Sytuacja na świecie Lapitos

Na swiatach z predkoscia 2 najlepsze sa sojusze w ktorych gracze potrafia odbudowac wojo w czasie odpowiadajacym swiatu z predkoscia 3. Na ten moment wyglada, ze takich graczy jest wiecej w Nie Zasniesz dlatego uzyskali przewage. Tu nie ma jakiejs wielkiej filozofii czy strategii.

Ja jak wiem że mogę stracić wioskę to w AK robię syf jakich mało, niech się nowy gospodarz natrudzi co z tym robić, albo likwiduje badania, ot taki bonus na przywitanie "chlebem i solą"
Ja to nie czekam az beda probowac przejac miasto, robie sajgon w aka na zapas, jakies lepsze szpiegi, winka i inne copy bez taranow i falang, oszczednosc czasu :D

Ostatnia edycja:
gdzie ten samozwanczy krol tej gry????? wielki kasyniarz haszek!!!!!!??????
taki kozak w swieta jeszcze byl............
chyba z tego kranu zamiast jonego mu jakas gnojowica leci i zatrul sie chlopina,
do tego sloma z gumiakow wystaje az sie potyka i moze sie polamal albo cos mu sie stalo i grac nie moze:mad:
ciekawe co tym razem wymysli nasz zacny koleszka:eek:
czemu tak umyka ......
haszek przyjacielu mojej kozy, wracaj do gry,sprzedaj ze 3 hektary i bedziesz golda mial to szybko sie odbudujesz :D

Nie, no , az musialem zmienic post. Krol miernot okazal sie miernota najwieksza. Zamiast wziasc wiochy na zapleczu i pokazac ze umie powalczyc wywalil sie na plecy i kwiczy. Rozbierajcie mnie. Zenada.

Jestem, jestem.
Dostałem propozycje przejęcia konta w NZ, to muszę usunąć. Teraz będę kopał z tamtej strony. Oczekujcie Miszcza, niedługo się objawi.
Żenadą to są Twoje wpisy na Niezależna.pl. Piewco dobrej zmiany.

Jestem, jestem.
Dostałem propozycje przejęcia konta w NZ, to muszę usunąć. Teraz będę kopał z tamtej strony. Oczekujcie Miszcza, niedługo się objawi.
Żenadą to są Twoje wpisy na Niezależna.pl. Piewco dobrej zmiany.
A co to ta Niezalezna ? Ja na emigracji od 20 lat to nie wiem . Ktos mnie objawi czym mnie tu krol miernot zaczepia ?

Na swiatach z predkoscia 2 najlepsze sa sojusze w ktorych gracze potrafia odbudowac wojo w czasie odpowiadajacym swiatu z predkoscia 3. Na ten moment wyglada, ze takich graczy jest wiecej w Nie Zasniesz dlatego uzyskali przewage. Tu nie ma jakiejs wielkiej filozofii czy strategii.
chciałes powiedziec ze wygrywa ten kto używa więcej złota?:rolleyes:

chciałes powiedziec ze wygrywa ten kto używa więcej złota?:rolleyes:
Ty to napisales, nie ja ;). Oczywiscie jest mozliwosc zrownowazenia tego aktywnoscia. Bez zartow piszac : złoto lub 20 h aktywnosci na dobe. Nie mniej. Nawet jesliby ktos siedzial 16 h bez przerwy nie da rady bo czas przesylu bohaterow na to nie pozwoli.

Przeanalizujmy to dokładnie. Tuptusie są lepsi od śpiochów(tutptusie to najlepszy sojusz w grepo, więc z tego wynika, że od śpiochów też są lepsi) jednak budują wojsko wolniej niż śpiochy. A to znaczy, że lepsi gracze budują wojsko wolniej. Jednak jeśli budujesz wojsko wolniej, to przegrywasz. Wniosek jest prosty, ale i zaskakujący. Lepsi przegrywają.

Zaskakujące jak wiele można się nauczyć czytając forum grepo.

Ps.Badania+bobaski+zewy+arystoteles+skrócenie rekru z misji+wojsko z misji i da się odbudować bez wydawania złotka.

Przeanalizujmy to dokładnie. Tuptusie są lepsi od śpiochów(tutptusie to najlepszy sojusz w grepo, więc z tego wynika, że od śpiochów też są lepsi) jednak budują wojsko wolniej niż śpiochy. A to znaczy, że lepsi gracze budują wojsko wolniej. Jednak jeśli budujesz wojsko wolniej, to przegrywasz. Wniosek jest prosty, ale i zaskakujący. Lepsi przegrywają.

Ps.Badania+bobaski+zewy+arystoteles+skrócenie rekru z misji+wojsko z misji i da się odbudować bez wydawania złotka.
Skad wniosek ze lepsi ? Byli lepsi na wczesniejszych kilku swiatach od tych ktorzy tam grali. Tu narazie sa gorsi. Ale na swiecie ktory potrwa 2 lata wszystko jeszcze moze sie zmienic. A juz dawno wiadomo , ze na grepo jestes tak dobry ile czasu mozesz poswiecic na gre w danym momencie. Teraz ewidentnie NZ moze wiecej. Co bedzie za pol roku nie wie nikt. Zwlaszcza ze za chwile wiekszosc graczy wejdzie w okres zwolnienia tempa ktore na swiecie z ta predkoscia pojawia sie w okolicach 30-35 miasta. Potem utrzymanie tempa wzrostu na samych PW przestanie byc mozliwe. Nie skazujcie juz Tuptusi na pozarcie pomimo braku charakteru u krola miernot. To byl przypadkowy gracz w tym sojuszu.

Tak przy okazji bo nurtuje mnie ta kwestia. Czemu Dezerterzy nagle przestali byc bici pomimo posiadania wielu miast w centrum wrogiej im koalicji ?

zgadza sie badaniami mozesz wiele nadrobic ale nie wmawiaj mi ze skrócenie rekrutacji masz co chwile i wystarczy zeby zakolejkowac budowe wojska we wszystkich miastach.

Nie uwierze w to tez że nikt z was nie pracuje i tak jak Grzegorz napisał siedzi na grepo przez 12-15h zeby przesyłac surowce czy bohaterów.

prawda jest taka ze na takiej prędkosci złoto daję olbrzymią przewage i kłócąc się o prędkosc miasta na początku o tym wiedzieliscie.

Ps tak u nas tez jest kilku złotników ale u was jest ich więcej :)

Też nigdy nie skrocilem wojska prócz kolonow 3 chyba kiedy musiałem poprawiać próbę przejęcia. W atakujących top 15 jestem, w wojownijach 25 a będzie lepiej ;]

Da się? Da, tylko trzeba mieć trochę pojęcia o tej grze i czasu i dobra strategie na nią :)

zgadza sie badaniami mozesz wiele nadrobic ale nie wmawiaj mi ze skrócenie rekrutacji masz co chwile i wystarczy zeby zakolejkowac budowe wojska we wszystkich miastach.

Nie uwierze w to tez że nikt z was nie pracuje i tak jak Grzegorz napisał siedzi na grepo przez 12-15h zeby przesyłac surowce czy bohaterów.

prawda jest taka ze na takiej prędkosci złoto daję olbrzymią przewage i kłócąc się o prędkosc miasta na początku o tym wiedzieliscie.

Ps tak u nas tez jest kilku złotników ale u was jest ich więcej :)
Cris. To wszystko co napisales jest prawda. Poza jednym. Nie wiem jak to nazwac, zlotnik to dla mnie ktos kto wydaje na gre naprawde kupe szmalu. Takich w NZ czy Tuptusiach jest raptem paru. Zlotnikow sredniego szczebla jest podobna ilosc. Przewaga wynika z tego ze tym w NZ bardziej sie chce, maja wiecej czasu etc. Chociaz ja bym stawial na to pierwsze. Checi . Druga sprawa to brak lidera. MG sie nie chce, Maniek sie zawinal. Ergun zamieszal i tez sie zawinal. Przy calej mojej sympatii do Arta to nie jest lider. Zaryzykowalbym teze ze rozpoczecie normalnej gry przez MG , czy powrot Manka zmienilby uklad diametralnie. Ale to chyba niemozliwe.