Sytuacja na świecie Epsilon

  • Rozpoczynający wątek Minoss
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Co racja, to racja... Aktualnie większość sojuszów w człówce to masówka, ale pewnie z biegiem czasu to się zmieni! :)
 

DeletedUser

Guest
Jak narazie Elita ma najwyższą średnią wśród wszystkich plemion ;) no pomijając "Ciepły klan" ale tam jest 7 osób to nie ma się co dziwić :)
 

DeletedUser

Guest
Tak jest, mamy najlepszą średnią. I chcemy to miejsce utrzymać.
 

DeletedUser

Guest
Mnie dzisiaj zniszczyla gildia:

"Starorzytni Trojanie"

Zaprosili mnie do sojuszu... jak im odmowilem mowiac, ze w nazwie maja literowke to po tym dostawalem wierszyki z grozbami ataku :)

... ale przynajmniej byly calkiem smieszne te wierszyki :)
 

DeletedUser

Guest
Mnie dzisiaj zniszczyla gildia:

"Starorzytni Trojanie"

Zaprosili mnie do sojuszu... jak im odmowilem mowiac, ze w nazwie maja literowke to po tym dostawalem wierszyki z grozbami ataku :)

... ale przynajmniej byly calkiem smieszne te wierszyki :)

Najwięcej ryczy krowa, która najmniej mleka daje...
 

DeletedUser

Guest
Nic tylko spakować manatki, powiedzieć papa, skasować konto :p
 

DeletedUser

Guest
Nad czym wy sie podniecacie, to ze chcecie żeby być elita nie oznacza ze ja będziecie ale tez ze tak sie nie stanie.

Gralem w plemiona 4 lata kilka plemion juz prowadziłem, kazde bylo top1 od agro RA RO jak i w rankingu ogólnym, ale takie plemię mozna bylo wystartowac tylko bedac wiele lat w temacie znajac ludzi majac kontakty i namawiajac ich do wejscia na nowy swiat, wiedziałem ze sa sprawdzeni ze potrafia grac agresywnie, mozna bylo ewentualnie sprawdzic ich dokonania na poprzednich swiatach sprawdzic czy leca w wojo czy w eko a tutaj co ? nic nie wiesz, nawet zastępstw chyba sie nie da zrobic choc gram w to pierwszy raz i mogę sie mylić.

Skad wiesz czy gracz którego masz w plemieniu nie ma napykane samych kopalni i za 10 dni jakis niby slabeusz majacy polowe pkt co wasi nie zacznie farmic po kolei wszystkich na wyspie lacznie z tymi niby pseudo ganialnymi gigantami tej gry ktora ledwo kilka miesiecy wystartowala.

Nie raz tak bylo ze farmilem graczy ktorzy mieli wiecej pkt odemnie albo cale plemie i to sam, startowaliśmy na 3 kontynentach i przejmowaliśmy kontrole do miesiąca nad nimi.

Powtarzam, nie ma co sie podniecać, nie jeden sojusz jeszcze padnie, nie jeden zostanie założony, nie jeden rozwiązany. Jedyne co możesz przewidzieć to ze to co widzicie teraz bedzie za miesiac wyglądało totalnie inaczej za 2 tak samo totalnie inaczje, moze po pol roku cos sie ustabilizuje ale i tak po tym czasie plemiona sie lacza, inne padają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@up

Ale nie do konca rozumiem do czego bijesz :)

To znaczy, wydaje mi sie, ze kazdy z nas dobrze sie orientuje w tym, ze jest to swieza gra, ze dopiero poznajemy mechanike.

To, ze ktos wchodzi w ekonomie zlewajac obrone to jest jego prywatna sprawa ale z drugiej strony dolaczajac do sojuszu moze liczyc na dobre rady od sojuszu. Bo przeciez chyba o to chodzi zeby sie wzajemnie wspierac, nie tylko cyferkami w formie surowców czy też wojska ale w formie rady, dobrego pokierowania początkującym.
 

DeletedUser

Guest
Bije do tego ze malo kto ma pojecie tak naprawdę jaki jest najlepszy scenariusz rozwoju, mało kto tak naprawdę potrafi grac, to ze ktoś wybił w pkt nie znaczy ze jest dobrym graczem, co za tym idzie jaranie sie tym ze sie ma najwyższą średnią i ze sie jest the best mija sie narazie z celem i zdrowym rozsądkiem, oczywiście nie życzę wam źle, dacie rade ale narazie o tym kto jest dobry i ktore plemię jest dobre zdecyduje nie ranking teraz ale najwcześniej za miesiac dwa jak sie zaczna pierwsze przejecia, za 2 tygodnie zaczna sie pierwsze farmionka i nie jeden ten the best z najlepszych sojuszy zacznie wolac o pomoc bo chcial rozwinac eko i nie inwestował w wojo a teraz jedzie go 4 razy dziennie koles co ma dwa razy mniej pkt. Znam to z plemion juz az za dobrze to samo bedzie tutaj, ta gra poza paroma niuansami i systemem przejmowania wrogich miast, strategia całego plemienia co do rozwoju, niczym wiecej sie nie rozni.

Także jedyne do czego namawiam to więcej pokory, i darujcie sobie napinkę.
 

DeletedUser

Guest
Mam takie wrażenie, że ten temat póki co jest po to, aby się pośmiać :p
Czy to z tego, że ktoś jest top 1, więc leci w punkty, czy to z tego, że ktoś jest na pozycji... dajmy na to 468 i przez to jest słaby :)
Tak więc nie ma powodów do nerwów, moim zdaniem.


BTW -
za 2 tygodnie zaczna sie pierwsze farmionka
- za dwa tygodnie to już każda wyspa będzie miała ustalone, kto ma armię nie do zacięcia, a kto już może się poddać :p (dobra, nie każda :p)
 

DeletedUser

Guest
nie koniecznie topowi gracze wcale nie muszą iść tylko w pkt. Są i tacy którzy robią budynki i armię 24/7 :p i są bardzo aktywni. Na pewno część "topowców" teraz nie zagrzeje miejsca tam na długo.. tak było jest i będzie na każdym świecie i w każdej grze tego typu.

Dobry gracz to taki który ciągle zdobywa surowce, buduje wojsko i budynki(nie ma przestojów). I tacy będą rozdawać tutaj karty.
 

DeletedUser

Guest
[...]

Dobry gracz to taki który ciągle zdobywa surowce, buduje wojsko i budynki(nie ma przestojów). I tacy będą rozdawać tutaj karty.

Tutaj i nie tylko :) Bo jak sam napisałeś tak jest w każdej grze tego typu :)

Przyznam, że Grepolis ma coś takiego w sobie co sprawia, że gra mi się w tę grę przyjemnie... prawdopodobnie chodzi tutaj o grecką konwencję :) Za którą baaaaardzo przepadam.
 

DeletedUser

Guest
Tak, przyznaje ze klimat ma nieporównywalnie lepszy niz plemiona, jedynie co można zauważyć to ze znaczeni trudniej jest zdobyć samemu niekwestionowana przewagę nad pozostałymi graczami jak to miało miejsce w plemionach, tam wystarczyło farmic do 3h LK cala okolice 24/7 i wyczyścić okolice w 3 tygodnie, tutaj jest za mała liczba wiosek do farmienia, bo 8 musi być podzielonych miedzy wszystkich, także nie ma szans zeby jedna osoba mogła sama bez plemienia rządzić i dzielić, zwłaszcza ze do zdobycia miasta nie da sie uderzyć samym lądem wiec wsparcie z innych wysp z plemienia może łatwo unicestwić nawet agresywnego gracza ktory wyczyścił największa konkurencje na wyspie.

Jedyne co mi sie nie podoba to ze za pieniądze można zdobywać przewagę, w plemionach to nie miało miejsca co najwyżej KP ułatwiało życie ale nie dawało przewagi, tutaj można znaczeni wzmocnić sile dzięki kasie.
 

DeletedUser

Guest
up

W dużej mierze masz oczywiście z większością racje , zapewne zbudowałeś te przekonania na własnym doświadczeniu. A co do płacenia za usługi sms czy tam karta wszędzie tak jest twórcy nie pracują przecież za free a jak by był abonament to 5% graczy by zostało zapewne.

Tak czy siak top 10 na pewno się niedługo zmieni, chociaż ci z top10 mają na pewno teraz parcie i logują się co 1h :p
 

DeletedUser

Guest
mitek a ja coś czuje że się nieznacznie zmieni topka ;d
PS. A tak w ogóle wiadomo kiedy można juz atakować?;s
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja tutaj glownie bilem do sojuszy i prubuje argumentowac ze obecnie chwalenie sie najwyzsza srednia jest mijaniem sie z realiami, prawda taka ze nie wiele mozna powiedziec o graczach na ten moment wiec ciezko jest rekrutowac graczy ktorzy sie sprawdza, rownie dobrze mozna wciagnac do sojuszu gracza ktory robi aktualnie same kopalnie i ma zero woja a jest wysoko w rankignu jak i ominac tych najwartosciowszych ktrozy obecnie inwestuja sporio w wojo i sporo farmia i sa gdzies w sredniej stawce, ale tacy wlasnie beda gora i wystrzela jak proca do 2 tygodni.

Co do platnosci ja tego nie neguje, musza one byc aby produkt jakim jest ta gra sie rozwijal i aby wlasciciele czerpali z tego zyski z tym ze moje odczucia co do kupowania za zloto wiekszej sily jest nie fer wobec tych ktorych na to zwyczajnie nie stac, w plemionach np premium nie mialo wplywu na sile jednostek, czy inne bonusy oraz nie kupowal sie grubasow (tutaj pkt kultury) a jedynie ulatwialo gre bo bez KP granie w plemiona bylo przy 100 wioskach praktycznie nie mozliwe, dodatkowo KP daje 100x wiecej mozliwosci niz tutaj ten niby zarzdca, praktycznie pomaga on tylko w wiekszym kolejkowaniu budynkow co jest zwykla kpina w porownaniu co daje KP w plemionach a przypominam ze to jest ta sama firma wiec mogli sie bardziej postarac i skorzystac z poprzednich doswiadczen, mam wrazenie jak by chcieli wywarzac juz otwarte drzwi.

Gdzie jest przesyalnie raportow, publikacja raportow, zastepstwa, mam wrazenie ze wypuszczany jest produkt nie gotowy, nie mowiac o braku mozliwosci zaznaczania na mapie sojusznikow (nie sojuszy) sojuszy z ktorymi mamy wojne czy pon, a skoro produkt jest nie gotowy nie powinno sie za betatesty placic ale coz gra jest warta i tak przejsciowego zawirowania napewno tworcy to poprawia.
 

DeletedUser

Guest
@up

A nie uwazasz, ze musi byc jakis powod tego, ze premium tu i tam tak diametralnie sie rozni?
 

DeletedUser17

Guest
Ale po co tu dywagować na temat premium?

To jest wątek poświęcony światowi Epsilon a nie rozmowach o Koncie Premium.
Również to nie jest wątek poświęcony na rozmowy czy gra dopracowana, czy nie itd.

Przypominam :)
 
Do góry