Sytuacja na świecie Lapitos

DeletedUser15806

Guest
No to za tydzien , dwa zobaczymy czy swiat umrze. Ja stawiam , ze tak
 

DeletedUser4218

Guest
Wiesz, jakby patrzeć tak jak Ty to dla mnie już kiepsko.
Deffowiec jestem i nie przerobię się na offa, chociaż szef uparcie do tego dąży :D
Ja tam czuję, że będzie jeszcze przebudzenie czerwonej mocy :p
 

DeletedUser11944

Guest
Koniec tego świata nastąpi zdecydowanie szybciej niż wskazuję na to jego prędkość. Nie mam na myśli dominacji.. Mam na myśli realny jego koniec... Wróćmy proszę do tego dnia i zapamiętajmy...
Kolega napisal to 2 miesiace temu (51 strona w tym temacie). Poparlem i zapamietalem, a teraz przypominam
smiley_emoticons_smilenew.gif

Otwarcie nowego, szybszego swiata tylko przyspieszy proces umierania, a Lapitos juz jest w stanie agonalnym skoro na nude sie narzeka. To, ze nowe swiaty pojawiaja sie wedlug mnie zbyt czesto ma duzy wplyw na to, ze wczesne umieranie swiatow i bardzo szybki odplyw graczy z poszczegolnych serwerow staje sie norma. 2 miesiace i po zabawie, potem juz tylko szarosc dla najwytrwalszych.
 

DeletedUser15806

Guest
Tak. Inna sprawa jest to, ze swiaty trwaja za dlugo. Podejrzewam, ze wiele osob wolaloby pograc 6 miesiecy i skonczyc swiat. A nastepnie isc na kolejny. A wiekszosc swiatow trwa poltora roku, z czego polowa czasu to nuda i pilnowanie dobytku.
 

DeletedUser29757

Guest
Z ciekawości zajrzałem na 51 stronę. Ciekawe czasy to były. Inną perełkę znalazłem... wtedy to wcale nie brzmiało jak sarkazm...

1.Jak na świecie jest nick ArtArtWawa to już nie ma sensu wbijać bo wiadomo kto wygra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
No tu Kuba przesadzil, nawet pamietam jak mialem mu wtedy odpisac o przywodczych i dyplomatycznych umiejetnosciach Arta. Ale zrezygnowalem, bo Arta lubie, a to bylaby raczej slaba opinia. Sorry Arcik.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
Gdyby się dało to dostałbyś ode mnie milion Lajków :) To i moim zdaniem największy problem Grepo. Pół roku to by było w sam raz. 5 miesięcy ostrej gry i potem miesiąc dogorywania świata - tak by było dużo lepiej
A to by sie dalo tak latwo zrobic. Obnizyc prog osiagniecia ery cudow, czy dominacji. No i po cudakach miesiac , dwa na odbijanie i koniec.
 

DeletedUser29757

Guest
to byłby tylko taki plaster, który by wcale nie zmienił wiele. Większe zmiany by były potrzebne, ale szczerze mówiąc to nie mam za bardzo pomysłu na dobre rozwiązanie... ale wolałbym na przykład coś takiego: Każdy sojusz po przejęciu kontroli nad całą wyspą może ją oznaczyć jako "swoją" co daje np. +20% do obrony miast na tej wyspie. Gdy na świecie pojawi się np. 100 takich wysp rozpoczyna się etap ostatecznej walki w której zwycięski sojusz musi kontrolować np. 50 takich wysp i utrzymać je przez tydzień. Może coś takiego.
 

DeletedUser11944

Guest
Hehe, pewnie, ze lepiej by bylo jakby szybkie roztrzygniecie, ale znajac zycie to Inno wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom graczy i wkrotce zafunduje im dominacje na predkosci 1 gdzie bedzie trzeba spedzic ponad 2 lata
smiley_emoticons_lol.gif

Nie kumam czemu to nie wyglada tak, ze gra sie kilka miesiecy i mozna robic rewanze na nowym albo odpoczac troche od gry.
 

DeletedUser29757

Guest
Druga sprawa która mnie równie irytuje to wielkość mapy. Światy nie muszą być takie duże. Obecnie się mieścimy spokojnie na 16 morzach czyli 4x4. Gdyby podzielić obecne morza na 4 części to zachowując obecną numerację jeszcze by starczyło aby dookoła tego nowego 8x8 zrobić "zapasowe morza"
 

DeletedUser4218

Guest
Kolega napisal to 2 miesiace temu (51 strona w tym temacie). Poparlem i zapamietalem, a teraz przypominam
smiley_emoticons_smilenew.gif

Otwarcie nowego, szybszego swiata tylko przyspieszy proces umierania, a Lapitos juz jest w stanie agonalnym skoro na nude sie narzeka. To, ze nowe swiaty pojawiaja sie wedlug mnie zbyt czesto ma duzy wplyw na to, ze wczesne umieranie swiatow i bardzo szybki odplyw graczy z poszczegolnych serwerow staje sie norma. 2 miesiace i po zabawie, potem juz tylko szarosc dla najwytrwalszych.
No to fakt, a teraz pomyśl z tą Dominacją? Czemu Inno chce wrócić do cudaków, bo ten system spowoduje dużo dłuższą grę. Sprawdzałam, czemu wcześniej tak entuzjastycznie podchodzili do Dominacji i troszkę wyczaiłam, bo na innych serwerach/państwach jest inaczej niż u nas. Już sporo czasu temu była Dominacja w innych państwach i szybko wygrywano tam. Nikt nie wziął pod uwagi wyrównanej walki. Dopiero my - Polacy, wszystko przeanalizowaliśmy i daliśmy swoje uwagi. Jakby nie patrzeć jesteśmy chyba najbardziej roszczeniowym państwem i potrafimy wytknąć wiele niedociągnięć. Dlatego też u nas wiele nowości się wprowadzało, by móc po naszych uwagach je poprawić.

Dominacja jest faktem tu i teraz na tym świecie. Pokazaliśmy, że taki świat, przy tylu aktywnych sojuszach może trwać w chochocho czasu i nagle co - może jednak wrócimy do cudaków?

A tyle fajnych było propozycji zakończenia świata i co? I nic :)
 

DeletedUser11944

Guest
Druga sprawa która mnie równie irytuje to wielkość mapy. Światy nie muszą być takie duże. Obecnie się mieścimy spokojnie na 16 morzach czyli 4x4. Gdyby podzielić obecne morza na 4 części to zachowując obecną numerację jeszcze by starczyło aby dookoła tego nowego 8x8 zrobić "zapasowe morza"
Prawie 2 lata minely odkad zlozylem taka propozycje:
https://pl.forum.grepolis.com/index.php?threads/serwer-specjalny-mapka-rozmiar-s.27913/
Przez tyle czasu nie zostala rozwazona, to dowod na to, ze nie ma sensu probowac cos proponowac, bo i tak sie nic nie zmieni, a zmiany beda wprowadzac jedynie geniusze z Inno, ktorzy nie maja pojecia o graniu :/
 

DeletedUser11944

Guest
No to fakt, a teraz pomyśl z tą Dominacją? Czemu Inno chce wrócić do cudaków, bo ten system spowoduje dużo dłuższą grę. Sprawdzałam, czemu wcześniej tak entuzjastycznie podchodzili do Dominacji i troszkę wyczaiłam, bo na innych serwerach/państwach jest inaczej niż u nas. Już sporo czasu temu była Dominacja w innych państwach i szybko wygrywano tam. Nikt nie wziął pod uwagi wyrównanej walki. Dopiero my - Polacy, wszystko przeanalizowaliśmy i daliśmy swoje uwagi. Jakby nie patrzeć jesteśmy chyba najbardziej roszczeniowym państwem i potrafimy wytknąć wiele niedociągnięć. Dlatego też u nas wiele nowości się wprowadzało, by móc po naszych uwagach je poprawić.

Dominacja jest faktem tu i teraz na tym świecie. Pokazaliśmy, że taki świat, przy tylu aktywnych sojuszach może trwać w chochocho czasu i nagle co - może jednak wrócimy do cudaków?

A tyle fajnych było propozycji zakończenia świata i co? I nic :)
To, ze dominacja jest kompletnie niedopracowana to bylo wiadomo juz po tym jak podano pierwszy zarys tego na czym ma polegac. Potem okazalo sie, ze zarys to finalny produkt hehe
 

DeletedUser4218

Guest
No to fakt. Ale widziałam światy, gdzie Dominacja się szybko sprawdziła.
U nas będzie trwała mnóstwo czasu i chyba na innych serwerach też po tej pierwszej
euforii doszli do tego - ale to już moje przypuszczenia, bo nie śledziłam tego ostatnio.

Fakt, że po trzech światach z Dominacją u nas (dobrze liczę?) chcą wrócić do cudaków :)
 

DeletedUser11944

Guest
Wrzuci ktoś mapkę?
Z perspektywy dezertera, w dwoch wersjach, zeby raz jeden, a raz drugi kolorek zaslanial inny.
Na mapce 7 sojuszy razem z pobocznymi.
Bialy - Dezerterzy
Zielony - Tuptusie
Fioletowy - Don Kichot
Czerwony - koalicja: Nie zasniesz, Cos sie wymysli, Kohorta Slowian i Ocenzurowani
28hgxt1.jpg

vy1thd.jpg
 
Cuda są bardziej dopracowane więc na ten moment są lepszą opcją.
Dominacja miała oferować:
-bardziej dynamiczną grę
-szybsze zakończenie
-niezależność
Mamy dokładnie na odwrót ;p
Nie wiem dlaczego nie zostały wprowadzona budowa "nowych cudów" na świecie z dominacją mocno by to urozmaiciło rozgrywkę. Brakuje tutaj punktów zwrotnych. Gdy sojusz jest w defensywie ciężko już z niej wyjść. Wprowadzane są eventy z bonusami do ataku, ogromna ilość pakietów z bonusami do ataku 20%, wszystkiego rodzaju mity. Gra jest na etapie ofensywnym kto atakuje ten wygrywa, kto się broni ten przegrywa.
Budowanie takich cudaków połowie drogi do dominacji było by dobrym pomysłem. Walka o zdobycie dodatkowych bonusów do ataku czy obrony mogło by dużo zmienić i ten sojusz który dostaje mógłby wyjść z kryzysu. Dodatkowo mamy opcje walki ze wszystkimi sojuszami a nie tylko koalicja vs koalicja
Próg procentowy powinien być mniejszy i lepiej przystosowany do warunków na świecie
Wyspy zapełnione powinny być punktowane 2x wtedy eliminujemy możliwość przechodzenie graczy do jednego z sojuszu, uśmierci to od razu wszystkie koalicje ;p

Teraz nie opłaca się grać solo. Z takimi warunkami to świat może trwać z 2 lata a nikt nie chce takiego scenariusza
 

DeletedUser11944

Guest
Próg procentowy powinien być mniejszy i lepiej przystosowany do warunków na świecie
Prog procentowy wcale nie jest problemem, bo on bedzie spadac calkiem szybko, problemem jest dlugie oczekiwanie na moment kiedy zacznie spadac. Na Lapitosie bedzie trzeba czekac pol roku zeby to 40% w koncu zaczelo malec i to jest najwieksze przegiecie.
 
Do góry