Triremy - poprawa

Czy jesteś za tym pomysłem?

  • Tak

    Głosy: 48 73,8%
  • Nie

    Głosy: 11 16,9%
  • Obojętne

    Głosy: 6 9,2%

  • W sumie głosujących
    65
Status
Zamknięty.

DeletedUser7672

Guest
Mój stary temat leży już trochę na dnie, więc przedstawię nowy, czyli nowa propozycja dotycząca Trirem, bardziej realna niż wcześniej proponowałem. Czyli jakie zmiany proponuję:

Populacja - 16 ==> 15.
Szybkość - 9 ==> 10.
Czas budowy - 101% czasu budowy statku ogniowego.

Zanim klikniesz na "nie", napisz co się nie podoba. :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7672

Guest
Jeśli znowu ktoś daje na nie to chociaż niech powie dlaczego a nie że siedzi cicho.
 

DeletedUser

Guest
ja na tak kiedyś robiłem tylko ognie i biremy ale ostatnio przekonałem się do tirem
 

DeletedUser

Guest
Dobry pomysł:D Przydało by się coś takiego:D Jestem na tak:D
 

DeletedUser

Guest
Trirema? A co to jest? To to takie pływające z żaglem służące do czyszczenia sztucznych zbiorników wodnych, marnujące punkty badań w akademii? Bo innego zastosowania nie widziałem ;-)
Trirema powinna być alternatywą dla tych którzy chcą mieć uniwersalną flotę, a nie tworem do d... Samo to że jest wolna powinno wystarczyć. Ja bym podniósł atak i obronę do poziomu ogni i birem odpowiednio do liczby mieszkańców. Każda zmiana na plus będzie bardzo dobrym pomysłem. Jestem na TAK ;-)
 

DeletedUser

Guest
Triremy przydają się w ataku kolonizacyjnym. Ale jakby były silne tak, że jedna pokona w obronie 2 ognie, a w ataku 2 biremy, to wtedy (po zwiększeniu odpowiednio ilości mieszkańców i ceny w surowcach (jednak tak, by nadal trirema bardziej się opłacała) trirema stałaby się bardzo ważną jednostką atakującą i obronną. Może troszkę przesadziłem z siłą bojową, ale powinna być podobna, w wolnej chwili to policzę ;) . A tak poza tym, powinno by się też poprawić hydry.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak ale przydało by się zwiększyć trochę prędkość trirem są wolniejsze od ogniowych a trirema ma więcej wioślarzy więc powinna być choć o 25 % szybsza od ogniowych .
 

DeletedUser

Guest
W podstawowym projekcie jest to też uwzględnione...
Jak prędkość będzie za duża, można przedobrzyć...jednostki uniwersalne muszą mieć jakąś wadę, inaczej wszyscy by je kupowali i znikła by różnorodność...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł genialny , zwłaszcza jak by przeszła blokada portu , szkoda , że odszedł w zapomnienie .
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście jestem na tak.

Na początku nie byłem przekonany do trirem.
Słabsze w ataku od ogni, wymagają 2 razy więcej ludzi niż birema.
Ogólnie nie robiły na mnie dobrego wrażenia.

Ale z czasem się do nich przekonałem, dlatego głos zdecydowanie na tak.

Bardzo dobry pomysł.
Oby jak najwięcej taki genialnych w swojej prostocie rozwiązań.
 

DeletedUser

Guest
Mój stary temat leży już trochę na dnie, więc przedstawię nowy, czyli nowa propozycja dotycząca Trirem, bardziej realna niż wcześniej proponowałem. Czyli jakie zmiany proponuję:

Populacja - 16 ==> 15.
Szybkość - 9 ==> 10.
Czas budowy - 101% czasu budowy statku ogniowego.

Zanim klikniesz na "nie", napisz co się nie podoba. :cool:

Osobiście zmieniłbym szybkość z 9 na 8. Jednakże jednocześnie zachowując twoje propozycje co do zmiany populacji jaki czasu budowy. Wydaje mi się jednakże że nie powinno się nawet myśleć o zmianie kosztów itp, itd. Jedynie co jeszcze można by było poprawić to ładowność statku.

Z 0 na 5 każdego surowca, a nie jednostki.

Z wyrazami szacunku - graczm Mikekun

PS: Czemu zmiana szybkości. Bowiem jak ktoś to już zauważył w tym temacie, Timery byłby zbyt uniwersalne i praktycznie ogień jaki Bimera poszłaby wtedy w zapomnienie i nikt by ich już nie budował. Posłużę też się innym cytatem. Każda jednostka powinna mieć swoją wadę. Ognie i Bimery są dość szybkie, i jednocześnie się uzupełniają. Natomiast Timera powinna być wolna ale zastępować jednym okrętem te dwa wyżej wymienione.
 

DeletedUser

Guest
Ale bez przesady z tym wolne , takie jak teraz i było by dobrze .
 

DeletedUser7672

Guest
Ludzie, przedstawiłem Wam tą propozycję, ponieważ okręt ten jest cienki w kilku sprawach. Ustawienia które tutaj okazałem są moją solucją na ich.. jakby to powiedzieć.. bezużyteczność.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - poprawa

Myślę że to dobry pomysł polecam trza utrozmaicic tą gre troszke
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Triremy - poprawa

Pomysł genialny , zwłaszcza jak by przeszła blokada portu , szkoda , że odszedł w zapomnienie .

Ta moja blokada portu się raczej nie przypodobała i już nikt o niej nie pamięta :(

W moim murku na jedną triremę pokonaną przeze mnie przypada 1000 innych statków,a to chyba oznacza że coś jest z nimi nie tak.

Za każdym usprawnieniem dla trirem - chodź i tak ich nie będę robił - jestem na tak bo brakuje mi różnorodności we flocie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - poprawa

Tak. Wtedy zacznę je produkować ^
 
Status
Zamknięty.
Do góry