top 15 sojuszy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser31057
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser29075

Guest
Tamci mają problemy z dialogiem.
smiley_emoticons_lol.gif
 
Siemka!
smiley_emoticons_winken4.gif


Opis sojuszy Pana abstynenta jest gorzej niż badziewny. Nie da się tego opisać. Nie dziwię się że od razu jakiś tam Sparrow zaczął z innymi wypominać historyjki z innych światów co jest również beznadziejne.
Podoba mi się opis Pana GMK, krótko i na temat. Pan abstynent powinien się uczyć jak to się robi. A i pamiętać to zazwyczaj opisywało się top 10 a nie top 15 sojuszy. Każdy wie że powyżej 10 nie gra nikt znany więc po co o nich wspominać?

Świat istnieje ponad 20 dni. Mimo iż prędkość wynosi okrągłe, niewyobrażalnie wielkie 2 szybko zachodzą zmiany w strefie politycznej - czyli rozkładzie sił na morzach.

Moim zdaniem jest za szybko aby robić takie "opisy" ale jak już jest ta dyskusja to coś napiszę.
(Tak jest to moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać - serio, zapraszam do dyskusji).


1 Tuptuś Punkty: 1548731 Gracze: 56 Atak: Top 1 Pkt: 644030 Obrona: Top 7 Pkt: 86393
Co można o nich napisać? Wbili pierwszego dnia, znani gracze, ekipa kasyna zmieszana ze znajomymi znajomych. M45 jest ich twierdzą. Koordynatorzy off dwoją się aby szybko zdominować rejony strategiczne (pewnie pod tą nową dominację). Szybki rozwój w offie pokazuje że nie będzie łatwo ich zatrzymać co wszyscy o nich wiemy. No są znani wiec nie ma co opisywać bo każdy wie jak grają. Taki zarząd jaki można spotkać w tuptusiach to rzadkość. Aktualnie mają dwa bratnie sojusze, łącznie mają 121 graczy. Wygrać może 60 osób, kto dostanie zapkę do głównego sojuszu na czas dominacji? Znając ich połowa graczy uzna że grają dla relaksu, dla innych i niepotrzebna im dodatkowa blacha do kolekcji! --> serio są tacy! Zobaczymy jak będą wyglądać za miesiąc :)

2 CK Dezerterzy Punkty 1219741 Gracze: 57 Atak: Top 3 Pkt: 340822 Obrona: Top 1 Pkt: 145544
Jestem miło zaskoczony że sojusz ten jeszcze istnieje
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
sądziłem że położenie zrobi swoje i po kilku dniach po ochronce znikną albo się przeprowadzą gdzieś na odludzie aby wrócić w wielkim stylu. A tu zonk, kabumbum dalej są i nieźle się trzymają! Top 1 obrońców pokazuje jak bardzo są zdeterminowani do tego aby się pokazać z jak najlepszej strony na tym świecie! Jak dla mnie jeszcze nas tutaj Yavus z ekipą zaskoczy! Życzę wam wiele podbojów! trzymam kciuka
smiley_emoticons_baby_taptap.gif


3 Tuptusiek Punkty: 1172191 Gracze: 60 Atak: Top 2 Pkt:377264 Obrona: Top 4 Pkt:97216
Patrzeć uważnie na jedyneczkę!
smiley_emoticons_kaffee2.gif


4 Ocenzurowani Punkty: 1105894 Gracze:60 Atak: Top 5 Pkt:316781 Obrona: Top 11 Pkt:74351
Sojusz ten jest ale jednocześnie go nie ma. Ich punkty walki wyglądają tragicznie, masakrycznie wręcz makabrycznie. Nie mają ani jednego godnego przeciwnika - może specjalnie to sobie załatwili? Zarząd taki średni bym powiedział. Według mnie za nic nie zasługują na Top 4 w eko. Szczerze mówiąc sojusz top 12 Biały Żagiel jest od nich lepszy (a jak dobrze wiemy żagielek jest wszędzie i zawsze skałki są ich!!!). Może zmienię zdanie jak zobaczę jak walczą z przeciwnikiem na poziomie
smiley_emoticons_cyclops.gif
. No nie wiem co o nich jeszcze napisać, oo nazwa sojuszu mi się nie podoba, taka związana z suportem - wstrętna. Ciekawe czy dorocia tam jest pewnie ma swoje 5 groszy w zarządzie!
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif


AAAAAA właśnie dotarła do mnie informacja o zerwaniu pewnego PON-a, no tak teraz zobaczymy co się będzie działo :eek:



5 Nie zaśniesz Punkty 1079484 Gracze 59 Atak: Top 4 Pkt: 323374 Obrona: Top 3 Pkt:108228

Drugi czy trzeci sojusz który może śmiało startować do zdominowania świata. Położenie sojuszu wybrali idealnie, daleko od głównego wroga Tuptusiów. Wszyscy mówili przed otwarciem świata - "garudo to ma już 2 sojusze na ten nowy świat" "ja tam słyszałem o 5 i każde ma niby inaczej wystartować". Połowa z nas uznała informację o 5 sojuszach za plotki a tu wielkie zdziwienie nastało bo naprawdę wbiły te sojusze
smiley_emoticons_grepolove.gif
Pytanie brzmi kto z tych 5 sojuszy dostanie szansę zobaczyć blaszkę dominacyjną u siebie w profilu? Tutaj jest dużo więcej graczy niż w tuptusiach. Ciężki wybór będą mieli
smiley_emoticons_auslachen2.gif
.

6 Nie pośpisz Punkty: 811607 Gracze: 56
Patrz piąteczka!

7 Sklep Spożywczy sp Z.O.O Punkty: 804789 Gracze: 49

Sklep jak sklep nie ma co opisywać. Towaru nie brakuje ponoć.
Czekam tylko aż pojawi się ten komunista i zacznie pisać że za komuny na kartki było lepiej
smiley_emoticons_irre.gif


8 Klub Awanturników Punkty: 799371 Gracze: 60
Według mnie najciekawszy sojusz na M44. Mam nadzieję że szybki rozwój nie skończy sie szybkim końcem! Chce Was zobaczyć w Top 5! :) A i współczuje że macie jedynkowego u siebie
smiley_emoticons_auslachen2.gif


9 Złoto Dezerterów Punkty: 644015 Gracze: 37
patrzymy na dwa!

10 Kohorta Słowian Punkty; 611124 gracze 59

Gdy widzę ten sojusz od razu przypomina mi się Silos. Kto nie zna tej historii niech żałuje.:p
W tej chwili jest to powiedzmy "gładko' bratni sojusz śpiochów, defowcy na zamówienie u garuda. Mając taką ekipę mogli sami spróbować zawalczyć o dominajszyn. A tak dali z siebie zrobić pośmiewisko. Szkoda mi Was. Trudno się mówi
smiley_emoticons_oh-no2.gif


Na końcówce przestałem dodawać pkt walki, nie chciało mi się już. Nie mam dzisiaj weny aby pisać, na szybkiego skleiłem kilka zdań. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Zaznaczam że jest to tylko gra, nie bierzmy tego do siebie, nie zamykajmy się w sobie bo jakiś Ypsi napisał że sojusz w którym jestem jest beznadziejny! :)
Świat się dopiero zaczął, wszystko może się zmienić. tak więc powodzenia wszystkim w walce o DOMINACJĘ NA TYM ŚWIECIE!
smiley_emoticons_skullhaufen.gif


PAMIĘTAJCIE WSZYSCY JESTEŚMY GREKOHOLIKAMI
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser31057

Guest
Ypsi bardzo fajny opis :] ja też uważam swój za beznadziejny, ale powstał głównie do sprowokowania takiej dyskusji jak ta, więc zadanie spełnił znakomicie.
Nie wiem tylko o co Ci chodzi z naszymi pw :D wg mnie jest adekwatnie do naszego obecnego miejsca w bobach. W obronie faktycznie marnie, ale staramy się nadrabiać offem. A niedługo mam nadzieję ruszy coś w tej kwestii do przodu :]
 

DeletedUser15806

Guest
Ypsi, Top15 jest dobra forma, bo pokazuje tez pretendentow do Top10. Pominales , dlatego wydaje Ci sie, ze np na M44 licza sie tylko Awanturnicy, a tam rosnie im naprawde silna konkurencja. Narazie 15 miejsce, ale to tylko narazie. No i oczywiscie nie moge zgodzic sie z kwestia, ze poza Top10 nie ma nikogo interesujacego. ;)
 
Gmk tak szczerze mówiąc napisałem o tym top 10 ponieważ nie chciało mi się opisywać dalej hehe :)
Jest kilka sojuszy po za top 10 które mogogłyby się wykazać ale wbiły na świat troszeczkę za późno według mnie, jest też brak morali który ma duży wpływ na rozwój. Jeśli Ci Awanturnicy dojdą do większego sojuszu na tym rozwoju zostaną zjedzeni (czytaj brak murów, bez badań, mało wojska bez aktywnej gry i klikania wiosek co 10 minut). Chyba że czegoś o nich nie wiem :)
Świat ma te 20 dni. Dajmy jeszcze z drugie tyle i już ranking będzie wyglądać jakoś stabilnie. Tak sądzę :) dawno nie grałem na tej prędkości
 

DeletedUser31773

Guest
Na m44 jeszcze nie wyłonił się sojusz docelowy który mógłby coś tam zamieszać, zarówno Święci z Bostonu, Awanturnicy jak i parę innych, to są sojusze "chwilowe" dla wielu aktywnych graczy. Bo w okolicy nie ma nic lepszego, jeszcze się to DOCELOWE nie stworzyło. Nie wyobrażam sobie w obecnej formie starcia z sojuszami od wschodu, a tym bardziej od południa.
Jeżeli też mowa o sojuszu top9 Złoto Dezerterów to nie wrzucałbym do jednego wora z Ck Dezerterzy. Top9 było przejęte przez CK rzutem na taśmę, w zamieszaniu i chaosie. Miało niby służyć deffem dla głównego. Miało ale się sporo porąbało
Obecnie jest i będzie ciężarem dla CK, nie da się tego sojuszu utrzymać. Złoto Dezerterów zostanie zwyczajnie zjedzone i to dość szybko. Kto ma im pomóc jak wszyscy łapczywym wzrokiem spoglądają na ich wioski? Nie tak miało być, to CK będąc w trudnej sytuacji miało dostawać deffa, a nie go słać do centrum. Nikt palcem nie kiwnie z głównego sojuszu CK Dezerterzy w obronie Złota Dezerterów :) Nie ta odległość, nie ta pozycja
Top7 Sklep spożywczy
Tak jak pisałem kaput
A wracając do polityki i komentarza "Czekam tylko aż pojawi się ten komunista i zacznie pisać że za komuny na kartki było lepiej
smiley_emoticons_irre.gif
"
to kogo znasz z tamtych czasów którzy stwierdzą że teraz jest lepiej? Sobie pogmeraj w tej łepetynie. Starsi ludzie maja pogląd na czasy obecne i te co minęły, a Wy tylko na obecne. Zero obiektywizmu
 

DeletedUser31057

Guest
Lee prosze Cie, nie uruchamiaj się w tym temacie od nowa. Skoro Twoje pokolenie jest takie dojrzałe, to mogłoby przemilczeć jedną uwagę małolata. A tak na poważnie, to idź na jakieś forum odnośnie polityki i tam pisz te gnioty, ten co Ci taki komentarz rzucił na prowo [nie chce mi sie szukać drugiego głupiego], proszony jest o to samo. Tu komentujemy top 15, a nie rozprawiamy czy lepiej było za komuny czy za demokracji. Proszę obu panów [przepraszam że definuję płeć, nie pozywajcie mnie :eek::confused::D - asekuracyjny wpis :D ] o spokój. Pozdro dla wszystkich sojków z topki i tych, którzy dopiero dążą aby do niej trafić
 

DeletedUser31773

Guest
Dobrze więc, porzućmy na chwilę politykę krajową i światową
Ale że świat to polityka nawet w takiej grze jak ta, to skupmy się na innym aspekcie
Temat to:
W poszukiwaniu demokracji i praw gracza w sojuszach na świecie Lapitos - formy rządów i zarządów w tutejszych sojuszach.

Hop, hop! Demokracjo gdzie jesteś? W którym jesteś sojuszu! Demokratów tu setki jak nie tysiące, ale gdzie się ona podziała w sojuszach, gdzie równe prawa graczy?! Gdzie głosowanie? :)

Jedziemy po kolei, formy rządów które panują w sojuszach

1 - Tuptuś
Dlaczego ten sojusz jest na pierwszym miejscu? Bo nie ma w nim demokracji :) Tu nie może być demokracji bo demokracja jest dla słabych sojuszy. A to jest sojusz silny. A dlaczego? Bo nie ma demokracji :)

2 - Tuptusiek
Dlaczego ten sojusz jest na drugim miejscu? Bo nie ma w nim demokracji :) Mało tego, jest zarządzany z zewnątrz, jest jakby podwładnym pierwszego sojuszu. Demokraci niech zaczną już płakać. Prawa graczy są mocno ograniczone, zarząd robi to co uważa za słuszne, reszta ma się dostosować, albo wypad. Dlatego te sojusze są bardzo dobrze zarządzane

3 - Ck Dezerterzy
Dlaczego ten sojusz jest na trzecim miejscu? Bo nie ma w nim demokracji :) Czy tu wszystkie decyzje polityczne poddaje się pod głosowanie? Czy jakiś tam gracz X ma wgląd do tego wszystkiego? Oczywiście że nie, dlatego ten sojusz jest na trzecim miejscu

4 - Ocenzurowani
Dlaczego ten sojusz jest na czwartym miejscu? Bo nie ma w nim demokracji :) Tu jest Korea Północna i ten jeden jedyny z dynastii Sparrow, no i w sumie dobrze, silna władza gwarantem sukcesu

5 - Nie zaśniesz
Dlaczego ten sojusz jest na piątym miejscu? Bo nie ma w nim demokracji :) Jaka jest tutaj władza i ustrój zarządzania? Czyżby komunizm? Czyżby w tych wszystkich sojuszach wcześniejszych panował tak jakby komunizm?
Nieeee, to nie może być prawda

W tych sojuszach nie może być demokracji bo demokracja to zamęt, to równe prawa głupich i mądrych, to sterowanie poprzez propagandę i media (mądry kret rozwala sojusz od środka) i nikt mu tego nie może zabronić. Podburza, skłóca, podpowiada złe decyzje. Ma takie same prawa jak reszta. Więc demokracja w grepolis dostaje zwyczajnie szpica. Po prostu w tej grze się nie sprawdza :) Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek równych prawach dla wszystkich graczy. Są liderzy którzy decydują za resztę. To jest raczej połączenie tyrani z komunizmem. Mądry gracz rozumie że musi się podporządkować pewnym decyzjom rady/rządu bo nic się nie osiągnie i nic z tego nie wyniknie. No ale w życiu zapewne ci gracze to pełnoprawni demokraci, zabawne :)
Znacie jakiś sojusz w pełni demokratyczny na grepoli który nie spadł poniżej top 50?
To jest opis władzy i polityki w sojuszach grepolis, nie mylić z życiem codziennym
Pozdrowienia dla "niemal abstynent"
 

DeletedUser29757

Guest
Ciekawą kwestię poruszyłeś, ale potraktowałeś temat tak płytko że doszedłeś do błędnych wniosków. W każdym sojuszu panuje demokracja. To że gracze zgadzają się dobrowolnie podporządkować Radzie sojuszu nie znaczy że tam nie ma demokracji. Słyszałeś kiedyś o głosowaniu nogami? Jeśli Rada będzie notorycznie podejmowała błędne decyzje, to gracze odejdą z tych sojuszy. Tak samo, gdyby na przykład większość graczy w Tuptusiach powiedziała że Garudoo jest fajny i chcą z nim paktu, to Rada nie miałaby wiele do gadania :p Na szczęscie tak nie uważają :) Kolejna sprawa to zaufanie do Rady - im gracze mają większe zaufanie do swojego dowództwa tym chętniej bez dyskusji wykonują polecenia.
 

DeletedUser31773

Guest
A co się stanie z graczem któremu nie pasuje obecna władza? Twardo i oficjalnie namawia do buntu resztę. Będzie ktoś z nim dyskutował czy będzie jak za komuny, neutralizacja i rozbiórka w celu ocalenia reszty przed złym wpływem "propagandy". Czyli czapa po mojemu
W demokracji trzeba takich ludzi szanować i pozwolić im na głoszenie swoich poglądów
 
A co się stanie z graczem któremu nie pasuje obecna władza? Twardo i oficjalnie namawia do buntu resztę. Będzie ktoś z nim dyskutował czy będzie jak za komuny, neutralizacja i rozbiórka w celu ocalenia reszty przed złym wpływem "propagandy". Czyli czapa po mojemu
W demokracji trzeba takich ludzi szanować i pozwolić im na głoszenie swoich poglądów
Niech głosi ale w swoim sojuszu -pozwolę mu wyjść a że będziemy go atakowali cóż taka gra
 

DeletedUser29757

Guest
Nawoływanie do buntu przeciwko władzy także w demokracjach nie jest mile widziane. Zależnie od tego jak szkodliwy jest typ, jest on traktowany jak nieszkodliwy idiota (coś a'la to jak traktują tu Ciebie), albo jak to określiłeś czapa lub w bardziej cywilizowanych krajach więzienie. Ale żaden kraj nie pozwala sobie na ludzi którzy otwarcie działają przeciwko niemu. Można mieć prywatne poglądy i je głosić, ale są pewne granice. Podobnie jak w Grepo. Widziałem wiele sojuszy i w żadnym nie było tak że gracze nie mają prawa głosu. Zawsze są jakieś "Pytania do Rady" gdzie można dyskutować i Rada sojuszu to czyta i analizuje. A jeśli nie pasuje to droga wolna. Miasta należą do sojuszu a nie do gracza.
 

DeletedUser31773

Guest
Nie docierają do mnie wasze odpowiedzi
W grepolis panuje tyranio/komunizm niezależnie jak bardzo nie lubicie lub nienawidzicie tej formy rządów. Ale ta forma rządów się sprawdza i to świetnie.
Różnica między demokracją, a komunizmem w takiej sytuacji jest następująca:
Gracz dostanie czapę
W komunizmie nikt się nie będzie ceregelił i zacierał śladów
A w demokracji zrobią wypadek
 
Nie docierają do mnie wasze odpowiedzi
W grepolis panuje tyranio/komunizm niezależnie jak bardzo nie lubicie lub nienawidzicie tej formy rządów. Ale ta forma rządów się sprawdza i to świetnie.
Różnica między demokracją, a komunizmem w takiej sytuacji jest następująca:
Gracz dostanie czapę
W komunizmie nikt się nie będzie ceregelił i zacierał śladów
A w demokracji zrobią wypadek
głupoty prawisz FO to też grepo i mimo że gadasz głupoty to do póki nie złamiesz regulaminu nawalasz je dalej i nikt Ciebie za to nie powiesi
 

DeletedUser27799

Guest
1. Nooby
2. Dobrzy gracze
3. Nieruszające się słupy
4. Nooby
5. Dobrzy gracze
6. Nooby
7. Słupy
8.Słupy i nooby
9.Nooby i słupy
...itd do 15...
 

DeletedUser3480

Guest
Nie docierają do mnie wasze odpowiedzi
W grepolis panuje tyranio/komunizm niezależnie jak bardzo nie lubicie lub nienawidzicie tej formy rządów. Ale ta forma rządów się sprawdza i to świetnie.
Różnica między demokracją, a komunizmem w takiej sytuacji jest następująca:
Gracz dostanie czapę
W komunizmie nikt się nie będzie ceregelił i zacierał śladów
A w demokracji zrobią wypadek

Ja bym jednak nie stawiał demokracji i komunizmu pod dyskusje.
Lepiej tu pasuje demokracja z dyktaturą (lib władza jednoosobowa).

I zgodzę się z Tobą że najlepszą władzą jest jednoosobowa władza. O ile ta osoba nie jest czubkiem a niestety najwięksi dyktatorzy to czubki. Mało tego nawet się teraz czubka przy władzy nazywa dyktator :)
 
Do góry