Sytuacja na świecie Beta

  • Rozpoczynający wątek Bentrado
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
ja się co do tego nie zgodzę, akademie trzeba wbijać od razu na 30 i badać podbój, nie ma najmniejszego sensu zakładać miasta na wyspach do tego przeznaczonych, nie ma kogo farmic i nie ma wiosek rolniczych które nieco przyspieszają rozwój, raz popełniłem taki błąd i więcej tego nie zrobię.

Teraz to ja się nie zgodzę - Przyznam, że nie mam jeszcze takiej wioski, bo pośrednio staram się grać "na punkty", ale to dobry materiał na off, lub deff morski.

A co do tych farm... Wydaje mi się, że szybko zmienisz zdanie w miarę własnego rozwoju. Osobiście nie wyobrażam sobie farmienia wiosek NPC nawet przy 10 miastach, a co dopiero będzie potem?
 

DeletedUser

Guest
Teraz to ja się nie zgodzę - Przyznam, że nie mam jeszcze takiej wioski, bo pośrednio staram się grać "na punkty", ale to dobry materiał na off, lub deff morski.

To ja się z tobą nie zgodzę, lepiej mieć miasto od razu 5 tys. pkt. niż męczyć się od "zera" z nowym miastem. I takie miasto to też dobry materiał na off lub deff morski i nie tylko.
 

DeletedUser

Guest
Teraz to ja się nie zgodzę - Przyznam, że nie mam jeszcze takiej wioski, bo pośrednio staram się grać "na punkty", ale to dobry materiał na off, lub deff morski.

A co do tych farm... Wydaje mi się, że szybko zmienisz zdanie w miarę własnego rozwoju. Osobiście nie wyobrażam sobie farmienia wiosek NPC nawet przy 10 miastach, a co dopiero będzie potem?

Chodzi o to że taka wioska (założona od podstaw) bardzo powoli się rozwija, bo jest skazana na własne tylko surowce. Dopiero jak zbudujesz w niej flotę to możesz pływać do innych wiosek (innych graczy) po surowce. Bez farmienia to taka wioskę będziesz rozwijał bardzo długo.

Co do wiosek rolniczych, to jak podnosisz w nich silę to dają 2x6000 surowców dziennie każda, więc ja przynajmniej na razie z tego korzystam, jak nie ma lepszych farm w pobliżu. Podobnie jeżeli chcesz szybko rekrutować wojo w nowo podbitej wiosce i masz koszary obstawione na 2 doby do przodu zawsze można się tym nieco poratować. Możliwe ze jak będę miał więcej niż 10 wiosek to nie będzie mi się chciało gnębić rolniczych, ale na razie nie lekce warze potencjału jaki mają.

Każda wioska jest dobra na offi na deff, nie ważne na jakiej wyspie się znajduje.
 

DeletedUser

Guest
Po głębokim namyślę stwierdzam, że macie rację. Chyba faktycznie nie warto się zabierać za te wioski, przynajmniej póki co - mając lepsze możliwości w koło.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Nawet w dalekiej przyszłości miasto które powstało w wyniku kolonizacji będzie upośledzone surowcowo. Nie ważne czy je przeznaczymy na off czy deff w wyniku walk jednostki będzie trzeba odbudować i tu problemem staną się surowce, które trzeba będzie dostarczać do takiego miasta. A 8 wiosek rolniczych przy umiejętnym farmieniu może dać zastrzyk średnio po 32k każdego surowca.
 

DeletedUser

Guest
Farmienie zawsze jest podstawa, czy to w produkcji wojska czy później przy biciu kultury-dzięki wioseczką rolniczym masz 2 festiwale czyli 2 pkt kultury na dobę a to dużo.

 

DeletedUser

Guest
a tu przykład dobrze użytego czaru :)

gniewa.jpg


zobaczymy co dalej narazie idzie parę ataków albo sie przebiją albo nie :)
 

DeletedUser

Guest
No nie przesadzaj ;) to jeden na bodaj 9 ataków, jakie na Ciebie poszły... Na Twoim miejscu prędzej bym się pochwalił tym sztormem na morzu, który mi zabrał 70 ogniowych ;) Wtedy mnie zabolało...

BTW, Ty śpisz czasami? Obliczyliśmy, że całą noc byłeś przy kompie w czasie ataków...
 

DeletedUser

Guest
Nuda na maksa na Becie. Nic się nie dzieje, nikt nic nie pisze...
 

DeletedUser

Guest
Bo dyskusja się przeniosła na nasze wewnętrzne międzysojuszowe forum Bety... Tam się wszyscy literacko wyżywają.
 

DeletedUser

Guest
Pewnie że trafiony, ale to forum umiera i inne światy pomyślą że na BECIE nic się nie dzieje, tylko miasteczka budujemy ;P
 

DeletedUser

Guest
Dzieje się dużo na naszej Becie... a jak ich nie ma na Becie.. to niech żałują...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
faktycznie nie ten raport miał być wklejony dałem ciała no ale czas ponownie tu zaglądnąć
 

DeletedUser

Guest
wlasnieeee, ale szkoda ze nie mozna robic wojne z serwami to by sie Alfa rozdupilo:)
 

DeletedUser

Guest
I znowu cisza na forum...

Jeszcze inne serwery pomyślą że na BETA nic się nie dzieje :)
 

DeletedUser

Guest
mi udało się przejąc miasto na wyspie sojuszu necro które czekało na cuda w wersji 2.0

i teraz mam 19 ładnych celów
 
Do góry