Sytuacja na świecie Ny

  • Rozpoczynający wątek Bea8a
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1360

Guest
Ta biją ale raczej po oczach :D. Póki co w chwili obecnej może być jedną z najlepszych mobilizacji.

Owszem Voltan masz po części rację. Rożne są sytuację ;)gdzie ludzie zaabsorbowani rozbudowa zapominają o wojsku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9244

Guest
Z drugiej strony jak ktoś ma czas klikać co 5 minut, to tylko dobrze dla niego :)
Ja tam wolę mieć trochę życia prywatnego, a nawet dużo prywatnego i trochę zabawy w grepo, więc pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i ruszam na podbój pobliskiej plaży! ;)
 

DeletedUser

Guest
Właśnie trochę życia prywatnego, pewnie są tacy co np. trzech gra na jednym koncie i jak jeden pójdzie drugi wchodzi tacy się pną na szczyt
 

DeletedUser

Guest
są też ludzie którzy pracują przy komputerach i nie jest dla nich problemem kliknąć co te 5-10 minut :)
 

DeletedUser9517

Guest
Tylko że aby dojść do tych 20 miast, najpierw muszę obronić pierwsze. Kiedy zaś rywalizuję z kimś, kto co 5 minut ma czas, żeby klikać po surkę, to moje szanse jednak się ciut zmniejszają...

Jak to powiadają współcześni Grecy - i Herakles d..., kiedy u przeciwnika (z wyklikanej co 5 minut surki) woja kupa ;)

Raz na godzinę, potem 2, 4 i 12 - to bym jeszcze zrozumiał. Ale co 5 minut?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
E tam narzekacie tylko. Mnie się ten system dużo bardziej podoba. Fakt wymaga sporo czasu. Ale ma więcej zalet od starego. Po 1 znacząco przyśpiesza rozwój zaraz po starcie świata. Po 2 surki dostaje się od razu i nie trzeba pilnować czasu powrotu z farmy. Jak nawet człowiek odejdzie od kompa to mu sąsiad w tym czasie plądrów nie zabierze. Po 2 w dalszym etapie farmienie będzie możliwe nawet po rozwaleniu sobie wojska. Jak często człowiek atakuje, wygrywa dosłownie o kilka sztuk, a potem wlecze się z odbudową, bo surków brakuję? Tu ten problem został zniwelowany. Po 4 w starym systemie aktywnie walczący gracze praktycznie nie mogli farmić. Przykładowo wstaję rano. Wysyłam wojo w 5 godzinna trasę, wraca albo nie wraca wieczorem. Jak wróci to może jeszcze coś splądruję. Teraz będzie w tym czasie można normalnie plądrować. Co również wpłynie znacząco na tempo rozbudowy i odbudowy woja. Przedtem przy 20 wioskach już nie farmiłam, bo mi się nie chciało. Teraz będę. Może nie co 10 min tylko co 4h ale będę, bo mi sie to będzie opłacać.
 

DeletedUser

Guest
E tam narzekacie tylko. Mnie się ten system dużo bardziej podoba. Fakt wymaga sporo czasu.
Tu masz minus nr1
Ale ma więcej zalet od starego. Po 1 znacząco przyśpiesza rozwój zaraz po starcie świata.
Jakoś nie odczułem mulenia podczas farmienia starym sposobem. Natomiast tutaj magazyny miałem przepełnione cały czas - jaki z tego minus zapytacie? Odpowiem: Potrzeba kupienia zarządcy ;)
Po 2 surki dostaje się od razu i nie trzeba pilnować czasu powrotu z farmy. Jak nawet człowiek odejdzie od kompa to mu sąsiad w tym czasie plądrów nie zabierze.
Nie trzeba pilnować czasu powrotu wojsk. Prawda. Trzeba natomiast pilnować cooldownu (i jeśli chcesz mieć surki dużo, to czas cooldownu jest krótszy od czasu przejścia wojsk po surkę) - czyli trzeba być bardziej aktywnym graczem :) A w starym systemie jeżeli farmiło się umiejętnie to nie było szans, by sąsiad podebrał plony :)
Po 2 w dalszym etapie farmienie będzie możliwe nawet po rozwaleniu sobie wojska. Jak często człowiek atakuje, wygrywa dosłownie o kilka sztuk, a potem wlecze się z odbudową, bo surków brakuję? Tu ten problem został zniwelowany.
Inna strona medalu. Właśnie rozbiłaś armię jedynego wroga na wyspie. Czujesz się bezpiecznie i idziesz spać. Rano się budzisz, armii nie masz... gdyż kolega sobie posiedział w nocy i się szybciutko odbudował :)
Po 4 w starym systemie aktywnie walczący gracze praktycznie nie mogli farmić. Przykładowo wstaję rano. Wysyłam wojo w 5 godzinna trasę, wraca albo nie wraca wieczorem. Jak wróci to może jeszcze coś splądruję.
Wysyłając wojsko w 5-godzinną trasę masz więcej niż jedno miasto. Czyli wysłać atak możesz z jednego, farmić możesz drugim ;)
Teraz będzie w tym czasie można normalnie plądrować. Co również wpłynie znacząco na tempo rozbudowy i odbudowy woja. Przedtem przy 20 wioskach już nie farmiłam, bo mi się nie chciało. Teraz będę. Może nie co 10 min tylko co 4h ale będę, bo mi sie to będzie opłacać.
Przy 20 wioskach też ci się nie będzie chciało farmić nowym sposobem. Na dłuższą metę też jest nużący :)
 

DeletedUser4387

Guest
E tam narzekacie tylko. Mnie się ten system dużo bardziej podoba. Fakt wymaga sporo czasu. Ale ma więcej zalet od starego. Po 1 znacząco przyśpiesza rozwój zaraz po starcie świata. Po 2 surki dostaje się od razu i nie trzeba pilnować czasu powrotu z farmy. Jak nawet człowiek odejdzie od kompa to mu sąsiad w tym czasie plądrów nie zabierze. Po 2 w dalszym etapie farmienie będzie możliwe nawet po rozwaleniu sobie wojska. Jak często człowiek atakuje, wygrywa dosłownie o kilka sztuk, a potem wlecze się z odbudową, bo surków brakuję? Tu ten problem został zniwelowany. Po 4 w starym systemie aktywnie walczący gracze praktycznie nie mogli farmić. Przykładowo wstaję rano. Wysyłam wojo w 5 godzinna trasę, wraca albo nie wraca wieczorem. Jak wróci to może jeszcze coś splądruję. Teraz będzie w tym czasie można normalnie plądrować. Co również wpłynie znacząco na tempo rozbudowy i odbudowy woja. Przedtem przy 20 wioskach już nie farmiłam, bo mi się nie chciało. Teraz będę. Może nie co 10 min tylko co 4h ale będę, bo mi sie to będzie opłacać.

Oj jak miło że powracasz.....Grepo bez Ciebie to już nie to samo,dobrze że jesteś:D
 

DeletedUser946

Guest
Kaliszaneczka - to co mówisz by było prawdą gdyby w nowym systemie można było w ciągu 1-2h pobytu przy komputerze zdobyć tyle surowców co w starym - na dobrą sprawę to przy kilkudziesięciu miastach można w nowej wersji nic innego nie robić niż latać w kółko od miasta do miasta i brać co 10min surowce przy 30 miastach to jest 20sek. na miasto aby robić to non-stop - i teraz walcz z kimś kto nie ma życia poza grą - wyczyścisz go, pójdziesz do pracy/spać/na imprezkę/uprawiać jakiś sport - wracasz a on już ma armię z powrotem bo sobie przez 20h klikał w wioseczki, a Ty jesteś daleko w polu z odbudową armii bo dopiero co mogłaś w tym czasie jeden raz wziąć farmienie np. a on w tym czasie zdobył 10x więcej surowców od Ciebie - gdzie tu sens?

wydłużyć odstępy czasowe między farmieniami/zwiększyć ilość surowców zdobywanych w dłuższych odstępach i ten nowy system może być (bo wtedy faktycznie będą przeważać te plusy o których mówisz), w obecnej formie jest on moim zdaniem przegięciem w stronę bezmyślnej klikanki i zawodów kto dłużej może przy kompie siedzieć
 

DeletedUser

Guest
RailGun ile osób tyle zdań. Mnie sie ten system bardziej podoba.
Muab ja tam nie narzekam jak na razie na ten system. Moim zdaniem w 1 fazie przyśpiesza grę, w 2 może ją lekko zwolni, a przy większej ilości wiosek będzie o wiele lepszy.

Piotruś dopiero się zorientowałeś? Sma Ci przecież wysyłałam. Grasz tylko na Ksi? Czy na Ny też Cię gdzieś znajdę?:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to co kaliszaneczka napisala to swieta prawda tylko predzej ta gra byla dla ludzi ktorzy graja i maja zycie prywatne niestety ten system zbierania surki wyraznie promuje no-life i to mi sie nie podoba predzej przychodzac z pracy nie mialem takiej straty do ludzi ktorzy siedza przed gra 24/H teraz niestety ktos kto siedzi przed gra 24h ma niewatpliwa przewage i owiele szybcie rozwinie swoja wioske niz ja juz na tak poczatkowym etapie gry jaki jest teraz jest wyrazna przewaga wiec ludzie ktorzy nie moga siedziec przed grepo 24h niestety zostaje nam starsza wersja bynajmniej ona jest bardziej wyrownana
 

DeletedUser9244

Guest
Wracam po całym dniu plażowania,a tu już jestem tak w tyle, że szkoda gadać... Sąsiad, co miał punktów ok 1000 ma ich teraz ponad 1500... Ale już się przestałam przejmować, pozostanę chyba przy Epsilonie, tam przynajmniej szanse wyrównane :)
 

DeletedUser

Guest
Te posty co są zostawię, żebyście się nie poczuli pokrzywdzeni jednak chciałbym zaznaczyć, że uwagi na temat wersji 2.0 można składać TUTAJ.

Ten wątek służy sytuacji na świecie a nie systemu grabieży wiosek ;)

Pozdrawiam.
 

DeletedUser3480

Guest
tak żeby nie dostac bana


co tam słychac na tym świecie :))


2.0 to jak dla mnie na razie do bani nie podoba mi się ten system farmienia jak nic, siedzę i klika i nic więcej..

A wiecie że te wioski są ograniczone ilością surowców? :)) wyciągnąłem z nich n a maxa wszystko.

I tak naprawdę system zrobiony po to by złote monety wykorzystywać na przyśpieszanie budynków. Czyli już premium za mało ale trzeba ciągnąc od ludzi dalej.

Idę o zakład że robi to cała topka i nie ma co tu ukrywać. Dla tego ludzie się dziwią co tak szybko Ci z Top się rozrastają - dużo surowców to trzeba to wykorzystywać.

Eko --- to n ie ma co go robic bo po co, od razu pakować w wojsko i klikać

tylko pogratulować twórcą pomysłu dodatkowy sposób zarabiania :))
 

DeletedUser9588

Guest
zasłonięta roleta,komp 24 na h,co 5 min. klik no i złoto(graj za darmo w grepolois) ogólnie porażka z tym systemem farmienia!!
 

DeletedUser

Guest
Ja wiem czy taka porażka. Przynajmniej daje równe szansę aktywnie walczącym graczom. Tamten system promował punkciarstwo.
A to, ze potrzeba na to czasu to fakt. Ale nie bardzo rozumiem czemu chcecie, żeby gracz grający 1-2h dziennie miał podobne wyniki do tego co gra np. 18h? Gdzie tu logika? Jak sie nie ma czasu na grę to albo gra się w mniej wymagającą albo liczy ze słabszym rozwojem i większą szansą na porażkę. A nie płacze, ze się zostaję w tyle.
Dla mnie jedyna powazniejsza zmiana w farmieniu jaka by się przydała, to możliwość jednoczesnego żądania czy splądrowania wszystkich podbitych wiosek rolniczych. Można, by to dodać do zarządcy i po problemie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser55

Guest
Gdyby ci co spędzają więcej czasu mieli być lepsi od tych, którzy go nie mają, powinni wprowadzić system 1pkt za 1 klik co sekundę i bardzo prosto można ustalić, kto potrafi więcej klikać w ciągu dnia. Na szczęście Grepo promuje również strategię i myślenie, przy czym niestety teraz tego nie widać. Sytuacja zmieni się za jakiś miesiąc, gdy klikacze stracą swoją przewagę na rzeczy tych, którzy surowce wydają rozsądniej. Stary system był o tyle lepszy, że można było jakoś tam "strategicznie" farmić wioski i zarządzać siłą/nastrojem. Teraz to klikanie dla 7-latków, ale z czasem będzie na szczęście tracić na znaczeniu.

Co do sytuacji na świecie, komentowanie przed walkami nie ma żadnego sensu, bo punkty nie oddają prawdziwego potencjału danego gracza czy sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
Te posty co są zostawię, żebyście się nie poczuli pokrzywdzeni jednak chciałbym zaznaczyć, że uwagi na temat wersji 2.0 można składać TUTAJ.

Ten wątek służy sytuacji na świecie a nie systemu grabieży wiosek ;)

Pozdrawiam.

Mądre słowa , ale chyba proscie dopisacj w temacie i luźne pogaduchy hehe.
Ten temat naprawde zacznie zyc za 2 - 3 tygodnie i bedzie "na temat" - a narzucac wole to bedzie ci niestety ciezko . Wstepnie licząc to sama Gamma ma łącznie bany na FO na ok 10 lat hehe. Z moim udziałem takze.
Na razie przymknij oko (propozycja) - pozatym uwagi dotyczące wersji 2.0 kazdy pisze tak jak uwaza , a woli rozmawiac z graczami z "tego swiata" niz z ogółem. To takze forma "Poznajmy sie" hehe "wyczujmy" itd. Wiec i w temacie bo dotyczy tego swiata.
Gdy zaczna sie pierwsze kolonizacje proponuje wtedy utworzyc nowy temat - a ten ??? zmieniłbym nazwę i tyle
 

DeletedUser

Guest
Warto mówić co nam się nie podoba w nowej odsłonie grepolis. Mam nadzieję że twórcy gry wezmą nasze uwagi do siebie i nie skażą nas na wieczne klikanie. Myślę jednak że klikacze nie maja szans na tym świecie, ponieważ i tak zawsze doświadczeni i mądrzy gracze pokażą nam na co ich stać. Co z tego że ktoś ma nieźle rozbudowaną wioskę i masę wojska, jeżeli nie potrafi wykorzystać swojego potencjału ? Jutro zaczynamy grę i wtedy zobaczymy kto jest ile wart :)

Ps. a hater szybki jest, już zarobił kolejnego bana :)
 

DeletedUser

Guest
mnie to już nie chce się w to grać :-/ twórcy za bardzo na kasę polecieli i kicha wyszła. Ta wersja to dla bardzo wąskiej grupy osób z masą wolnego czasu i brzęczącą miedzią w kieszeni ;-)
 
Do góry