[Legalny] TOD-Trading

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23887
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser23887

Guest
TOD-Trading

Instalacja:

Do uruchomienia skryptu potrzebny jest dodatek do przeglądarki umożliwiający obsługę skryptów:
chrome.png
firefox.png
explorer.png
opera.png
safari.png
TampermonkeyGreasemonkeyNie obsługuje???TampermonkeyTampermonkey

Link do skryptu
wersja: 0.8.0

Instaluj TOD-Trading


O skrypcie:
Zgodnie z zapowiedziami zrobiłem mały skrypcik przywracający handel z wioskami rolniczymi do starego, znanego wszystkim układu:
my <=> wioska

Zwiększyłem wielkość czcionki przy ratio wymiany surowców oraz dodałem kolory zależne czy ratio jest dla nas korzystne czy nie.

Poprawione zostało również samo ratio w przypadku gdy wioska oferuje mniej surowców niż my.
Obecnie jest to np. "my 1.54:1 wioska". Skrypt przewraca to do poprzedniego stanu, czyli "my 1:0.65 wioska".

Pracuję również nad przywróceniem do poprzedniego stanu wysyłania surowców między miastami i na cuda (tak aby pasek był początkowo pusty i pokazywał przykładowo: Dostępna pojemność: 0/10000, oraz aby rósł w miarę wysyłania surowców). Chwilowo funkcja ta nie działa do końca poprawnie (po części przez błędy po stronie Grepolis) więc została wyłączona.

Jeśli skrypt załadował się poprawnie po najechaniu na wioskę rolniczą przed nazwą będzie widniało (T) :)


popup1.png
popup2.png

farm_trade.png

Skrypt nie posiada żadnych nielegalnych, ukrytych funkcji więc liczę na to, że zostanie wkrótce zaakceptowany. :)

Wszelkie uwagi i pomysły bardzo mile widziane, gdyż dają motywację do dalszego udoskonalania skryptu ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: TOD-Trading

Podziękwoać władco pokemonów:D

Pytanie kiedy to zostanie zaakceptowany? By zaraz nie wyszło, że każdy korzystający wyleci na banie?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: TOD-Trading

Skrypt został zaakceptowany, można śmiało z niego korzystać :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: TOD-Trading

Pięknie, po prostu pięknie :) Choć mam małe "ale":
vdn69t.jpg


Da się usunąć to "(T)" przed nazwą wioski i samą nazwę dać normalną czcionką, tak jak było? Dla mnie w takiej wersji, to trochę słabo wygląda niestety...ten kurs też jakiś taki odrobinę za duży się zrobił chyba. A może to tylko moje wrażenie na szybko i się przyzwyczaję :)

Nie zmienia to faktu, że świetna robota:)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: TOD-Trading

W końcu można czytać to po "polskiemu" :D Dziękować!


E: 3333 W złym dziale ale z dedykacją dla .....
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: TOD-Trading

Czyli widze ze dziala,takze instalujemy:)
Dobra robota:rolleyes:

- - - Automatycznie połączono posty - - -

I dziala.
DonBaker mi tam ta czcionka i ta literka T nie przeszkadza.
Pracuj nad tym paskiem jak sie surke przesyla miedzy miastami zeby bylo po staremu,denerwujace to jest.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: TOD-Trading

Nie no..."przeszkadza", to za dużo powiedziane. Tak trochę "męczy" oczy przez te kolorki i wielkość czcionki, ale pewnie da się przyzwyczaić. Ważne, że w końcu jest normalnie.

A co do przesyłania surki między miastami, to na razie ten licznik wyprawia różne harce bez żadnego skryptu i pewnie dopóki to się nie zmieni (choć nasz support jakoś nie może się w tej kwestii wypowiedzieć, czy to jest normalne/błędne), to skrypt tego nie zmieni.
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: TOD-Trading

Dałem te (T) i kolorki, aby było wiadomo czy skrypt jest włączony (i działa) czy nie. W najbliższych dniach mam w planach dodać ustawiania skryptu i tam będzie można sobie dostosować jak ma wyświetlać.

Co do licznika przy wysyłaniu surowców to faktycznie czekam, aż INO poprawi występujące błędy. Przez nie skrypt tylko pogorszyłby sprawę i wprowadził więcej zamieszania, dlatego wyłączyłem tymczasowo tą opcję. :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: TOD-Trading

Ok i ja to rozumiem. Oczywiście nie piszę też, żeby pojechać po Tobie, że coś mi nie pasuje. Opisuje tylko moje pierwsze odczucia po testach. Najważniejsza sprawa jednak jest załatwiona i pasuje. A graficznie dopracować to zawsze później można.


PS: Jak dla mnie, to mimo wszystko chyba lepiej byłoby połączyć Twoje dwa skrypty w jedno, pod jakąś chwytliwą nazwą, niż dodawać kolejne "ikonki" z ustawieniami do kolejnego skryptu. Nie długo miejsca na to zabraknie:) Potem byś dodawał nowe pomysły do jednego skryptu, a nie rozdrabniał się na kilka. Coś a'la Diony ma, z możliwością włączania poszczególnych elementów skryptu:)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: TOD-Trading

Taki jest w sumie plan :). Chociaż ten ThankYouTools to tylko dla moderatorów i zwykłym graczom się nie przyda do niczego.
A na krytyce, ocenie i propozycjach jak najbardziej mi zależy. W końcu nie tylko dla siebie to zrobiłem ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z racji, że jeszcze długo nie doczekamy się blokady wiadomości masowych (o ile w ogóle), co powiecie na wprowadzenie do skryptu takiej funkcjonalności? :

markedMessages.png


markedMessage.png

Na niebiesko oznaczane by były wiadomości od własnego sojuszu. Dodatkowo w ustawieniach skryptu można by było zdefiniować dwie listy - wrogich i zaprzyjaźnionych sojuszy, od których wiadomości oznaczane by były adekwatnie na czerwono i zielono. Również w podglądzie poszczególnych wiadomości dodawana by była stosowna etykieta (jak na dołączonych obrazkach).

Jest to jednocześnie pytanie do supportu czy coś takiego zostałoby zaakceptowane?

Funkcjonalność jest już w sporej części zaimplementowana :)

Z poprawą wysyłania surowców muszę zaczekać minimum do 3 czerwca (kolejna aktualizacja, która miejmy nadzieje poprawi obecne błędy handlu). :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: TOD-Trading

A nie da rady połączyć tego z paktami/wrogami sojuszu? Tak byłoby lepiej, aby każdy używający skrypt miał dodanych wrogów/paktowiczów swojego sojuszu z automatu...a do tego, jakby chciał dodać do tej listy jeszcze kogoś, mógłby go swobodnie dopisać w ustawieniach skryptu.

Chyba, że to masz na myśli, bo ja dzisiaj nie ogarniam z braku snu :D
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: TOD-Trading

A nie da rady połączyć tego z paktami/wrogami sojuszu? Tak byłoby lepiej, aby każdy używający skrypt miał dodanych wrogów/paktowiczów swojego sojuszu z automatu...a do tego, jakby chciał dodać do tej listy jeszcze kogoś, mógłby go swobodnie dopisać w ustawieniach skryptu.

Chyba, że to masz na myśli, bo ja dzisiaj nie ogarniam z braku snu :D


Nie wiem czy da się jakoś pobrać informacje o paktach i wrogach ustawionych dla sojuszu. Przyjrzę się temu i jeśli będzie się dało zrobię tak jak piszesz. Na razie i tak na sztywno wpisuję obie listy. Muszę dopiero dodać obsługę obu list do ustawień skryptu wiec pewnie zejdzie mi ze 2-4 dni zanim wypuszczę nową wersję. Prawdopodobnie połączę go też ze skryptem ThankYouTools :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Czyli będize tęcza w pw?:D

Nie no tylko 3 nowe kolorki dodam więc jeszcze nie tęcza. Poza tym będzie można wyłączyć sobie w ustawieniach :)

No dobra może jednak 6 kolorków licząc ciemniejsze i jaśniejsze odcienie dla parzystych i nieparzystych wierszy :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: TOD-Trading

Zrobisz możłiwość ustawienia własnych kolorów, czy każdy będzie miał takie same z automatu?
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: TOD-Trading

Dobra udało mi się zrobić automatyczne przydzielanie do list wrogich i zaprzyjaźnionych sojuszy na podstawie wrogów i paktów ustalonych przez nasz sojusz :cool:

Z ustalaniem własnych kolorów pomyślę najwyżej później. Raczej nie powinno być z tym problemu. Wiem nawet jak fajnie można by to połączyć z oznaczaniem kolorami sojuszu na mapie:

Zrzut%20ekranu%202015-05-30%2018.32.31.png


W ten sposób można by przypisywać także kolory do poszczególnych graczy. Ale to jak pisałem, później. Najpierw chcę się skupić na tym, żeby to działało :)
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: TOD-Trading

Todzikowi gratki za realizację, choć zapewne przydadzą się podpowiedzi :)
Ponieważ równolegle w GRCRT było planowane wdrożenie takiej funkcjonalności, poprosiłem Todka, aby od wersji 0.8.1 wprowadził rozpoznawanie, czy ta funkcjonalność jest aktywna u użytkowników z zainstalowanym GRCRT.
Zatem nie będziemy się wzajemnie "poprawiać" :)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: TOD-Trading

Potwierdzam :)

Ja z kolei w ciągu 2-3 dni postaram się dodać do skryptu wspomniane wcześniej oznaczanie wiadomości zależnie od adresata (sojuszu). w ten sposób skrypt nie będzie "zbędny" :)

Całkiem prawdopodobne, że przy okazji połączę skrypt z ThankYouTools i zmienię nazwę na TOD-Tools :)
 
Do góry