Sytuacja na świecie Cytera

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15806

Guest
Pozwole sobie zacytowac klasyka ;)

Ile tu na forum szczekaczy :)

i mysle ze kilka osob bedzie mialo po 4 wiochy do konca ochronki ;)
Ciekaw jestem czy ktos bedzie mial 5 :eek:
A sytuacja narazie wyglada tak ;

huzia na józia
dla tych co zakumaja :)
Blagam Cie nie wpasowuj sie w to co tu sie planuje . Scenariusz sojusz top 1 i 2 potencjalem bedzie udawal ze wszyscy go bija, caly swiat ma na czerwono itp. Ta sciema to juz zygam. Tylko mnie to utwierdza w przekonaniu , zeby nie grac.
Haszek ma racje, zamiast na przekor inno probowac robic ta gre ciekawsza , my robimy sabat miernot.
 

DeletedUser27944

Guest
3 miasta a do końca ochronki 2 dni?
Nie przesadzaj, teraz kolona buduje się 1,5-2k punktów, kwestia jak mocno nastawiasz się pod szybką kolonizację. Ale szastać goldem żeby miasta na bezludziu pozakładać i sloty stracić??? Jeszcze ich inni przegonią ;-)
 

DeletedUser23685

Guest
wiecie co? wlazłem na chwilę. puściłem w kolejce co miałem puścić itd. przeglądam ranking i widzę:
po tau był bardzo szybki świat ypsilon. tam zaraz po ochronce człowiek lasu miał dwa miasta. chłopak wjechał w szaraka itd. spekulacje i później ban i w ogóle cześć wie o co chodzi... ale to? 3 miasta a do końca ochronki 2 dni? grepolis dla inno chyba przestał cokolwiek znaczyć. brak mi słów. pewnie nie doczekam się świata bez skracania budowy i rekrutacji. tak dalej inno. grepo odejdzie do historii jak mamuty:)

gram tyle samo czasu co Haszek a mam tylko 1,5k wiochę. do kogo mam napisać? do Katarzyny Dowbor? obyś Haszek kiedyś trafił blisko mnie. złoto Ci nie pomoże.


To akurat dobrze Inno zrobiło, szybsza kolonizacja to lepiej zagęszczone tereny, a nie sojusze rozciągnięte na pół morza z kilkoma miastami na wyspie na krzyż
 

DeletedUser15806

Guest
,,Matko Świeta,,
Grzesio-to TY.
Bo jak tak patrze to ścieme robisz hahah albo tak do teatru zapraszasz?
Zadalem sobie trud i policzylem. Z samych tylko smoczych ogonow mozna by zrobic 13 sojuszy z konkretnymi liderami. Ale oni woleli zebrac sie do kupy. Stworzyc 2 sojusze ktore teraz beda wmawiac wszystkim, ze maja caly swiat na czerwono i szanse sa rowne, albo, ze to oni sa tymi slabszymi.:)
Biedaczyska
 

DeletedUser27944

Guest
Zawsze mogą Ci powiedzieć że jesteś naiwny bo liczy się zwycięstwo, nie ważne jakimi środkami. Tylko które to już będzie?
Eee hardcory, tylko tam od Pandy wara bo to pokojowy i neutralny sojusz jest ;-)
 

DeletedUser

Guest
Scenariusz sojusz top 1 i 2 potencjalem bedzie udawal ze wszyscy go bija, caly swiat ma na czerwono itp. Ta sciema to juz zygam.

Napisz konkretnie ; bo ja nic z tego nie rozumiem
I co tu tak przezywasz ? ten caly smoczy ogon ?
Przeciez jest tyle dobrych sojuszy ?
 

DeletedUser15806

Guest
Scenariusz sojusz top 1 i 2 potencjalem bedzie udawal ze wszyscy go bija, caly swiat ma na czerwono itp. Ta sciema to juz zygam.

Napisz konkretnie ; bo ja nic z tego nie rozumiem
I co tu tak przezywasz ? ten caly smoczy ogon ?
Przeciez jest tyle dobrych sojuszy ?
Sam sie przekonasz. Zdominujecie swiat ale na Fo bedzie dobrze znane wciskanie ciemnoty. No chyba, ze nam sie z Dexem zachce pograc powazniej to Was chwile przytrzymamy;););) . Kupilem sobie 5 tych promocyjnych pakietow po 35 K to o jakies 18 h powinienem Was spowolnic :):):):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27944

Guest
Sam przytrzymuj, ja to ich... no ten... mam gdzieś :)
Będą mi tu przed 6 rano tarabanić. I tak wiadomo jak to się skończy. Nie daj się wciągnąć w wojowanie i jakieś tworzenie koalicji. Szkoda czasu...
 

DeletedUser13253

Guest
Od razu widać kto tak jest zajęty grą że nawet nie wie że Timby mają buty zimowe.. Z domu nie wychodzisz więc na co ci buty? ;p

obyś Haszek kiedyś trafił blisko mnie. złoto Ci nie pomoże.

Gdybym za każdego no-life w moim kierunku, oraz kogucika stroszącego piórka na FO dostawał dolara, moja rodzina konkurowała by z klanem Rothschildów.

Wracając do mocnego startu. 5 miast do końca ochrony nie jest żadnym problemem. Kultura już mi na to pozwala. Gdybym nie popełnił błędów pierwszej doby, szóste też było w zasięgu. (nie włączyłem zmysłów przy pierwszych 50 atakach na barbarzyńców, nie wymieniałem misji na te dające PW) W przybliżeniu, do uzyskania jest około 8k PW w czasie ochrony.
Co do zakładania miast od zera. Przeanalizowałem sytuacje i wychodzi mi, że przy tej prędkości rozwoju (zakup surowców, skracanie), opłaca się założyć dwie wioski. Wynika to z następującej koniunkcji:
Dwa nowe polis będę w stanie rozwinąć do około 3,5k popa do końca ochrony, a co za tym idzie, zbudować 50-procentowego offa w nim (latawce lub ognie). Alternatywą jest zdobycie miasta już po zakończeniu ochrony, ale nie oszukujmy się, zdobycie miasta w okolicach 3,5k mając samemu tylko jedno miasto jest mało prawdopodobne. Właściciel który przez pierwsze 5 dni rozwinie miasto do takiej wielkości, poświęcił na to trochę sił, więc nie odda za pewne po dobroci. Nie wspominając przynależności jego do sojuszu z pierwszej 10 oraz całych zielonych okolic które zawężają ilość potencjalnych celów.
 

DeletedUser15806

Guest
Sam przytrzymuj, ja to ich... no ten... mam gdzieś :)
Będą mi tu przed 6 rano tarabanić. I tak wiadomo jak to się skończy. Nie daj się wciągnąć w wojowanie i jakieś tworzenie koalicji. Szkoda czasu...
Nic nie tworze. Przeciez nie bede bil kolegow. Co najwyzej moge sie pobronic te 18 h za zlotko:)
 

DeletedUser15806

Guest
prócz kultury warto choć kapkę pomyśleć i postawić jedna no może max 2 wsie ale nie na skalkach a kulturke pozostala zainwestowac w rolne
Manius. Ty dalej nie kumasz. To tak jak z Loczkiem bylo. Nie ma zamiast, jest to i to. Haszek nie potrzebuje rolniczych bo sure kupuje sie na targu:)
 

DeletedUser13253

Guest
I tu wracamy do tematu roztrząsanego od wieków. Jedna wyspa - jedno miasto...
Ja nie gram w ten sposób. Wolę 1 wyspa - 25 miast.
Kosztem straconych surowców, zyskuje zawężone okno wysyłania ataków przy zachowaniu synchro. Powyżej 50 miast sporadycznie korzystam z wiosek, przy 100 to nie na moje siły. A powyżej, chyba bym nie odchodził od komputera.
Dodatkowym aspektem jest zmiana jaka się dokonała od momentu poprzedniej mojej aktywności tutaj. Tj. rozwijanie wiosek za pomocą PW (kultury) Jeszcze nie pochyliłem się nad tym ale na pierwszy rzut oka ich rozwijanie to kompletny nonsens. Notabene - czy na kolejnej wyspie będzie obóz bandytów czy on tylko raz się pojawia?
Reasumując, skała zrobiła się o wiele bardziej atrakcyjnym miejscem na miasto.
 

DeletedUser15806

Guest
I tu wracamy do tematu roztrząsanego od wieków. Jedna wyspa - jedno miasto...
Ja nie gram w ten sposób. Wolę 1 wyspa - 25 miast.
Kosztem straconych surowców, zyskuje zawężone okno wysyłania ataków przy zachowaniu synchro. Powyżej 50 miast sporadycznie korzystam z wiosek, przy 100 to nie na moje siły. A powyżej, chyba bym nie odchodził od komputera.
Dodatkowym aspektem jest zmiana jaka się dokonała od momentu poprzedniej mojej aktywności tutaj. Tj. rozwijanie wiosek za pomocą PW (kultury) Jeszcze nie pochyliłem się nad tym ale na pierwszy rzut oka ich rozwijanie to kompletny nonsens. Notabene - czy na kolejnej wyspie będzie obóz bandytów czy on tylko raz się pojawia?
Reasumując, skała zrobiła się o wiele bardziej atrakcyjnym miejscem na miasto.
Dalej na poczatku oplaca sie rozwijac rolnicze. Ty i moze pare innych osob moze sobie to darowac , ze wzgledu na pojemnosc portfela. Ale, ze tak powiem, szary tłum raczej powinien je rozwijac. Wiochy na skalkach tez sa dla bogatych. Ja osobiscie nawet majac kase bym ich nie robil. Z reguly szukam dziurek na normalnych wyspach.
 

DeletedUser13617

Guest
i jak tam na drugoligowych boiskach?
smiley_emoticons_winken4.gif

powstanie choć ze dwa konkretne sojusze? bo z FO to niczego nie da się wyczytać - samo ble ble ple
smiley_emoticons_freddus_pacman.gif
 

DeletedUser3480

Guest
Manius. Ty dalej nie kumasz. To tak jak z Loczkiem bylo. Nie ma zamiast, jest to i to. Haszek nie potrzebuje rolniczych bo sure kupuje sie na targu:)

kumam kumam - jedna wielka amatorka

i jak tam na drugoligowych boiskach?
smiley_emoticons_winken4.gif

powstanie choć ze dwa konkretne sojusze? bo z FO to niczego nie da się wyczytać - samo ble ble ple
smiley_emoticons_freddus_pacman.gif
powstały dwa albo po dwa większe sojusze + kilka mniejszych z perspektywa bo te większe szybciutko się rozwala same w sobie.

prócz tego wyścig szczurów kto założy więcej wsi na skałkach. po ochronie beda zerowe przejecia bo cala topka nie bedzie miala slota

czy na kolejnej wyspie będzie obóz bandytów czy on tylko raz się pojawia?
nie bedzie. jest na pierwszej tylko do 100 walk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
kumam kumam - jedna wielka amatorka
Ja bym tak tego nie okreslil w tym wypadku. Raczej nonszalancja, kto bogatemu zabroni. W Twoim czy moim przypadku to by spowolnilo rozwoj . W takim jak Milord czy Loczek to nie ma znaczenia.
 
Do góry