Sytuacja na świecie Bizancjum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser18617

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Formiones znowu w akcji !

Czy kolejny odcinek na temat jak chrzanic glupoty o rzeczach o ktorych pojecia sie nie ma i uwazac, ze ma sie racje ;)
Rownie dobrze twoja fuzja z venatores moge nazwac laska z ich strony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Form został tu też legendą, dzięki jego knowaniom vod nie poszło na fuzję z synergią i skończyło jak skończyło, a aps opuściło cosa, przeszło do przegranej koalicji tuż przed finałem i skończyło podobnie. Tak się kończy jak ufa się manipulatorom. Raz jeszcze graty dla Zwycięzców
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tomeq - kiedyś rozmawialiśmyna priv na temat Twojej korony którą zdobyłeś na Sigmie. Twierdziłeś wtedy, że nie jest dla ciebie wiele warta. Zdobyłeś ją w podobnych okolicznościach jak teraz swoje odznaki zobyło parę osób z Synergii - z łaski innego sojuszu. Zmieniłeś teraz zapatrywania?

Trochę tak. Bo teraz nie potrzebuję odznaczenia, żeby świętować razem z wszystkimi.
I nie czuję się wydymany jak próbujecie nam wmówić.
Wtedy dostałem koronę ponieważ Czarne Wichry odstąpiły nam podajże 13 miejsc za lojalność wobec nich.
Nawet się tej korony nie domagaliśmy po prostu w sojuszu 100 osobowym pod koniec świata trudno było uzbierać 100 wartościowych graczy.
Także u nas wszyscy aktywni na pewno załapią się na jakieś odznaczenie :)

Musicie trochę zrewidować oskarżenia bo podobno mieliśmy wydymać wszystkich i zgarnąć blachy.
A zobaczcie ilu radnych tą odznakę odstąpiło innym.
Na nasze szczęście nasi członkowie woleli zaufać nam i mają teraz satysfakcję z wygrania tego świata :cool:
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Hej ale nie konczcie jeszcze, "wygrani" i "przegrani". Tego swiata jeszcze nikt nie wygral. Do tego potrzeba 7 cudow. I najbardziej prawdopodobne scenariusze sa dwa. Pierwszy, czestszy, gracze sojuszy takich jak VOD, Triarii, APS i reszta pokoncza gre i wtedy CH swiat wygra , i drugi.mozolny i czasochlonny, koalicja tych sojuszy bedzie sie stopniowo przemieszczac w strone cudakow CH i wykorzystujac niewatpliwie wiekszy potencjal militarny te cudaki w koncu rozwali. A ze ten swiat wzbudza w graczach tak skrajne emocje to jeszcze moze potrwac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Za wikigrepolis :)


Warunki zwycięstwa

Jeżeli jeden sojusz wybuduje do 10 poziomu cztery z siedmiu cudów, wygra dany świat. Gracze, którzy spełnią pewne kryteria, będą mogli także zagrać na Świecie Bohaterów. Możliwa będzie jednoczesna gra zarówno na zwykłym, jak i bohaterskim serwerze (ten jednak, będzie posiadać specjalną konfigurację i ekskluzywne funkcje). Wygranie świata zapewni zwycięzcom z danego serwera dodatkowo możliwość korzystania z pewnych przywilejów w Świecie Bohaterów.

Na każdym świecie można wybudować tylko 1 cud na poziom 10. Jeśli "sojusz A" wybuduje cud na poziom 10, to "sojusz B" może rozbudować ten cud jedynie do poziomu 9tego.
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tak tylko jesli stracisz te cuda to juz nie jestes zwyciezca. Wy wygrywacie na dzien dzisiejszy, czy wygracie okaze sie na zakonczenie tego swiata. A to moze byc za miesiac a moze byc za 2 lata : )
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem :)
Chcesz mi powiedzieć, że jak stracimy te cuda to znikniemy z komnaty chwały ?
Na każdym świecie są do zdobycia 2 odznaczenia i zwycięstwa nikt nam nie odbierze.
Do zdobycia jest jeszcze korona ale to już trochę trudniejsze zadanie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Mylisz się gmkgmk, rozumiem że tak jak Helpolis chciałbyś zmienić dzisiaj reguły tej gry. Na świecie przyznawany jest tytuł zwycięscy tylko raz. I tym wygranym Bizancjum jest Cosa Heliosa, nikt już nie zmieni tej historji ani wpisu w komnacie chwały. Nawet jeśli Cosa straci wszystkie cuda świata i ty je wybudujesz to nie otrzymasz tytułu za wygranie świata. Teraz trwa już tylko walka Kakudo i spółki o korony. Innych zwycięzców świata nie będzie. A ty i koalicja grać możecie już tylko w celu przeszkodzenia im w tym. Jeśłi was to interesuje. Bo wyścig o wygraną według reguł grepolis się juz zakończył.
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tak, tak, , to sie wszystko zgadza, ja mowie tylko ze wygrana to ( 7 cudow, korona, znaczek ) a przede wszystkim stan na zamkniecie swiata. Zgodnie z zasadami macie odznaczenie zwyciezca swiata i tego nikt Wam juz nie odbierze. A co bedzie dalej i kto zgarnie korone to sie okaze. Tak jak pisalem statystycznie macie na to najwieksze szanse ale sam jestem ciekaw co sie jeszcze podzieje : )

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dla wyjasnienia czemu uzylem slowa wygrana chociaz jak slusznie zauwazono w VIKI uzywane jest dla budowniczego 4 cudow. Ja uczylem sie grac na globalu a tam w Viki jest "won" w cudzyslowie poniewaz ktos kto buduje 4 cuda otrzymuje tytul Master natomiast po wybudowaniu 7 otrzymuje tytul Ruler i to oznacza kogos kto dany swiat wygral bezapelacyjnie i caly swiat jest mu podporzadkowany. Natomiast Master w zadnym tlumaczeniu nie jest rozumiane jako zwyciezca.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

za 4 jest zdobywca
za 7 jest przywódca i korony...
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Chcesz mi powiedzieć, że jak stracimy te cuda to znikniemy z komnaty chwały ?
Na każdym świecie są do zdobycia 2 odznaczenia i zwycięstwa nikt nam nie odbierze.
Do zdobycia jest jeszcze korona ale to już trochę trudniejsze zadanie

Tu ma trochę racji, bo w komnacie chwały oni figurują. Ja tam też jestem (za trzecie miejsce jako wojownik) ale to się akurat może zmienić. Dopiero zamknięcie świata zamyka mozliwości zmian w top 3.

Mnie tam takie zwycięstwo by nie cieszyło. Grałem tu by przeszkodzić Synergetykom NorbiFa i Scypiona w wygraniu i w zasadzie to zrobiłem. Wygrało CH - taka nazwa sojuszu figuruje w galerii chwały, jedyne co mi szkoda, że parę osób jednak dzieki nim do galerii chwały się wcisnęło. Już pytałem wcześniej ludzi z właściwego CH jakie to uczucie, figurować na tej tablicy obok osób które są im zupełnie obce, "wślizgnięte" tam po handlu cudami. A Synergetycy już mniej by było wstydu, gdybyście żadnego miejsca w głównym sojku teraz nie brali ale potem skorzystali z rezygnacji tamtych i wtedy na ich miejca weszli by powalczyć o korony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Znowu Formiones o mnie piszesz. To jakiś problem natury psychicznej lub kompleks. Jak ci pisałem parę stron wcześniej, zejdź ze mnie. Ja tak jak zaplanowłem świat wygrałem już po raz drugi (pierwszy masakrując inne soje teraz głównie zręczną dyplomacją). Koronę też mam. Teraz rozglądam się już za kolejnym światem po trzecią wygrana. Tobie daleko do jakiejkolwiek z tych rzeczy. No chyba że Ci ktoś z łaski lub przypadkiem myląc nicki zapro puści przed zbudowaniem 7 cudu.

Norbi i wielu innych liderów Synergi którzy walczą dalej o koronę jako Cosa Heliosa wykazali się klasą oddając wygrana szeregowym graczom, ty takich zachowań rozumiem że nie pojmujesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Gracze Synergii i byłego Feniksa zdobyli odznaki, bo na nie zasłużyli, bez nich nie byłoby zwycięstwa COSY HELIOSA, więc pisanie, że otrzymali je z łaski jest nie na miejscu.
Fakty są takie, że CH ma obecnie 4 cuda, a 3 inne sojusze po jednym. Droga od 1 do 7 cudów jest niezwykle trudna i Ci co trzeźwo myślą zdają sobie sprawę, że prawie niemożliwa. Raczej pytanie jest czy CH zdobędzie również korony, czy koalicji przeciwnej uda się temu zapobiec. Spodziewam się, że jednak odpływ graczy będzie niedługo znaczący.
Szczególnie np. w Evocati, dla którego cuda są obecnie na drugim końcu świata, chyba że za jakiś czas zmienią stronę, to będą mieli znacznie bliżej :D.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Co niektórzy przegrywać nie potrafią i jedno im tylko wychodzi to jadem pluć . Mali ludzie tylko tak potrafią,napisze......i już mu lepiej....dowartościowany się poczuje .
Gra byłaby milsza gdyby FO znikło wtedy Ci ludzie z kompleksami też znikliby .
Miłego wieczoru dla graczy potrafiących szanować innych:)
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Gracze Synergii i byłego Feniksa zdobyli odznaki, bo na nie zasłużyli, bez nich nie byłoby zwycięstwa COSY HELIOSA, więc pisanie, że otrzymali je z łaski jest nie na miejscu.
Fakty są takie, że CH ma obecnie 4 cuda, a 3 inne sojusze po jednym. Droga od 1 do 7 cudów jest niezwykle trudna i Ci co trzeźwo myślą zdają sobie sprawę, że prawie niemożliwa. Raczej pytanie jest czy CH zdobędzie również korony, czy koalicji przeciwnej uda się temu zapobiec. Spodziewam się, że jednak odpływ graczy będzie niedługo znaczący.
Szczególnie np. w Evocati, dla którego cuda są obecnie na drugim końcu świata, chyba że za jakiś czas zmienią stronę, to będą mieli znacznie bliżej :D.

Mam nadzieje ze nikt nie uwaza ze nie szanuje przeciwnikow. To do naja 67. A do Kakudo. Troszke zle liczysz, Wy mieliscie droge z 2 do 7 cudow. Teraz macie 4 i postawiliscie koalicje w sytuacji ktora nie daje im wyboru innego jak tylko walka o wspolny cel. Oznacza to tylko tyle ze Wy macie droge z 4 do 7 a oni z 3 do 7. Roznica az tak wielka nie jest. A ze w wyscigu sa Was wstanie wyprzedzic o kilka godzin totez nie ma mowy zeby w taki sposob je stracili. Dalsza rozgrywka moze byc ciekawa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Powstała wielka wroga nam koalicja, ale moim zdaniem do monolitu jej jeszcze daleko i to, że udało Wam się skrócić maksymalnie teraz kolosa, nie oznacza, że tak będzie gdy będziecie przenosić własny cud. Bo wtedy okaże się nagle, że w Triarii znajdzie się max 30 miejsc dla graczy z VoD, APS.VA, Wikingów, Evocati, TBC i większość zostanie na lodzie, bo rady tych sojuszy liczą 2 razy więcej graczy.
Zresztą pewnie nie będziecie na razie przenosić cudów, bo po co nam ułatwiać zadanie :p, bo w końcu nam najdogodniej jest odbijać cudaki Triarii, a nie te wybudowane u VoD czy APS.VA.
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Ja tak jak zaplanowłem świat wygrałem już po raz drugi (pierwszy masakrując inne soje teraz głównie zręczną dyplomacją).

Zręczna dyplomacja? Czyli tak się nazywa liczenia na litość, najpierw Venatores i Niezłomnych Myrmidonów, teraz Cosa Heliosa (mogli równie dobrze przeprowadzić mój plan). Jestem ciekaw który to będzie świat, aż mam ochotę tam wejsć.
Co do masakrowania innych sojów na pierwszym świecie...pokaż te odznaki agresora stamtąd.
Widzę, ze na Ecie miałeś też imponujący wynik, załapałeś się do setki najmocniejszych graczy, i jeden agresor dnia, czyli podobnie jak tutaj. Mierna średnia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Formion wiem, że pozostało Ci deprecjonowanie naszych dokonań skoro nie możesz wygrać z nami w grze ale daj nam sie chociaż nacieszyć trochę. Cofnij się o kilka miesięcy i sprawdź co o nas pisałeś. Np. to że nie jesteśmy w stanie wybudować cudów i nie mamy zdolności koalicyjnej. A okazało się, że mamy taką zdolność, która nas doprowadziła do wygrania.

gmkgmk - możesz mnie zgłosić :cool:
Ale moim zdaniem prawdziwy gracz roku jest niewybieralny ;)
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

A okazało się, że mamy taką zdolność, która nas doprowadziła do wygrania.

Urzekajace to przypisywanie sobie nie swoich zasług. Jeśli ktoś wygrał to Cosa Heliosa. Akurat im tego życzyłem podczas EC, wkurzyli mnie teraz tylko (i cały APS) ostatecznym pójściem na skróty, w niehonorowy sposób. Nawet mało wpisów tu jest od tych prawdziwych zwycięzców, którzy byli dawniej w Bractwie Heliosa.
 
Do góry