Sytuacja na świecie Itaka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19421

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Bardzo ciekawe co piszesz tylko nijak ma sie to do rzeczywistosci.
Z dawnych lat na grepo nauczylem sie ze PA sa najwazniejsze.
Tak, jestem staroswiecki ale tak juz mam.
gram od polowy czerwca a mam PA niewiele mniej niz ty.
stosunek PA do bobkow jest dla wojownikow najistotniejszy.
a samych PA mam wiecej niz POP, i tak jak patrze na twoje podboje gdzie punktow boba masz mase ale stosunek PA/PW mizerniutki do tychze:) I gralem juz z lepszymi od ciebie, uwierz mi na slowo:)
Poza tym jak sami pewnie zdajecie sobie sprawe "poziom" Itaki jest hmmm… ( zebym nikogo nie obrazil ) dosyc mizerny:)
Popieram wszystko. Kakardinha to 1 świat więc szychą nie jest nie wie jak sie gra na szybkości 3 tam by go rozbili gracze z masą wolnego czasu.
Mnie tez rozbili :D
Itaka ma mizerny poziom ale co można się spodziewać po szybkości.
To pewne, ze widziałeś lepszych graczy od niego daleko szukać nie trzeba bo na kazdym świecie są tacy gracze.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Przykre jest to, że never to jest Masówka mają razem 4 sojusze prawe z maxem graczy.
A nie dziwie, sie, ze wygrywają ( z taką ilością gracz)
Jak by został 1 sojusz obstawiał bym na pożarcie

PS: Limes iferior jaki masz nick w grze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Bardzo ciekawe co piszesz tylko nijak ma sie to do rzeczywistosci.
Z dawnych lat na grepo nauczylem sie ze PA sa najwazniejsze.
Tak, jestem staroswiecki ale tak juz mam.
gram od polowy czerwca a mam PA niewiele mniej niz ty.
stosunek PA do bobkow jest dla wojownikow najistotniejszy.
a samych PA mam wiecej niz POP, i tak jak patrze na twoje podboje gdzie punktow boba masz mase ale stosunek PA/PW mizerniutki do tychze:)
I gralem juz z lepszymi od ciebie, uwierz mi na slowo:)
Poza tym jak sami pewnie zdajecie sobie sprawe "poziom" Itaki jest hmmm… ( zebym nikogo nie obrazil ) dosyc mizerny:)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

i tak sie jeszcze zastanawiam.
Jak mozna miec tyle pkt POP a tak niewiele punktow walki ( stosunek PW do POP ).
Ile to trzeba festynow walnac na tyle slotow?
kiedys bylem w soju gdzie za festynki sie lecialo z soja:)
stare dobre czasy…

i jak spojrzalem na ranking graczy POP i ranking PA/PW to wszystko na temat twojego "wojowniczego" sojuszu jest tak jakby jasne:)

Mógłbyś trochę uporządkować wypowiedź, łatwiej by się czytało, ale pominę już to.

1. Z dawnych lat...no fajnie, ale jak pewnie zauważyłeś Grepolis jest grą dynamiczną, zmienia się i to co kiedyś było najlepsze, nie znaczy, że teraz takie będzie. Popatrzeć wystarczy na przyszły rok i wprowadzenie herosów oraz zrównoważenie rozgrywki - odwróci to zupełnie sytuację, którą teraz mamy. Trzeba się umieć przystosować, albo się ginie. Takie prawo natury.

2. No punkty ataku są dla Ciebie najważniejsze...no i co z tego? a może dla Mnie nie? Każdy gra tak, aby mu ta gra sprawiała przyjemność. Niektórzy grają dla przyjemności samej w sobie, a niektórzy jak Ja, grają dla przyjemności, którym okaże się osiągnięcie konkretnego celu (wygranie świata, korona, TOP10, whatever, każdy ma inny).

3. Jak patrzysz na moje podboje, to widzisz dużo miast wrogów, jak patrzę na twoje, to są to w zdecydowanej większości gracze bez sojuszu/szaraki/wewnętrzne przejęcia. Masz tam dobrego gracza niedaleko w rejonie, Yarol, pokaż klasę i zamij mu jakieś miasto....

4. Każdy ma swoją strategię, rozbudowuję miasta tak, jak to uważam za słuszne. Nie jadę na 13743 pkt, czyli ile jest tam max, ale na tyle, ile uważam to za słuszne, a Tobie w sumie nic do tego. Zobaczymy na końcu świata, kto będzie górą i wtedy pogadamy, kto ma "lepszy system"...

5. Są jeszcze łatwe pkt w deffie, co dają sloty. A festyny też ważna rzecz, przynajmniej dla mnie, ale robi je praktycznie cała TOPka, z wyjątkiem kilku graczy. Nie podoba ci się, nie rób, skoro uważasz to za niepotrzebne. Moim zdaniem to często lepsze wyjście, niż nabijanie pkt w ataku, szczególnie jak na froncie masz za przeciwników aktywnych graczy.

6. Tak, jest jasne, jesteśmy najsilniejszym sojuszem na Itace, tutaj w pełni się z Tobą zgadzam.


Popieram wszystko. Kakardinha to 1 świat więc szychą nie jest nie wie jak sie gra na szybkości 3 tam by go rozbili gracze z masą wolnego czasu.
Mnie tez rozbili :D
Itaka ma mizerny poziom ale co można się spodziewać po szybkości.
To pewne, ze widziałeś lepszych graczy od niego daleko szukać nie trzeba bo na kazdym świecie są tacy gracze.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Przykre jest to, że never to jest Masówka mają razem 4 sojusze prawe z maxem graczy.
A nie dziwie, sie, ze wygrywają ( z taką ilością gracz)
Jak by został 1 sojusz obstawiał bym na pożarcie

PS: Limes iferior jaki masz nick w grze?

1. Nie grałem, ale jesteś pewny <ok> To, że Ciebie rozbili, to mnie akurat nie dziwi, jak ledwo dawałeś radę na 1x...
2. Spodziewać się można, że przyjdą tutaj naprawdę wytrwali gracze. Szczerze, to dla mnie żadni mistrzowie ci, co wbijają na świat na miesiąc lub dwa, są w TOPce, rezygnują i opowiadają jacy to nie są. Najlepsi gracze to ci, co kończą na szczycie, a nie zaczynają...Ja jestem zachwycony Itaką, bo mam tutaj w tej chwili fantastycznych...profesorów tej gry :)
Jestem mega wdzięczny Darkowi i Krzysztofowi, sami pewnie nie widzą, jakich ważnych rzeczy się od nich nauczyłem, niuansów, które są zazwyczaj kluczowe.
3. Mamy 4 sojusze i walczymy z 8 sojuszami. Co widzisz w tym nie tak? No fakt, w z 1 sojuszem pewnie by trudno było :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

co do pierwszych 5 odp. to nawet moge zrozumiec. wolny swiat, dachy domkow coraz wyzsze.
Jedne z najnizszych przyrostow PW ze wszystkich serwerow. ok, mozna nawet i to przebolec ze top 1 to festyniarze i jubilerzy.
ale z 6 sie nie zgodze. nie jestescie najsilniejszym sojuszem.
Jestescie top1 i nic ponad to.

i wiesz zauwazylem ta zmiane czasow jak to nazwales.
kiedys top1 byl top1 w wiekszosci rankingow…


pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Ale wy naprawdę zazdrośni jesteście...to że ktoś jest lepszy od Ciebie, to nie znaczy, że wydaje tony złota. No, ale w sumie tak sobie najłatwiej wytłumaczyć własną słabość....
Jak ci się nie podoba świat, to może odejść, w sumie dla nas to żadna różnica, czy na nim jesteś, czy nie. Nikt Ciebie tu na siłę nie trzyma.
Mi się świat podoba, mógłby być 2x, ale i tak jest ok.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

ale skad wiesz ze jestes lepszy?
przyszedlem na serwer kiedy ty pewnie miales juz z 10 miast.
wyladowalem na peryferiach gdzie jak wiadomo przy rozchulanym juz swiecie jest niezwykle trudno cos osiagnac.
Ale stwierdzilem ze jednak warto zostac, bo poziom serwera pozwala spokojnie na dogonienie czolowki, do etapu cudow. Spokojnie.
Kiedys sie spotkamy i zmierzymy w uczciwej walce:)
prawda?

no i nie musiales wypalac z ta zazdroscia. nie masz przeciez 15 lat.

pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Gdzie ja mówiłem, że jestem lepszy? Pisałem tutaj o Kitsune, Darku, Andrew, Immo - mistrzach tej gry, którym Ja mogę co najwyżej buty czyścić :p I uważam, że są lepsi od Ciebie.
A tak twój tekst brzmi. Złoto jest dla każdego, jedni używają więcej, drudzy mniej. Aktywny gracz wcale dużo złota nie potrzebuje do skutecznej gry.
Mam radę - wyobraź sobie, że twój sposób na grę nie jest jedynym skutecznym. Co więcej, może są skuteczniejsze. I że można dostosowywać swój styl gry. Uważam, że tak jak praktycznie we wszystkim - w chwili, kiedy uznajemy, że zjedliśmy wszystkie rozumy świata i przestajemy się uczyć i doskonalić, to stajemy w miejscu i zaczynamy przegrywać. Każdy dzień traktuje na grepo jako naukę, i tak będzie do mojego ostatniego dnia w tej grze...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

wyobraz sobie ze masz racje. powaznie.
zgadzam sie z tym co piszesz. na bank sa lepsze i skuteczniejsze metody.
Twierdze tylko ze gdzies przez lata zostal zagubiony etos tej gry.
zdaje sobie sprawe ze jestem dinozaurem. ale uwierz ze przydatnym sojuszowi wbrew jak sugerujesz anachronizmowi mojego stylu gry.
aktywny gracz zlota nie potrzebuje - i to tez jest prawda. wiecej nawet - swieta prawda.
wystarczy spojrzec na mnie:)
nie zjadlem wszystkich rozumow i wiem co to pokora. po prostu jak to Napoleon Bonaparte powiedzial:
"sloty budujemy jedynie z punktow walki, nigdy inaczej"
i tego sie trzymam, jako wierny sluchacz Askenazego Szymona:)

powaznie:
zwyczajnie zostalem zaskoczony na tym serwerze stylem TOP1.
ale pewnie jest tak jak prawisz: nauka, nauka i jeszcze raz nauka.

pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

ale uwierz ze przydatnym sojuszowi wbrew jak sugerujesz anachronizmowi mojego stylu gry.

Nie napisałem, że jesteś nieprzydatny. Twierdzę tylko, że moim zdaniem absolutnie nie masz racji, pisząc, że tylko pkt walki w ataku świadczą o graczu. A dlaczego, to jakbyś kiedyś chciał możemy omówić nasze argumenty na priv :)

Dobra, idę spać, bo jutro ciężki dzień...
Miłej nocy i szampańskiego sylwestra! :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

a zebys wiedzial ze pogadamy:)
rowniez zycze szalonej nocy!
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

1. Nie grałem, ale jesteś pewny <ok> To, że Ciebie rozbili, to mnie akurat nie dziwi, jak ledwo dawałeś radę na 1x...
2. Spodziewać się można, że przyjdą tutaj naprawdę wytrwali gracze. Szczerze, to dla mnie żadni mistrzowie ci, co wbijają na świat na miesiąc lub dwa, są w TOPce, rezygnują i opowiadają jacy to nie są. Najlepsi gracze to ci, co kończą na szczycie, a nie zaczynają...Ja jestem zachwycony Itaką, bo mam tutaj w tej chwili fantastycznych...profesorów tej gry :)
Jestem mega wdzięczny Darkowi i Krzysztofowi, sami pewnie nie widzą, jakich ważnych rzeczy się od nich nauczyłem, niuansów, które są zazwyczaj kluczowe.
3. Mamy 4 sojusze i walczymy z 8 sojuszami. Co widzisz w tym nie tak? No fakt, w z 1 sojuszem pewnie by trudno było :p

No to przepraszam nie wiedziałem, że walczycie z 8 ale to nie zmienia faktu, że macie pakty ze 2.
Popatrz na Juktas jeden sam Legion z Paktem walczy z TOP1,2,4 i tak dalej a sojusz mają jeden i się trzymają...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

No my walczymy z TOP2, 3, 4, 5 i ich wszystkimi odłamami...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Z tymi 4 to bym nie przesadzał aż tak. Gracz graczowi nie równy. Ale moim zdaniem lepszy drugi sojusz, niż pakt. Bo pakty się zmieniają...
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Z tymi 4 to bym nie przesadzał aż tak. Gracz graczowi nie równy. Ale moim zdaniem lepszy drugi sojusz, niż pakt. Bo pakty się zmieniają...
Może i lepszy drugi sojusz ale nie 4 :/
Razem macie 200 członków a to jest przegięcie przy limicie 60 graczy...
Pisałeś, że walczycie z TOP5 a to też Never...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

4xN + BD = 254 osoby vs 3xDE + 2xV + WB + 2xV.A.R (ciekawe jaka nazwa będzie za 2 tygodnie) = 330 osoby, nie liczę tu mało znaczącego frontu z CM...

Może o kilka osób mamy za dużo, ale lepiej więcej, niż mniej. Ważne są rezerwy osobowe w sojuszu, gracze kończą grę, stają się nieaktywni, potrzeba ludzi do przejęć wewnątrz, stałego deffa itd. Był tutaj taki potężny sojusz Ankh-Morpork...ale zabrakło im ludzi do gry...
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

4xN + BD = 254 osoby vs 3xDE + 2xV + WB + 2xV.A.R (ciekawe jaka nazwa będzie za 2 tygodnie) = 330 osoby, nie liczę tu mało znaczącego frontu z CM...

Może o kilka osób mamy za dużo, ale lepiej więcej, niż mniej. Ważne są rezerwy osobowe w sojuszu, gracze kończą grę, stają się nieaktywni, potrzeba ludzi do przejęć wewnątrz, stałego deffa itd. Był tutaj taki potężny sojusz Ankh-Morpork...ale zabrakło im ludzi do gry...
A ty dalej o tym:
Lepiej więcej niż mniej...
To cholera nie macie zaufania do graczy, ze potrzebne wam są takie rezerwy.
Żałosne wy nie macie o kilka graczy za dużo tylko za kilkadziesiąt.
2 sojusze z odłamkami mają podobną liczbę członków co 4 sojusze z odłamkami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19402

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

No my walczymy z TOP2, 3, 4, 5 i ich wszystkimi odłamami...

A dlaczego walczycie z aż tyloma sojuszami ? Bo tak namieszał Dareczek i Krzysiu :) Więc nie grajcie teraz męczenników że macie źle bo sami tego chcieliście :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Eeee ale czy ktoś narzeka? Mnie tam dobrze, nic nie robię, a pochody lecą co chwilka :)
Wystarczy z tego mojego zapomnianego miejsca deffa podesłać kilku osobom i luz.
A od Dareczka i Krzysia sio! Oni są moi :D
 

DeletedUser19402

Guest
Odp: Gracz roku 2013 - Itaka

Eeee ale czy ktoś narzeka? Mnie tam dobrze, nic nie robię, a pochody lecą co chwilka :)
Wystarczy z tego mojego zapomnianego miejsca deffa podesłać kilku osobom i luz.
A od Dareczka i Krzysia sio! Oni są moi :D

No trochę narzeka Kakardinho... :(

Co do Dareczka i Krzysia to sobie ich weś bo dla mnie to są fałszywce, którzy kłamią w żywe oczy :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry