Sytuacja na świecie Cytera

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser28117

Guest
Może ktoś odda sury za darmo???:oops:
Murek trzeba stawiać:eek::eek::eek:
Zima nadchodzi, a tu bieda aż trzeszczy:(
 

DeletedUser27944

Guest
Zdaje się że traci się ochronkę gdy się kogoś zaatakuje
Więc gmart w Twoim przypadku należy się zastanowić :)
 
a jeszcze jakby ktos wyjasnil jak sie robi te blokade złocenia...moze to jakas nowa technika o ktorej nie przeczytalismy w aktualizacji
smiley_emoticons_confusednew.gif

tez chciałbym wiedzieć jak się robi blokady złocenia... chyba pisał to ktoś kto nie ma pojęcia o grze albo miał co innego na myśli i źle to ubrał w słowa

100 kolonów hmm
 

DeletedUser2329

Guest
następni, wielcy, PRO....

chociażby atakami co 4:50 blokujesz złocenie przy budowie wojska...

Ty może i masz racje ale kolega na forum kilka stron wcześniej pytał o wina. Czyżby elokwentny milord-oligarcha nie znał odpowiedzi?
 

DeletedUser15578

Guest
To musi być naprawdę perełka(jeśli chodzi o wino :)), te największe chardonnay burgundzkie na ogół swój szczyt osiągają po 10 latach. I własnie wówczas najlepiej smakują. Wyjątkowe dojrzewają i dają mnóstwo fantastycznych doznań po 15. W zdecydowanej większości dobry biały burgund smakuje najlepiej jako wino 5 letnie i te najczęściej dostępne są dla zwykłego Kowalskiego. Oczywiście spożyć można później, bo terminu przydatności nie posiadają, ale już tak niestety nie smakują. Natomiast 30 letnie chardonnay? Podziel się szczegółami skoro polecasz. Jakie to wino? Jak mniemam dla znawcy i wyjątkowego konesera jak Ty - „30 letnie chardonnay”, to jak seks przez ekran laptopa. Nic do tematu nie wnosi, mnie też nic nie mówi. Dlatego napisz coś więcej:

apelacja – region, producent.

np. Chablis PC Beauroy 2005 od William Fevre

Przyznam, że jestem bardzo ciekawy. Białe wino tak godnie się starzejące..., aż musiałem zaistnieć na forum tak mnie zaintrygowałeś.

Haszku ponawiam pytanie o wino! Zapewne umknęło Tobie w tym „gąszczu wpisów”. Mógłbyś się podzielić informacjami? Proszę....! Uzupełniłbym swoją wiedzę na temat tego szlachetnego trunku. Ja tak natrętnie dopytuję, bo na winach trochę się znam i wiem, że rocznik 87 był co prawda dla niektórych win udany, dla większości jednak średni lub beznadziejny. Jest kilka cennych okazów, ale jak to bywa przy kapryśnym roku - nie jest tak łatwo wejść w ich posiadanie. Naprawdę ciekawi mnie, która winnica wydała tak dobre białe wino z tego rocznika, że jest godne polecenia po 30 latach?

Zdecydowana większość białych win z 87 r. smakowałaby obecnie, jak dobrej jakości ocet i kosztuje parę euro. Większą wartość mają okazy kolekcjonerskie, ale na cenę na pewno nie wpływa jakość wina! Dalej jest to ocet. Rozumiem, że takiego trunku, Ty jako koneser byś nie polecał. Reszta zdolnych do konsumpcji, a przede wszystkim te będące u szczytu swojego niepowtarzalnego smaku - są trudno dostępne. Oczywiście, ktoś prywatnie mógł „leżakować” wino zakupione dawno temu, tyle że kredens w barku się do tego nie nadaje. Jak stałeś się właścicielem tak zacnej butelki?

Normalnie bym pomyślał, że ta liczba „87” to nie rocznik, a ostatnie cyfry kodu kreskowego z Lidla? No ale przecież to niemożliwe, bowiem to Haszeek. Jak napisał, tak jest. Podziel się proszę informacjami. Jak moja kieszeń wytrzyma, a Ty polecasz, to sobie również sprawię taki prezent.



Wybaczcie, że nie w temacie ale ciekawość mnie zżera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27944

Guest
Jak to mówią... Cudzy to i ocet słodki ;-)
Nawet się o winach tu można co nieco dowiedzieć
 

DeletedUser13253

Guest
Haszku ponawiam pytanie o wino! Zapewne umknęło Tobie w tym „gąszczu wpisów”. Mógłbyś się podzielić informacjami? Proszę....! Uzupełniłbym swoją wiedzę na temat tego szlachetnego trunku. Ja tak natrętnie dopytuję, bo na winach trochę się znam i wiem, że rocznik 87 był co prawda dla niektórych win udany, dla większości jednak średni lub beznadziejny. Jest kilka cennych okazów, ale jak to bywa przy kapryśnym roku - nie jest tak łatwo wejść w ich posiadanie. Naprawdę ciekawi mnie, która winnica wydała tak dobre białe wino z tego rocznika, że jest godne polecenia po 30 latach?

Zdecydowana większość białych win z 87 r. smakowałaby obecnie, jak dobrej jakości ocet i kosztuje parę euro. Większą wartość mają okazy kolekcjonerskie, ale na cenę na pewno nie wpływa jakość wina! Dalej jest to ocet. Rozumiem, że takiego trunku, Ty jako koneser byś nie polecał. Reszta zdolnych do konsumpcji, a przede wszystkim te będące u szczytu swojego niepowtarzalnego smaku - są trudno dostępne. Oczywiście, ktoś prywatnie mógł „leżakować” wino zakupione dawno temu, tyle że kredens w barku się do tego nie nadaje. Jak stałeś się właścicielem tak zacnej butelki?

Normalnie bym pomyślał, że ta liczba „87” to nie rocznik, a ostatnie cyfry kodu kreskowego z Lidla? No ale przecież to niemożliwe, bowiem to Haszeek. Jak napisał, tak jest. Podziel się proszę informacjami. Jak moja kieszeń wytrzyma, a Ty polecasz, to sobie również sprawię taki prezent.



Wybaczcie, że nie w temacie ale ciekawość mnie zżera.

Widzę że sporo osób Ci kibicuje, szczególnie te które boją się zza węgla wychylić i coś napisać. Likeów zbierasz co niemiara... Rozczaruje Was...
Poprosiłem kamerdynera o link, wszak nie kupuje ich osobiście...


Jest dostępne. Odłóż 2 pensje i spróbuj zakupić. Nie rozczarujesz się.
 

DeletedUser15578

Guest
Widzę że sporo osób Ci kibicuje, szczególnie te które boją się zza węgla wychylić i coś napisać. Likeów zbierasz co niemiara... Rozczaruje Was...
Poprosiłem kamerdynera o link, wszak nie kupuje ich osobiście...


Jest dostępne. Odłóż 2 pensje i spróbuj zakupić. Nie rozczarujesz się.

Myślałem, że wrzucisz zdjęcie z salonu :)
ale Kamerdyner odrobił lekcje i znalazł link. Trudno.......
A wino - nowy świat dla lanserów - dobre ale bez rewelacji, dlatego cena nie powala. Sądziłem, że jednak ustrzeliłeś jakiegoś burgunda.
 

DeletedUser26850

Guest
aż wstyd się odezwać i przyznać, że człowiek też się napije raz na czas winka...

ale wina dla "tłumu" czyli Kadarki półsłodkiej
smiley_emoticons_saufen.gif
z słodką żonką
smiley_emoticons_cuinlove.gif
hehe
 

DeletedUser3106

Guest
Widzę że sporo osób Ci kibicuje, szczególnie te które boją się zza węgla wychylić i coś napisać. Likeów zbierasz co niemiara... Rozczaruje Was...
Poprosiłem kamerdynera o link, wszak nie kupuje ich osobiście...


Jest dostępne. Odłóż 2 pensje i spróbuj zakupić. Nie rozczarujesz się.

To wysokie Panie masz te pensje że aż dwa miesiące musisz przepracować :)
 
Jak wino to tylko znane, dobre marki.
Amarena
Komandos
Malgos
Co wy w ogole pijecie ludzie?...
Eh, no nie, w glowie sie to nie miesci:(
 
Do góry