Sytuacja na świecie Kalidon

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Po pierwsze nie życzę sobie byś wyzywał kogokolwiek po studiach "baranem" bo ja nikomu nie ubliżam.

Po drugie - do rządu nie mam zamiaru się pchać bo tam jest bagno, a ja brudzić się nie mam zamiaru, chyba że tylko po to by oddać wszystkie pieniądze z diet na np. domy dziecka.

Po trzecie - zgodnie z logiką matematyczną zdania można przyjąć, iż "około" jest wyznacznikiem "przynajmniej" (nie w pełnym wymiarze, ale istnieje zbieżność logiczna tych słów).
 

DeletedUser15575

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Ciekawa dyskusja:D dawno takiej nie czytałem :) ostatnim razem team maczał palce dawno temu w aferach:cool:

- - - Automatycznie połączono posty - - -



przynajmniej 180 dni to nie około 180 dni :) własnie takie barany kończą studia a potem pchają się do rządu:)


ja już takie dyskusje przerabiałem na przynajmniej dwóch światach dlatego profilaktycznie byliśmy gotowi, zresztą myslę że WSI też wiedziało kiedy EC wystartuje bo grają tam osoby z którymi rok temu przerabialiśmy dokładnie taką samą historie;)

śmieszy mnie mówienie że support nam pomagał, poszukam może moich informacji jakie wrzucałem na forum z prawdopodobną datą rozpoczecie EC, pomyliłem się o 1 dzień, myślałem że zacznie się wcześniej.
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

krzaku mnie akurat cuda nie interesują ale jest się z czego pośmiać ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Po trzecie - zgodnie z logiką matematyczną zdania można przyjąć, iż "około" jest wyznacznikiem "przynajmniej" (nie w pełnym wymiarze, ale istnieje zbieżność logiczna tych słów).

nie zgodzę się z tym bo około zapiszesz znakiem ~ a przynajmniej jako => (większe,równe)
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale ja jestem po studiach w zakresie tego typu zachowań itp. - jak chcesz to łopatologicznie wyjaśnię Ci sens tej strategii, jaka jest stosowana.

Gdyby padło hasło "EC zaczyna się za 180 dni" to każdy gracz wczoraj miałby 100% pewność, że EC zacznie się dzisiaj. A to nie o to chodzi w tej grze. Chodzi o to, by "Kowalski" żył w niepewności czy to już, czy jeszcze nie. Zresztą wczytaj się w wytyczne. Aby świat wstąpił w EC to musi być spełniony warunek: "dany świat istnieje już minimum 6 miesięcy (około 180 dni)." Oznacza to nic innego jak fakt, że świat musi istnieć 180 dni, ale równie dobrze (minimum 6 miesięcy, około 180 dni) może ruszyć w dniu 181 lub 185. To jest dowolność. Jedyny pewny fakt jest taki, że świat musi istnieć minimum 6 miesięcy, minimum 180 dni, ale może istnieć 181 dni i EC jeszcze może nie ruszyć.

Powtórzę raz jeszcze rzeczy, które są od wielu miesięcy znane m.in. przeze mnie (z czasów Itaki, tam zaczynałem jako świeżak i tam też dowiedziałem się jak grepo funkcjonuje):
- każdy miesiąc w grepo ma ZAWSZE 30 dni,
- aby ruszyła EC musi minąć przynajmniej 6 miesięcy, przynajmniej 180 dni - stąd hasło "około 180 dni".

Logiczne i analityczne myślenie się kłania. Ale nie wiem z kim rozmawiam, czy jesteś osobą wykształconą czy dopiero w gimnazjum/liceum. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Po prostu nie mogli napisać "EC zacznie się 180 dni po starcie świata, jeżeli zostaną spełnione pozostałe warunki" bo to by było zbyt oczywiste i zbyt banalne, a tak to jest ta nutka niepewności.

Skoro kazdy miesiac ma zawsze 30 dni, to wtedy 6 miesiecy to zawsze 180 dni, to w takim razie po co stwierdzenie okolo 180 dni? Wedlug Twojej logiki miesiac nie moze miec 31, 28 czy 29 dni. Idac tym tokiem nie moze ruszyc w 181 czy 185 dniu jak napisales. Wiec sam sobie zaprzeczasz strasznie wyedukowany czlowieku, wlasnie takich magistrow potem mamy, to nie jest obraza tylko stwierdzenie faktu
smiley_emoticons_lol.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Skoro zawsze ma 30 dni miesiac, to wtedy 6 miesiecy to zawsze 180 dni, to w takim razie po co stwierdzenie okolo 180 dni? Wedlug Twojej logiki miesiac nie moze miec 31, 28 czy 29 dni. Idac tym tokiem nie moze ruszyc w 181 czy 185 dniu jak napisales. Wiec sam sobie zaprzeczasz strasznie wyedukowany czlowieku, wlasnie takich magistrow potem mamy, to nie jest obraza tylko stwierdzenie faktu
smiley_emoticons_lol.gif
Czytaj ze zrozumieniem. Miesiąc ma w grepo zawsze 30 dni. Czyli logicznie interpretując zdanie: "świat trwa przynajmniej 6 miesięcy więc trwa przynajmniej 180 dni". Stąd stwierdzenie "około 180 dni" bo nigdy nie wiadomo, czy odpalą od razu EC, czy sobie poczekają 5 dni żeby ją odpalić. To jest tylko dolna granica. Dolna, nie górna.
 

DeletedUser15575

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

krzaku mnie akurat cuda nie interesują ale jest się z czego pośmiać ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -



nie zgodzę się z tym bo około zapiszesz znakiem ~ a przynajmniej jako => (większe,równe)

Adaś ja wiem że EC to nie Twoja bajka i nie mam ani pretensji ani nic :) przerabiaj już to któryś raz i zawsze jest to samo, w grepo ważne jest też doświadczenie i... dobra pamięć :p

grepo.png
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

przynajmniej to dolna granica czyli 180
okolo - to moze byc 179 a moze np 181

chyba o taka roznice chodzi
smiley_emoticons_lol.gif
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

tak jak pisalem musi byc spełniony warunek większe równe 180 :) poza tym EC odpala system a nie admini
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

przynajmniej to dolna granica czyli 180
okolo - to moze byc 179 a moze np 181

chyba o taka roznice chodzi
smiley_emoticons_lol.gif
Dlatego napisałem: "zgodnie z logiką matematyczną zdania można przyjąć, iż "około" jest wyznacznikiem "przynajmniej" (nie w pełnym wymiarze, ale istnieje zbieżność logiczna tych słów)".

"Około" nie jest wyznacznikiem "przynajmniej" i odwrotnie w pełnym wymiarze. Ale jednostronna zbieżność istnieje.
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Około oznacza mniej lub więcej.

Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć, że mniej będzie jak trafisz jako jeden z miesięcy luty. Więcej to np jak jest i lipiec i sierpień.

Dla mnie sprawa jest prosta. Grzebią w wiki i zmieniają wpisy jak chcą. Nie robili by tego gdyby nie mieli nic na sumieniu
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Około oznacza mniej lub więcej.

Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć, że mniej będzie jak trafisz jako jeden z miesięcy luty. Więcej to np jak jest i lipiec i sierpień.

Dla mnie sprawa jest prosta. Grzebią w wiki i zmieniają wpisy jak chcą. Nie robili by tego gdyby nie mieli nic na sumieniu
Matko i córko, przecież miesiące rzeczywiste nic nie mają z tym wspólnego. Podkreślam ponownie - każdy miesiąc w grepo ma 30 dni. Każdy. To jest prawda oczywista od wielu wielu miesięcy. Dowód masz stronę wcześniej.
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Czytaj ze zrozumieniem. Miesiąc ma w grepo zawsze 30 dni. Czyli logicznie interpretując zdanie: "świat trwa przynajmniej 6 miesięcy więc trwa przynajmniej 180 dni". Stąd stwierdzenie "około 180 dni" bo nigdy nie wiadomo, czy odpalą od razu EC, czy sobie poczekają 5 dni żeby ją odpalić. To jest tylko dolna granica. Dolna, nie górna.

Po pierwsze zawsze nie znaczy to samo co przynajmniej. Pozatym piszesz totalne bzdury, nie pokrywajace sie z rzeczywistoscia. I ten zadziwiajaco opozniony komunikat ciekawe
smiley_emoticons_lol.gif
. Mnie cuda tutaj nie interesuja bo nie biore w nich udzialu, ale sprawiedliwosc jakas musi byc. A sztuczne mydlenie oczu ludziom ktorzy nie sa zbytnio dociekliwi nic Wam nie da. I jeszcze ta zmiana na polskiej wiki, gdzie na innych pisze tak jak pisalo do niedawna. Ciekawe, bardzo ciekawe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Adaś ja wiem że EC to nie Twoja bajka i nie mam ani pretensji ani nic :) przerabiaj już to któryś raz i zawsze jest to samo, w grepo ważne jest też doświadczenie i... dobra pamięć :p

View attachment 6088
Jakby ktoś nie widział tej odpowiedzi.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Po pierwsze zawsze nie znaczy to samo co przynajmniej. Pozatym piszesz totalne bzdury, nie pokrywajace sie z rzeczywistoscia. I ten zadziwiajaco opozniony komunikat ciekawe
smiley_emoticons_lol.gif
. Mnie cuda tutaj nie interesuja bo nie biore w nich udzialu, ale sprawiedliwosc jakas musi byc. A sztuczne mydlenie oczu ludziom ktorzy nie sa zbytnio dociekliwi nic Wam nie da. I jeszcze ta zmiana na polskiej wiki, gdzie na innych pisze tak jak pisalo do niedawna. Ciekawe, bardzo ciekawe.
Poprawili na polskiej wiki, bo w Polsce większość ludzi nadal ma problem z określeniem co oznacza w grepolis "6 miesięcy". Ano to, że to jest 180 dni. Dlatego poprawili by nie było niedomówień na przyszłość.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Przecież 6 miesięcy w grepo to 180 dni. Tylko nikt tego zrozumieć nie może. Nie było wcześniej takich przypadków bo do tej pory świat najpierw trwał 6 miesięcy, a dopiero potem suma punktów pozwalała na wejście w EC. Ale wszystko jest prawidłowo. A korekta została dokonana tylko dlatego, by ludzie mieli wreszcie świadomość, że 6 miesięcy w grepo to 180 dni.

Bo ta gra jest grą cykliczną, 30-dniową.


hahahahaha ....... przecież 6 miesiecy to 180 dni i ja tez tego nie mogę zrozumieć :)
I jeszcze dzisaj nas uswiadomili, że 180 dni to 6 miesięcy !!! A ja żyłam tak długo w nieswiadomości:)
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Jakby ktoś nie widział tej odpowiedzi.

- - - Automatycznie połączono posty - - -


Poprawili na polskiej wiki, bo w Polsce większość ludzi nadal ma problem z określeniem co oznacza w grepolis "6 miesięcy". Ano to, że to jest 180 dni. Dlatego poprawili by nie było niedomówień na przyszłość.

Nie bo napisaliby conajmniej 180 dni a nie okolo. Dlaczego to okolo? A dlatego ze rozne miesiace roznie wypadaja. I czasem 6 miesiecy to 180 dni a czasem 185. To co ty piszesz jest nielogiczne.
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Matko i córko, przecież miesiące rzeczywiste nic nie mają z tym wspólnego. Podkreślam ponownie - każdy miesiąc w grepo ma 30 dni. Każdy. To jest prawda oczywista od wielu wielu miesięcy. Dowód masz stronę wcześniej.

taaaa?
a gdzie to jest napisane? Dlaczego na moje pytanie o datę startu Ery Cudów dostałem odpowiedź już po wybuchu afery?
Czemu grzebią w wiki a polska wiki jest jedyna w której są takie informacje?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Matko i córko, przecież miesiące rzeczywiste nic nie mają z tym wspólnego. Podkreślam ponownie - każdy miesiąc w grepo ma 30 dni. Każdy. To jest prawda oczywista od wielu wielu miesięcy. Dowód masz stronę wcześniej.
Czyli jeśli gram w grepo już ponad 4 lata, czyli ponad 48 miesiecy, to dzisiaj mam u mnie nie 29 listopada 2015 , tylko około 15 wrzesnia?
smiley_emoticons_biggrin.gif
I co się dzieje z 31 dniem miesiąca? Znika?:):):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Pozatym podstawowe pytanie. Gdzie macie napisane ze grepo jest gra cykliczna i kazdy miesiac ma 30 dni? Gdzie? No pokazcie mi gdzie!
 
Do góry