Swiadome wykorzystanie błędu w grze

Status
Zamknięty.
Szanowni moderatorzy i twórcy gry,

chciałabym się odnieść do ogłoszenia Świadome wykorzystywanie błędu w grze z godziny 7:55 wysłanego przez Grepolis Team 13 marca.

Zacytuję fragment, który budzi moje wątpliwości:
"... Napotkany błąd powinien zostać zgłoszony przez gracza do Teamu...
... od chwili obecnej ataki, które są wysyłane celem zawieszenia gry przeciwnikowi, są zabronione. Uprzejmie proszę o dostosowanie się do naszych zaleceń..."

Wiadomo, że na światach, gdzie zakończeniem rozgrywki są cuda, przywódcą zostaje ten, kto zbuduje bądź zdobędzie 7 cudów. Jak w świetle wytycznych z Świadome wykorzystywanie błędu w grze powinien postąpić sojusz próbujący te cuda zdobyć, jeśli przy każdej próbie gra się zawiesza?
Pragnę napomknąć również, że problem był przez graczy niejednokrotnie zgłaszany do supportu.
 
Ostatnia edycja:
Droga yakamoz bardzo proszę o rozwinięcie tematu
"Niestety w grze może wystąpić taka sytuacja i od chwili obecnej ataki, które są wysyłane celem zawieszenia gry przeciwnikowi są zabronione "

ponieważ jestem jak i zapewne wielu graczy nieświadom .. ile to ataków puszczonych na gracza zawiesza grę i uniemożliwia mu obronę ..
a co za tym idzie nie chciałbym dostać bana jak wyślę o jeden atak za dużo ... dlatego poproszę o widełki w których mogę się zmieścić aby nie podlegać owemu wykorzystaniu błędu w grze ..
 

DeletedUser31463

Guest
Zgadzam się z przedmówcami. Wasz komunikat jest działający tylko w jedną strone. Według tego co rozesłaliscie do graczy to możemy równie dobrze kończyć grę na tym serwerze. Nie ma szans abyśmy podbili pozostałe cudaki, zabunkrowane, wysyłając tylko część ataków ze swoich wioch z obawy przed banem. Napomknę, że w każdym swoim mieście mam wojsko i ostatnio atakując przeciwnika- tylko ja Go atakowałam , dostałam raporty po 45 minutach. W tym samym czasie inni gracze atakowali graczy na innych morzach i tak się stało,że serwer się zwiesił mimo,że nie było ataków typowo na jedną wiochę aby tylko ją podbić. Mam pytanie wobec tego? Czy mamy się umówić kto dziś ma puścić ataki a kto zrobi to jutro aby nie zawiesić serwera? Czy mając np 150 wioch z off mam wysłać z 10 ataki bo jak wyślę z 20-tu to być może kumulując z atakami innych zawieszę serwer? Naprawcie serwer po prostu a nie zrzucajcie proszę winy na nas. Myślę,że każdy z nas wkładając sporo kasy w tą grę zasługuje na zapewnioną grę bez usterek a już tym bardziej bez takich ograniczeń z Waszej strony. Wina jest serwera a nie nasza i nie da się inaczej podbić wioch patrząc aby się nie zawiesił serwer. Jeśli chodzi o fejkowe ataki to jest to stały element gry i wiemy,że są one potrzebne dla zmyłki przeciwnika aby nie wiedział które miasto chcemy podbijać. Po tym komunikacie równie dobrze możemy napisać do przeciwnika aby obstawił daną wiochę bo mamy zamiar ją podbić. Błędu na serwerze były zgłaszane i sytuacja się powtarza a patrząc na to np. z mojej strony to równie dobrze mogę ja złożyć skargę, że pakuję kasę w coś co nie działa bo ostatnio nie wiedziałam,czy mogę wysyłać kolony do wioch przeze mnie atakowanych- brak raportów, brak oceny sytuacji i stoimy w miejscu przez błąd serwera.
 

DeletedUser23701

Guest
Ale że co,proszę???
Co tu się z tym grepo porobiło,ludzie kochani.
Błędem w grze jest próba odbicia cudów .Ciekawe;) I co dostaniemy za to bana?
Jeśli tak to cała ta gra jest wielkim błędem.
Może tak trzeba choć trochę zainwestować w nowe serwery,bo te z przed 10 lat mają prawo padać.
 

DeletedUser23701

Guest
"Uprzejmie proszę o dostosowanie się do naszych zaleceń. Mniemam, iż nie będziecie mieli problemu z interpretacją zasady, ponieważ w przeszłości bardzo dobrze sobie z nią radziliście."
W przeszłości przy odbijaniu cudów nie leciało 1k ataków a miedzy 2-3k,i raporty spadały z opóźnieniem 40min, więc się zastanówcie co wy w ogóle piszecie.
No niestety serwerom brakuje mocy obliczeniowej i nie możecie własnych błędów zrzucać na graczy.
Chyba pójdę drogą Brondera i zacznę grać w kości na kurniku.
 
Zacytuję fragment, który budzi moje wątpliwości:
"... Napotkany błąd powinien zostać zgłoszony przez gracza do Teamu...
... od chwili obecnej ataki, które są wysyłane celem zawieszenia gry przeciwnikowi, są zabronione. Uprzejmie proszę o dostosowanie się do naszych zaleceń..."


teraz prosze Twórców gry o okreslenie ilosc przewidzianych polecen ktore zawieszaja gre ... i jakie polecenia ta gra przeciwnikowi zawieszaja !
wrpowadzacie zasade ktora spowoduje problem nie tylko na swiatach zaczynajacych przygode ale totalna katastrofe na starych swiatach .... Recydywisci grepolisowi pilnowac sie nadchodza masy banow bo ktos sie przestraszy ze straci miasto !!!!!
 
" ataki, które są wysyłane celem zawieszenia gry przeciwnikowi, są zabronione " - chciałem tylko napomknąć że problem dotyczy nie tylko gracza na którego są ataki ale wszystkich graczy grających na danym serwerze ... tak więc skąd mam wiedzieć kogo pozwać jeżeli mnie nie atakują a moje polecenia czy też raporty wpadają po kilku godzinnej zawieszce ..

moim zdaniem wasza wiadomość w tym stylu to tylko kompromitacja z waszej strony
że po tylu latach engine gry nie został na tyle zoptymalizowany aby sobie poradził z kilku tysiącami ataków ... no i serwery .. nie wiem na czym stoją serwisy gry .. ale chyba jakiś upgrejd by się przydał

z ciekawości zapytam jak się to przedstawia w innych regionach (serwery zagraniczne) ? mają lepsze serwery czy takie same :p
 

DeletedUser31463

Guest
Dobrze więc. To może skoro ktoś z uprawnieniami czyta te nasze wpisy- wiem ,że tak jest bo zbanowaliście naszego kolegę za niewygodny wpis. Pytam całkiem na poważnie, jak wyobrażacie sobie naszą dalszą grę na serwerze świata Olint po wysłanym komunikacie do graczy . Tak jak napisałam wyżej- sporo z nas pakuje w tą grę swoje realne pieniądze, są tacy którzy powiedzą to wprost a są też tacy którzy będą się zapierać wyzywając zlotników. Sorki ale może zmieńcie ogólnie regulamin tej gry. Wytłumaczę na swoim przykładzie a zaznaczam od razu jakimś trolom aby nie jeździli po mnie bo jestem przeciętnym graczem i jest wielu nade mną którzy wioch maja o wiele więcej. Do rzeczy . Dajecie eventy, różnego rodzaju atrakcje i dodatki do gry gdzie za kasę można mieć o wiele więcej. Więc korzystam. Korzystam miesiąc w miesiąc , tyle na ile mnie stać z Waszych ofert aby zdobyć np. więcej zmysłów, aby szybciej się rozwijać, ABY MIEĆ WIĘCEJ MIAST DO WALKI. Zadam teraz pytanie- po co to wszystko jeżeli w końcowym etapie nie możemy tych wioch wykorzystać do zwycięstwa i mają służyć tylko jako atrapa? Proszę więc zaznaczyć w regulaminie ,że gracze po uzyskaniu większej ilości miast/tu proszę podać limit/ mogą korzystać tylko z tych określonych limitem. Powiedzieliście A to powiedzcie też B a nie cisza jak makiem zasiał. Napisaliście swoje i koniec tematu? Nieeee. Proszę określić jasno jak , z ilu wioch możemy wysłać ataki , czy dozwolone są fejki? To wszystko po Waszym komunikacie jest niejasne i nie możecie nikogo ukarać za nie określenie dokładnych wytycznych. Poza tym jak napiszecie mi,że mogę atakować z 50 miast /limit aby nie zmulić serwera/ to od razu bedę wiedziała,że nie muszę w tą grę wkładać złamanego grosza bo 50 miast to na początku gry każdy bez wysiłku będzie miał. Jeżeli zarabiacie na sprzedaży udoskonaleń w grze to proszę nam nie ograniczać w takim razie korzystania z tego.
 
Wszystko prowadzi do jednego: może po prostu najlepiej przeciwnikowi powiedzieć gdzie lecimy i żeby podstawił tam deffa, a potem szaraki walnąć. Ten komunikat mam wrażenie, że nie został przemyślany. Ktoś sobie poszedł drogą na skróty bo tak niby jest łatwiej.

Drogi supporcie - nie wierzymy wam już.
Wnioskuję o uzasadnienie i doprecyzowanie o co chodzi w tym wszystkim chodzi, w szczególności jakich naruszeń to dotyczy, jakich przypadków i kiedy gracz może być spokojny, że nie otrzyma bana.
 

DeletedUser20867

Guest
Domyślam się o co chodzi, więc tak, po pierwsze serwery. Wystarczy koło 100 ataków na odbijanie i mamy zawieche, nawet zwykły atak na innego gracza w tym czasie to problem, wojsko sie zawiesza. Po drugie jak ja zgłaszałem suportowi, że mnie fejkują czytaj blokuja atakami po minimalnej ilości unimozliwiając gre to jakoś nic nie zostało tym kierunku zrobione, także weźcie się najpierw za serwery :)
 

DeletedUser26977

Guest
Dajecie bana koledze za wpis i korespondencję taką ?
Wybaczcie ale to jest NONSENS
Jeśli nie potraficie opanować sytuacji na waszych widać starych i niedoszkolonych serwerach
prosiłbym abyście nie zakazywali ataków jakichkolwiek w synchro ...
to że macie słabe nerwy i dużo z was z Supportu grało w grę i ma doświadczenie nikt nie wątpi i o tym wie ..
ale takie zalecenia są sprzeczne z regułą gry ...zapisów o zakazie ataków ?
To My nie raz płacimy duże pieniążki na wasze utrzymanie
Chciałbym poinformować iż w związku z waszym dziwnym apelem poinformowałem prawnika już i tak tej sprawy
na pewno nie odpuszczę
Czekam na odpowiedz i Pozdrawiam
 

DeletedUser31463

Guest
Też zastanawiam się nad tym jak to wygląda od strony konsumenta. Trzeba podpytać co i jak i jakie sa nasze prawa bo to jest wstrzymanie nam możliwości do gry w którą inwestujemy. A odpowiedzi i jasnego określenia co wolno a czego nie w dalszym ciągu brak . Wyślę dziś przeszło 180 ataków, zawieszę serwer bo ktoś inny jeszcze gdzieś będzie atakował i dostanę bana /pewnie bez ochrony?/ a w czasie bana stracę wiochy za niewiedzę co tak naprawdę można teraz robić na tej grze. Skoro gracze są mocno rozwinięci to wystarczy kilku i jak wyślą ataki ze wszystkich swoich miast a do tego ataki zmyłkowe na sciągnięcie czarów i ogólne wprowadzenie w dezorientację przeciwnika na które miasto lecimy to muł serwera gwarantowany.
 
Szukają odpowiedniej formułki która by pasowała jako odpowiedź na Wasze zażalenia.
Ale na to chyba się nie przygotowali i muszą własnymi słowami odpowiedzieć , dlatego dajcie im z pół roku.
Może temat ucichnie ? Ale ja na to nie pozwolę , bo wrócę kiedy zrobi się nudno i puszczę tysiąc ataków i 2 tys wsparć by przypomnieć o tym :)
 
§ 17 Informacja w sprawie rozstrzygania sporów online (Online Dispute Resolution)
  1. 17.1 By uzyskać pomoc związaną z naszymi grami, lub jeżeli masz jakiekolwiek pytania ich dotyczące, skontaktuj się z Supportem.
  2. 17.2 Komisja Europejska otworzyła nową platformę do rozstrzygania sporów online (ODR) jako alternatywne rozwiązanie w konfliktach między konsumentami i przedsiębiorcami internetowymi. Więcej na: http://ec.europa.eu/consumers/odr. Możesz dotrzeć do nas przez ODR. Zazwyczaj będziemy wówczas kontaktować się bezpośrednio z Tobą, ponieważ nie jesteśmy zobowiązani do brania udziału w procedurze rozstrzygania sporów przed organem arbitrażowym konsumentów.
Można pisać po co tutaj się denerwować jak nikt i tak nie odpowie.
 

DeletedUser118

Guest
Pryma Aprylis dopiero przed nami -więc wnioskuje że to nie żart .....Tylko patrząc na całokształt mogę powiedzieć że ROBICIE SOBIE Z CZĘŚCI GRACZY JAJA ...
Jeżeli my nie możemy atakować dużą ilością graczy i ze wszystkich miast offowych to może też zablokujecie wsparcia ?????
Do podburzonego miasta niech wejdzie 50 wsparć ja wyślę 50 ataków i będziemy patrzeć kto ma lepsze szczęście :rolleyes:

Psujecie nam grę -czas się zabrać za naprawianie tych błedów -które były Wam zgłaszane wielokrotnie ...
 
wydaje mi się że chcą doprowadzić do tego aby każda większa akcja była zgłaszana supportowi ;)
dnia tego i tego o tej i o tej sojusz X będzie wbijał się na miasto xxx gracza yyy ..
czy możemy wysłać xxx ataków ? i yyy wsparć .. ? dołożycie RAMu na ten czas i przypiszecie większą ilość mocy obliczeniowej ... tak aby gracz którego będziemy atakować miał szansę na obronę , cofki itp ;)
 

DeletedUser20867

Guest
Tak wql to nie jest swiadomy błąd w grze bo niby dlaczego to nasza wina że serwer nie wyrabia :) to nie jest nasz problem. Inwestowałem w tą grę sporo pieniędzy i teraz dostaje tskeo informację. Przecież to są..... Nie będę mówil co, żeby bana nie dostać :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry