tyle że teraz 'premka' w postaci doradców jest w samouczku.

Ale to tylko potwierdza moje słowa --- jakby co Schoolgirl to top1 Efezu, który teraz ma problem bo przez aktywne morale nie ma zbyt wielu graczy, których może zaatakować :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

Doradcy to jest pikuś, prawdziwe przegięcie to skracanie budynków i jednostek.

Poza tym ludzie nie umieją wykorzystywać tego, co jest w samouczkach i tych całych zadaniach.

I nie doceniają pewnej jednostki, która jest obecnie niezastąpiona do szybkiego zdobycia 7 rolnych (w połączeniu ze złotem oczywiście).

Co to za jednostka - dojdźcie sami.
Tip: jest baaardzo niedoceniana.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

Doradcy to jest pikuś, prawdziwe przegięcie to skracanie budynków i jednostek.

Poza tym ludzie nie umieją wykorzystywać tego, co jest w samouczkach i tych całych zadaniach.

I nie doceniają pewnej jednostki, która jest obecnie niezastąpiona do szybkiego zdobycia 7 rolnych (w połączeniu ze złotem oczywiście).

Co to za jednostka - dojdźcie sami.
Tip: jest baaardzo niedoceniana.

To muszę Ciebie zmartwić --- obecnie samouczek wymaga, aby łaski szły na Herę i tylko Herę ... po zmianie boga, odbiór nagrody skutkuje tym, że i tak masz 0 łask !!
Więc niestety - skończyły się czasy szalejących rydwanów
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

Plądrowanie wiosek to jedna sprawa, a zrobienie dużej ilości kawalerii pozwala na plądrowanie miast innych graczy, co również dostarczy dużej ilości surowca.
 

DeletedUser18172

Guest
Odp: Surowce

No tak, ale w ciągu pierwszych 7 dni jest ochrona (czasami inaczej) i nie możemy plądrować innych graczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

No tak, ale w ciągu pierwszych 7 dni jest ochrona (czasami inaczej) i nie możemy plądrować innych graczy.

Schoolgirl już Ci odpowiedział --- pierwszego/drugiego dnia ma 7 rolnych ... z nich wyciąga jakieś 3'000/h i już masz skąd mają tyle surowców.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Surowce

haha, ja mam pierwszego dnia 8 rolnych skul to noob i pewnie jeździ po rolnych boskimi hahaha
 
Do góry