Top 10 sojuszy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29757
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser31874

Guest
Czy stoją lisy ?

Nie wiem, nie mam dowodów (liczyłem że ty masz) tak naprawdę jeżeli ktoś ( kto napsiał ) się nie pochwali to nigdy się nie dowiemy :/

Czy wiem kto ?

Nie wiem, ale mam nadzieję, że nie żaden lis...

Ale uważam że tworzenie multi jest strasznie słabe, a zachowanie niesmaczne i nawet obraźliwe...
 

DeletedUser32516

Guest
Powiem tak:

1) Kronika miała być neutralna, tymczasem nie wiadomo w jakim celu poprzyjmowała ludków do siebie. Ludki te miały dzięki temu pakt z większością sojuszy na świecie i mogli się na spokojnie rozwijać. Po czym wyszli sobie z kroniki i zaczeli brać czynny udział w walkach na świecie. I żeby nie było, nie twierdzę, że było to zaplanowane ale wyszło słabo. Lepiej by było jakby kronikarze wynieśli się gdzieś daleeekoooo i byłby spokój. Jest nauczka na przyszłość, gdyby ktoś chciał taką kronikę prowadzić. Z mojej strony szacun dla Black Fish i Safony za pracę i wysiłek włożony w projekt. Chociaż akcja z WF słaba, ale cóż, stało się trzeba grać dalej i tyle.

2) Moim zdaniem o ile mogę zrozumieć niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, to obrażanie innych to jednak przegięcie i nasi gracze (Lisów) przesadzili w niektórych przypadkach . Można to załatwić inaczej, ale nie jestem niczyją matką, żeby mówić innym jak mają się zachowywać.

3) Co do fejków. Wysyłanie ich mamy narzucone odgórnie TYLKO PODCZAS AKCJI. Jeżeli ktoś puszcza i zaraz cofa nie jest to taktyka ogólnie przyjęta przez nas. Moje fejki zawsze dochodzą, chyba, że dostanę sową itd. i mam nadzieje, że reszta naszych graczy ma podobne podejście. I dla jasności wczoraj był u nas mass (kolejny zresztą) by nie męczyć graczy dolarów cofanymi fejki.

Podsumowując co się stało to się nie odstanie. Obie strony wyraziły swoje zdanie. Proponuję wyciszyć emocje i wrócić do gry. Życzę wszystkim miłego dnia, a graczom Olusa udanej zabawy (mimo różnic). Pozdrawiam.
 
Wyjaśnię sprawę fejków. Dla mnie są oczywistym elementem gry i taktyki. I nie twierdzę, że należy je wyeliminować. Natomiast na tym serwerze stosowane są często jako porachunki lub metoda utrucia komuś życia. A mówimy tu o fejkach puszczanych w nocy i dochodzących o 4-5, skierowanych w kierunku tych samych graczy, często z miast po 2-3k i w postaci np. kilku trirem. By takie sprawy wyeliminować zwrócilem się do hoplity. Pewne sprawy wydawałoby się, że ustaliliśmy. Poszły massy w sojuszach, jakby coś się działo to mieliśmy interweniować. I nadarzyła się ku temu okazja. Pan kubesik puszczał fejki z 1 miasta po 4 szt na naszego gracza w nocy. Nie była to ani akcja, ani sprawdzanie portu, zresztą nie pierwsze tego typu sytuacja. Zwróciłem się do hoplity, a ten najpierw napisał, że to porachunki z innego świata. Następnie, że to nocny typ gracza. Padła też sugestia z jego strony by zrobić mu to samo. Tylko po co to porozumienie skoro dyplomata sojuszu za rozwiązanie sytuacji proponuje coś czemu de facto porozumienie miało zapobiegać? Przecież jeśli byśmy zrobili odwetowe działania to i tak by było że dolary be i fe. I to jest załatwianie sprawy przez dyplomatę piszącego o szacunku na lewo i prawo. Koniec końców zerwaliśmy to porozumienie, które nie funkcjonowało. Przyszliśmy na ten świat z założeniem zabawy. Niestety od początku gry niektórzy z naszych graczy otrzymają głupie wiadomości, często że zwykłymi wulgaryzmami, takie szczeniackie odzywki z pogróżkami. No ludzie, gra ma sprawiać przyjemność. Można to skończyć nawet i teraz i pograć normalnie, wystarczy jeśli pewne osóbki zamkną buzię i zajmą się normalną grą. Tylko czy stać na to te osoby? Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że nie. Obym się mylił.
 

DeletedUser33478

Guest
O kurde, hit!

Jakie wiadomości i od jakich graczy, możesz powiedzieć? Bo nawet taki naczelny troll lisów jak ja tego nie widział xD

Z tego co wiem, to ustalenia były dotyczące fejków, które wychodzą z miasta i są cofane, a nie takich które dochodzą. Może doszły do mnie złe informacje? Hoplita1977
 

DeletedUser32516

Guest
Wulgaryzmy i wyzwiska zgłaszać. Dostaną po banie to może się czegoś nauczą. Co do fejków tak jak pisałem wcześniej, nie jest to taktyka przez nas promowana, więc proszę nie oskarżać o to całego sojuszu. Głupotą jest na podstawie jednego, dwóch czy nawet trzech graczy przypinać łatkę wszyskim. Gdyby ktoś od Was fejkował miałbym pretensje tylko do tej osoby, nie do wszystkich (no chyba, że robi to pół sojuszu to inna sprawa) . Mógłbym poprosić przedstawicieli dolarów o reakcje, ale nie miał bym pretensji gdyby Wasze starania spełzły na niczym. Dla przykładu po Rammusie dałem massa z gratulacjami wygranej. Jedni podziękowali i popisali. Drudzy puszyli się i napiali, że i tak słabo nas zlali, a jakoś nie chodzę i gadam, że gracze Sezonu to same bufony.
 
Przyłączam się do apelu graczy którzy proszą o wyhamowanie nastrojów. Wpis Michała czy też mój z wczoraj miał przedstawić postrzeganie sytuacji z obu stron. Każdy stojący obok mógł w ten sposób wyrobić sobie własne zdanie. Tak samo przyłączam się do haseł dyskredytujących wpisy z multików. Każdy przypisuje je moim graczom. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ich ciągłe pojawianie się nie jest w naszym interesie. A więc czyim?
Co do fejkowania. Potwierdzam że Koichiro wystąpił z propozycją, która jednak po konsultacjach w naszym sojuszu została ograniczona. Uznaliśmy, że całkowite zakazanie fejkowania mija się z celem, gdyż co chwila będziemy się zastanawiać czy dane działanie może być czy już jest przegięciem. Zaproponowałem aby ograniczyć zakaz do zakazu fejkowania z cofaniem. Wyjątek miało stanowić kiedy idzie fejk który dostaje sowę. Zasadą naczelną było to aby fejk był dochodzący. Poinformowałem nasz sojusz przesyłając info również do dowódcy Dolarów. Zwrotnie otrzymałem informację o zasadach wprowadzonych w sojuszu Dolarów która odzwierciedlała pierwotną ich propozycję z szeroką gamą zakazów. Uznałem, że skoro poinformowałem o naszych obostrzeniach Dolary miały prawo to rozszerzyć jednak nie było to dla mnie wiążące.
Kiedy zostałem poinformowany o tym że fejki nadal latają (dochodzące) zapytałem mojego gracza o szczegóły. Odpisał mi że odpowiada na identyczne działania graczy Dolarów. Jednocześnie zapytał dlaczego siedząc w nocy na grze nie ma prawa wysłać takiego fejka skoro gra i wprowadzone zasady tego nie zabraniają. Po powtórnym zgłoszeniu pretensji przez Koichiro odpisałem że mają pełne prawo odpowiedzieć tym samym. Nikt im nie broni. W weekend otrzymałem info że u siebie wycofują się z uzgodnień. Ja u siebie utrzymałęm w mocy zakaz który pierwotnie wprowadziłem. Tyle szczegółów.
 
A mówimy tu o fejkach puszczanych w nocy i dochodzących o 4-5, skierowanych w kierunku tych samych graczy, często z miast po 2-3k i w postaci np. kilku trirem. By takie sprawy wyeliminować zwrócilem się do hoplity.
Przecież w istocie rzeczy too czym tu mówisz to są zwykłe ataki tylko że w bonusie nocnym. Co do zasady głupie - z reguły w bonusie na nowym systemie niewiele się zdziała, więc gracze się od nich odzwyczaili, ale oburzanie się o coś takiego to jest jakaś farsa. Starosystemowcy muszą mieć z was niezły ubaw.
 
Przecież w istocie rzeczy too czym tu mówisz to są zwykłe ataki tylko że w bonusie nocnym. Co do zasady głupie - z reguły w bonusie na nowym systemie niewiele się zdziała, więc gracze się od nich odzwyczaili, ale oburzanie się o coś takiego to jest jakaś farsa. Starosystemowcy muszą mieć z was niezły ubaw.


tu bym się nie zgodził, nocne akcje na Tarasie robiły niezły dym, dużo łatwych buntów :D no chyba, że dookoła bunkry
 

DeletedUser29757

Guest
Czy tylko mi się zdaje czy Hoplita i yavus mówią o czymś zupełnie innym wiec się nigdy nie dogadają niestety.
Hoplita zakazał u siebie fejkow-cofanych, czyli jedną z wielu technik.
Yavus z kolei się oburza na prześladowanie graczy fejkami - chodzi o motywacje, a nie technikę.

wygodne rozumowanie. Lisy mogą nadal robić to co robiły - po prostu już nie cofają, ale nadal fejkują co noc tych samych graczy, starając się ich zamęczyć a nie pokonać.
I nikt tu nie mówi ze wszystkie Lisy są złe - jest jedynie kilka osób które śmieją się wszystkim prosto w twarz z zasad - jednak fakt iż Rada Lisów przymyka na to oko świadczy już o całym sojuszu.
 
Przecież w istocie rzeczy too czym tu mówisz to są zwykłe ataki tylko że w bonusie nocnym. Co do zasady głupie - z reguły w bonusie na nowym systemie niewiele się zdziała, więc gracze się od nich odzwyczaili, ale oburzanie się o coś takiego to jest jakaś farsa. Starosystemowcy muszą mieć z was niezły ubaw.
Jest różnica czy to atak po 1 biremce, czy polowanie na ognie.
 
Przecież w istocie rzeczy too czym tu mówisz to są zwykłe ataki tylko że w bonusie nocnym. Co do zasady głupie - z reguły w bonusie na nowym systemie niewiele się zdziała, więc gracze się od nich odzwyczaili, ale oburzanie się o coś takiego to jest jakaś farsa. Starosystemowcy muszą mieć z was niezły ubaw.
Atak w celu rozwalenia komuś wojska owszem :) Sprawdzenia czy ktoś śpi, spoko. Ale wysyłanie np 6 ataków po kilka jednostek które idą powiedzmy po 3h czasami z miast 2k. To są niepotrzebne fejki.
 
tu bym się nie zgodził, nocne akcje na Tarasie robiły niezły dym, dużo łatwych buntów :D no chyba, że dookoła bunkry
Generalizuję oczywiście, sami na tym świecie upolowaliśmy co niego właśnie dzięki nocnym atakom, również takim wchodzącym w bonusie. Tym bardziej nikomu nie powinno w ogóle wpaść go głowy tępienie tego typu rzeczy. No chyba że lubi sobie pospać. Ale po kiego pchał się wtedy na świat z tak egzotycznymi ustawieniami prędkości i takim bezlitosnym bonusem?
 

DeletedUser29757

Guest
I też pewnie nikomu by nie przyszło do głowy by się o to oburzać, gdyby któryś toksyczny nie zaczął przeginać. Jeśli budzi kogoś dziesiąta noc z rzędu tylko po to aby ktoś się nie wyspał, to to jest toxic i dowództwo sojuszu powinno zainterweniować.
 
Hallo, hallo. Rozumiem ataki ogniami by komuś ubić ognie. Tu jednak była czysta złośliwość, zresztą sam hoplita pisał o porachunkach.
 
wygodne rozumowanie. Lisy mogą nadal robić to co robiły - po prostu już nie cofają, ale nadal fejkują co noc tych samych graczy, starając się ich zamęczyć a nie pokonać.
I nikt tu nie mówi ze wszystkie Lisy są złe - jest jedynie kilka osób które śmieją się wszystkim prosto w twarz z zasad - jednak fakt iż Rada Lisów przymyka na to oko świadczy już o całym sojuszu.
Sprostowanie kolego, Lisy nigdy nie cofały fejków, a wprowadzenie tego w formie zarządzenia miało na celu usankcjonowanie tego jak przyjęte zasady dla ogółu.
Z mojej wiedzy wynika, że samo fejkowanie (zaznaczam że cofane) rozpoczęli gracze Dolarów, przynajmniej ja widziałem takie raporty. Chyba że ktoś ma coś z wcześniejszą datą, godziną?
Rada sojuszu Lisów nie akceptuje niektórych zachowań graczy i neguje je tak samo jak moi przedmówcy, natomiast trochę humoru wprowadzonego przez część naszych graczy potrzebne jest większości z nas.
PS. To stwierdzenie które cytuję jest kronikarstwem czy dziennikarstwem?
 

DeletedUser29757

Guest
PS. To stwierdzenie które cytuję jest kronikarstwem czy dziennikarstwem?
Ani jednym ani drugim. Opinia zmartwionego gracza, który by chciał aby złośliwe fejkowanie się skończyło, podobnie zreszta jak to opisane przez Nikeee.
Swoją drogą, to myśle że podanie nicku gracza który to robi jest zgodne z regulaminem FO. Chętnie się dowiem na kogo krzywo patrzeć od dzis.
 
Oj wybacz, że nie rozumiem waszych żartów.
Jesteś dowódcą sojuszu i utożsamiasz się ze wszystkim co robią Twoi gracze. Bo gdyby coś jednak Ci przeszkadzało to byś inaczej reagował. Przyklaskuj. Dlatego właśnie mówiąc „Lisy” odbija się to na całym waszym sojuszu, bo tak go reprezentujesz Ty i rada.

P.s. Kronikarstwo i dziennikarstwo i tak są lepsze od bajkopisarstwa.
 
Oj wybacz, że nie rozumiem waszych żartów.
Jesteś dowódcą sojuszu i utożsamiasz się ze wszystkim co robią Twoi gracze. Bo gdyby coś jednak Ci przeszkadzało to byś inaczej reagował. Przyklaskuj. Dlatego właśnie mówiąc „Lisy” odbija się to na całym waszym sojuszu, bo tak go reprezentujesz Ty i rada.

P.s. Kronikarstwo i dziennikarstwo i tak są lepsze od bajkopisarstwa.
Muszę się zgodzić z tą opinią.
 

DeletedUser24557

Guest
Z rozmowy o nocnych fejkach płynnie przechodzisz na kwestię paktowiczów. Nie wiem co nasi paktowicze rzekomo Tobie/Wam robili. To są suwerenne sojusze. A co do naszych graczy to zapraszam na pw, podaj konkretne sytuacje. Jakoś wcześniej o tym nie wspominałaś.
Fejkowała Roma, ale (jak wyszło w ten weekend) Twoi gracze też stosują ten program (czy co to...) i zastanawiam się co byś im powiedzieł - "przestańcie używać nielegalnych programów"? heh biorąc pod uwagę jak rozpowszechnione jest botowanie wśród topki topek tej gry, oraz jak niewiele może zrobić z tym support, to śmiem wątpić w skuteczność takiego apelu.
 
Do góry