[Omawiane] Taktyka podczas ataku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser31355
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser31355

Guest
Witam, gram od kilku dni w grepolis i mam pytanko czy Podczas walki z jakimś np graczem w mieście u niego są np hoplita 50 i procarz 40. I żeby nie miec duzo strat , istnieje jakaś taktyka aby na taki skład jak on ma w miesice wyslac np 50 kawalerzystów 20 łuczników i Np 20 szermierzy i straty żeby były małe? Czy lepiej poprostu wysyłać całe wojsko to wtedy mniej stracimy. Jak niejasno napisałem to napiszcie postaram sie trocheninadzej to jeszcze napisac
 

DeletedUser19924

Guest
W Grepolis masz podział jednostek na ofensywne (procarze/kawaleria/katapulty) i defensywne (łucznicy/szermierze). Plus raczej uniwersalne rydwany/hoplici, sprawdzające się w ataku i obronie. Później dojdą Ci jednostki mityczne...ale to później :)

A co do wysyłania ataków, to najlepiej używać odpowiednich jednostek na dany typ wojsk przeciwnika. Poczytaj sobie na WIKI o typach wojsk dokładnie (bodajże jakieś FAQ też jest na forum i można tam zajrzeć).

PS: Zawsze masz też symulator, który podpowie Ci jakie straty poniesiesz atakując dane wojska przeciwnika.

PS2: Jak nie masz przeskanowanego miasta przeciwnika, to najlepiej do ataku używać zróżnicowanych wojsk...wszystkiego po trochu z każdego rodzaju broni.
 

DeletedUser31355

Guest
Aha rozumiem, a tutaj na forum taki symulator znajdę?? Jeśli nie mógłbyś mi podac link skąd pobrać mogę?
 

DeletedUser31355

Guest
A jak mogę użyć tego symulatora bo wchodzę w obrona klikam na wojska ale nic mi nie wyskakuje. Albo jakbym chciał atak przeprowadzić to jak to mogę zasymulować? Przed atakiem czy w trakcie?
 

DeletedUser19924

Guest
Wchodzisz w Agora, z górnego menu wybierasz symulator i tam możesz sobie posprawdzać jakie jednostki na co działają najlepiej. Możesz sobie tam dodawać bohaterów, ustawiać murek i inne bonusy.

PS: Jeśli przeprowadziłeś akcję szpiegowską jakiegoś miasta, to możesz do symulatora przejść bezpośrednio z raportu z akcji szpiegowskiej. Masz tam opcję "symulator"...jeśli w nią klikniesz gra przenosi Ciebie do symulatora z już wprowadzonymi wojskami przeciwnika. Możesz dołożyć swoje i sprawdzić, czy pokonasz obronę przeciwnika.
 

DeletedUser19924

Guest
Aaa...bo grasz z poziomu aplikacji. To zmienia postać rzeczy. Musisz wiedzieć, że aplikacja nie posiada wielu funkcji. Grepolis jest grą przeglądarkową i tylko z perspektywy przeglądarki masz wszystko dostępne. Aplikacja jest tutaj tylko dodatkiem...jako alarm, daje możliwość szybkiej reakcji na atak przeciwnika. Pozwala zebrać surkę z wiosek i puszczać ataki/wsparcia + forum i PM.

Także, aby cieszyć się grą w pełni pozostaje Ci usiąść do komputera i odpalić grę na swojej przeglądarce internetowej.
 

DeletedUser31355

Guest
Aa rozumiem :) ja tam mało korzystam z komputera prawie wogole.
 
Do góry