Sytuacja na świecie Katania

takie tylko mam pytanie, skoro na jedno polecenie z jednego miasta z biremami [wsparcie(przypuscmy z wolnym transem)] przypada 40% szans przy 5 próbach, to jakie prawdopodobienstwo trafienia przypada dla tego miasta, jezeli nastepnym spowalniaczem jest ogien, a dopiero ostatnią mozliwoscią jest proba trafienia bez spowalniaczy, prosze o rzetelna odpowiedz, a najlepiej wzor wg ktorego jest to obliczone
pozdrawiam
oczywiście tutaj nie dodają się te 3 wielkości po 40% i wynik nie jest 120%
stosuje się tzw zasadę prawdopodobieństwa odwrotnego:
1-(1-0,4)x(1-0,4)x(1-0,4)=1-0,6x0,6x0,6=1-0,216=0,784=78,4%
 

DeletedUser27356

Guest
ale zeus, idąc twoim tokiem myslenia, to w ogole niepotrzebne sa spowalniacze bo bez nich masz takie same szanse trafic w konkretną sekunde, a i tez pytalem o jedno miasto, wiec wszystkie inne wzgledne odrzućmy (np nakladnie sie czasow), czyli twierdzisz ze jezeli szanse na trafienie z jednego miasta ze spowalniaczem sa 40%, z innym spowalniaczem znowu 40%, i bez spowalniaczy 40%, to szanse na trafienie i tak sa 40%, ok, matematyke w gimnazjum tez mialem, ale jezeli masz trafic np na 12:00:00 to czy rozumiesz, ze masz 3 razy te 40 procent szans(40% ty ustaliles, az tak sie nie wglebialem)? to tak jakbys strzelal z 3 roznych miast, a w ruchach wojsk to i tak jest to samo, to czy procz tego ze masz 40 procent szans to cie nie zastanowilo po co sa spowalniacze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27356

Guest
dzieki gretsky ze mnie wyreczyles, bo ja to ledwo gimnazjum skonczylem, bez kitu:p


ps. wlasciwie zeusa wyreczyles

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27799

Guest
o [USUNIĘTO - wykropkowane, ale nie nadaje się do publikacji] Zeus jak taki matematyk jesteś to czemu nie wyliczyłeś cofki co do sek albo klina ? tylko pół minuty po już ja lepiej robie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24262

Guest
o [USUNIĘTO - wykropkowane, ale nie nadaje się do publikacji] Zeus jak taki matematyk jesteś to czemu nie wyliczyłeś cofki co do sek albo klina ? tylko pół minuty po już ja lepiej robie :D
Ty wogole nie robisz bo miasta oddajesz bez walki
 

DeletedUser27213

Guest
panie przygłun spadaj do norki i dzierkaj truskawki jak Cie nie ma na tym świecie
 

DeletedUser31697

Guest
No turek ladna koalicja odbijac okupke tip-top w 5 sojuszy.Teraz to mozna smialo napisac o patologii na swiecie ty to jednak jestes ladny kretacz byles taki poszkodowany a sily teraz na swiecie wygladaja tak ze mdg+pralnia+imperial+suszarnia+brak pomyslu+blood and boone+zegarmiszcze vs KRONIKA
 

DeletedUser31697

Guest
Nie odbieraj tego turek jako mojego placzu czy ataku w twoja strone.Ladnie to wymysliles
 

DeletedUser31788

Guest
aż jestem ciekawy skąd informacja ze brak pomyslu jest w koalicji ?
 
Szkoda, że część MDG jest na urlopach, gdyż grepo realnemu życiu nie jest równe, bo pewnie inaczej by to wyglądało z naszej strony, ale jest zabawa i przynajmniej nic nie jest jednostronne. Kronika trochę złoci, my rekrutujemy bez tego i jakoś rywalizacja się toczy, nie można mieć wszystkiego. Mnie i pewnie nie tylko mnie bawiło, gdy kilkukrotne przeloty ogniami na złocie z tego samego miasta padały na biremach, które dolatywały, czyli nudy nie ma :D
Pamiętajmy, że to tylko zabawa i można robić różne rzeczy, by zapewnić sobie rozrywkę :)
 

DeletedUser15394

Guest
Ostatnio nie ma co złocić chyba bo wszystkie kolony moralowe a kronika tyle samo kolonów bez morali ;p u nas ci moralowcy to tylko dla ozdoby w sojuszu chyba
 
Akurat radni MDG pouciekali na urlopy i zaczynają frontowi jak po 1wszych dniach rozpędu wszystko sie odwróciło i kolon za kolonem zaczął do was wchodzić ;)
wystarczy popatrzeć na miasta i potuska;)
 

DeletedUser27799

Guest
U nas wielka Kronika na froncie na urlopy pouciekała :) Przemo i Jeleń :)
 

DeletedUser31697

Guest
Wywnioskowalem ze BrakPomyslu? sa w koalicji po tym ze oprocz atakow pralni/mdg itd lecial tez od nich na miasto w naszym centrum to nie mogl byc przypadek
 
Do góry