Sytuacja na Świecie Rho

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11243
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Dla mnie kończy się era grepolis, gdzie wygrywali najlepsi (patrz Manfred). Zaczyna się era, gdzie może wygrać byle miernota, mający odpowiednią zasobność kasy i kompleksy, aby w ten sposób udowadniać swoją wyższość w grze komputerowej. ...
AMEN, w grepo 1.0 top1 byłby zerem ;-)
 

DeletedUser

Guest
Witam,

Kilak postów poszło, a odpowiednie osoby został na razie ostrzeżone.
Rozumiem, że lubicie sobie popisać nikt wam nie broni, ale to jest temat Sytuacja na świecie Rho i na tym się skupmy. Jak tak lubicie offtopowac w swoim towarzystwie to nikt wam nie broni utworzyć oddzielnego tematu np Offtopic świata Rho czy tym podobne.

Dział nie musi się składać tylko z trzech tematów.

Pozdrawiam,
Danielo381

Ps. Azrael, usunięte posty z tego forum nie znikają wiec widziałem jak mnie określiłeś i potem skasowałeś. Radze się hamować ;)
 

DeletedUser

Guest
pewnie i tak by cie farmił ale z zauwazalnie mniejsza przewagą
 

DeletedUser202

Guest
ja mam tylko taką małą prośbę :cool:

czy moderator jak już kasuje te posty to mógłby troszkę dłużej je zostawiać bo nie zdążyłem doczytać do końca:D
 

DeletedUser462

Guest
ciekawe jednak dlaczego ta osoba (luz) we wtorek nie uprzedziła kapika że szykuje się na niego kolon, wtedy to jeszcze była wielką przyjaciółką topka i omawiała szczegóły, no ale dopiero dzień później przekonała się o wielkiej sile, zadrżała i odwróciła się strasząc końcem gry, mhahaha

Azzaelu, kilka stron wcześniej twierdziłeś, że kończysz ze mną pogawędkę, a jednak skończyć nie potrafisz. Są takie dziwne przypadłości, tylko po co w takich okolicznościach zaczynać?

Jeśli nie jesteś gawędziarzem, to pokaż mi moje wiadomości w których omawiałam szczegóły. Odmówiłam pomocy w tej okupacji i w tym stanowisku byłam konsekwentna, nawet wysłałam nic nie znaczący atak na nią.

Nie wiem kto zadrżał przed "wielką siłą" (bo ja jej nawet nie zauważyłam). A może członkowie sojuszu z którego owa rzekoma "wielka siła" szydzi, a którzy wspierają jej okupację?

Rzec by się chciało: mhahaha... ale to już było :)
 

DeletedUser

Guest

Ps. Azrael, usunięte posty z tego forum nie znikają wiec widziałem jak mnie określiłeś i potem skasowałeś. Radze się hamować ;)

nie przekręcaj mego nicku danielÓ, oskarżyłem cie gdzieś że wykasowałeś ten post?? nie

a nazwałem tak a nie inaczej bo mi się skojarzyłeś jakoś ;) z typowymi nobkami :)

A czy ja piszę, że o coś mnie oskarżyłeś? Nie, tylko zwróciłem uwagę na twoją wypowiedź i byś siez takimi określeniami wobec mnie hamował. Pozdrawiam i polecam się na przyszłość ;) //Danielo381
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pewnie i tak by cie farmił ale z zauwazalnie mniejsza przewagą
Nie jeden próbował ;-) Jakoś tak łatwo nie jest w 1.0 gdy rozbijasz się kilka razy o straż. Tam surki nie naklikasz
 

DeletedUser462

Guest
Jak na moje oko - jawna obraza gracza, który jest aktualnie Top 1 serwera !
Rozumiem, że to Ty starasz się swoje kompleksy leczyć w grze nie mając do niej dystansu.

A co do wielkich graczy Grepo - Jak niektórzy wiedzą grałem ( nie tylko ja tu obecny ) z Manfredem przez dość długi czas. Jest dobrym graczem ale nie wyrocznią w tej grze :) A przywoływanie jego nicku nie dodaje Ci animuszu i wartości jako dla gracza.

Śmieszne jest to, że nie radząc sobie w grze ... zwala się to na karb majętności innego gracza.

A gdzie napisałam, że aktualny TOP I to miernota?
Napisałam tylko to, że aktualne (czytaj: po zmianach) ustawienia w tej grze dają taką możliwość.
Proponuje udać się na kurs czytania ze zrozumieniem. Dobrze, że dodałeś, że to jest "na Twoje oko".

Radzisz sobie lepiej niż ja? być może, tylko jakoś jeszcze tego nie widać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Sytuacja na świecie rho jest taka, że niektórzy gracze używaja w pełni legalnego premium. Z tym że jedni zakupili wiecej złotych monet, inni mniej a jeszcze inni nie mają ich wcale.

Pytanie .. do którego momentu gracz grający na premium jest dobrym graczem, a od któerego momentu robi sie be ? I czy można czynić zarzut z tego, że ktoś kupił oferowany przez Inno produkt i korzysta z niego w dowolnie wybranym zakresie ?

Nie ma przymusu grania na serwerach, na ktorych te opcje sa aktywne, skoro sie to komuś nie podoba, niech nie gra w tych niekonfortowych warunkach zamiast marudzić o nieuczciwości innych.
 

DeletedUser

Guest
ja bym zbanował tych wszystkich którzy zgłosili topka :) ich głupota to wystarczający powód :)
 

DeletedUser462

Guest
Sytuacja na świecie rho jest taka, że niektórzy gracze używaja w pełni legalnego premium. Z tym że jedni zakupili wiecej złotych monet, inni mniej a jeszcze inni nie mają ich wcale.

Pytanie .. do którego momentu gracz grający na premium jest dobrym graczem, a od któerego momentu robi sie be ? I czy można czynić zarzut z tego, że ktoś kupił oferowany przez Inno produkt i korzysta z niego w dowolnie wybranym zakresie ?

Nie ma przymusu grania na serwerach, na ktorych te opcje sa aktywne, skoro sie to komuś nie podoba, niech nie gra w tych niekonfortowych warunkach zamiast marudzić o nieuczciwości innych.

Tym się różnimy od wypowiadających się w tym dziale (niektórych), że nigdzie nie nazwałam takiej gry grą nieuczciwą, ani oszustwem. Nie mam dowodów na takie zachowania, więc tego nie czynię.

Wypowiadam tylko opinię, że wydarzenia ostatnich kilku dni na świecie Rho wskazują, że skończyła się era graczy wygrywających sprytem, aktywnością, znajomością reguł gry etc. Teraz może wygrać kasa.

Chcesz tak grać, graj, każdy ma wybór. Podobnie, jak każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii.
 

DeletedUser

Guest
Tym się różnimy od wypowiadających się w tym dziale (niektórych), że nigdzie nie nazwałam takiej gry grą nieuczciwą, ani oszustwem. Nie mam dowodów na takie zachowania, więc tego nie czynię.

Wypowiadam tylko opinię, że wydarzenia ostatnich kilku dni na świecie Rho wskazują, że skończyła się era graczy wygrywających sprytem, aktywnością, znajomością reguł gry etc. Teraz może wygrać kasa.

Chcesz tak grać, graj, każdy ma wybór. Podobnie, jak każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii.

Może wygrać kasa ? .. Ty zawsze walczyłaś z takimi zarzutami a teraz sama je głosisz ?

Masz wystarczające doświadczenie w grze by wiedzieć, że nie wystarczy mieć premium .. trzeba go jeszcze używac.

Mozna dystkutowac o zbilansowaniu mozliwosci graczy z premium i bez. Ten temat zawsze budził kontrowersje.

Gracze z topowych pozycji na innych serwerach też używają premium i to też sie spotyka z zarzutami o nadużywaniu silniejszej wobec niepłacących pozycji.

Ostatnie zmiany wprowadziły jeszcze wieksze ułatwienia dla płacąchych za usługę. To sie moze nie podobać .. ale mówienie o miernotach uzywających premium jest co najmniej nieeleganckie ..
 

DeletedUser

Guest
Witam,

Kilak postów poszło, a odpowiednie osoby został na razie ostrzeżone.
Rozumiem, że lubicie sobie popisać nikt wam nie broni, ale to jest temat Sytuacja na świecie Rho i na tym się skupmy. Jak tak lubicie offtopowac w swoim towarzystwie to nikt wam nie broni utworzyć oddzielnego tematu np Offtopic świata Rho czy tym podobne.

Dział nie musi się składać tylko z trzech tematów.

Pozdrawiam,
Danielo381

Ps. Azrael, usunięte posty z tego forum nie znikają wiec widziałem jak mnie określiłeś i potem skasowałeś. Radze się hamować ;)

zabrał byś sie porządnie za to za co powinieneś a nie sypał jakiś durnych postow do ludzi którzy w niczym nie zawinili
czuje sie przez ciebie jak człowiek drugiej kategorii .....

rozumiem że jednych faworyzujesz bardziej i durnote którą napiszą zostawisz .... ale miej litość i jak czyścisz forum to chociaż udawaj że masz troche przyzwoitości ... i cały oftop usuwaj a nie tylko to co ktoś ci wygarnia albo to co ci sie nie podoba
 

DeletedUser462

Guest
Nie mylmy korzystania z premium, które zawsze na grepolis było i także budziło kontrowersje od kupowania surowców (bo tak trzeba nazwać proces wielokrotnej wymiany surowców u fenickiego - płacisz kasę, zamieniasz ja na złoto i możesz mieć surowców tyle ile zapragniesz).

Od jakiegoś czasu grepolis rozwija się w tym kierunku, że można kupić wszystko (surowce, w konsekwencji też wojsko bo i czas rekrutacji można skrócić, badania podobnie, czary przedłużać itd). Od momentu kiedy zaczęli pojawiać się gracze, którzy wolą w ten sposób udowadniać swoją siłę, dla mnie grepolis straciło sens. Każdy zawsze przegra z tym, kto będzie grał kupowaniem, a nie aktywnością.

Dlaczego Topka przejęła wczoraj wioskę? Tylko dlatego, że postawiła kolona w czasie kiedy znaczna część sojuszu atakowanego nie miała nawet zbadanych ognii. Gdyby rozwijał się wykorzystując tylko aktywność (czytaj: nie kupując surowców) nie miałby żadnych szans.

A jeśli chcesz mi powiedzieć, że surowce na 60 szybkich, kolona, badania kolona i podboju, rozwój wioski do odpowiedniego poziomu i uzupełnienie stanu armii sobie przez 2-3 dni wyklikał z wiosek o poziomie 2 i 3 (a nie jak mylnie gdzieś zauważyłaś 6) lub przez kilkanaście godzin od zakończenia ochronki sfarmił to proponuję zakończyć dyskusję :).
 

DeletedUser

Guest
Proces wezwania fenickiego jest jedna z mozliwości oferowanych na nowych serwerach graczom z premium. Zatem jest korzystaniem z premium, nawet jezeli Ty tej czynności za taka nie uważasz.

Pisałm już o zbilansowaniu bonusów dla płacących graczy. To, że obecnie bonus dla pąłcącego jest zbyt duzy to prawda ..

Sugerowałas wcześniej, że niektórzy płacący za mozliwość korzystania z tych bonusów to miernoty nie potrafiące grać ... Nie zapedziłaś się aby we wnioskach ?

O mozliwych aktywnościach graczy decyduja ustawienia serwera. Topka był aktywny .. bo zakup surowców u handlarza też jest przejawem aktywności .. a moze sie mylę ?

Nie będe tu gdybać i spekulowac co by było gdyby, kto ma szanse, kto jest dobrym graczem ze starym premium, a kto tylko nadzianym półgłowkiem z nowym, Nie poczuwam sie do formułowania takich ocen.

Z jednym sie zgadzam, dalsza dyskusja o "dobrym premium" i "złym premium" jest bez sensu.

Skoro najbardziej zainteresowany tematem postanowił pozostac obserwatorem, ja dalej wywodów o zaletach i wadach premium przed i po 2.0 snuć nie zamierzam.

Kazdy w miarę rozgarniety wysnuł już swoje wnioski .. i niech sam zdecyduje czy chce grać, czy też obrzydzenie go bierze, gdy tylko spojrzy na grepolis.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Sugerowałas wcześniej, że niektórzy płacący za mozliwość korzystania z tych bonusów to miernoty nie potrafiące grać ... Nie zapedziłaś się aby we wnioskach ? (...)

O mozliwych aktywnościach graczy decyduja ustawienia serwera. Topka był aktywny .. bo zakup surowców u handlarza też jest przejawem aktywności .. a moze sie mylę ?

Co do zdania pierwszego, być może jest prawdziwe, ale nijak nie ma się do tego co napisałam.

Napisałam, że w tym stanie rzeczy byle miernota może miażdżyć przeciwników wydając odpowiednią ilość kasy na tę grę i twierdzenie to podtrzymuję.

Różnica pomiędzy skutkami korzystania z opcji premium na "starym" grepolis a obecnie jest taka, że korzystając tylko z dowódcy, kapitana, a nawet skracając czas budowy budynków nie można zdobyć takiej przewagi jaką można mieć teraz. Nie można było sobie "kupić" drugiej wioski, a czy sytuacja taka miała miejsce na Rho, czy też nie, pozostawiam ocenie czytających.

Jeśli wielokrotny zakup surowców po wzywaniu handlarza za złoto (a to podkreślałam) uznajesz za "przejaw aktywności", to ciekawa jestem, czy takim samym aplauzem przyjęłabyś sytuację, w której w następnej aktualizacji pojawiłaby się opcja "zapłać 10000 złota a dostaniesz kolejną wioskę" (jest to oczywiście tylko hipoteza). Skorzystanie z tej opcji też uznasz za "przejaw aktywności", czy może będzie to sztuczne kupowanie przewagi przez tych którzy nie potrafią zrobić tego walcząc?

Wszystko jest kwestią granic, z jednej strony możliwości dawanych przez twórców gry, z drugiej tego w jakim stopniu te możliwości są wykorzystywane przez graczy.

Granice te są inne dla mnie, inne dla Ciebie i w tej rozbieżności zdań pozostaniemy. Tylko tak jak nadużyciem jest dla mnie nazywanie naszej topki oszustem, tak i śmieszne jest opowiadanie o tym, że sobie przewagę "wyklikał".
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam sie w 100% z graczem luzdelsur Ile czasu potrzeba na zawrocenie handlarza ? kilka sekund? i tak 50 razy kilka min?:D i to jest ten przejaw aktywnosci?? Zapraszam tabby na stare serwery i niech tam pokaze czy potrafi sie tak wybic...i nikt mi nie wmowi ze taki gracz jest kims bo tak grac to kazdy umie tylko jaka jest z tego frajda?? ja bym nie mial zadnej...a tak przynajmniej wiem ze doszedlem do jakiegos poziomu "normalna gra" i przy tym zostane:)
 

DeletedUser

Guest
tylko jaka jest z tego frajda?? ja bym nie mial zadnej...a tak przynajmniej wiem ze doszedlem do jakiegos poziomu "normalna gra" i przy tym zostane:)

O i tu już się z Tobą zgadzam ;)
Myślę, że to juz kwestia indywidualna każdego gracza w jaki sposób osiąga swój cel, czy przez kase czy umiejentności (nie sugeruje wcale, że ich nie posiada)
Mnie również nie sprawiło by to frajdy, ale o to właśnie chodzi każdy gra jak chce/lubi i czerpie z tego przyjemność :D

Żeby nie było, że offtop

Sojusz pod skrzydłami orła awansował w rankingu :D
Wiecie ktoś czy są tam jacyś ciekawi gracze?
 

DeletedUser

Guest
Halo, Halo Koleżanki i Koledzy
Dzień dobry;)
Tak wspaniale się to Forum rozwinęło, że postanowiłem się również dołączyć hahaha,
Byłem już nazywany Bot'erem, potem oszustem, kolegą Support'u, dziadem bez żadnego pojęcia na czym ta gra polega itd. itp., padło jeszcze kilka innych, nie miłych określeń booooo;).
Kim zostanę dzisiaj?
Proponuję nazwać mnie milionerem, co szanowne Jury o tym sądzi?
Zapraszam do rozmowy, tylko proszę o kulturę wypowiedzi (oczywiście w ramach możliwości).
 
Do góry