Sytuacja na świecie Katania

DeletedUser27356

Guest
takie tylko mam pytanie, skoro na jedno polecenie z jednego miasta z biremami [wsparcie(przypuscmy z wolnym transem)] przypada 40% szans przy 5 próbach, to jakie prawdopodobienstwo trafienia przypada dla tego miasta, jezeli nastepnym spowalniaczem jest ogien, a dopiero ostatnią mozliwoscią jest proba trafienia bez spowalniaczy, prosze o rzetelna odpowiedz, a najlepiej wzor wg ktorego jest to obliczone
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser31663

Guest
Ja potrafię zrobić 30 prób na jednym spowalniaczu, Złoty potwierdzi
 

DeletedUser23053

Guest
dzejms takie miasto po prostu trzeba liczyć jako trzy miasta, z pewnymi ograniczeniami o ktorych niżej.

jako 1 próbę traktujemy serię (5 czy 6 podejść)
zmieniasz spowalniacz to tak jakbyś robił podejście z innego miasta,
szansę, że z jednego miasta trafisz w trzech seriach można również obliczyć z wzoru na prawdopodobieństwo zdarzenia przeciwnego
1 - (prawdobodonieństwo, że raz nie trafisz)*(prawdopodbeństwo że drugi raz nie trafisz)*(prawdopodobeństwo że trzeci raz nie trafisz)

przenosząc to dla kilku miast niestety wzór się znów kompliuje bo wchodzi prawdopodobieństwo warunkowe (nie możesz trafić za pierwszym razem i nie trafić za drugim bo nie ma drugiego razu).
Poza tym w grze na takiej szybkości nie jesteś w stanie w pełni zrealizować zestawu prób bo się czasy nakładają).

PS obejrzaem filmik ktory złote wrzucił do sieci. w żadnym mieście nie zrobił więcej niż 5 prób.
 

DeletedUser11474

Guest
W pralni są te same osoby co w lamach były, tylko Tomaszka nie ma, go faktycznie oskarżać nie można było bo ma drewniane ręce :D

haha ;) masz wp....l ;) a tak na powaznie slabo mnie kreci siedzenie i wpisywanie z 300 polecen w planer majac np ok 100 wioch i pozniej klikanie niezliczonej ilosci polecen ...trzeba to przyceluje jak w sumie wiekszosc graczy ...
Nie porownuj Mateusz lam do pralni bo raczej sam przyznasz ze calkiem inaczej tam gra wygladala....
 
Masz racje zeus , Twoje obliczenia sa prawidłowe. Myliłem się , to po prostu my jesteśmy nienormalni i nie obejmują nas żadne prawdopodobieństwa , chyba czas zacząć w totka grać.
A tak na poważnie to zakończmy już tą dyskusję, ponieważ mogłaby ona nie mieć końca, nie bądź uparty, leć na ten świat bez podboju i poczujesz się tak jakbys grał wśród uczciwych.
 

DeletedUser23053

Guest
Lecę gdzie chcę czy jakoś tak, a Ty nie wypowiadaj się za cały sojusz bo przecież nie wiesz kto jak gra. Możesz pisać w swoim imieniu i wtedy jesteś pewien o czym piszesz. Może napiszę Ci kiedyś kto moim zdaniem u Was używa wspomagacza. Dyskusję istotnie możemy zamknąć. NIc więcej już nie wniesie.
 

DeletedUser17617

Guest
Ale przynajmniej byla zabawna, istotna dyskusja w 'grze strategicznej" na temat zrecznych palcow.
Nic dodac nic ujac, pradziwa strategia, ciekawe czy Aleksander mial zreczne palce, jedno jest pewne, leb mial nie od parady.
 

DeletedUser11474

Guest
pich bierz polowe ...powiedz mi jaki widzisz w tej grze element strategii??? ja zadnego ...szukasz gry strategicznej poszukaj gdzie indziej ...
 

DeletedUser17617

Guest
tomaszek, polowe czego?
Zanim sie dowiem, moge ci wytlumaczyc, co oznacza w naszym jezyku cudzyslow, ewentualnie sprawdz.
 

DeletedUser17617

Guest
W kazdym, bo widze, ze masz watpliwosci. Innymi slowy, wlasciwe odczytanie tresci zawsze ci tomaszku pomoze, cieple kalesony tez.
 

DeletedUser11474

Guest
hahaaa;) Pich brokatem sie posyp ...;) Co taki elokwentny czlowiek robi na forum gry gdzie srednia wieku jest plus minus 16 ...;)? odpowiedz nasuwa sie sama ...nikt nie docenil biedaka w realu i jego elokwencji i ow biedak szuka akceptacji w gierce przegladarkowej ;))) Pich jestes star i tyle w temacie ;) nikt nie ma zamiaru nawet tego podwazac ew cieple kalesony jak by mialy prawo glosu ;))))
 

DeletedUser11474

Guest
Zeus niewiem jak ty to policzyles ale wg mnie obliczenia te sa do bani ;)
 
Do góry