Sytuacja na świecie Bizancjum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Lubię przeprowadzać obiektywną ocenę sytuacji i chociaż wiem że karta potrafi się odwrócić na ten moment sytuacja dla Was jest patowa.

Baster Twój obiektywizm jest tutaj mniej więcej taki jak w pewnej stacji radiowej pod przewodnictwem księdza.
Tutaj nie musimy się na coś takiego jak obiektywizm wysilać. Każdy ma swoje argumenty po części prawdziwe i tego się trzymajmy :)

Także przestań tutaj pisać dyrdymały i weź się w końcu zabierz do odbijania cudaków naszych.
Piszesz, że w grze militarnej jesteśmy słabi bo nie zdołaliśmy wam odbić cudaka tak jak Ty byś nam odbił conajmniej 3.

A z Tą koroną też się wygłupiliście także więcej nie brnijcie :cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Widzę Tomeq że ty chyba na pensji GW lub TVN jedziesz :) pewne wrzutki słowne stosujesz jak z tych prorządowych tub medialnych, za dużo chyba słuchasz lisa lub ojenik
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Wczoraj był jakiś dzień chyba w starej synergii;)
Ścigali się chłopaki kto wybuduje szybciej zagrodę;)
W 2 h pełne zagrody gratuluje osobiście jestem pod wrażeniem:)
 

DeletedUser17564

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Pogrzebałem trochę na FO i znalazłem odpowiedz na pytania dotyczące korony tu:
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?10435-Krona-w-profilu/page2
Szczególnie ten fragment:
Spróbuję napisać moją odpowiedź z poprzedniego postu innymi słowami :)
1. Sojusz A zbudował jako pierwszy 7 cudów świata na danym świecie.
2. Członkowie sojuszu A otrzymali wówczas koronę.
3. Sojusz A się rozpada.
4. Sojusz B zbudował jako drugi 7 cudów świata na danym świecie.
5. Członkowie sojuszu B nie otrzymają korony, gdyż nie wybudowali 7 cudów jako pierwsi.
Tylko raz da się zdobyć koronę na danym świecie - otrzymają ją członkowie sojuszu A, członkowie sojuszu B nie mają już później takiej możliwości.

Wygląda na to że koronę dostaje 50 osób ale do Hall of fame może się dostać więcej sojuszy (tylko że korony już kolejne soje nie dostaną)

Czyli to jednak bzdura z tymi 300 koronami :)

Koronę może zdobyć więcej niż 1 sojusz więc nie 50 wybranych bo to może być nawet 300 wybranych czyli cała koalicja. Tu masz przykład: http://pl.grepolis.com/start/hall_of_fame?world_id=pl5&action=index&world_type=0 jak widzisz koronę zdobyły 4 sojusze a nie 1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17196

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Czyli wszystko jasne Formion, Baster :) nie macie już szans na koronę. Możecie tylko na tym świecie przeszkadzać Bractwu w zdobyciu korony. A przepraszam, macie jeszcze szansę tj. w sytuacji gdy Kakudo lub Norbi zaproszą Was do sojuszu :) A Formion i Baster myślę że marzą o tym by ich Norbi lub Scypion zaprosili.

i tutaj kłania się zasada umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie ten zdobędzie koronę, kto pierwszy wybudował 4/7 cudów, tylko kto pierwszy zbuduje 7/7. Postawienie przez Bractwo 4 cudów po poważny zadatek w dalszym wyścigu, jeżeli zdobędą militarnie, przekupią graczy (co Norbinek już uskutecznia) bądź w jakikolwiek inny sposób sposób strącą cuda pozostające we władaniu APS, VoD i TRIARII to zdobędą koronę. Ale jeżeli Cuda BB zostaną utrącone, to każdy sojusz, nawet ten który jeszcze nie posiada żadnego cudu ma szansę na koronę. Liczy się bowiem to, kto pierwszy zbuduje wszystkie 7 cudów. Wybudowanie 4/7 cudów jak widać nie zamyka drogi i nie skazuje na bierne patrzenie pozostałych graczy. Tak więc bawmy się dalej, mniej propagandy, więcej działania.

Poniżej wycinek z Wiki

Ile cudów należy wybudować i co stanie się po zakończeniu rozbudowy do 10 poziomu?

Należy rozbudować 4 z 7 cudów. Sojusz, który zrobi to jako pierwszy, zdobędzie tytuł Zdobywcy danego świata a jego członkowie otrzymają odpowiednie odznaczenie oraz dyplom. Rozbudowa 7 z 7 cudów świata spowoduje uzyskanie przez sojusz, który zrobi to jako pierwszy, tytułu Przywódca świata, przypisanie jego członkom najwyższego odznaczenia oraz umieszczenia korony w profilach członków zwycięskiego sojuszu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18163

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Ale my ten 1 etap wygraliśmy. Ja mam pytanie. Jaki sojusz wyznaczy koalicja do wygrania świata? Spodziewam się odpowiedzi że żadnego. To wtedy się pożrecie między sobą o władze? Heh ta koalicja też upadnie bo żaden sojusz z koalicji nie odda drugiemu zwycięstwa i takim sposobem wygra tylko jeden. Walki się przedłużą a ludzie odejdą. Co wtedy? Ktoś będzie musiał zrobić fuzje ale z kim? Z tym co ma najwięcej cudów. A kto ich będzie miał najwięcej za miesiąc dwa lub trzy?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Pogrzebałem trochę na FO i znalazłem odpowiedz na pytania dotyczące korony tu:
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?10435-Krona-w-profilu/page2
Szczególnie ten fragment:


Wygląda na to że koronę dostaje 50 osób ale do Hall of fame może się dostać więcej sojuszy (tylko że korony już kolejne soje nie dostaną)

Czyli to jednak bzdura z tymi 300 koronami :)

to samo sie tyczy was :)
ale sa i tacy co na koronie im nie zalezy..np. MI :)
gram bo lubie te gre i kocham strategie!!
co mi po koronie jesli juz nigdy nie bede gral na innych swiatach?! po co mi ona...
wole zapamietac satysfakcje z gry i jak ubijam takich pionkow jak wy :)
 

DeletedUser18163

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Teraz każdy pisze: Mi nie zależy na koronie.
Jak będzie okazja to każdy rzuci się na nią jak szakal.
Taka prawda i nic nie zrobicie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tutaj są niezłe jaja. Napinki i jaranie się wpływającymi kolonami są na porządku dziennym ale wygrać gry i zdobyć korony nikt nie chce :)


gram bo lubie te gre i kocham strategie!!

Grać, lubić i kochać tę grę możesz ale nad strategią jeszcze musisz trochę popracować :cool:

Jedyne co Ci wychodzi to obrażanie przeciwników:

wole zapamietac satysfakcje z gry i jak ubijam takich pionkow jak wy

A ten cytat to pikuś w porównaniu z prywatnymi rozmowami :)
 

DeletedUser18163

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Już mi się niektórych ataków od koalicji nie chce komentować bo są naprawdę śmieszne i rozmów również
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tutaj są niezłe jaja. Napinki i jaranie się wpływającymi kolonami są na porządku dziennym ale wygrać gry i zdobyć korony nikt nie chce :)

Grać, lubić i kochać tę grę możesz ale nad strategią jeszcze musisz trochę popracować :cool:

Jedyne co Ci wychodzi to obrażanie przeciwników:

A ten cytat to pikuś w porównaniu z prywatnymi rozmowami :)


widze ze to ty sie napinasz nie ja :) ja sie o to nie musze starac :) twoje wypowiedzi mi wystarcza ze sie mnie boisz :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Taa... trzęsę portkami cały czas.
 

DeletedUser17564

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

to samo sie tyczy was :)
ale sa i tacy co na koronie im nie zalezy..np. MI :)
gram bo lubie te gre i kocham strategie!!
co mi po koronie jesli juz nigdy nie bede gral na innych swiatach?! po co mi ona...
wole zapamietac satysfakcje z gry i jak ubijam takich pionkow jak wy :)

Nie chcę tu wchodzić w jakąś specjalną polemikę bo sprawa jest oczywista ale...

Pisałem wcześniej że w Naszej koalicji sprawa była postawiona jasno "50 osób może zostać ukoronowanych, nie więcej. I będą to najwytrwalsi gracze, najaktywniejsi gracze"

U Was, zdaje się, że część osób również o tym wie ale zamiast to powiedzieć wszystkim graczom wolą im pokazać link do Hall of fame że niby każdy kto będzie bił teraz Bractwo na końcu dostanie koronę, nawet 1000 osób.

Wiadomo że ciężko jest zmotywować do grania kilka sojuszy jeżeli olbrzymia większość tych graczy, nawet w przypadku zwycięstwa sojuszu głównego nie dostanie nic. Ktoś, kto wymyślił żeby wcisnąć tym ludziom kit że 10 sojuszy może dostać koronę, pokazując link do HOF wykombinowałto baaardzo dobrze, nieuczciwie ale baaardzo dobrze :)

I ostatnia sprawa. Zapewne bardzo podobny procent u Was jak i u Nas ma w nosie koronę, odznaczenia itp. Gramy dla satysfakcji, gramy o zwycięstwo. I to wszystko.

Ogólnie możemy sobie tutaj pisać różne wywody ale jest jeden FAKT:

Triarii dało ciałą na maksa budując ( jako sojusz TOP1) tylko jeden cud. To była przyczyna Waszej porażki na tym świecie. I teraz już żadne klepanie się po plecach, i mówienie - "wygramy" nie ma sensu. Odpływ graczy którzy już to zrozumieli, z Waszej koalicji, jest zastraszający wręcz (no może jeszcze T jakoś trzyma formę). A lada moment będzie nowy świat, nowe możliwości i odpływ będzie jeszcze większy ;/

Tyle ode mnie ;)

Przepraszam że nie używałem wobec Was słowa "pionki" itp. Po prostu nie umiem na tym poziomie rozmawiać z ludźmi. Musisz mi raczek83 wybaczyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

kajo1977, rzadko czyta się tu ludzi co piszą do rzeczy, w świecie piszących od rzeczy...

Świat obietnic...
A potem błogosławieństw typu:
"Nie możemy wysłać wsparcia ale sercem jesteśmy z Wami"
To szczególnie pomocne na tym etapie.

Tak grał i gra sojusz Triarii.
Wyssać sojuszników i pokazać ogon ;)
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Czytam wasze wpisy i nie mogę się nadziwić bzdurom. Przecież sprawa jest jasna od dawna.

Mój wpis na tym forum z 30 listopada
To widzę masz lepsze informacje niż ja, który sojusz będzie tym u którego będziemy robić nasze cuda. Ja nic o tym nie wiem u kogo i kiedy co stawiamy. W zasadzie bardziej logiczne jest wybranie VoD niż Triarii, przecież mają bezpieczne cuda, już zresztą w pełni podsypane.
Czy ja nie zasłużyłem na koronę? Akurat ja zasłużyłem bardziej niż inni ale szczerze zastanawiam się, czy ja brać jak będą mi chcieli dać - własnie za zasługi dla koalicji (w przyszłości)

Korony będą dla wszystkich sojuszy na zasadzie zasług dla koalicji. Dostanei 50 osób ale nie najwytrwalszych jak u was ale tych co najwięcej się przykładają do roboty. Takich którzy zasługują na moje oko w koalicji jest ok 200 osób na ten moment. Jednak z tego co widzę wiele osób w samym apsie wcale nie chce tej korony bądź przekażą swoje miejsce komuś innemu.
Czy sojusz finalny będzie na bazie VoD, Triarii czy APS nie jest istotne. Nikt z koalicjantów nie zostanie skrzywdzony.
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

toć przecież prawda jest znana od dawna - nikt nie zostanie skrzywdzony. Nie wiem o co ci chodzi??? I mogę ręczyć, że jeśli pojawią się pomysły by skrzywdzić koalicjantów przy podziale koron to z miejsca ludzie z takimi pomysłami staną się moimi wrogami
 
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

A ile tych koron masz do rozdania?
U nas nas też są gracze, którzy chętnie zdobędą koronę, możemy się dopisać?
Mam zanieść dobrą nowinę sojuszowi tuż przed Świętami?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17564

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

(ciach)
Czy sojusz finalny będzie na bazie VoD, Triarii czy APS nie jest istotne. Nikt z koalicjantów nie zostanie skrzywdzony.

Form, z całym szacunkiem. Piszesz "sojusz finalny" o 3 sojuszach co zdołały ledwo po jednym cudzie zbudować, a nie wspominasz w o soju co ma 4 cuda.


Jak na moje to sojusz finalny to będzie jakieś 70% BB, 20% APS i 10% (tych co zostaną) VOD - i tu mamy koniec tego świata, za jakieś 1-2 lata :)
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Bez żartów proszę.
Jakiś miesiąc temu wymogłem na sprzymierzeńcach zobowiazanie, ze nie będą wchodzić z wami w żadne układy.
Do tych trzech co mają po 1 cudzie dopisz Evocati, Punickich piratów, Black Knightsów, Vikingsów. Razem ok 200 wartosciowych graczy. Koron do rozdania jest 50 ale wielu z tych 200 wcale nie będzie jej chciało a częsc pozostałych się wykruszy. Tak czy siak korony będą dostawać ci co najbardziej pomogą w zwycięstwie nieważne z którego sojuszu są.
 
Do góry