Sytuacja na świecie Kalidon

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Pozatym podstawowe pytanie. Gdzie macie napisane ze grepo jest gra cykliczna i kazdy miesiac ma 30 dni? Gdzie? No pokazcie mi gdzie!

cyklicznie i pięknie to Barca wygrywa :)))
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

A na następnym serwerze dowiemy się, że w grepo obowiązuję kalendarz prawosławny i cuda ruszą 2 tygodnie później, bo *** jeszcze nie gotowy

PS
w światach 4 generacji można spodziewać się kalendarza Majów
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Macie swoją cykliczność.
Tylko po tym już wiadomo, że te Wasze gadki o tym, że miesiąc ma 30 dni jest o kant pośladków potłuc.

Z Grepo: informacja o urlopie. Sprawdzić może każdy.

"Rok liczony jest od dnia rejestracji. Przykład: Gracz zarejestrował się 3 czerwca 2010 roku. Pierwszy rok kończy się więc 2 czerwca 2011 roku o godzinie 23:59:59 UTC. Drugi rok rozpoczyna się 3 czerwca 2011 roku o godzinie 00:00:00 UTC."

Czy jest tu napisane o 12 miesiącach czy o roku kalendarzowym z kalendarza obowiązującego we wszystkich Państwach świata?
Nie ma tu wzmianki o greporoku ani grepo kalendarzu.
 

DeletedUser23967

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

jest i powiadomienie a było wcześniej odświeżane
;)

 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

te 30 dni to mają związek zapewne z odliczaniem i są stałą wartością by system miał konkretny zapis kiedy odpalić EC
także od startu serwera system odlicza 180 dni i wtedy sprawdza czy warunki są spelnione
i nie ma jakiś około 180 dni bo on to robi dokladnie po 180 dniach
dlatego zapis w wiki powinien wyglądać inaczej
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Nie bo napisaliby conajmniej 180 dni a nie okolo. Dlaczego to okolo? A dlatego ze rozne miesiace roznie wypadaja. I czasem 6 miesiecy to 180 dni a czasem 185. To co ty piszesz jest nielogiczne.
A czemu jest nielogiczne? Przecież powtarzam, że to nie jest pierwszy raz, kiedy pokazują (inno), że każdy jeden miesiąc to 30 dni. Powtarzam, że o tym, iż 1 miesiąc zawsze równy jest 30 dni wiedziałem już bardzo dawno temu, nie dowiedziałem się tego wczoraj czy dzisiaj.

taaaa?
a gdzie to jest napisane? Dlaczego na moje pytanie o datę startu Ery Cudów dostałem odpowiedź już po wybuchu afery?
Czemu grzebią w wiki a polska wiki jest jedyna w której są takie informacje?
Pytanie powinno brzmieć: "po co wybuchnęła ta afera". Bo większość osób nie łączy faktów? Albo gra pierwszy raz w grepo? Grzebią w wiki bo po co mają co chwilę wyjaśniać to samo? Za rok znowu by była EC na innym świecie i znowu pół forum by skarżyło się, że 6 miesięcy według nich to nie 180 dni - więc wreszcie sprostowali to, co jest oczywiste.

Czyli jeśli gram w grepo już ponad 4 lata, czyli ponad 48 miesiecy, to dzisiaj mam u mnie nie 29 listopada 2015 , tylko około 15 wrzesnia?
smiley_emoticons_biggrin.gif
I co się dzieje z 31 dniem miesiąca? Znika?:):):)
Nie znika. Właśnie w tym jest problem, że część ludzi myśli, iż wewnątrz posługują się kalendarzem rzeczywistym. No ludzie, przecież to jest AUTOMAT. To wszystko jest ZAPROGRAMOWANE. Więc aby program działał POPRAWNIE, aby nie wywalał ERRORÓW, błędów w kodzie itp. to wszystko jest możliwie jak najbardziej uproszczone. Przyjęto stałą wartość w oprogramowaniu, ustawiono, iż zmienna "miesiąc" = 30 dni. Podstawy programowania, semestr pierwszy studiów informatycznych.

Pozatym podstawowe pytanie. Gdzie macie napisane ze grepo jest gra cykliczna i kazdy miesiac ma 30 dni? Gdzie? No pokazcie mi gdzie!
Po pierwsze już pisałem, że czytałem o tym artykuł rok temu, ale wskazać nie mam jak obecnie. Po drugie - wystarczy, że spojrzysz chociażby na automat bonusów dziennych - zawsze odlicza 30 dni i następuje pętla repeat. Nigdy nie ma czegoś takiego jak zmiany typu 28 dni, 31 dni, itp. - wszystko jest uproszczone.

Pamiętajcie, że gra jest AUTOMATYCZNA, to nie ludzie uruchamiają procesy tylko odpowiednio zaprogramowane komendy. Wszystko jest ZAPROGRAMOWANE, ustawione odgórnie przez określone zmienne wejściowe.
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

widać obowiązuje czas : starożytno grecki :) tak samo rok :)
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

pic na wodę fotomontaż

support może wszystko od zmiany uprawnień w sojuszu do wystartowania ery cudów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

te 30 dni to mają związek zapewne z odliczaniem i są stałą wartością by system miał konkretny zapis kiedy odpalić EC
Dokładnie o to mi chodzi. Ten system jest ustawiony w EC, w eventach, w bonusach za codzienne logowanie. System, nie człowiek.

Co do powiadomienia to było już jakiś czas temu.

A co do rejestracji i upływie rocznego czasu - jak już pisałem dni z tych "31 dniowych miesięcy" nie znikają. One są. Ale czas pobytu w grze (tj. od rejestracji) liczony jest według kalendarza bo to czas pobytu w grze gracza i on nie jest programowalny, tj. nie pod tym względem, nie jest zegarem dla ustawień zegarów uruchamiających jakieś wydarzenia. Natomiast eventy są zaprogramowane według konkretnej wartości.
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

A czemu jest nielogiczne? Przecież powtarzam, że to nie jest pierwszy raz, kiedy pokazują (inno), że każdy jeden miesiąc to 30 dni. Powtarzam, że o tym, iż 1 miesiąc zawsze równy jest 30 dni wiedziałem już bardzo dawno temu, nie dowiedziałem się tego wczoraj czy dzisiaj.


Pytanie powinno brzmieć: "po co wybuchnęła ta afera". Bo większość osób nie łączy faktów? Albo gra pierwszy raz w grepo? Grzebią w wiki bo po co mają co chwilę wyjaśniać to samo? Za rok znowu by była EC na innym świecie i znowu pół forum by skarżyło się, że 6 miesięcy według nich to nie 180 dni - więc wreszcie sprostowali to, co jest oczywiste.


Nie znika. Właśnie w tym jest problem, że część ludzi myśli, iż wewnątrz posługują się kalendarzem rzeczywistym. No ludzie, przecież to jest AUTOMAT. To wszystko jest ZAPROGRAMOWANE. Więc aby program działał POPRAWNIE, aby nie wywalał ERRORÓW, błędów w kodzie itp. to wszystko jest możliwie jak najbardziej uproszczone. Przyjęto stałą wartość w oprogramowaniu, ustawiono, iż zmienna "miesiąc" = 30 dni. Podstawy programowania, semestr pierwszy studiów informatycznych.


Po pierwsze już pisałem, że czytałem o tym artykuł rok temu, ale wskazać nie mam jak obecnie. Po drugie - wystarczy, że spojrzysz chociażby na automat bonusów dziennych - zawsze odlicza 30 dni i następuje pętla repeat. Nigdy nie ma czegoś takiego jak zmiany typu 28 dni, 31 dni, itp. - wszystko jest uproszczone.

Pamiętajcie, że gra jest AUTOMATYCZNA, to nie ludzie uruchamiają procesy tylko odpowiednio zaprogramowane komendy. Wszystko jest ZAPROGRAMOWANE, ustawione odgórnie przez określone zmienne wejściowe.

Gra jest Automatyczna? Hahaha to prawda, ale wszystko da sie w kazdej chwili zmienic i to zaprogramowanie lekko przerobic. Na zlego czlowieka trafiles, bo jestem programista wlasnie :p, ale chetnie poslucham dalej twoich wywodow, wymyslania jakis niestwozonych rzeczy i sztucznych argumentow
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser20532

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

afera wybuchnela pzez fakt iz era cudow wystartowala po 180 dniach tylko i wylacznie pod jeden sojusz i to widac a kto nie widzi znaczy sie nie chce widziec teraz szybko jest wszedzie poprawiane 6miesiecy na 180dni a niech mi tu nikt nie pierniczy o ustawieniach systemu i ze to algorytm odpala ere cudow bo gdyby tak bylo komunikat o starcie EC wyskoczylby w nocy a nie po 18.00
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Gra jest Automatyczna? Hahaha to prawda, ale wszystko da sie w kazdej chwili zmienic i to zaprogramowanie lekko przerobic. Na zlego czlowieka trafiles, bo jestem programista wlasnie :p, ale chetnie poslucham dalej twoich wywodow, wymyslania jakis niestwozonych rzeczy i sztucznych argumentow
smiley_emoticons_lol.gif
Ja nie mam zamiaru nic wymyślać. Wiadomo, że wszystko można zmienić (dlatego można zegar zatrzymać i przesunąć w przód jakieś wydarzenie). Ale programując coś (jak sam wiesz, skoro jesteś programistą) trzeba podać jakieś wartości wejściowe, które ewentualnie będą ulegać modyfikacjom. Wartością wejściową w tym wypadku jest liczba dni w miesiącu, określona jako 30 w każdym miesiącu.

Na Itace grałem 1,5 roku temu. Już wtedy wiedziałem, że miesiąc w grepo traktowany jest przy takich sytuacjach (eventy, EC, bonusy) jako 30 dni. Rok temu znalazłem potwierdzenie tego w jakimś artykule czy czymś. Jak znajdę to słowo daję, że to wstawię.

A inny dowód był już wrzucany:
Adaś ja wiem że EC to nie Twoja bajka i nie mam ani pretensji ani nic :) przerabiaj już to któryś raz i zawsze jest to samo, w grepo ważne jest też doświadczenie i... dobra pamięć :p

View attachment 6088
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

pic na wodę fotomontaż

support może wszystko od zmiany uprawnień w sojuszu do wystartowania ery cudów.

także wchodzić na forum i kasować tematy. Potwierdzone info
smiley_emoticons_blush-reloaded6.gif


PS. Coś czuje ze niedługo będzie masa przekreślonych nicków lub chociaż ostrzeżeń :) i tabula rasa :)
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Ja nie mam zamiaru nic wymyślać. Wiadomo, że wszystko można zmienić (dlatego można zegar zatrzymać i przesunąć w przód jakieś wydarzenie). Ale programując coś (jak sam wiesz, skoro jesteś programistą) trzeba podać jakieś wartości wejściowe, które ewentualnie będą ulegać modyfikacjom. Wartością wejściową w tym wypadku jest liczba dni w miesiącu, określona jako 30 w każdym miesiącu.

Na Itace grałem 1,5 roku temu. Już wtedy wiedziałem, że miesiąc w grepo traktowany jest przy takich sytuacjach (eventy, EC, bonusy) jako 30 dni. Rok temu znalazłem potwierdzenie tego w jakimś artykule czy czymś. Jak znajdę to słowo daję, że to wstawię.

A inny dowód był już wrzucany:

Oj jaki Ty swietny jestes i madry. Juz dawno wiedziales ze miesiac ma 30 dni. Szkoda tylko ze tylko Ty uwazasz ze wszystko bylo okej a reszta czyli kilkanascie osob ktore tutaj sie wypowiadaly twierdza ze to jeden wielki przekret. To co teraz? Ty jestes najmodrzejszy, nieomylny i masz racje a reszta to banda dzieciakow i niezbyt madrych ludzi?
smiley_emoticons_lol.gif
.

PS: 30 dni w bonusach dziennych moze byc kompletnie przypadkowa liczba, nie musi to byc liczba dni w miesiacu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Oj jaki Ty swietny jestes i madry. Juz dawno wiedziales ze miesiac ma 30 dni. Szkoda tylko ze tylko Ty uwazasz ze wszystko bylo okej a reszta czyli kilkanascie osob ktore tutaj sie wypowiadaly twierdza ze to jeden wielki przekret. To co teraz? Ty jestes najmodrzejszy, nieomylny i masz racje a reszta to banda dzieciakow i niezbyt madrych ludzi?
smiley_emoticons_lol.gif
Tego nie twierdzę. Ale zamiast przekrzykiwać się w tej materii można po prostu przyjąć do wiadomości, że się dało przechytrzyć innym, bardziej doświadczonym wygom. :)
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Jeszcze tylko dodaj do tego że grepo jest cykliczne, że to pełen automatyzm, że około znaczy przynajmniej i że komunikat wyskoczył teraz tylko przez jakiś bład wewnętrzny i na bank poskładasz mnie ze śmiechu
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

także wchodzić na forum i kasować tematy. Potwierdzone info
smiley_emoticons_blush-reloaded6.gif


PS. Coś czuje ze niedługo będzie masa przekreślonych nicków lub chociaż ostrzeżeń :) i tabula rasa :)

mam to centralnie gdzieś.
Świat był fajny, nie było żadnych wałków ani innych cudów.
To co?
To trzeba było na koniec coś schrzanić.
To tylko potwierdza, że kolesiostwo zaczyna dominować w tej grze.
Już w tej chwili graczy na grepo jest znacznie mniej niż jakiś czas temu.

Więcej takich afer i za chwilę zostanie tylko support i nic więcej.
 

DeletedUser15575

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

afera wybuchnela pzez fakt iz era cudow wystartowala po 180 dniach tylko i wylacznie pod jeden sojusz i to widac a kto nie widzi znaczy sie nie chce widziec teraz szybko jest wszedzie poprawiane 6miesiecy na 180dni a niech mi tu nikt nie pierniczy o ustawieniach systemu i ze to algorytm odpala ere cudow bo gdyby tak bylo komunikat o starcie EC wyskoczylby w nocy a nie po 18.00
smiley_emoticons_bravo2.gif

tak w sekrecie to ja mam taki guzik i odpaliłem EC właśnie wtedy kiedy chciałem;)
 
Do góry