Sytuacja na Świecie Rho

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11243
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3336

Guest
Halo, Halo Koleżanki i Koledzy
Dzień dobry;)
Tak wspaniale się to Forum rozwinęło, że postanowiłem się również dołączyć hahaha,
Byłem już nazywany Bot'erem, potem oszustem, kolegą Support'u, dziadem bez żadnego pojęcia na czym ta gra polega itd. itp., padło jeszcze kilka innych, nie miłych określeń booooo;).
Kim zostanę dzisiaj?
Proponuję nazwać mnie milionerem, co szanowne Jury o tym sądzi?
Zapraszam do rozmowy, tylko proszę o kulturę wypowiedzi (oczywiście w ramach możliwości).



imo... to rozwiazujesz duzo ankiet:p
 

DeletedUser

Guest
Tabby, mnie interesuje tylko jedno.
Uważam, że grasz czysto itd dla mnie wszystko spoko, tylko pytanie takie :
bo napewno musisz bardzo dużo czasu musisz spędzać na grepo..
Nie masz innych zajęć, kolegów, dziewczyny nie wiem cokolwiek? Bo jeśli tak to chyba niewiele czasu im poświęcasz :p
To nie jest złośliwe pytanie nawet jeśli na takie wygląda :p
 

DeletedUser

Guest
Tabby, mnie interesuje tylko jedno.
Uważam, że grasz czysto itd dla mnie wszystko spoko, tylko pytanie takie :
bo napewno musisz bardzo dużo czasu musisz spędzać na grepo..
Nie masz innych zajęć, kolegów, dziewczyny nie wiem cokolwiek? Bo jeśli tak to chyba niewiele czasu im poświęcasz :p
To nie jest złośliwe pytanie nawet jeśli na takie wygląda :p

Ohhh,
Na wstępie jednak, zanim odpowiem to chciałbym Wielmożnemu koledze serdecznie podziękować za opinię dotyczącą legalności mojej gry;)

Jestem żywą osobą, nie (połową Polski zmieniającą się przed komputerem), bo też o takiej pinii zapomniałem wspomnieć więc postaraj sobie na to pytanie odpowiedzieć sam, również muszę pracować lub jak co po niektórzy chodzić do szkoły, spać, jeść itd.

Kilkam więc w tą gierkę przeglądarkową wtedy, kiedy mam na to czas oraz ochotę;)
Pozwolisz jednak, że nie będę tutaj podawał mojego całego planu dnia bo było by to nienormalne.
 

DeletedUser

Guest
Kilkam więc w tą gierkę przeglądarkową wtedy, kiedy mam na to czas oraz ochotę

Oj dobrze wiesz, że nie o to mi chodzilo bys mi podawał swój plan dnia ;)

I już nie bądź taki "skromny" bo żeby mieć takie osiągi na tym etapie gry musisz nie tylko jechać na premiumie ale też poświęcać dużo czasu na grę.
Fakt może mój błąd nie sprecyzowałem pytania więc inaczej, czy znajdujesz czas na inne zajęcia jak spotykanie się ze znajomymi lub jakieś hobby?
 

DeletedUser

Guest
Oj dobrze wiesz, że nie o to mi chodzilo bys mi podawał swój plan dnia ;)

I już nie bądź taki "skromny" bo żeby mieć takie osiągi na tym etapie gry musisz nie tylko jechać na premiumie ale też poświęcać dużo czasu na grę.
Fakt może mój błąd nie sprecyzowałem pytania więc inaczej, czy znajdujesz czas na inne zajęcia jak spotykanie się ze znajomymi lub jakieś hobby?

Oczywiście kolego,
Mam wiele zainteresowań, w dodatku mam również rodzinę.
Aktywnie na przykład gram w golfa, a jak zapewne wiesz jest to gra, której trzeba poświęcać dużo czasu, czasami cały dzień.

Sądząc po czasach umieszczanych wpisów na tym zacnym Forum muszę z przykrością stwierdzić (a może jednak z olbrzymią radością), że tylko raz z tego co pamiętam byłem przed komputerem po godzinie 24'tej i to wyłącznie dla tego, że gości miałem i i tak nie spałem więc od czasu do czasu zerkałem sobie;)

W czasie "ochronnym" jednak, czyli od startu tego Świata przez kolejne 7 dni często albo bardzo często podgląd wyspy znajdował się na moim monitorze.

Dlatego teraz na przykład mogę spać sobie spokojnie, chodzić na basen oraz mieć więcej czasu od pozostałych. W przeciwieństwie do większości osób, które biegiem po szkole lub pracy wracają przed komputer sprawdzić czy jeszcze ich wojsko żyje;).

Grepolis to gra strategiczna jest więc polega ona w Olbrzymim uproszczeniu na tym, żeby uzyskać jak najlepiej zaplanować swoją strategię. No ale co ja będę Was pouczał :(
 

DeletedUser

Guest
Ja mysle ze zmusil wszystkich graczy ze swojego sojuszu zeby mu surke przesylali albo co gorsze zlotko kupowali ;)

Ciesze sie ze taki noobek jestem bo mnie nikt do takiego soja nigdy nie przyjmnie.Musze tez sie przyznac ze gram na premium i dlatego wystarczy ze zaloguje sie raz w tygodniu :D
 

DeletedUser

Guest
Co do zdania pierwszego, być może jest prawdziwe, ale nijak nie ma się do tego co napisałam.

Napisałam, że w tym stanie rzeczy byle miernota może miażdżyć przeciwników wydając odpowiednią ilość kasy na tę grę i twierdzenie to podtrzymuję.

Różnica pomiędzy skutkami korzystania z opcji premium na "starym" grepolis a obecnie jest taka, że korzystając tylko z dowódcy, kapitana, a nawet skracając czas budowy budynków nie można zdobyć takiej przewagi jaką można mieć teraz. Nie można było sobie "kupić" drugiej wioski, a czy sytuacja taka miała miejsce na Rho, czy też nie, pozostawiam ocenie czytających.

Jeśli wielokrotny zakup surowców po wzywaniu handlarza za złoto (a to podkreślałam) uznajesz za "przejaw aktywności", to ciekawa jestem, czy takim samym aplauzem przyjęłabyś sytuację, w której w następnej aktualizacji pojawiłaby się opcja "zapłać 10000 złota a dostaniesz kolejną wioskę" (jest to oczywiście tylko hipoteza). Skorzystanie z tej opcji też uznasz za "przejaw aktywności", czy może będzie to sztuczne kupowanie przewagi przez tych którzy nie potrafią zrobić tego walcząc?

Wszystko jest kwestią granic, z jednej strony możliwości dawanych przez twórców gry, z drugiej tego w jakim stopniu te możliwości są wykorzystywane przez graczy.

Granice te są inne dla mnie, inne dla Ciebie i w tej rozbieżności zdań pozostaniemy. Tylko tak jak nadużyciem jest dla mnie nazywanie naszej topki oszustem, tak i śmieszne jest opowiadanie o tym, że sobie przewagę "wyklikał".

W obecnym stanie rzeczy każdy gracz na Rho gracz może uzyskać znaczącą przewagę nad innymi korzystając z premium, to prawda. Taką funkcję ma premium - ma nakłonić graczy do płacenia oferując coś w zamian. Dlaczego właściciele zdecydowali się na danie graczom płacącym jeszcze większej przewagi nad tymi, którzy nie płacą w grze jest ich rzeczą .. Skoro taki produkt jest oferowany nie rozumiem powszechnego oburzenia faktem, że ktoś z niego umiejętnie skorzystał. Czy można nazwać to kupieniem wioski ? Nie sądzę. Przewagę na starcie można też uzyskać korzystając z darmowych nielegalnych narzędzi i mam nadzieję, że napiętnujesz to równie mocno.
Ściągnąć program z sieci i skorzystać z niego może byle miernota. Dzięki temu każdy patałach może wyprzedzić w rankingu innych grających uczciwie graczy. Czy można tak uzyskaną nad innymi przewagę nazwać kradzieżą wiosek ?

Nie jestem wielbicielem nowej odsłony grepo :). Ale przyjmuję wynikające zastosowane przez twórców zmiany do wiadomości. Nie rozumiem co na serwerach grepo robią osoby , którym te zmiany tak bardzo przeszkadzają. Są inne gry z mniej rozbudowanym premium. Są też gry całkowicie darmowe. Wybór należy do was.

Po raz kolejny sugerujesz mi, co mogłabym powiedzieć . Nie skorzystam z podpowiedzi :)
Jeżeli opcja zakupu wioski zostanie wprowadzona, gracze z niej będą korzystać. Uzyskają dzięki temu przewagę. Ale nie uważam, że można wysnuć stąd wniosek , iż nie potrafiliby przejąć wioski walcząc.
W powołanym przez Ciebie przykładzie, kupowanie przewagi byłoby realne a nie sztuczne. Jednak z faktu uzyskania takiej przewagi nad innym graczami nie wynika, że kupujący nie potrafiliby zdobyć wioski walcząc. Nie uważam, że ktoś dokonujący takiego zakupu byłby bezmyślnym idiotą bez umiejętności gry, oczywiście Ty możesz mieć inne zdanie na ten temat :)

Nie wiem dlaczego upierasz się, że gracz korzystający z przekoksowanych opcji premium nie może równocześnie znać dobrze mechaniki gry i ciągle wracasz do tego, że w przypadku gry bez premium nie poradziłby sobie z przejęciem wioski ?
Nie znam obecnego top, nie grałam z nim wcześniej. Nie będę wiec gdybać jakim jest graczem, czy potrafi wbić klina, zgrać ataki , zorganizować dużą akcję w sojuszu. To się okaże za jakiś czas.

Powiem to kolejny raz i nie zamierzam do tego już wracać .. mieć narzędzie i używać narzędzia to nie to samo.
Zgodzę się, że wszystko jest kwestią granic.
Niektórzy gracze uzyskują przewagę korzystając z możliwości danych im przez twórców gry zarabiających na swoim produkcie.
Inni gracze, by uzyskać przewagę używają nielegalnych narzędzi, pozwalających na farmienie wiosek rolniczych i uzyskują w ten sposób dostęp do nieporównywlanie większych zasobów surowców w stosunku do innych grających uczciwie.

Gdyby na jakimś serwerze miała miejsce taka sytuacja, że grupa graczy korzystająca z nielegalnych narzędzi uzyskała znacząca przewagę nad innymi , mając dostęp do znacznie większej ilości surowców, to czy nazwałbyś takich graczy miernotami nie potrafiącymi uzyskać przewagi walcząc ? Bo przecież mając dostęp do większej ilości surowców uzyskaliby nad innymi miażdżącą przewagę.
Co powiedziałbyś o założycielu sojuszu , który używałby takiego nielegalnego narzędzia do uzyskiwania przewagi nad innymi i namawiał członków sojuszu do nieuczciwej gry ? Kim byliby gracze, którzy wykorzystują tak uzyskaną przewagę do przejmowania wiosek graczom grającym uczciwie ? Czy masz coś przeciwko temu, że gracza uzyskującego nad innymi przewagę poprzez używanie bota, nazwępatałachem bez umiejętności gry uciekającym się do nieczystych zagrywek, bo w przypadku grania uczciwie nigdy by szans na zdobycie wioski nie miał ?


Jak widać sprawca zamieszania postanowił coś sam powiedzieć, wiec nie będę Cię już rozśmieszała opowieściami o klikaniu na farmerskie wioski :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Biedrona ależ mnie oczki rozbolały od tego czytania :)
Za poradą luzdelsur chyba muszę się udać na kurs czytania - bom nieuk i tuman chyba :p

Dobra do meritum.
Ilu z Was krzykacze ( przeciwnicy gracza Top 1 ) używa boota do farmienia?
Premium jest legalne i każdy kto chce wydać na nie pieniążki może to zrobić.
Boot nie jest legalny i w tym momencie któż staję się tą przysłowiową już "miernotą"?
A ja myślę, że cała afera z tym złoceniem wynikła z Waszego strachu, że ów gracz może Was najzwyczajniej w świecie przejąć nim zdążycie mu zagrozić :p
 

DeletedUser

Guest
Sojusz Umbrella Corp top 10 sojuszy atakujacych dla porownania top 9 to ***CENZURA*** ktora posiada 75 czlonkow my 14^^ heheheh
Nie liczy się ilość tylko jakość! Wyżej podany przykład idealnie to pokazuje:)
 

DeletedUser462

Guest
Jak widać sprawca zamieszania postanowił coś sam powiedzieć, wiec nie będę Cię już rozśmieszała opowieściami o klikaniu na farmerskie wioski :)

I to jest chyba nienajgłupszy pomysł ;)

Naprawdę, wystarczy dokonać kilku banalnie prostych wyliczeń, aby sprawdzić z jakich narzędzi mogła korzystać nasza Topka.

Oto przykład jednego z nich:
Można sprawdzić ile surowców potrzebował na doprowadzenie wioski od poziomu 22 do poziomu 28, niezbędnego do podboju i wyprodukowanie floty, którą widzieliśmy w jego wiosce.
Uwzględniając:
- podniesienie akademii z 22 do 28 poziomu;
- konieczność zbadania szybkich, trirem, kolona, podboju;
- wyprodukowanie 70 szybkich, 14 trirem i kolona

to w pewnym przybliżeniu operacje te wymagają zaangażowania 387.300 surowców (łącznie).

Ile topka mogła dziennie wyklikać? (3 wioski na 3 lvl, 3 wioski na 2 lvl) 97.500 surowców dziennie.

Co to oznacza? Że na wykonanie trzech wyżej wymienionych operacji musiał przeznaczyć surowce wyklikane przez 4 pełne doby, przy założeniu pełnego wykorzystania dziennych limitów z każdej wioski.

W obliczeniach nie uwzględniono:
- dziennej produkcji surowców;
- wymiany w wioskach rolniczych;
- surowców sfarmionych przez ok 20h od zakończenia ochrony.
Chyba nikt nie powie, że mogły być to ilości znaczące.

Skoro przejęcie wioski nastąpiło po upływie niecałych 8 dób od rozpoczęcia gry, to oznacza w praktyce, że do upływu 3 dni 20h od początku gry Topka miała wyklikane surowce na:
1. wioskę na poziomie co najmniej:
- 21 lvl akademii;
- 20 lvl magazynu;
- 20 lvl portu;
- wysoko gospodarstwo;
2. zrobione wszystkie inne badania niż te, które wymieniłam;
3. zrekrutowaną całą armie lądową (w tym ponad 700 procarzy, których widzieliśmy) i inną morską (biremy, ognie); nie uwzględniając oczywiście strat które poniósł w atakach i obronie.

Zgodnie z grepostats na koniec 4 dnia gry miał 1900 pkt. Można pokusić się o kolejne wyliczenia, ale po co? Czy więc miał tak rozbudowaną wioskę (czy w ogóle jest to realne), czy może uwzględniona przeze mnie w symulacji rozbudowa i rekrutacja miała miejsce w znacznie krótszym okresie czasu, co oznacza cudowne rozmnożenie się surowców w jego wiosce?

Rozumiem, że bronisz za wszelką cenę osoby, z którą jesteś w sojuszu, ale prosta matematyka nie kłamie. Ze wszystkich możliwych sposobów na rozmnożenie się surowców wybrałam ten, który wydał mi się najłagodniejszy ;)

Co do pozostałej części wypowiedzi napiszę tylko tyle, ze oczywiście, uważam, że osoba, która potrafi w równej walce przejąć wioskę nie robi tego, tylko rozmnaża surowce poprzez wielokrotny handel z fenickim lub korzysta z pushu. Dlaczego? Bo ma taki kaprys wydania na grę kilkuset złotych (choć nie musi, bo może zdobyć wioskę jak wszyscy pozostali) lub lubi ryzyko ("złapią mnie czy nie złapią").

Koniowi to tłumacz, może zrozumie.
 

DeletedUser

Guest
luzdelsur zepchnalem Cie z top 5 agresorow;p
Zakonczmy juz ten temat tabby ja popieram teorie luzdelsur inni wola stac za Biedronetka czyt za tabby:D i tyle:) porozmawiajmy co sie dzieje na swiecie.
 

DeletedUser

Guest
A ja się pytam - po co komu te Twoje wyliczenia???
Napisz wprost co Cię boli to może ktoś Ci poradzi do którego specjalisty powinnaś się udać.
Nie pasuje Ci obecna opcja premium na RHO? TO opuść serwer i szukaj szczęścia na innym systemie, lub w innej grze.
A jeśli to nie pomoże polecam stronę www.żal.pl - ewentualnie program w tv "Urzekła mnie twoja historia" lub "Wybacz mi".
Ewentualnie Ewa Drzyzga Cię wysłucha w swoim programie i może ktoś poczuje dla Ciebie odrobinę współczucia za Twą niedolę spowodowaną opcjami premium na Grepolis.
 

DeletedUser202

Guest
ja jeszcze wtrącę słowo do luz i jej wyliczeń :D

nie uwzględniłaś jeszcze ew dosyłania surowców od innych graczy poprzez targ na 10lvl

A doskonale wiesz kiedy i na którym poziomie np ja go miałem (czyt. skany :D )
 

DeletedUser462

Guest
A ja się pytam - po co komu te Twoje wyliczenia???
Napisz wprost co Cię boli to może ktoś Ci poradzi do którego specjalisty powinnaś się udać.
Nie pasuje Ci obecna opcja premium na RHO? TO opuść serwer i szukaj szczęścia na innym systemie, lub w innej grze.
A jeśli to nie pomoże polecam stronę www.żal.pl - ewentualnie program w tv "Urzekła mnie twoja historia" lub "Wybacz mi".
Ewentualnie Ewa Drzyzga Cię wysłucha w swoim programie i może ktoś poczuje dla Ciebie odrobinę współczucia za Twą niedolę spowodowaną opcjami premium na Grepolis.

Jeśli ich nie zrozumiałeś, to poza kursem czytania ze zrozumieniem polecam kurs matematyki i logiki.
Oczywiście, odbędzie się to kosztem mniejszej ilości czasu spędzanej przed TV, bo jak widzę program telewizyjny (a może tylko te ambitniejsze jego pozycje) masz w paluszku.

Ktoś twierdził, że wyklikał, ja udowodniłam, że wyklikać nie mógł - w uproszczeniu wniosek specjalnie dla Undahun :)

ja jeszcze wtrącę słowo do luz i jej wyliczeń :D

nie uwzględniłaś jeszcze ew dosyłania surowców od innych graczy poprzez targ na 10lvl

A doskonale wiesz kiedy i na którym poziomie np ja go miałem (czyt. skany :D )

Rzeczywiście, nie uwzględniłam. Dziękuję za korektę.
Mój podziw dla TOPki nieustannie rośnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Halo, Halo Pani "Luzdelsur"

Już tłumaczę;)

Muszę niestety zaznaczyć, że nie jestem tak oblatany w tych Waszych "statach", konwerterach itp. Nie jestem takim wyjadaczem oraz profesjonalistą jak niektórzy tutaj.

Nigdzie w żadnym z moich wpisów nie umieściłem, że z klikania w wioski rolnicze (mam ich nie 6 lecz 7 aktywnych) można się tak szybko rozwinąć.

Z handlarza też korzystałem, (ups... wypada mi za to przeprosić?), no ale na pewno tylko ja (tutaj widzimy pojawiający się ogromny śmiech).

Jak już wspomniałem to gra strategiczna jest dlatego obrałem odpowiednią strategię.

Po pierwsze, była ona jak widać opłacalna, po drugie dzięki niej z radością stwierdzam, że teraz monetek nie używam prawie w ogóle w przeciwieństwie do reszty składu "premium".

Po wyrobieniu sobie odpowiedniej pozycji początkowej dochody z farmienia na chwilę obecną przynoszą mi ogromne korzyści.

Reasumując powtarzam, że jest to gra strategiczna!!! Wymaga ona myślenia jak mądrze gospodarować tym co wydawca czyli "innoGames" oferuje.

Bicie piany jakie tutaj od kilku dni ma miejsce spowodowane jest najwyraźniej frustracją niektórych osób, które z ustawieniami tej gry poradzić sobie nie mogą.

Na koniec mojej skromnej wypowiedzi chcę dodać, że grę tą traktuje jedynie oraz wyłącznie jako odskocznię od życia codziennego, nie jest ona moim drugim (lub pierwszym wirtualnym domem). Będę tutaj klikał do puki będzie mi ona dawać satysfakcję. Zarówno sama gra jak również czytanie tej Mega śmiesznej lektury na mój temat jaką stało się Ogólne Forum gry.

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa, temu ta gra ma mi służyć, niczemu innemu.
Żyję w prawdziwym życiu zupełnie gdzieś indziej i chcę żeby tak to zostało
 

DeletedUser202

Guest
Rzeczywiście, nie uwzględniłam. Dziękuję za korektę.
Mój podziw dla TOPki nieustannie rośnie.

Ja nigdy surowców nie wysyłałem :D to tak w ramach korekty

Więc jednak Twój podziw nie urósł :eek:
 

DeletedUser

Guest
ja jeszcze wtrącę słowo do luz i jej wyliczeń :D

nie uwzględniłaś jeszcze ew dosyłania surowców od innych graczy poprzez targ na 10lvl

A doskonale wiesz kiedy i na którym poziomie np ja go miałem (czyt. skany :D )

A moim zdaniem to zostało uwzględnione, bo w poście padło słowo push.
 

DeletedUser

Guest
Czytać umiem, liczyć umiem, tv nie oglądam :)
Ale na prawdę nie potrzebuję Twoich wniosków specjalnie dla mnie.
Masz tendencję do narzucania swoich wniosków i zdania innym osobom - to się leczy.
"Uproszczony" - użycie takiego stwierdzenia jest jawną obrazą mojej inteligencji.
Zastanawia mnie tylko na jakiej podstawie oceniasz ludzi i ich intelekt.
Czyżbyś cierpiała na przerost ego? Jesteś najmądrzejsza na świecie?
A nie potrafisz zrozumieć jednego - każdy z nas tu się w jawny sposób nabija się z Ciebie a wszelkie Twoje żale mamy w 4 literkach :)
Ale jak mało rozumnym trzeba być by w momencie nie zgadzania się z zasadami panującymi na serwerze - dalej na nim być i dalej się żalić na te zasady.

Ile to już ticketów wysłaliście na "Topka"? Z donosami?
Ja Ci życzę by ów "Topek" przejął Ci wioskę i nazwał ją np. "Kliniczny Oddział Psychiatryczny". Takie post mortem po byłej właścicielce :)
 
Do góry