Sytuacja na świecie Cytera

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15578

Guest
Dzieki Marcin, mozna sie kierowac takim podrecznym kompedium przy wyborze, bez potrzeby przekopywania sie przez dziesiatki stron w sieci.
I nie przestawaj, w koncu sie forum grepolis do czegokolwiek przydalo.:)
A co powiesz na temat polskich winnic, Turnau zainwestowal w ten interes i produkuje jakies wino, warto w ogole otworzyc butelke z jego winnicy, czy nie bardzo?
Raczkujemy raczej i są drogie (stosunek ceny do jakości nie zachwyca) :), ale te z Zielonej Góry mają kilka fajnych pozycji. Kiedyś byłem na degustacji i przyznam, że było kilka interesujących win. Nie wiem tylko, czy są powtarzalne bo nie miałem okazji często próbować. Turnau z kolei ma jeśli się dobrze orientuję jeszcze młode krzewy. Nie miałem okazji próbować jego win, to nic nie podpowiem. Wiem, że zaczął robić wina lodowe i to może być strzał w 10.
 

DeletedUser15578

Guest
A powiedz mi jeszcze czy te "najlepsze" wina robi się tylko i wyłącznie na dzikich drożdżach czy uśmiercają dzikusy, a dodają innych? Zawsze dodawałem innych, ale moim celem nie było wino samo w sobie tylko szło do dalszej obróbki ;-) Oczywiście w celach naukowych
Bo dzikusy są dość nieprzewidywalne i ciężko co roku uzyskać ten sam smak - zachować jakąś normę.
Widzisz w pośpiechu nie doczytałem pytania :). Tak dodaje się innych tych szlachetnych, które wypierają dzikie i dominują w procesie fermentacji. I tak jak napisałem wyżej większość win produkuje się przy pomocy tych szlachetnych. One także występują w przyrodzie, ale jest ich bardzo mało, dlatego rozmnaża się je laboratoryjnie.
 

DeletedUser26850

Guest
Dex a co powiesz o...:

6 - Kung Fu Panda

??
smiley_emoticons_hecheln.gif

Panda niby nie śpi ale ostro na narkotyzowana z reguły jest
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser27944

Guest
Młooody człowieku...
A chociaż oglądałeś tą bajkę? Polecam, naprawdę świetna ;-)
 

DeletedUser26850

Guest
Chciałbym być chociaż o 10 lat młodszy ale
smiley_emoticons_kolobok-sanduhr.gif
ucieka...

bajkę gdzieś tam, kiedyś oglądałem ale do Shreka czy Krainy lodu jej daleko (to tylko moja opinia i zdanie, którego proszę nie podważać)
smiley_emoticons_hecheln.gif


hmmm napisałem a dopiero teraz przeczytałem, że panda żywi się pędami bambusa
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser3480

Guest
haszek sie wzmocnil :)
zaraz zacznie bic masowki i sobie z nim nie poradza
 

DeletedUser15806

Guest
haszek sie wzmocnil :)
zaraz zacznie bic masowki i sobie z nim nie poradza
On sie nie wzmocnil. Milord laskawie zgodzil sie bronic komentatorow wydarzen na tym swiecie. Zaplacil i bedzie mial PR na wysokim poziomie. Smoki tez mogly, ale zal im bylo kasy ( czytaj woja ).:)
 

DeletedUser3480

Guest
bez urazy ale smoki sobie nie do konca radza nawet ze soba nie wspominajac haszka jutro pewnie pierwsze straty we wioskach.
haszek dzis walnal 130 ogniami a pewnie jutro bedzie 3 razy tyle
 

DeletedUser15806

Guest
bez urazy ale smoki sobie nie do konca radza nawet ze soba nie wspominajac haszka jutro pewnie pierwsze straty we wioskach.
haszek dzis walnal 130 ogniami a pewnie jutro bedzie 3 razy tyle
Tylko 130 ??? Nie, no ./ciach/ Loczek przy tylu miastach to by mial 2 paki po 350. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26709

Guest
nie wiem skąd takie zainteresowanie tą osobą "mowa tu o jakimś haszku który nie wie na co wydawać pieniądze" to żaden gracz tylko klikacz nie myśli nie układa strategii tylko płaci i klika też mi przyjemność z gry
 

DeletedUser13253

Guest
nie wiem skąd takie zainteresowanie tą osobą "mowa tu o jakimś haszku który nie wie na co wydawać pieniądze" to żaden gracz tylko klikacz nie myśli nie układa strategii tylko płaci i klika też mi przyjemność z gry
A skąd Ty największa miernoto z miernot możesz o tym wiedzieć? Byłeś kiedyś w folwarku mym. Wpierw popracuj, zdobądź fach w rękach a potem się odzywaj niepytany.
Gruby, a ty usta masz pełne chipsów i tylko like umiesz klikać. Przełknij i powiedz coś.

pay2win, to nic dziwnego w 2k17
A czy ja tutaj kiedykolwiek to ukrywałem? Oczywistą oczywistością jest iż zajmowane miejsce w rankingu zawdzięczam monetom.

Wracając do wydarzeń serwerowych. Mamy już ponad dobę po zdjęciu klosza. Pierwszy obchód (z pielęgniarką) mej wyspy przebiegł w miarę sprawnie. Nawet nie trzeba było polewać benzyną, wszystko tak suche że paliło się jak trza. Suma sumarum, po 4 godzinkach, całość była podburzona. Sporo "surpriseów" zaliczyłem, ale i trafił się kolega który celowo bronił harpiami. Potem wkroczył port i kolejny raz udowodnił że na początku serwera idący "ludź" nie jest kopalnią PW a właśnie tratwy.

Na minus - PIRACI. Pomimo kulturalnej wymiany zdań, nie popisali się. Jako TOP 1 oddali drugie co do wielkości miasto w sojuszu.
Na plus - mały, Strefa czasowa Jagódki. Wpadłem dziś 23:00:00 pomimo że apka pokazała :59. Koń słał się gęsto. Raport w załączeniu.

Plan na dzisiejszy poranek wykonany. Jakby się kto pytał (nie umiał liczyć) slotów 7 i do zrobienia jeszcze 3.

koń.jpg

Reasumując, ustalona kwota złota - 100k, powoli zbliża się ku końcowi, w tej chwili przestałem już skracać, pozostał handel, ale i on zapewne się do świąt skończy. Koła nawet nie dotykam bo to jakieś diabły na monety. Już niedługo będziecie mogli gonić.

Adios Amigo.

P.S.
Uciekłem do sojuszu. Bo brrrr się brrrr bbbbbbardzo bbbbboję.
Wykład o winie - pierwsza klasa!
Maniuś, wytrzymam do 50 miast, spokojnie. Zajrzyj w staty Zakrosa. Tam wytrzymałem do 160, chociaż od 120 absolutnie nie było kogo obrażać na FO.

Teraz wyjeżdżam na coroczne narty do cortina d ampezzo, więc z tego miejsca życzę Wam wszystkim tak radosnych, bogatych i rodzinnych świąt jakie ja będę miał.
Jakby to powiedział typowy bywalec tego forum, nosacz polskości: "Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz piniędzy"
Po powrocie wrócimy jeszcze do miasteczek na skałkach.
Bywajcie i trzymajcie się ramy. Proszę wstać, Milord i jego kamerdyner ze służbą opuszczają ten marny przybytek na jakiś czas.
 

DeletedUser4218

Guest
Haszku jakbyś nie pisał na forum pięknie (co do poniektórych), fakty będą faktami.
Osiągasz sukces na początku świata, bo złocisz ponad przeciętnie.
Grać może i potrafisz (ponoć, bo ja na razie widzę tylko złoto)
i to się chwali jeśli tak jest.

A tak bez złota, czym byś był sam w tej grze?

Tu nie wygrywają jednostki, a sojusz.

Może teraz będziesz przejmować miasta, ale zdajesz sobie sprawę, że to się zmieni?
Ludzie co nie złocą tak jak Ty to za kilka tygodni, bez złota, będą w stanie Ci się oprzeć
i nawet Ci skopać tyłek?

Dex, gmart - tak zaciekle jechaliście po Haszku na forum, a teraz super ochy i achy?
Fuj... Zniesmaczenie to mało powiedziane, jeśli chodzi o takie posunięcie.
Ponoć kobieta zmienną jest, ale Wy to - nie wiem jak opisać :)

Bawcie się, przejmujcie miasta - komu chcecie, kto bogatemu zabroni :D

Diablicę pozdrawiam. Nie oceniam już po sobie, że jak się przyjmuje do sojuszu to jest to zobowiązanie.

Powodzenia życzę wszystkim :)
 

DeletedUser15613

Guest
Sisi wiesz.. twój wpis pokazał że przejmujecie się tą całą sytuacją? Pewnie uważaliście że nic was nie ruszy a rusza Haszek.
Dex i gmart robią sobie jak na razie jaja ze swojej obecności na tym świecie i się bawią co jest świetny urozmaiceniem więc akurat po Pandach nikt nie powinien jechać.

Cóż.. reasumując Wielkie Smoki zostały poruszone przez Słodkie Pandy.. :p
 

DeletedUser13617

Guest
ciekawie tu o winie opowiadają to czytam

ale nie wszystko rozumiem z pozostałego

co to jest Haszek? taki Loczek dla ubogich?
 

DeletedUser15806

Guest
Haszku jakbyś nie pisał na forum pięknie (co do poniektórych), fakty będą faktami.
Osiągasz sukces na początku świata, bo złocisz ponad przeciętnie.
Grać może i potrafisz (ponoć, bo ja na razie widzę tylko złoto)
i to się chwali jeśli tak jest.

A tak bez złota, czym byś był sam w tej grze?

Tu nie wygrywają jednostki, a sojusz.

Może teraz będziesz przejmować miasta, ale zdajesz sobie sprawę, że to się zmieni?
Ludzie co nie złocą tak jak Ty to za kilka tygodni, bez złota, będą w stanie Ci się oprzeć
i nawet Ci skopać tyłek?

Dex, gmart - tak zaciekle jechaliście po Haszku na forum, a teraz super ochy i achy?
Fuj... Zniesmaczenie to mało powiedziane, jeśli chodzi o takie posunięcie.
Ponoć kobieta zmienną jest, ale Wy to - nie wiem jak opisać :)

Bawcie się, przejmujcie miasta - komu chcecie, kto bogatemu zabroni :D

Diablicę pozdrawiam. Nie oceniam już po sobie, że jak się przyjmuje do sojuszu to jest to zobowiązanie.

Powodzenia życzę wszystkim :)
Pieniadze nie smierdza, masz wyzej wyjasnienie obecnosci Haszka u nas ;).
A jedziemy z Dexem po wszystkich ktorzy sie z czyms nawina i nie ma to absolutnie nic wspolnego z naszymi sympatiami. Tobie za ten wpis tez sie nalezy, bo za madry nie jest, ale sie powstrzymam , bo czasami sympatia bierze gore nad checia dogryzienia:)
 

DeletedUser27944

Guest
Sisi, Sisi
Jak można jechać po Haszku jak ta podstępna gadzina nie ma w ogóle uczuć :)
 

DeletedUser15806

Guest
A mozesz mi wyjasnic, co za roznica czy jestes na FO procarzem, kawalerzysta czy hydra ?
 

DeletedUser27944

Guest
Szanowny kolego Pich-u
Jednych bawi balet i "Jezioro łabędzie", a innych "Świat według Bundych"
I zacytuję tu (bez podawania marki) reklamę czekolady z zebrą - "Widzę po Twojej twarzy że zatraciłeś dziecięcą radość" ;)
To nie jest forum profesorów, filozofów czy ludzi z depresją. To jest forum gry w którą grają stare byki i chcą się poczuć dziećmi ;) Na pewno wysoko w tej klasyfikacji nie będziesz
 
Do góry