Sytuacja na świecie Apollonia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser29075

Guest
No to śmiejcie się, bo ja tych śmiechów nie widzę, a my pisząc jakieś bzdety i potem widząc ten ból 4 liter z waszej strony jeszcze większy ubaw mamy
smiley_emoticons_lol.gif
 
no ja sie smialem, zrobilo sie zalosnie ale sa ludzie, ktorzy pewnie jeszcze usmieja sie czytajac to wszystko. A tekst "bol 4 liter", w gimnazjum jestesmy czy probujemy byc modni bo ten tekst przewija sie caly czas?
 

DeletedUser8468

Guest
jedni na drugich piszecie a sami nie jesteście lepsi :)
ktoś tam pisał że sigmole burzą miasta które chcą przejąć a Piz to co nie ? pokazać wam rapki jak latacie z gradem ? mało tego są i tacy co jak już im nie idzie to walą błyskawice
smiley_emoticons_lol.gif
.
Na tym świecie jest taki problem że tu mało kto gra, większość szuka łatwych miast i nikomu sie już nie chce sprężyć żeby coś pograć (albo nie mają z kim) więc nawet ta wasza "wojna" nic tu nie zmieniła po za tym że mniej osób klepie festyny .

Co do wygrania tego świata to 99% Piz bo grają już ostrożnie (może nawet za ostrożnie) i to widać ale szczerze wcale nie są naj. po prostu pozostali pokazują strasznie niski poziom i tyle.
 

DeletedUser11618

Guest
jedni na drugich piszecie a sami nie jesteście lepsi :)
ktoś tam pisał że sigmole burzą miasta które chcą przejąć a Piz to co nie ? pokazać wam rapki jak latacie z gradem ? mało tego są i tacy co jak już im nie idzie to walą błyskawice
smiley_emoticons_lol.gif
.
Na tym świecie jest taki problem że tu mało kto gra, większość szuka łatwych miast i nikomu sie już nie chce sprężyć żeby coś pograć (albo nie mają z kim) więc nawet ta wasza "wojna" nic tu nie zmieniła po za tym że mniej osób klepie festyny .

Co do wygrania tego świata to 99% Piz bo grają już ostrożnie (może nawet za ostrożnie) i to widać ale szczerze wcale nie są naj. po prostu pozostali pokazują strasznie niski poziom i tyle.


Co do gradu widzialem rapki z dzisaj i w kilku byl zbadany tylko wez to pod uwage ze moga to byc miasta przejete i ten grad juz byl (szkoda cofac badania).. Ja mam w jednej wiosce tylko i to wszystko a w Sigmie maja we wszystkich i taka jest roznica (zreszta pisalem z jednym graczem z Sigmy i o to cytat "pierwsze co badam na off".. U nas jest zasada ze nie badamy gradu bo po co niszczyc wioski ktore chcemy przejac ? Bez sensu..
 

DeletedUser8468

Guest
ja nawet jak jest to cofam nie wiele to przecie kosztuje 300 pw ? co to jest no chyba że ktoś bobek ale to i z festynów 1 festy więc...
 

DeletedUser11618

Guest
ja nawet jak jest to cofam nie wiele to przecie kosztuje 300 pw ? co to jest no chyba że ktoś bobek ale to i z festynów 1 festy więc...

zgadza sie a wiesz jakie smietniki sa w akademiach ? Myslisz ze tylko grad jest do cofniecia ? Ja 8 wioch poprawialem bo bylo wszystko zbadane od poczatku i nie bede wymienial nickow :)
 

DeletedUser29075

Guest
no ja sie smialem, zrobilo sie zalosnie ale sa ludzie, ktorzy pewnie jeszcze usmieja sie czytajac to wszystko. A tekst "bol 4 liter", w gimnazjum jestesmy czy probujemy byc modni bo ten tekst przewija sie caly czas?
To już zależy od twoich preferencji, Gimnazjum podobno likwidują, więc obstawiam modę. Jeszcze jakieś pytania?
smiley_emoticons_eazy_cool01.gif
 
no ja sie smialem, zrobilo sie zalosnie ale sa ludzie, ktorzy pewnie jeszcze usmieja sie czytajac to wszystko. A tekst "bol 4 liter", w gimnazjum jestesmy czy probujemy byc modni bo ten tekst przewija sie caly czas?
W gimnazjum uczyli składni i polskich znaków, której tutaj bardzo brakuje. Język polski nie jest trudny. Tak samo jakby pojechać do innego państwa i nie używać ich znaków :)
 

DeletedUser30520

Guest
Dzień dobry, jestem tu nowy więc proszę odrazu nie swigać miechem :)

Nie potrafię grać, jestem totalnym amatorem, hmm... może bobem jak wy to tak piszecie, klepie sobie festyny jak i pochody, w tabeli wojowników jestem dalekoo. No ale przejdźmy do sedna, skoro tak twierdzicie ,że jestescie tacy super wojownicy i tp, to wytłumaczcie mi do czego jest w akademii "Kamienny grad"
Skoro twierdzicie ,że nie powinno się go używać, a nawet nie wolno (osoba która go stosuje jest słaba)
To w jakim celu używacie;
-Falanga
-Taran
-Wieża
-Kapitan
-Dowódca
-Arcykapłanka

czy używając tych udogodnień, nie pokazujecie tego ,i tu was zacytuję "jesteście słabi" hmmm... dziwne troche,
wychodzi na to, że można używać tylko tego co wy chcecie a jak nie to jesteście słabi...

Próbujecie wpłynąć na innych by grali jak wy im zagracie.
Napiszcie, nie używamy niczego i tego się trzymajmy wszyscy to ok. skasuje i grad

Pozdrawiam
Grzegorz
 
Ech, taran i falanga to nie badanie typu "kamienny grad". Musiałbyś pograć trochę dłużej, żeby zrozumieć rozgoryczenie, bo to jest właśnie ukazanie myślenia osoby, która uczy się gry, o ile nie jest to kolejne konto, trolling itd.(nie bierz tego do siebie.
Kamienny grad jak dobrze wiesz niszczy budynki, a inne badania jak i bohaterowie czy premka nie dokonują tego. Możesz sobie ustawiać premium, a możesz tego nie robić, tak samo możesz postąpić z badaniami. Nikt nikomu nie mówi, jak ma grać, więc to sformułowanie jest zbędne :)
Niedługo miną 3 lata od wprowadzenia tej gnidy
Gracze skupiają się używając go na tym, aby uprzykrzyć rozgrywkę, a nie spowodować wpływ na poprawę danej sytuacji i wypracowanie przewagi, i tak jest dawno po znaczącej zmianie w jego działaniu, ale sposób jego użycia się nie zmienił
 

DeletedUser29075

Guest
Dokładnie - w tym przypadku używanie gradu to ostatni krzyk rozpaczy i pokazanie czystej słabości bo tylko to niektórym z Was pozostało.
Grad to nic innego jak zwykłe chamstwo, dlatego szanujący się gracze tego badania nie wykorzystują, to coś podchodzące pod kulturę rozgrywki itd. Grad jest tego totalnym zaprzeczeniem. Od długiego czasu wśród czołówki z tego co zauważyłem panuje przekonanie, że grad to po prostu coś czego się nie używa, doświadczyłem tego po powrocie do gry na Nikai, na Apolonii, jednak tutaj ulega to zmianie. To jakbyś poszedł na plac zabaw i w złości, że nikt nie chce się z Tobą bawić - zacząłbyś niszczyć zamki z piasku. Rozumiesz aluzję?
 

DeletedUser30520

Guest
Ale ja się z tobą nie zgodzę, wszystkie badania czy premka, daje jakieś tam uprzykrzenie dla gracza który nie gra na premium, dlatego też jest tak samo jak kamienny grad, czy używanie trzęsienia ziemi, albo błyskawicy, nie wspominając tu o czarach niszczących jednostki idące w ataku.
Sa to jakieś udogodnienia, które potrafią wkurzyć agresora, dostajac czarem w paczke ogni, tracisz ich +/- 70
Katapulty bez gradu niszczą budynki (mur) jednak każdy ich używa, katy z gradem, niszczą też np akademie (nie wiem jak to ma się z badaniami czy sa aktywne jak spadnie poziom akademii czy nie).

Takim super nowicjuszem nie jestem, grałem juz na swiecie "Sigma" potem miałem przerwe, jakiś tam swiat na trochę pograłem ale moja wiedza, umiejętności czy doświadczenie odbiega jakoś to od wielu ale daje +/- rade :)
 

DeletedUser30520

Guest
hoopee rozumiem aluzję, czy różnice miedzy zwykłym atakiem czy atakiem, z gradem,
ale w tym momencie też widzę różnice między zwykłym atakiem a atakiem z katami.
powiesz mi, że katy sa od tego by niszczyły murki, to dlaczego nie maja zniszczyć np gospodarstwa?
zjada kilka poziomów gospodarstwa, to bedzie mniej widełek w obronie, mniej spadochroniarzy, bo nie wejdzie ich tylu do miasta.
Wszystko ma swoje plusy i minusy, wszystko ma jakieś zastosowanie.
 
No to idąc Twoim tokiem myślenia, nie można używać premki, bo uprzykrza komuś życie. Historia zatoczyła koło. Tylko nie rozumiem, jak grad, który stosowany notorycznie w celu denerwowania gracza z własnej bezsilności lub innych rzeczy ma się do: czarów, badań, premki, bohaterów, których używa się w celu poprawy/osłabienia: budowy, obrony, rekrutacji, ataku, bo w żaden możliwy sposób tego nie uargumentowałeś :)

Katy również niszczą jednostki oprócz muru, grad wręcz przeciwnie
 
nie zgodzę się z przedmówcą.premka nie
Ale ja się z tobą nie zgodzę, wszystkie badania czy premka, daje jakieś tam uprzykrzenie dla gracza który nie gra na premium, dlatego też jest tak samo jak kamienny grad, czy używanie trzęsienia ziemi, albo błyskawicy, nie wspominając tu o czarach niszczących jednostki idące w ataku.
Sa to jakieś udogodnienia, które potrafią wkurzyć agresora, dostajac czarem w paczke ogni, tracisz ich +/- 70
Katapulty bez gradu niszczą budynki (mur) jednak każdy ich używa, katy z gradem, niszczą też np akademie (nie wiem jak to ma się z badaniami czy sa aktywne jak spadnie poziom akademii czy nie).

Takim super nowicjuszem nie jestem, grałem juz na swiecie "Sigma" potem miałem przerwe, jakiś tam swiat na trochę pograłem ale moja wiedza, umiejętności czy doświadczenie odbiega jakoś to od wielu ale daje +/- rade :)
nie zgodzę się z Tobą. porównujesz ubicie sztormem jakiejś tam ilości ogni czy gniewem jednostek lądowych - tylko odpowiedz sobie na pytanie ile i czego odbudowa trwa dłużej? odbuduj sobie - nawet paczkę ogni czy paczkę lądu /nie wnikajmy w to ile nam ubito/, a odbuduj wiochę zgradowaną na 4k do stanu używalności? chyba jest różnica i to kolosalna - poza tym ile ktoś jest w stanie Ci wybić tych jednostek w krótkim czasie?

Rozumiem notoryczne pilnowanie wiochy i latanie katasami po to by ktoś się nie odbudował i zadefował, ale latanie gradem jest chore. Zresztą nie mam skrupułów by sam tak teraz latać, czego nie robiłem...i się płaczki odzywają potem na pw..skoro tak chcieliście to zbierajcie owoce swoich działań.
 

DeletedUser30520

Guest
nie ma problemu, jeśli chcesz, ale fakt jest taki że 30% bo tyle daja premka + np taran ma się do starcia z graczem bez tych udogoddnień,
Premium daje bonusy, szybszy przyrost łask, szybsze przyrosty surowców, szukacie, wykładacie swoje racje, jednak fakt, grad - wykancza psychicznie gracza atakowanego, odbudowuje on miasto kilka dni, jednak paczke ogni bez przyrostu łask czy bohatera jak długo bedziez budował? widzicie tylko jednom rację, tąktórą wy uwarzacie za słuszną, jak dla mnie macie racje co do uzywania gradu powinno być zakazane ale tak samo premka czy inne badania, a nawet katapulty bo niszcza budynek, choć widziałem stajace murki w kilka minut i jak ma sie złoty mur do równych szans?
 

DeletedUser29075

Guest
@Wachol, to jest klasyczne zderzenie "dwóch pokoleń graczy". To podobnie jak w grach FPS - istnieje wiele tytułów, w których do zdobycia czasem nawet w łatwy sposób, jest wiele broni, jednak duża liczba z nich określana mianem "OP" nie jest w ogóle używana a uznawana za taką, która ma zbyt negatywny wpływ na balans i samą rozgrywkę, z kolei wielu nowych graczy w takich grach często brnie do tych broni, argumentując, że daje im to przewage, a skoro jest w grze, to można tego używać, owszem, nikt nie zabroni ci tego użyć.
Jednakże istnieje umowna "etyka" wśród graczy, zwłaszcza tych będących w czołówce, że po prostu elementy gry, taki jak grad w Grepolis, mają zbyt duży impakt, w tym przypadku bardzo negatywny, na grę.
Mówisz o rzucaniu gniewami, jednak zobacz jak duży impakt może wywrzeć na grę rzucanie gniewami, kiedy idzie na Ciebie kilkadziesiąt ataków? Czy nawet sztormem?
A teraz porównaj sobie do tego, jak koledze rok82 w dosłownie kilkadziesiąt minut zgruzowano wioskę z 13k punktów jeśli dobrze pamiętam do 3k, tylko i wyłącznie z powodu bezsilności :). Dla wielu graczy przestrzegających tej "umownej etyki" gradowanie wiosek jest po prostu niskie, fakt faktem ma to pewien aspekt taktyczny, jednak pamiętajmy, że akurat tutaj funkcjonuje bardzo dużo grupa osób, która za dobrą walkę odbiera po prostu zdobywanie wiosek w walce, a nie ich gradowanie "bo oni zabrali mi łopatkę i wiaderko". :)
Pewne rzeczy są po prostu zbyt OP i nie powinny nigdy znaleźć miejsca. Podobnie jak natychmiastowe skracanie budynków, rekrutacji czy aż tak duża liczba eventów. Nie wszystko co zostało wprowadzone do gry jest od razu dobre.
 

DeletedUser30520

Guest
A teraz piszesz, że też bedziesz go stosował, czy w tym momencie nie przyznajesz się że też jesteś "SŁABY" ?
pokazujesz swoją rację a zmieniasz zdanie. hmmm....
 
Premka daje 20%
Co ma przyrost łask do rekrutacji wojska?
Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. Stwierdziłeś, że w grze są udogodnienia, które uprzykrzają grę innym, później ująłeś rekrutację z bohaterem, po czym wydaje mi się, że stosujesz bohaterów, a więc zyskujesz przewagę nad innymi
 
Do góry