Sytuacja na świecie Kalidon

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser18041

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Hmmm, jeśli chce się już coś mieszać, to trzeba by robić to prawidłowo. Skoro jest tuszowanie wałka, to chociaż to mogliby zrobić dokładnie. A nadal są byki, które jasno wskazują co jest grane. Poza tym nigdy, od kiedy gram (czyli ładnych parę lat) Inno nigdzie nie pisało, że miesiąc jest liczony jako 30 dni. Co pisali sobie poszczególni gracze nie ma żadnego znaczenia. Ta 30-dniówka miesiąca to bzdura, którą ktoś świadomie rozpowszechnia.
Co do cudaków i kiepskiego zacierania śladów (wzięte z aktualnej Wiki):
Dany świat istnieje już 180 dni.
Suma punktów 50 najlepszych sojuszy wynosi minimum 250 milionów.
Każdy kolejny miesiąc po przekroczeniu wymaganych 6 miesięcy obniża poprzeczkę wymaganej sumy punktów sojuszy z top 50 o 13 milionów.
 

DeletedUser23967

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Jeszcze przed nami zapewne wałek z przerwą świąteczną więc to nie koniec niespodzianek i dziwnych zwrotów akcji z atomowymi sekundami :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Przecież 6 miesięcy w grepo to 180 dni. Tylko nikt tego zrozumieć nie może. Nie było wcześniej takich przypadków bo do tej pory świat najpierw trwał 6 miesięcy, a dopiero potem suma punktów pozwalała na wejście w EC. Ale wszystko jest prawidłowo. A korekta została dokonana tylko dlatego, by ludzie mieli wreszcie świadomość, że 6 miesięcy w grepo to 180 dni.

Bo ta gra jest grą cykliczną, 30-dniową.
 

DeletedUser18041

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Wskaż mi na Forum, Wiki, czy FAQ gdzie Inno zamieściło info o tym, że miesiąc w grze trwa 30 dni. O tym piszą tylko gracze.
Wolę poczekać na odpowiedź centrali niż wdawać się w dyskusję z poszczególnymi graczami.
 

DeletedUser15575

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Przecież 6 miesięcy w grepo to 180 dni. Tylko nikt tego zrozumieć nie może. Nie było wcześniej takich przypadków bo do tej pory świat najpierw trwał 6 miesięcy, a dopiero potem suma punktów pozwalała na wejście w EC. Ale wszystko jest prawidłowo. A korekta została dokonana tylko dlatego, by ludzie mieli wreszcie świadomość, że 6 miesięcy w grepo to 180 dni.

Bo ta gra jest grą cykliczną, 30-dniową.


2015-11-13 pisałem do supportu kiedy zaczyna się EC i otrzymałem taka odp

Witaj Kshatriya,

Jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione to era cudów rozpocznie sie po 180 dniach (6 miesiecy) od startu świata.

Pozdrawiam serdecznie,
mariomaniek Grepolis Team


dlatego byliśmy przekonani o tym że EC ruszy szybciej
 

DeletedUser20532

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

komunikat o starcie ery cudow pojawil sie o 18.30 polskiego czasu brawo!
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Skonczy sie tak jak ostatnio przy zamieszaniu ze startem cudakow na grepo...gracze zostana PRZEPROSZENI, mooooze troche surki zwieksza na tydzien :)
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

cos sie admini nie wypowiadają ciekawe :) i prosze nie ściemniac skoro serwer zaczął sie 2 czerwca powinien wystartować 2 grudnia. Sama Antevia to mowiła :)

Świat wystartował 1 stycznia powinien zacząć sie 1 lipca tak zawsze było i powinno być
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

cos sie admini nie wypowiadają ciekawe :) i prosze nie ściemniac skoro serwer zaczął sie 2 czerwca powinien wystartować 2 grudnia. Sama Antevia to mowiła :)

Świat wystartował 1 stycznia powinien zacząć sie 1 lipca tak zawsze było i powinno być

jak 1 stycznia to chyba 1 czerwca powinny startować cuda ?
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

sorka pomyliłem sie hehe :) ale juz sie tak nei czepiaj :)
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

ale masz racje oczywiście Szadzio , bo 6 miesiecy to 6 miesiecy , a nie teraz na miejscu jakieś regułki wymyślają
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

I jakoś dziwnym trafem mimo że nie było powiadomienia enrage wiedziało że ma sypać! ciekawe skąd????
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

— Przechodziliśmy po prostu i wpadliśmy!
— Jak to przechodziłaś? Z tragarzami?
— Tak, przechodziliśmy, z tragarzami. Bardzo Cię polubiłem, chłopie!

Któż nie pamięta tego dialogu z kultowego filmu dwóch Stanisławów – Barei i Tyma.



http://www.youtube.com/watch?v=poKypDc58yU
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Wskaż mi na Forum, Wiki, czy FAQ gdzie Inno zamieściło info o tym, że miesiąc w grze trwa 30 dni. O tym piszą tylko gracze.
Wolę poczekać na odpowiedź centrali niż wdawać się w dyskusję z poszczególnymi graczami.
Już pisałem, że gdzieś o tym czytałem rok temu. Więc ciężko mi wskazać dokładne źródło po roku czasu. Ale o tym pisano już za czasów Itaki, że jeden miesiąc w grepo to zawsze 30 dni.

2015-11-13 pisałem do supportu kiedy zaczyna się EC i otrzymałem taka odp

Witaj Kshatriya,

Jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione to era cudów rozpocznie sie po 180 dniach (6 miesiecy) od startu świata.

Pozdrawiam serdecznie,
mariomaniek Grepolis Team


dlatego byliśmy przekonani o tym że EC ruszy szybciej
Ot potwierdzenie tego, że jeden miesiąc jest liczony tutaj jako 30 dni. Zawsze.

komunikat o starcie ery cudow pojawil sie o 18.30 polskiego czasu brawo!
Za ten błąd owszem, powinni przeprosić. Ale nie ma mowy o żadnym falstarcie czy coś. 6 miesięcy w grepolis to 180 dni, zawsze tak było. A że ludzie tego nie rozumieli i wcześniej nie mieli jak poznać tego faktu (bo najpierw świat osiągał 6 miesięcy, a potem liczbę niezbędnych punktów, teraz było odwrotnie), to wcześniej nie było z tego żadnego problemu.
 

DeletedUser18041

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Hmmm, najlepsze jest to, że widzę iż ktoś tu nadal 'działa', by sprawa się 'nie rypła' ;D
Mój wpis, gdzie zamieściłem Wiki z innych krajów został usunięty. Czyżby dlatego, że było tam zbyt wyraźnie napisane 6 miesięcy i 'nasi' nie mogą tego zmienić? Oczywiście zaraz znajdzie się jakiś 'punkt' regulaminu, który niby złamałem, dlatego też mój wpis 'musiał być' usunięty. Jakoś nie przypominam sobie, by gdzieś było zabronione cytowanie wpisów InnoGames, nawet jeśli są obcojęzyczne. Zresztą jak firma może działać na swoją niekorzyść zabraniając czytania swoich ogłoszeń zamieszczonych nawet w innych krajach.
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Już pisałem, że gdzieś o tym czytałem rok temu. Więc ciężko mi wskazać dokładne źródło po roku czasu. Ale o tym pisano już za czasów Itaki, że jeden miesiąc w grepo to zawsze 30 dni.


Ot potwierdzenie tego, że jeden miesiąc jest liczony tutaj jako 30 dni. Zawsze.


Za ten błąd owszem, powinni przeprosić. Ale nie ma mowy o żadnym falstarcie czy coś. 6 miesięcy w grepolis to 180 dni, zawsze tak było. A że ludzie tego nie rozumieli i wcześniej nie mieli jak poznać tego faktu (bo najpierw świat osiągał 6 miesięcy, a potem liczbę niezbędnych punktów, teraz było odwrotnie), to wcześniej nie było z tego żadnego problemu.

Niewiem skąd ty się gościu urwałeś. Ale chyba pora spojrzeć prawdzie w oczy. 6 miesięcy to 6 miesięcy. Po co wzmianka około 180 dni? Napisali by poprostu 180 dni i tyle jakby było tak jak ty rzekomo uważasz. Więc przestań ściemniać, bo jak Cie czytam to naprawde śmiać mi się chce
smiley_emoticons_lol.gif
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Oczywiście zaraz znajdzie się jakiś 'punkt' regulaminu, który niby złamałem, dlatego też mój wpis 'musiał być' usunięty. Jakoś nie przypominam sobie, by gdzieś było zabronione cytowanie wpisów InnoGames, nawet jeśli są obcojęzyczne.

Jest zakaz pisania w innych językach takze mogli to podpiąć do tego by umyć rączki

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Niewiem skąd ty się gościu urwałeś. Ale chyba pora spojrzeć prawdzie w oczy. 6 miesięcy to 6 miesięcy. Po co wzmianka około 180 dni? Napisali by poprostu 180 dni i tyle jakby było tak jak ty rzekomo uważasz. Więc przestań ściemniać, bo jak Cie czytam to naprawde śmiać mi się chce
smiley_emoticons_lol.gif

Z drugiej strony jeśli pod uwage wezniesz ok 180 dni to znaczy że powinno być okolo 6 miesięcy bo np 175 dni to nie jest 6 miesięcy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Niewiem skąd ty się gościu urwałeś. Ale chyba pora spojrzeć prawdzie w oczy. 6 miesięcy to 6 miesięcy. Po co wzmianka około 180 dni? Napisali by poprostu 180 dni i tyle jakby było tak jak ty rzekomo uważasz. Więc przestań ściemniać, bo jak Cie czytam to naprawde śmiać mi się chce
smiley_emoticons_lol.gif
Nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale ja jestem po studiach w zakresie tego typu zachowań itp. - jak chcesz to łopatologicznie wyjaśnię Ci sens tej strategii, jaka jest stosowana.

Gdyby padło hasło "EC zaczyna się za 180 dni" to każdy gracz wczoraj miałby 100% pewność, że EC zacznie się dzisiaj. A to nie o to chodzi w tej grze. Chodzi o to, by "Kowalski" żył w niepewności czy to już, czy jeszcze nie. Zresztą wczytaj się w wytyczne. Aby świat wstąpił w EC to musi być spełniony warunek: "dany świat istnieje już minimum 6 miesięcy (około 180 dni)." Oznacza to nic innego jak fakt, że świat musi istnieć 180 dni, ale równie dobrze (minimum 6 miesięcy, około 180 dni) może ruszyć w dniu 181 lub 185. To jest dowolność. Jedyny pewny fakt jest taki, że świat musi istnieć minimum 6 miesięcy, minimum 180 dni, ale może istnieć 181 dni i EC jeszcze może nie ruszyć.

Powtórzę raz jeszcze rzeczy, które są od wielu miesięcy znane m.in. przeze mnie (z czasów Itaki, tam zaczynałem jako świeżak i tam też dowiedziałem się jak grepo funkcjonuje):
- każdy miesiąc w grepo ma ZAWSZE 30 dni,
- aby ruszyła EC musi minąć przynajmniej 6 miesięcy, przynajmniej 180 dni - stąd hasło "około 180 dni".

Logiczne i analityczne myślenie się kłania. Ale nie wiem z kim rozmawiam, czy jesteś osobą wykształconą czy dopiero w gimnazjum/liceum. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Po prostu nie mogli napisać "EC zacznie się 180 dni po starcie świata, jeżeli zostaną spełnione pozostałe warunki" bo to by było zbyt oczywiste i zbyt banalne, a tak to jest ta nutka niepewności.
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Ciekawa dyskusja:D dawno takiej nie czytałem :) ostatnim razem team maczał palce dawno temu w aferach:cool:

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale ja jestem po studiach w zakresie tego typu zachowań itp. - jak chcesz to łopatologicznie wyjaśnię Ci sens tej strategii, jaka jest stosowana.

Gdyby padło hasło "EC zaczyna się za 180 dni" to każdy gracz wczoraj miałby 100% pewność, że EC zacznie się dzisiaj. A to nie o to chodzi w tej grze. Chodzi o to, by "Kowalski" żył w niepewności czy to już, czy jeszcze nie. Zresztą wczytaj się w wytyczne. Aby świat wstąpił w EC to musi być spełniony warunek: "dany świat istnieje już minimum 6 miesięcy (około 180 dni)." Oznacza to nic innego jak fakt, że świat musi istnieć 180 dni, ale równie dobrze (minimum 6 miesięcy, około 180 dni) może ruszyć w dniu 181 lub 185. To jest dowolność. Jedyny pewny fakt jest taki, że świat musi istnieć minimum 6 miesięcy, minimum 180 dni, ale może istnieć 181 dni i EC jeszcze może nie ruszyć.

Powtórzę raz jeszcze rzeczy, które są od wielu miesięcy znane m.in. przeze mnie (z czasów Itaki, tam zaczynałem jako świeżak i tam też dowiedziałem się jak grepo funkcjonuje):
- każdy miesiąc w grepo ma ZAWSZE 30 dni,
- aby ruszyła EC musi minąć przynajmniej 6 miesięcy, przynajmniej 180 dni - stąd hasło "około 180 dni".

Logiczne i analityczne myślenie się kłania. Ale nie wiem z kim rozmawiam, czy jesteś osobą wykształconą czy dopiero w gimnazjum/liceum. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Po prostu nie mogli napisać "EC zacznie się 180 dni po starcie świata, jeżeli zostaną spełnione pozostałe warunki" bo to by było zbyt oczywiste i zbyt banalne, a tak to jest ta nutka niepewności.

przynajmniej 180 dni to nie około 180 dni tylko minimum 180:) własnie takie barany kończą studia a potem pchają się do rządu:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry