[Omawiane] Taktyka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24647
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19540

Guest
Odp: Taktyka

Jedyna twoja szansa to aktywna gra, podstawisz im kilka razy kliny pod kolony to może im się trochę znudzi. Rozbudowuj się głównie pod armię ,bo jeśli polecisz w punkty i pod podbój natychmiast ,to cię łatwo przejmą.
Ze względu na aktywne morale proponuję ci budować dużo birem, na murku 0 nadal nadają się do klinów ,a wstawione sek przed kolona (co jest łatwe ,bo na cofanie wojsk nie działa AT) utopią im kilka ataków i kolona (bo morale działają ci na rękę).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Taktyka

Wiesz, to jest nowy system podboju i kolonów można wysłać kilka:) Takie cofanie pod jednego na nic się zda jak pójdzie ich kilka w przeciągu 30 sekund.

Także jak zauważyłeś, to bobować zbytnio nie ma co...jedynie ciągnąć murek i akademię, a resztę się później ogarnie. Oczywiście jeśli ma się zapewniony stały dopływ surki.
 

DeletedUser24647

Guest
Odp: Taktyka

Wiesz, to jest nowy system podboju i kolonów można wysłać kilka:) Takie cofanie pod jednego na nic się zda jak pójdzie ich kilka w przeciągu 30 sekund.

Także jak zauważyłeś, to bobować zbytnio nie ma co...jedynie ciągnąć murek i akademię, a resztę się później ogarnie. Oczywiście jeśli ma się zapewniony stały dopływ surki.

Czyli jak budować od podstaw miasto ? Co pierwsze budować itd ?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Taktyka

Wszystko zależy od tego, czy grasz sam, czy z jakąś ciekawą ekipą. Czynników jest wiele i każdy może mieć decydujący wpływ na to jaką obrać drogę rozwoju...
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Taktyka

Nigdy nie rozbuduj miasta wyżej niż na 8000 pkt
townptns.gif

Bo jak dajesz dużo ludzi na budynki to nie starczy ci żeby obronić miasto przed napastnikiem
cool-n.png
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Taktyka

Ja mam miasta po około 13k, na serwerach z max 13716 i jakoś do obrony wystarcza...nawet podbijać innych można.

A wracając do samej taktyki, to przy aktywnym morale możesz sobie wbić gdzie chcesz i skup się na budowie muru i akademii (o ile koledzy podstawią Ci def). Przeciwnik kąsać za bardzo nie będzie, bo morale nie pozwolą za bardzo na to. A Ty będziesz mógł się skupić na budowie off i podgryzaniu przeciwników.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Taktyka

Ja mam miasta po około 13k, na serwerach z max 13716 i jakoś do obrony wystarcza...nawet podbijać innych można.

A wracając do samej taktyki, to przy aktywnym morale możesz sobie wbić gdzie chcesz i skup się na budowie muru i akademii (o ile koledzy podstawią Ci def). Przeciwnik kąsać za bardzo nie będzie, bo morale nie pozwolą za bardzo na to. A Ty będziesz mógł się skupić na budowie off i podgryzaniu przeciwników.

Ale trzeba małą ilością punktów rozbudowy i dużym wojskiem zniechęcić agresora (lub agresorów jeśli w grupie atakują)
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Taktyka

Moja taktyka: na starcie warto się podbudować, ale nie być Bobem Budowniczym. Trzeba stawiać głównie na wojsko i technologię. Farmienie jest wskazane, ale nie należy tego robić zbyt często bo farma może po cichu się rozwinąć i pokonać farmera. Ja wolę podbijać szaraki i miasta graczy niż samemu je budować. W ostateczności gdy w pobliżu nie ma szaraków a mam za mało wojska żeby podbić miasto gracza to ostatecznie mogę samemu zbudować. Nie zawsze warto zakładać gdy jest się świeżym graczem swój własny sojusz. Lepiej wtedy dołączyć do istniejącego sojuszu, ale nie do TOP sojuszu bo trzeba tam być dobrym graczem. Dopiero później warto dołączać do TOP sojuszu lub założyć swój własny sojusz. Na starym systemie podboju warto podczas okupacji wrogiego miasta lub przed okupacją poprosić sojusz o obstawianie okupacji swoimi jednostkami lub samemu wysłać tzw. atak czyszczący. Na nowym systemie podboju warto poprosić sojusz o wykonanie ataku czyszczącego lub samemu go wykonać. Nie trzeba prosić sojuszu o pomoc lub robić ataków czyszczących ale to pomaga i szala zwycięstwa częściej się znajduje po stronie atakującego.
 
Do góry