Sytuacja na świecie Zakros

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11134

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Przyzlocic to jest pojecie wzgledne ;)
Jeden wyda 1 k zlota na miesiac a 2 25 k na tydzien
martusia;
Kiedys mialem wiecej czasu a mniej zlota to klikalem na 5 minotowki a teraz
mniej czasu a wiecej zlota i tyle samo surki mam ;)


jak i do mnie bedziesz miala , dalej jakies zale to wszystkim rozgadam pod jakim nickiem grasz

Ona na pewno będzie do Ciebie miała:)
To Oluś skrobnij tam do mnie pod jakim nickiem Martusia gra, to na profilu sojka wywieszę:))
Marta nikt Ci takiej reklamy jak ja nie zrobi, nie bój się . Będzie Pani zadowolona:)
 

DeletedUser14304

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

ja z chęcią poznam tą drugą panią no bo lusie to znam ale ta druga mnie ciekawi - a słyszałem że zadziora ostra :))
znasz Luske,wiesz ze ona jak sie z kims lubi to sie czubi tak juz ma i tyle:)
 

DeletedUser11447

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Ona na pewno będzie do Ciebie miała:)
To Oluś skrobnij tam do mnie pod jakim nickiem Martusia gra, to na profilu sojka wywieszę:))
Marta nikt Ci takiej reklamy jak ja nie zrobi, nie bój się . Będzie Pani zadowolona:)

a czemu Tobie tak zależy na tym? po prostu poszanuj, że chcę zostać anonimowa i tyle

Ci co chciałam aby wiedzieli, to wiedzą
widać też, że zaufałam nie do końca tym, którym powinnam, mam nadzieję, że Olek w porę się ogarnie i po raz kolejny nie nadszarpnie mojego zaufania

A ponadto na Panią to trzeba mieć odpowiedni wzrost i wygląd, a ja cóż - za mała jestem wiec mów/pisz mi po prostu Marta
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

@ Marta, żartowałam. Zresztą Olek jest dyskretny z natury i nie wygaduje. Oczywiście szanuje Twoją chęć anonimowości, każdy ma do tego prawo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Oto obecne TOP10 sojuszy.
Na której na czerwono zaznaczone są sojusze nie mające przynajmniej PONa z Bumerami

Tak się zastanawiam czy to nie jest podpucha :)

1 Bumtaraboom 805987 60 13433
2 SEMPER INVICTA 534119 60 8902
3 xxxx 511646 59 8672
4 Ciasteczkowe Potworki 459416 60 7657
5 Jutro ogarniemy nazwę 347314 56 6202
6 Siła i Humor 340786 44 7745
7 Never Too Old To Rock 340647 51 6679
8 Espada 339650 60 5661
9 *BARBARZYŃCY* 326658 58 5632
10 SETKI WATÓW I WARIATÓW 303621 57 5327
 
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Kiepskie info masz @akson
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Oto obecne TOP10 sojuszy.
Na której na czerwono zaznaczone są sojusze nie mające przynajmniej PONa z Bumerami

Tak się zastanawiam czy to nie jest podpucha :)

1 Bumtaraboom 805987 60 13433
2 SEMPER INVICTA 534119 60 8902
3 xxxx 511646 59 8672
4 Ciasteczkowe Potworki 459416 60 7657
5 Jutro ogarniemy nazwę 347314 56 6202
6 Siła i Humor 340786 44 7745
7 Never Too Old To Rock 340647 51 6679
8 Espada 339650 60 5661
9 *BARBARZYŃCY* 326658 58 5632
10 SETKI WATÓW I WARIATÓW 303621 57 5327
Zle info z tych 6 sojuszy PON mamy tylko z 4. Do tego poza jednym miastem Wasze 2 sojusze bily sie tylko z naszym jednym. Czy to az tak nierowna walka. Nas 60 Was 120 . Mozesz mi wierzyc albo nie ale sadzilem po prostu ze jestescie mocniejsi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Noooo z tym co Adi napisał się zgodzę. Aksonie jest zdecydowanie gorzej niż myślisz.

Adi - mam nadzieję, że jednak powrócisz na serwer po urlopie.

Juz jestem Marta a co stesknilas sie za mna
@akson Roma w obecnej sytuacji jest jak to @matus napisal mi dzisiaj 'jest jak Polska w 39r bummy to 'szwaby' (teoretycznie) a Anglia i Francja to ... nie bede pisal na glos' :(
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser21874

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Zle info z tych 6 sojuszy PON mamy tylko z 4

Racja. Z Never Too Old.. jest coś więcej. W końcu atakowali razem z wami.:) Pewnie jak wam morale będzie za bardzo przeszkadzać, to przejmą pałeczkę.

Do tego w Roma jest ich "najlepszy" przyjaciel z Naksos... Niegodny Uwagi Ludzik. Tylko tam gra pod ksywką Zwykły Szary Człowiek i robi krecią robotę jak zwykle. Pytanie tylko dla kogo? Ptaszki śpiewały, że jego oryginalne konto na tym świecie to BUM CYK CYK z Jutro ogarniemy nazwę.

Ironia losu, że w sumie to pomogli najbardziej znienawidzonemu wrogowi. :D
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Racja. Z Never Too Old.. jest coś więcej. W końcu atakowali razem z wami.:) Pewnie jak wam morale będzie za bardzo przeszkadzać, to przejmą pałeczkę.

Do tego w Roma jest ich "najlepszy" przyjaciel z Naksos... Niegodny Uwagi Ludzik. Tylko tam gra pod ksywką Zwykły Szary Człowiek i robi krecią robotę jak zwykle. Pytanie tylko dla kogo? Ptaszki śpiewały, że jego oryginalne konto na tym świecie to BUM CYK CYK z Jutro ogarniemy nazwę.

Ironia losu, że w sumie to pomogli najbardziej znienawidzonemu wrogowi. :D
akurat z nimi nie mamy nawet pona a jeszcze pare dni temu jak poczytasz posty byly tu placze jak to ich leje harpiami : )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Adrianie,

ciekawe, że miałem użyć właśnie tego porównania do 39 we wpisie o przewadze jaką daje obecnie złoto ;)
Analogia nasuwała się sama:
Polska przed wojną wydawała na wojsko znacznie większy procent PKB niż Niemcy, ale przewaga ekonomiczna i techniczna (tu złoto i kupowane bonusy) sprawiły to co sprawiły.

O sojusznikach już napisałeś, ja dodam jeszcze naczelne dowództwo, które nie doceniło nowych technologii (tu złota - przyznaję się szczerze: nigdy nie grałem masowo ze złotem. Miałem długi okres przerwy, wróciłem na Retimno, który był tak szybki, że nawet bez doradców się daje wbić do topki, a teraz dopiero widzę jak bardzo złoto zmieniło mechanizmy gry. Jak wielkie daje bonusy. Jakbym miał przyrównać to dokładnie jak w 39 - starałem się przeciwstawić taktykę z wojny 1920 roku (sprawdzoną na światach, kiedy złoto jeszcze nie dawało takiego kopa) czołgom i samolotom - ze złota ;)
Co z tego że żołnierze dali z siebie wszystko jak czołgi ich po prostu rozjechały.
Nawet jak ilościowo w jakimś miejscu gdzieś było podobnie, to jakościowo (dzięki złotnym bonusom) już na starcie średnio 30% w plecy.
Ale - ilościowo nie mogło być podobnie, bo moi ludzie po prostu nie wydają tyle na złoto.

No nic, zostaje póki co walka do końca i rząd na emigracji ;)

A nóż jeszcze wrócę na białym koniu pożyczonym od Andersa? :)
 

DeletedUser21874

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Wykorzystali dobra okazje kopali lezacego tak to moge ujac

Może i masz rację. Jeden szkopuł jest. Dwóch graczy wysłało ataki zgrane czasowo przed kolonem boombersów. Może to faktycznie znajomości z innych światów.:D
Ale to oznacza, że szefostwo ich sojuszu powinno ich wywalić na zbity pysk za taką akcję. Bo po Romie oni najprawdopodobniej będą następni do rozwałki jeśli nie mają żadnych paktów z boombersami.:)

A to już niedługo, bo cała reszta trzęsie majciorami przed boombersami i nikt Romie nie pomaga. Długo to nie potrwa, jak zaczną szukać innego celu do rozwałki, bo niedługo morale nie pozwoli im wykończyć Romy.
Oni poszukają sobie innego celu, a na Romę rzucą się kundelki, które teraz kulą sie po kątach.:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

@akson to bylo porownanie teoretyczne do obecnej sytuacji nic wiecej
@Machabe 'killer' ma zawsze racje farmazonow nie lubi nawijac delikatnie to ujmujac...
pomoc 'oldow' dla @atti byla ustalona miedzy nia a nim prywatnie dziewczyna sie zaprzyjaznila z nimi wiec bedzie wieksza frajda jak przyjdzie jej ich lac :D
kto bedzie nastepny nie wiem i juz w to nie wnikam ale sadzac po mapie masz racje i to nie jest zadna tajemnica kazdy kto choc troche zna sie na mapie i strategi to ogarnia
nie mozna zapomniec ze to grepolis tutaj jak w dynstji czy modzie na sukces wszystko sie moze zdarzyc

Dobra ja to ide sie przekimac a wy tutaj dyskutujcie sobie dalej tylko mam prozbe nie piszcie juz o tym zlocie bo to sie robi nudne to nie jest wina graczy ze zloto czy te kolo daje powera dla zlotnikow tylko wladz tej gry wiec skonczcie juz o tym zlocie nawijac

Dobrej nocy
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser23935

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Chciałbym ustosunkować do dwóch kwestii. Po pierwsze kwestia złocenia
Każdy może sobie złoto doładować. Ale mało kto mówi otwarcie o tym, że to robi. Akson powiedział, że złoto powoduje, że dostają po tyłku. Ma racje. Ale nie dlatego, że Roma go nie używa, tylko dlatego że używa go nieumiejętnie. Od 2 tygodni zajmuje się katowaniem targowiska i mogę was zapewnić, że wpadając rano i wieczorem po 2 godzinki do gry i rozsądnie wymieniając surki na złoto, potem złoto na surki, dziennie można nawet kilkaset monet zarobić. To się nazywa handel. Nie każdy, kto złota używa, sam je kupił. A podczas mojej przygody z handelkiem natknąłem się na oferty sprzedaży złota różnych członków Romy...
Ale odszedłem od tematu.
Członkowie Romy też używają złota i to wcale nie w mniejszym stopniu niż sojusze mające podobną pozycje w ranku. Po prostu na coś trzeba zwalić winę, jak się po tyłku dostaje.
Druga sprawa, to atak na Mrolge. Czy to, że zaatakowały ją dwa różne sojusze, oznacza od razu, że oba sojusze mają pakt?
Członków Nemezis kilka razy atakowała Roma. I to też nie zawsze sama. Ale my nie żaliliśmy się na forum.
Całe to szerzenie defetyzmu przez członków Romy jest spowodowane jednym. Tracą coraz więcej miast i na prawdę obrywają. Szukają więc innych rozwiązań. Zrzucają winę na złoto, na pakty, wymyślają teorie spiskowe przeciwko nim, a wszystko, żeby usprawiedliwić coraz częstsze klęski. Klęski nie są spowodowane niczym z wymienionych, tylko zwyczajnie waszym nieprzygotowaniem, słabym zgraniem i brakiem pomocy w sojuszu, choć Akson zapewnia, że 90% sojuszu zawsze pomaga. Na przykładzie Mrolgi. Jak można w bardzo ważnym strategicznie mieście wystawić do obrony 120 Birm? I to jeszcze bez klinowania?

Wniosek jest jeden. Musicie poprawić organizacje, wybrać punkty na froncie, które trzeba bronić, próbować kontratakować, a nie zrzucać winę za porażki na wszystko inne, tylko nie na was.

To moje zdanie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

znasz Luske,wiesz ze ona jak sie z kims lubi to sie czubi tak juz ma i tyle:)


tak znam, ale czy ta druga bidna istotna jest wstanie przetrzymać tą miłość luśki? Od tego przecież można zginać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Aiji.

Widzisz, ja bym może z tym całym wywodem nt. nierównowagi wynikającej ze złota zgodził, gdyby nie to, że obecnie jestem na dwóch światach: najszybszym, gdzie prędkość gry pozwala niwelować wydatki na złoto i najwolniejszym :)
Dla obu światów zakupiłem jedno doładowanie - to z 4k złota.
Nie sądzę, żebym ludzi na Zakros miał gorszych.
A jednak - to na Zakros zostaję w tyle, a tam jesteśmy w ścisłej czołówce.

Widzisz - zresztą, już w samej Twojej wypowiedzi nt tego że przewagę złota da się zniwelować...handlując za złoto zawiera się błąd logiczny: bo ja piszę o tym, że to właśnie złoto sprawia, że gra ma zaburzoną równowagę, Ty zaś mi proponujesz - bym to wyrównał handlując.
No to albo poświęcam (cytując) 2 tygodnie na katowanie targu i zarabianie złota albo gram w grę strategiczną.
Jakbym chciał zagrać w grę ekonomiczną, to bym zagrał w jakiś symulator giełdy np.

I - zwróć uwagę na to, że o tym jak złoto zaburza rozrywkę pisałem już od początku, kiedy to Roma była nr1.
Więc - teraz tym bardziej mam prawo podtrzymywać swoje zdanie :)

Częścią problemu jest też to, że gracze aktywni na forum to nie tylko jedni z najlepszych graczy, ale także jedni z wydających najwięcej.
Część z nich ta długo gra już ze sporymi ilościami złota że nie rozumie problemów kogoś kto ma jego ograniczone ilości albo nie ma całego dnia na klikanie po surkę.
Wydatek zaś 80E jest czymś innym (relatywnie do zarobków) niż 320 PLN.

Natomiast - rzeczywiście, masz rację. I sam się do tego przyznałem - to zawsze jest wina lidera jeśli coś nie wychodzi w takiej skali.
I ja się przyznałem bez bicia - nie doceniłem roli złota, jak widać z listy powyżej zawaliłem dyplomację, a teraz jest mi po prostu źle, że moi ludzi, ludzie którzy mi zaufali, ponoszą tego koszty.

I - powtórzę, nie wiem po raz który, nie obwiniam o nic graczy grających ze złotem: twierdzę jedynie, że złoto zbytnio rozbalansowuje rozgrywkę.
Powtarzam to na bazie porównania Zakros i Retimno.
Nie obwiniam Ciebie, szanownych rywali którzy przecież grają tak jak powinni - maksymalnie wykorzystując wszelkie dostarczane przez grę przewagi (przecież o to chodzi - to gra wojenna, nie sentymentalna telenowela) - tylko powtarzam (uważając że mogę, bo mam bezpośrednie porównanie) że gra (na wolnych światach) jest źle zbilansowana.
 

DeletedUser21874

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

System rozłożyło przede wszystkim możliwość kupna surówki na targu. Na wolnym świecie właśnie surówka, a właściwie jej permanentny brak spowalniała masowych złotników. No to teraz ten hamulec został znacznie osłabiony.

@Aiji
Jak to mówią uderz w stół, a nożyce się odezwą.:)

Tak. Pojedynczy gracze Romy atakowali graczy Nemezis. Tylko nigdy to nie były zorganizowane akcje z graczami z innego sojuszu.
Skoro nie macie żadnego układu z boombersami, to Ty i prista działaliście na szkodę własnego sojuszu. Im dłużej Roma się broni, tym dłużej wy macie spokój. No ale widocznie zakulisowe znajomości są ważniejsze.
Jakoś jestem dziwnie przekonany, że jak na was boombery siądą, to obaj będziecie jednymi z pierwszych którzy opuszczą tonący okręt.:D
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Zakros

Aksonie, ta gra służy zarabianiu, a nie bilansowaniu, po co mówić ciągle to samo.
Jak kiedyś tu nieśmiało wspomniałam, jest coś czego nie da się nabyć za złoto, a często wygrywa się tym światy - dyplomacja.
A jak uważasz, że tyle zawaliłeś (może faktycznie), to przynajmniej nie opowiadaj tego na FO - bo co - miałeś być wielkim wodzem dla swoich ludzi, a teraz jakieś takie publiczne zwierzenia.
Jak zaczniecie tylko płakać i narzekać zamiast wymyślić plan B, to faktycznie Roma już przegrała.
I wbrew pozorom piszę to z duża sympatią dla Ciebie.
 
Do góry