Swiadome wykorzystanie błędu w grze

Status
Zamknięty.
witam was wszystkich naprawdę bardzo fajna lektura i aż dziw bierze ze to wy poruszyliście ten temat tu nie chodzi o zablokowanie serwera na pare godzin gracze grający na olint dokładnie wiedza jak to jest wrócimy do owej niedzieli od której wszystko się zaczęło. 7 rano jak co niedziele pobudka kac czy nie trza wstać karkówka atakuje ładnie bunty powbijane na cudach jak w podręczniku minęło parę godzin zaczęły sie ataki na miasta podburzone ok wszystko w porządku były ataki na wszystkie osady tylko nie na to jedno, gdy serwer się zamulił ok 17:20 wtedy prawie wszystko przestaje normalnie działać, jedna z niewielu rzeczy które można normalnie zrobić to jest wysłanie ataku, on pójdzie i w momencie gdy dojdzie celu w podglądzie poleceń czas stanie na 0 ale polecenie nie zniknie tylko będzie wisiało i czekało na swoja kolej. Dopiero ok 22 zaczęły spływać raporty z miasta które było ewidentnie waszym celem a te ataki które zamuliły serwer były w 95% fejkami. Biedny kull pewnie spadł z fotela jak zobaczył ze stracił osadę na cudzie, na która nie było ataków tym bardziej ze ani apka ani w podglądzie poleceń nie zobaczył tych ataków . Nie mógł ich zobaczyć bo serwer zatrzymał sie na godzinie 17:20.
Z pozycji obrońcy celowe zamierzone zagranie które jest niezgodne z zasadami gry
Przypadek? wątpliwe doświadczeni gracze , greposcore 6 cyfr i taki wałek strasznie niecierpliwi.
Teraz pretensje bo kasa a my kupujemy złoto za marchewki
pozdrawiam jacopolis
 
Ale to nie zmienia faktu ,że serwery są do niczego.
Może wypowie się ktoś kto ma pojęcie w tej dziedzinie ? czy można zrobić tak by serwer na luzie wytrzymał 10tys ataków na okupacje i chodził bez żadnych zamuleń ? Ja myślę ,że świat poszedł na tyle do przodu ,że i grepolis też mogłoby się troszkę się ruszyć.
 

DeletedUser31463

Guest
Jacopolis Ty mówisz o cudakach a ja pytam o dalszą grę na serwerze już nawet pomijając fejki które każdy zawsze używał dla zmyłki? Pomijając te fejki proszę powiedz jak mamy odbić cudaka aby nie zamulić serwera? Gwarantuję Ci,że puścimy normalne, pełne ataki ze wszystkich swoich wioch i serwer stanie. Opisałam wyżej, że atakowałam sama- tylko ja na Hubę od Was, możesz Go zapytać ,że zostaliśmy bez raportów z tym,że mnie poinformował, że na innym morzu nasi tez Go atakują. Uwierz,że nie jest to na rękę czyszczącemu wiochy nie wiedzieć co w nich zostało. Czyli co mamy robić? Umawiać się kto w danym dniu ma atakować? Czy zmiejszyć ilość wysyłanych ataków?Na zmiejszenie atakow nie ma szans bo lecąc tym co mam i tak się nie przebiłam - tak samo jak jest duża ilość offa to z deffem podobnie sytuacja wygląda więc ograniczenie ataków dla wydajności serwera ? Tu już nie mówię o podbijaniu cudaka gdzie lecieliśmy wszyscy i wszędzie abyście byli zdezorientowani co będzie podbijane tylko o codziennej grze gdzie atakuje kilku z nas z dużej ilości wioch i serwer staje. To właśnie dlatego wspomniałam,że wkładamy kasę w coś co nie spełnia wymagań bo mogę zrozumieć ,że się scięło przy odbijaniu cudaka ale tego,że muli przy normalnej akcji to już nie jest ok. Uważam ,że w danej sytuacji wszyscy powinniśmy domagać się ulepszenia serwera- czy Wy, czy my mamy w tym wspólny interes. A może serwer scina bo jak atakujemy Wy wysyłacie zbyt dużą ilość wsparć i to też Wasza wina? Oczywiście żartuję. Sprawa i tak widzę nie wyjaśniona bo lajki Teamu są tam gdzie podoba się czyjś wpis ale odpowiedzi z konkretami brak więc szkoda czasu aby na taką odpowiedź tu czekać. Gram dalej tak jak potrafię i mimo wszystko dla dalszej zabawy bo ta gra nigdy nie była dla mnie aż tak ważna aby sie stresować, niemniej jednak to co się dzieje jest krzywdzące dla wszystkich graczy.
 

DeletedUser118

Guest
jacopolis -Ty i większośc nie widzi nic poza czubkiem swojego nosa ....no bez kitu ....
czasami zastanawiam się co ja tutaj robię ....
chyba za stara jestem -albo w innym wymiarze wychowana ....bo tu szacunek należy do "bajek" a nie rzeczywistości....

chciałabym nadmienić że w ten sam dzień w którym straciliście cudaka -zrobiliście mi kilka buntów ,których nie widziałam..dla mnie serwer zawiesił się na kilkanaście godzin ...
widząc na apcę jakie miasta są atakowane -złapałam za telefon i poprosiłam graczy (którzy mają dostęp do gry o wsparcia)-nie widzedząc czy bunt jest czy nie ..a co śmieszniejsze sporo z tych ataków zaczęło się w granicach 18stej -toć ja już o 17 :05 nie mogłam wejśc na grę ....
więc tu czepiamy się zawieszenia gry-że czas coś z tym zrobić -co Ty myślisz że tylko wam to popsuło zabawę-bo cudaka straciliście ????nieeeeee,to popsuło grę nam wszystkim i tak byc nie powinno ...nikt nie miał zamiaru popsuć "specjalnie gry"....
a Wy wysyłający birki po jednej czy dwie sztuki (bo szybko trza słac co sie wybudowało -zawsze to coś) to oczywiście nie ma znaczenia ,Wy nie przyłożyliście "palca" do zawiechy ?????? Nie no -jak coś nie idzie to najlepiej zwalić na innego ..przeciez ja to mam "czyste ręcę"

to tak nie działa ....
 
uwierzcie mi tez się to nie podoba ze serwery się zacinają ale nie o to chodziło tylko o to ze wykorzystaliście to do podbicia osady na cudaku wcześniej tez próbowaliście tez zamulało świat ale nigdy nie było 1k fejków na synchro w jedno miasto ,pomimo waszej ogromnej przewagi cudy były nadal nasze, to wpadliście na pomysł wykorzystania zamulenia gry .Super pomysł tylko czy zgodny z zasadami gry ???
 
Nie gram na nowych systemach ale domyślam się że trzeba puścić te fejki, jak ktoś skupi się na jednym konkretnym mieście to wiadomo że wstawicie tam cały deff i z akcji będą nici.
 

DeletedUser27027

Guest
Cześć
Nieczęsto się tutaj wypowiadam, ale wątek budzi spore emocje dlatego jeśli pozwolicie wtrącę swoje 3 grosze. Chciałbym odnieść się do wypowiedzi jacopolisa.

pomimo waszej ogromnej przewagi cudy były nadal nasze, to wpadliście na pomysł wykorzystania zamulenia gry .Super pomysł tylko czy zgodny z zasadami gry ???

Uważam, że jest to trochę niesprawiedliwe stwierdzenie. Grę można zawiesić na wiele sposobów w tym również wspomniane przez Was fejki. W porządku, z tym się wszyscy zgodzimy. Tak się jednak składa, że tym przypadku celem fejków nie było "zamulenie" serwera. Jak przytomnie to zauważył Mati5243. Nie da się (lub przynajmniej bardzo trudno jest) przeprowadzić udanej akcji na "cudakowe "miasto przeciwnika bez odpowiedniej "zasłony dymnej". Po to wbija się kilkadziesiąt buntów, zbija murki, monitoruje stan portu, sprawdza czy dany gracz jest online i wreszcie puszcza wiele fejków żeby taka akcja odniosła zamierzony skutek. To przecież podstawa tej gry, takim starym wyjadaczom jak Wy tego nie trzeba tłumaczyć. Nadrzędnym celem tych nieszczęsnych fejków jest właśnie chęć zmylenia przeciwnika, odwrócenia jego uwagi, rozproszenie "deff'a ", a nie zawieszenie gry. To, że serwer nie potrafi udźwignąć takiego obłożenia to jedynie niepożądany efekt uboczny całego zamieszania.
Rozumiem, że strata cudaka nie jest sytuacją przyjemną, ale zrzucanie winy na przeciwników za problemy techniczne jest co najmniej niestosowne (specjalnie nie używam słowa nie fair, które tu padało już wielokrotnie). Jeśli już ktoś za to ponosi odpowiedzialność to twórcy gry, a nie gracze , którzy sprężyli się na akcję puszczając o kilkaset ataków więcej niż zakładają to możliwości serwera.
 
Stachu, ale przecież wszyscy dokładnie wiedzą, zreszta od Was to wypłynęło, ze akcja była przygotowana przez Damiana bodajże w ten sposób, żeby zmulić serwer i odbić cudaka, wiec tu nie ma co kłamać. Stało się i tyle, każda taktyka jest dobra dopóki działa - No teraz podobno ma nie działać :) tutaj warto odróżnić dwie rzeczy - fejki na jednego cudaka i odbicie drugiego - zawsze tak wyglądało odbijanie cudów a umyślne zmulenie serwera i odbicie cudaka, bo nie pojawiają się ataki. Niby efekt ten sam, ale zamysł inny i wykorzystanie błędu (który notabene wtedy nie był traktowany jako błąd, wiec zgodnie z ówczesnym regulaminem cudak odbity prawidłowo)- różnica taka, ze my tez nie gramy w to pierwszy raz i naprawdę spodziewaliśmy się, ze to mogą być fejki i mieliśmy jeszcze dostępnego mobilnego deffa, żeby ewentualnie bronić cudaka na którego właściwie macie zamiar lecieć - tylko okazji nie mieliśmy :). Druga sprawa taka, ze wprowadzenie takiego punktu do regulaminu, a udowodnienie winy i ukaranie gracza nie zostały jeszcze ani razu zastosowane i tak naprawdę nikt nie wie w jaki sposób support będzie rozpatrywał tickety.
Nie obrzucajcie się już błotem.. wiadomo, ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale może naprawdę warto się czasem zastanowić i chociaż raz zagrać do jednej bramki, bo moim zdaniem w tym przypadku to już nie chodzi o te głupie cuda, tylko o przyjemna grę na normalnie chodzącym serwerze i wreszcie pokaz siły z jednej i drugiej strony :) pamietajmy, ze to grepo to tylko rozrywka.
 
Stachu, ja nie wiem czy dostaliście rozkaz kłamać, czy "góra" przed Wami prawdę ukrywa, ale celem było zamulenie serwera by puścić niewidoczne ataki.
I się nie jeden człowiek od Was do tego przyznał. Screenów nie będę pokazywał, bo rozmowa prywatna jest prywatna, ale tą waszą hipokryzję strasznie trudno znieść.
 

DeletedUser30242

Guest
Czy kogoś tak zabolało stracenie cudaków w uczciwy sposób ? Wracamy do starych czasów Grepo gdzie nie było żadnych zagrać taktycznych , a czysta napierniczanka ? Jak to będzie interpretowane? Po prostu chodzi o zakaz wysyłania fejkowych ataków ? Fejkowych ataków na miasta gdzie jest podejmowana próba przejęcia ? Przepraszam ale jeżeli tak to mniej inteligentnego rozwiązania sprawy nie dało się wymyślić .
Myśle ze dobra opcja byłoby rozwiniecie dokładne tego punktu , żeby gracze miało jasność jak to ma wyglądać i nie niszczyło to rozgrywki przez masę banow w ważnych momencie końcowej gry na serwerze .
wyjasnione jest super punkt zakaz wysyłania surki , szpiegów to zamula serwer konkretnie powiedziane .. ale ogólnie ataki ? Nie ma co rozmyślać , że nie da się nie zamulic serwera jak gracze maja po ponad 100miast i leci akcji sojuszowa . Tak mi się wydaje , jedyna rzeczą, która trzyma tych bardziej doświadczonych graczy (którzy nie ma co mówić maja duży wpływ na ekonomie inno) to współzawodnictwo i późniejsze efekty zespołowej gry .
Można byłoby wrócić do serwerów x1 i x2 oraz brak przyspieszaczy do rozwoju graczy z eventow . Wtedy do 60-70 miast dochodzimy i koniec świata serwery się nie zawiesza , a jak się zawiesza to będzie jawne wykorzystywanie błędów gry .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30242

Guest
Nasuwa się drugie pytanie , jak drużyna atakująca ma zgłosić broniąca , bo wysłali 1500 wsparć na jedna godzinę do jednego mista . Wsparcia tak samo generują raport oraz zamulają serwer
 
Mati, jak ktoś będzie walił z tego samego miasta po 1 biremie x 400 to też jest wesoło;)

Ja tylko czekam na moment, jak będzie kolejna akcja na cudaka puścicie ataki bez fejków i serwer zamuli znowu. Przecież to oczywiste, że przy tej ilości miast zlaguje. Już pominę, że to chyba gra strategiczna i fejki są naturalną koleją rzeczy.
W sumie ten punkt jest genialny, po co robić nowe serwery, skoro zawsze można powiedzieć, że gracze celowo je spowalniają, a serwery są dobre;)
 
rozłożone w czasie (nie przekraczając limitu na wysłanie ataku >1) się zgodzę chyba po 8 x 1 procek /szerek i poczekać aż zginą :p i kolejne ,
ale nie na raz 400x1 gra na to nie pozwoli :p
 
Skoro odnosiłam się do postu Matiego, który pisał, że wsparcia generują mniej raportów to chyba dość oczywiste, że nie piszę o atakach. No chyba, że coś się zmieniło i nie można wysłać po 1 birce z miasta:cool:
 
Na wydajniejsze serwery bym nie liczyła, pewnie poszło info, żeby zrobili coś co je odciąży i wpadli na taki pomysł.
Co do precyzyjnego komunikatu, przydałby się, ale jeśli taki się pojawi pewnie będzie dotyczył tego, żeby nie generować sztucznie ruchów: surka i szpiegi to rozumiem, ale bez fejków akcja? Bardzo kiepsko. Niestety, ale podejrzewam, że wymiar kary za coś takiego też nie zostanie podany.
Także sytuacja jest kuriozalna i myślę, że tutaj wszyscy jesteśmy zgodni niezależnie od strony po której gramy, bo podczas akcji, żadna ze stron nie może grać w taki sposób, w jaki by chciała.
 
Status
Zamknięty.
Do góry