Sytuacja na świecie Olimpia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14372

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Nie rozumiem do końca tej dyskusji. Jezeli sie komus nei podoba to po jakiego grzyba zakłada na takim świecie konto ? Wolne światy są dla ludzi cierpliwych i myślących. Stracisz w głupi sposób offa lub miasto to odczujesz to boleśnie. Kto chce sobie szybko nabić dużą ilośc miast i chełpić się jaki to on jest super graczem to nie ucieka na Pella i po problemie.

Herezje wymyślasz. Wolne swiaty są dla myślących a szybsze dla głupków? :D

To jest dokładnie tak jak w szachach. Czy to będą szachy szybkie, normalne czy korespondencyjne (kiedyś się grało listownie) to są to cały czas te same szachy.
I tak jak w szachach kiedy grasz szybko łatwiej o głupi błąd tak i tutaj łatwiej jest tym mniej ogarnietym, bo na wszystko mają dłuższy czas reakcji.
Wolne serwery są dla ludzi którzy nie mają kompletnie czasu na grę a nie dla wybitnych znawców sztuki wojennej i myslicieli.

Co do tego, że jesli sie komus nie podoba, to nie ma przymusu gry tutaj to masz rację.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Może źle się wyraziłem, ale na pewno nie miałem na myśli że na szybkich światach grają głupcy. Chociażby na Pella mogę wymienić kilkunastu wybitnych strategów, których osobiscie znam i nigdy bym nie nazwał ich głupcami. Bardziej chodziło mi o to, że wolne światy nie sposób porównywać z szybki i odwrotnie. Na szybkim serwie nawet jak udu**sz offa to szybko sie odkujesz, a na wolnym już tak fajnie nie jest. Dlatego warto dopracować każdą akcje, aby potem nie tracić w głupi sposób wojska. Na szybkich można więcej ryzykować, szybciej naprawiać błedy itp.
Na każdym serwie grają mądrzy gracze, tylko na tych wolniejszych tak jak wspomniałeś Ci co mają mniej czasu i chyba też Ci co nie czekają na super szybki rozwój. Ja gram z sentymentu, zaczynałem na Gammie (speed x1) i tak mi zostało :)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Też nieprawda, że na wolnym jest więcej czasu na reakcję. Nasze wojska idą tak samo dłuuuugo jak wroga, więc o ile reakcja nie nastąpi szybko często jest za późno. A potem - jak pisał kolega - koszmarnie długo sie wszystko buduje, co dodatkowo zwieksza przepaść między graczami z premium i tymi bez tej opcji.
 

DeletedUser15451

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

ja tam uważam, że premium daje więcej na szybkich światach i więcej złota one pochłaniają jeśli gra się na pełnym zaangażowaniu czasowym, skracanie budowy na wolnym świecie jest mniej przydatne z uwagi na wolny przyrost surowców, ja na olimpii nie skróciłem budowy wojska ani razu z prostej przyczyny, nie przypominam sobie momentu w którym mam taką ilość dostępnych surowców by to miało sens, inna sprawa jeżeli ktoś ma czas walić w wioski co 5 minut ale w takim razie po kiego grzyba kiśnie na wolnym serwerze?
 
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Pokaż mi w statach, że przejąłem chociaż jednego członka naszego sojuszu :) A co do przejmowania swoich to norma, wioski zostają w soju, aby nie padły łatwym łupem wrogiego sojuszu, który może z nich zrobić dogodne przyczółki dla swoich wojsk. No ale trzeba troszkę myśleć, bo w odróżnieniu od innych dalej podtrzymuje że myślenie to podstawa.

Dlaczego szarakami nazywasz własny sojusz oraz swoich sojuszników ?? (Wichry Wojny, Immortal Warrior). To właśnie planowanie długookresowe sprawia, że macie obecnie z nami taki duży problem. Zachęcam do podejrzenia sobie rozlokowania naszych miasta w porównaniu do Waszych ( u nas jest to piękny okrąg który sukcesywnie się poszerza) No ale znowu podkreślę, tutaj trzeba myśleć aby dobrze dobrać graczy i ich odpowiednio pokierować. Tak jesteśmy cierpliwi i zajmujemy dogodne pozycje tuż pod Waszymi nosami. Jeżeli innym jej brakuje to widocznie muszą zmienić świat.

ps. Pokażemy Ci, ze każdemu można wsadzić kolona, nie ma osoby której się nie da :) Trzeba być tylko cierpliwym, wyczekać odpowiedni moment i troszeczkę pomyśleć. Aa no i przyda się wsparcie zgranego sojuszu, czego u Was ewidentnie brak :)

Warte śmiechu, a litości z drugiej strony. Nie ośmieszaj się człowieku.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

A propo, nie lubimy się z prostej przyczyny, macie chorego główno dowodzącego, Bonzoo. Pisał na początku do naszych graczy że on na tym świecie będzie karty rozdawał, widać ma chorą manię wyższości, ale jakoś biedak razem z Grzesiem nie potrafią się wbić ani do mnie ani do polowanie.
P.S. "polowanie" za ponad 3 lata gry na 3 światach (MY,KORYNT i OLIMPIA) nie stracił miasta, no z wyjątkiem że na rzecz sojusznika, więc ich damskie podchody do niego lub mej skromnej osoby, są wręcz parodią, chyba nawet się nie przyznawali ile potopili biedacy, no ale to ich broszka.
Widzę że już wyciągneli wnioski z tych porażek, bo na rano już kolon leci na kogoś innego, ale "Surprise" już jest przygotowywany, jak zawsze zresztą. Powodzenia w podbojach leszczy.

No jak tam twój kolon Kiljang na 8:00:04 ??? , poleciałeś na moich biremkach aż miło, chyba jednak za mało "myślące" to było.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14372

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Też nieprawda, że na wolnym jest więcej czasu na reakcję. Nasze wojska idą tak samo dłuuuugo jak wroga, więc o ile reakcja nie nastąpi szybko często jest za późno. A potem - jak pisał kolega - koszmarnie długo sie wszystko buduje, co dodatkowo zwieksza przepaść między graczami z premium i tymi bez tej opcji.

Zupełnie się z toba nie zgadzam Hini (śliczny nick)

Tu nie chodzi o czas pływania wojska tylko o czas reakcji.
Troszkę przerysuję przykład. Na szybkim agresor mieszka od ciebie o 1h drogi a ty masz biremki o poł godziny na jego topienie. Na wolnym agresor ma do ciebie 1 dzien drogi a tobie biremy pół dnia lecą.
Kto ma wiecej czasu na reakcję? :)

Kwestia odbudowy to kolejny mit. To tylko psychologia. Tak samo w plecy jest koleś potopiony na szybkim jak na wolnym. Wszystko po prostu trwa tutaj dłużej i odbudowa tez trwa dłużej ale stosunek jest taki sam. :)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Przykład faktycznie przerysowany, stąd zupełnie nieprawdziwy:)
Wiadomo, że na szybkim i wolnym świecie kolon płynący dobe ma szanse podbić co najwyżej szaraka lub nieaktywnego. Na świecie wolnym - o ile ma się w miarę porządnie ustawione konto pod względem lokalizacji i gracz jest aktywny, to kolon może płynąć max.4- 5 h, jeśli liczy na sukces, pomijam duże akcje sojuszowe. I wtedy jak masz biremki 2 - 2,5 h to i tak musisz w miarę szybko zareagować, jesli nie masz, to podobnie jak na świecie szybkim szukasz szybko u kolegów.
Co do odbudowy, to nie mit tylko utrudnienie. Budowanie wszystkiego wolniej powoduje, że na dłuższy czas jesteś wyłaczony z aktywnej gry, czyli sie nudzisz. I dlatego kolega pisał, że aby rozbić swoje wojo trzeba się zastanowić co można osiągnąć tym atakiem, skoro odbudowa np. paczki ogni to ok. 3 tyg. W trudniejszym przypadku się nie nudzisz, bo ty straciłeś wojo, a wrogowie jeszcze mają, i przez te trzy tygodnie musisz ostro nakombinować aby przetrwać.
Grałam przez ostatnie dwa lata na wolnym świecie.
Twój nick misiu też jest bardzo ładny. Ten oraz wszystkie inne, którymi sie posługujesz:)
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Cieszę, się Hini że się zgadzamy, iż są to jedynie subiektywne odczucia a matematyka nie kłamie. Serwery x1 róznią się jedynie tym, że gracz ma odpowiednio 2,3 lub 4 razy tyle czasu na reakcję niż na innych :)

Co do obudowy to taka sama sytuacja.
Ja tu nawet widzę duże plusy, bo na szybkim serwerze przy sporej ilości wiosek czasami człowiek nie nadąza po prostu ogarniać na raz wszystkich odbudów i przesłać surek.
Na Olimpie jest tyyyyle czasu na wszystko, że u mnie kolejka budowy zawsze była by usawiona we wszystkich 7 pozycjach. Na szybkim w nocy mi sie pokończą i stoi wszystko dopóki się misiu z łaski swojej nie obudzi.

Wiec przekornie mówiąć to macie łatwiej odbudować się i mozecie szastać wojem bardziej niż ja :))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Już mi sie nie chce odpisywać na wszystko.

Ano nie wszedłem, nei ma co oszukiwać. Na lądzie poległem, ale ubijając 171 birem tracąc przy tym 75 ogni nie można nazwać porażką, tym bardziej że pochody nabite na FF jeszcze robię :) Mieliście za ponad 10 h czasu aby postawic obrone, wiec i tak dziwi mnei że stało tam tylko 171 birem. Zazwyczaj nie ślę na takie odległości kolona, robiłem bardziej jako zamieszanie do innych okupacji. O ile się nei mylę to trwają jeszcze jedna( jeden nei licze bo Ayatollach bez swojego głownego miasta i oddalnoy od Was stanowi bardzo łatwy cel).

Cały czas irytuje mnei podejscie do swoich graczy, dlaczego nazywasz ich leszczami, szarakami itp ? Przecież grasz z nim w jednym soju ? Ayatollach to np. leszcz ? Jak są to słabi gracze to po co ich trzymacie w sojuszu ?
 

DeletedUser9244

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Centra poczekaj na nowy świat :) Tylko takiej ekipy jak wtedy na Ny już raczej nie będzie... Choć pojedyncze osoby z Legionu dalej grają na innych światach ze zmienionymi nickami... :)

Zaintrygowałeś mnie.. Tym bardziej wspominką o LA :)
Masz rację - takiej ekipy jak na Ny już chyba nigdy nie będzie..
 

DeletedUser18244

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Wolny świat to popis dla złotników.. Normalny człowiek nie zdzierży czekania po 26h az się coś wybuduje..;)
 
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Już mi sie nie chce odpisywać na wszystko.

Ano nie wszedłem, nei ma co oszukiwać. Na lądzie poległem, ale ubijając 171 birem tracąc przy tym 75 ogni nie można nazwać porażką, tym bardziej że pochody nabite na FF jeszcze robię :) Mieliście za ponad 10 h czasu aby postawic obrone, wiec i tak dziwi mnei że stało tam tylko 171 birem. Zazwyczaj nie ślę na takie odległości kolona, robiłem bardziej jako zamieszanie do innych okupacji. O ile się nei mylę to trwają jeszcze jedna( jeden nei licze bo Ayatollach bez swojego głownego miasta i oddalnoy od Was stanowi bardzo łatwy cel).

Cały czas irytuje mnei podejscie do swoich graczy, dlaczego nazywasz ich leszczami, szarakami itp ? Przecież grasz z nim w jednym soju ? Ayatollach to np. leszcz ? Jak są to słabi gracze to po co ich trzymacie w sojuszu ?

Wjeżdżaliście na 3 kolony, dwa po 8-mej i jeden po 9-tej (na jednej wyspie), kolony wchodziły w kolejności twój, Bonzoo i na koniec Prestonek, i w jakiej kolejności wchodziły w takiej poszły na dno. Cierpliwość i myślenie ???

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Wolny świat to popis dla złotników.. Normalny człowiek nie zdzierży czekania po 26h az się coś wybuduje..;)

Oooooo, i tu cię popieram Karlos, już nie rzucę żadnej złotej monety na tym świecie, chyba nawet nowego świata nie doczekam na tym "Ślimaku"
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Oczywiście, że cierpliwość. Mimo wczorajszych niepowodzeń ponowiliśmy próbę i znowu zawitaliśmy w Wasze skromne progi.

ps. okupacji nie rozbija się arturku kolonem :)
 

DeletedUser19503

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

no tu trzba miec duzo cierpliwosciii

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Zaintrygowałeś mnie.. Tym bardziej wspominką o LA :)
Masz rację - takiej ekipy jak na Ny już chyba nigdy nie będzie..
bo NY było jedyne w swoim rodzaju:) ech aż miło powspominać:)))
 
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Oczywiście, że cierpliwość. Mimo wczorajszych niepowodzeń ponowiliśmy próbę i znowu zawitaliśmy w Wasze skromne progi.

ps. okupacji nie rozbija się arturku kolonem :)
Nooooo, jak siedzieliście całą noc nad planowaniem, to wcale się nie dziwię, aż biedny Bonzoo spał potem jak suseł i wyczyściliśmy mu wioskę do czysta z lądu no i rodzynek w porcie, 2 kolony.....przyznał się ???
Namawiałem polowanie nad wstawieniem mu kolona, ale stwierdziliśmy że nie warto kontynuować tej gry na tym ślimaku. Jak mam siedzieć tak jak wy dniami i nocami i klikać w wioseczki co 5 min, to nie na mój sędziwy wiek.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Jak teń świat Wam nei odpowiada to polecam skasować konto. Nie będziesz się już męczył na tym "ślimaku" :)
 
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Jak teń świat Wam nei odpowiada to polecam skasować konto. Nie będziesz się już męczył na tym "ślimaku" :)
Nooooo, ten świat to jest szczególnie dla tych co byli nieudolni na innych, tu mogą się wykazać w przejmowaniu dzieci, ponieważ do aktywnych to nie macie szans wjechać.
A co do twych poleceń to wydawaj je komuś innemu, za smarkaty jesteś aby mi dawać rady lub polecenia.

PS. Jakoś tak nabija ci FF pkt że tylko z 5 miastami się tu obracasz, a może masz lęk przed podbojem?
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Wolny świat to popis dla złotników.. Normalny człowiek nie zdzierży czekania po 26h az się coś wybuduje..;)
Lol to zależy od tego, kto wcześniej grał na jakim świecie.
Ja zaczynałam na alfie, gdzie nie było skracania jednostek ani budynków.
Dla mnie to nie nowość.
 

DeletedUser22377

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

Kuurde , DT już pada , nudno się robi ciekawe co przyniosą kolejne dni :confused:
 

DeletedUser19246

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Olimpia

ja Monia wegetuję na Atenach, ale niedługo pewnie zamkną ten świat i pomyślę dopiero o nowym :)
 
Do góry