[Wyjaśnione] Szpiegowanie cudzego kolona.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18643
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser18643

Guest
Witam pytanie bardzo ciekawe otóż. Czy wysyłając szpiega do miasta mamy możliwość sprawdzenia czy ktoś te miasto przejmuje kolonem? Mam takie miasto na wyspie, chciałem zdobyć surkę a tu natknąłem się na obcego kolona i zniszczyłem.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Szpiegowanie cudzego kolona.

Szpieg wykryje fakt stacjonowania w mieście kolona jednak nie odpowie na pytanie czy jest to statek właściciela, przysłane wsparcie czy też trwająca okupacja, to można próbować wywnioskować jedynie ze składu wojska.
 
Odp: Szpiegowanie cudzego kolona.

Czy wysyłając szpiega do miasta mamy możliwość sprawdzenia czy ktoś te miasto przejmuje kolonem?
Jeśli miasto jest okupowane (stary system podboju), to możesz wysłać nawet minimalną możliwą liczbę jednostek i nawet jeśli przegrasz, to w raporcie w nagłówku będziesz miał informację, czy dane miasto jest okupowane. Jeśli w nagłówku nie znajdziesz fragmentu "które jest okupowane przez", to oznacza, że statek kolonizacyjny, który jest w danym mieście należy do właściciela (bardziej prawdopodobne) lub też został wysłany jako wsparcie z innego miasta (mniej prawdopodobne).
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Szpiegowanie cudzego kolona.

Jeśli miasto jest okupowane (stary system podboju), to możesz wysłać nawet minimalną możliwą liczbę jednostek i nawet jeśli przegrasz, to w raporcie w nagłówku będziesz miał informację, czy dane miasto jest okupowane. Jeśli w nagłówku nie znajdziesz fragmentu "które jest okupowane przez", to oznacza, że statek kolonizacyjny, który jest w danym mieście należy do właściciela (bardziej prawdopodobne) lub też został wysłany jako wsparcie z innego miasta (mniej prawdopodobne).

W tej sytuacji, jeśli jest w miarę mało birem, to opłaca się wysłać atak z ogniami, bo kolon daje dużo pkt walki :D
 

DeletedUser18643

Guest
Odp: Szpiegowanie cudzego kolona.

A jak okupuję miasto wroga to jak się zabezpieczyć przed szpiegiem kogoś kto będzie chciał je odbić (będzie wiedział ile mam woja - biremek, wojsk lądowych)?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szpiegowanie cudzego kolona.

Jedyne zabezpieczanie stanowi w srebro w jaskini w mieście które okupujesz. Nic więcej zrobić nie można.
 
Do góry