[Filmy i Książki] Twój ulubiony serial

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia
Odp: Twój ulubiony serial

A ja tam przypadkiem trafiłem na Breaking Bed (akurat znajomi rozmawiali) i przeleciałem pierwsze trzy sezony błyskawicznie...a po nich byłem na bieżąco i nie mogłem doczekać się na każdy kolejny odcinek. Jeden z lepszych seriali jakie widziałem :) Choć ciekawy jestem ile w tym udziału ma moje zboczenie zawodowe
smiley_emoticons_seb_zunge.gif


House of Cards również mocna pozycja, wciągająca...choć ludzie sobie odpuszczają przez tę politykę całą. A ja zrozumieć tego nie mogę...


A co do innych pozycji, to można wymienić ich całe mnóstwo...trafić w czyjeś gusta już jednak trudniej. Z moich top seriali sporo już zakończone, kilka jednak nadal dalej się toczy. Jednak jak wezmę pod uwagę ostatnie premiery, to raczej nic specjalnego nie wypuszczono. Obejrzeć można Blindspot, czy Lucifer, może jeszcze Quantico. Limitless zakończyli po pierwszym sezonie i trochę szkoda...było wiele gorszych pozycji, które dostały kolejny sezon. Do wybitnych seriali jednak im daleko.

Ja tam na przykład gustuje w takich tytułach jak Luther, Fargo, Gomorra, Narcos, Banshee, Sherlock...a podchodząc do Rectify trzeba wziąć poprawkę na to, że to nie jest serial w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, niemniej mega:) Do tego pewnie kilka już zakończonych pozycji.

Za dużo tego mam w rozpisce i ciężko się połapać...muszę kiedyś posegregować to wszystko gatunkami i zrobić jakiś mały ranking. Na razie tylko trzy foldery z kolejnością oglądania poszczególnych tytułów...a obejrzane ułożone alfabetycznie i ciężko coś znaleźć ciekawego na szybko. A pamięć już nie ta i można przegapić jakąś perełkę łatwo...

Z tych, które oglądam/łem, a wymieniłeś.
Narcos przyzwoite minusem to, że serial opisuje życie Escobara i wiemy jaki będzie finał poszczególnych rzeczy o ile się trochę w historię tego człowieka zagłębić.
Limitless biło świeżością, ale po kilkunastu odcinkach odczuć się dało, że pomysł na serial się kończy bardzo szybko.
Blindspot mi się spodobał.Sporo tajemnic,masa rzeczy do odkrycia w drugim sezonie.To co powoli się wydaje oczywistym jak np. prawdziwa tożsamość Jane szybko się odwróciło o 360 stopni mam nadzieje, że tego nie zepsują. Zostal mi do obejrzenia finał sezonu także ocena do 22 odcinka.
Sherlock polecam - Cumberbatcha to mam wrażenie, że w każdej roli bym polubił:p
BB i HoC już chyba gdzieś w tym temacie oceniałem, ale naprawdę warto oglądnąć oba.
Do skończonych seriali Dextera dorzucę, a to Banshee mógłbyś bardziej opisać ,bo mam w zakładkach od kilku miesięcy i cały czas nie wiem czy się brać.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Nie, ja też nie chcę dyskutować z gustami, ale odniosłem wrażenie, że ten dział forum powinien się nazywać ...."Twoja ulubiona Gra o Tron". Co do mainstreamu, to może rzeczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o te media, które, przez ciągłe pokazywanie, lansowanie określonych filmów, artystów, utworów narzucają nam określony światopogląd.

Mnie żadne media nie zachęciły do oglądania Gry o Tron, pierwszy raz usłyszałam o niej od znajomego, jeśli dobrze pamiętam, to niedługo przed startem trzeciego sezonu. Próbowałam kilka razy, ale wyłączałam po pierwszych 10 minutach, bo prolog mnie nie zachęcił - nie przepadam za zombie :p W końcu zmusiłam się do obejrzenia całego pierwszego odcinka, po którym się wciągnęłam, przez weekend obejrzałam wszystkie sezony, które do tej pory powstały, a następnego dnia startował kolejny sezon. Później zaczęłam czytać książki i fascynacja pogłębiła się jeszcze bardziej :D

Jest sporo popularnych seriali, którym dałam szansę, ale nie przypadły mi do gustu - Breaking Bad i House of Cards (obejrzałam kilka sezonów i przestałam, bo mnie z czasem zaczęły mnie nudzić), The Walking Dead (poddałam się po chyba trzech odcinkach, mimo że wcześniej grałam w TWD od Telltale i gry były świetne). Nie widzę problemu w oglądaniu mainstreamowych filmów, dobrze jest wyrobić sobie swoją własną opinię i przyznać, że dany film/serial jest według nas do bani, jeśli nam się nie podoba, zamiast powtarzać pochwały, w które nie wierzymy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

@OsZczepCS
O zakończonych serialach nie wspominałem, bo pewnie drugie tyle by się znalazło...choć jak ostatnio polecałem niektórym, to się nie podobały, bo ludzie są przyzwyczajeni do obecnych standardów, a oglądając klasykę trzeba wziąć pod uwagę ówczesne realia. Wspomnieć można o Friends, Entourage, Californication, House M.D., Northern Exposure, Strike Back, The Wire, Twin Peaks, czy nawet Veronica Mars
smiley_emoticons_biggrin.gif


A co do Banshee, to mało takich seriali akcji/kryminalnych jest na rynku. Wszystko dzieje się w małym miasteczku w USA, do którego przyjeżdża główny bohater w poszukiwaniu swojej byłej kobiety, za którą poszedł siedzieć. Taka tam mała recenzja znajomego, która mocno przypadła mi do gustu:
Serial przypomina jakieś marzenia senne samca typu alfa :) Główny bohater co chwilę chleje, wali po pyskach, kule się go nie imają, kobiety same rozkładają przed nim nogi choćby były bogobojnymi amiszkami czy wdowami po gościach których zabił, a najlepszy przyjaciel jest ciotą czyli nikogo nie poderwie ;) Sama historia jest dość naiwna, ale jeśli przymknie się oko na zupełny brak realizmu i da się wchłonąć w taką konwencję bezpretensjonalnego kina akcji to ogląda się ten serial nadspodziewanie dobrze
Także nie ma co czekać, lepiej brać się za oglądanie...
 
Odp: Twój ulubiony serial

@OsZczepCS
O zakończonych serialach nie wspominałem, bo pewnie drugie tyle by się znalazło...choć jak ostatnio polecałem niektórym, to się nie podobały, bo ludzie są przyzwyczajeni do obecnych standardów, a oglądając klasykę trzeba wziąć pod uwagę ówczesne realia. Wspomnieć można o Friends, Entourage, Californication, House M.D., Northern Exposure, Strike Back, The Wire, Twin Peaks, czy nawet Veronica Mars
smiley_emoticons_biggrin.gif


A co do Banshee, to mało takich seriali akcji/kryminalnych jest na rynku. Wszystko dzieje się w małym miasteczku w USA, do którego przyjeżdża główny bohater w poszukiwaniu swojej byłej kobiety, za którą poszedł siedzieć. Taka tam mała recenzja znajomego, która mocno przypadła mi do gustu:

Także nie ma co czekać, lepiej brać się za oglądanie...


No to chyba jednak oglądne.
Teraz końcówki sezonów także idealny moment,by wrzucić coś nowego.
Może ktoś jeszcze te oglądał i mógłby pokrótce napisać czy warto:
-Salem
-Jerycho
-Marco Polo
-Into the Badlands/Kraina Bezprawia
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Jeśli piszesz o Jericho, to który serial masz na myśli? Ten nowy z tego roku, czy ten o postnuklearnej rzeczywistości, który miał premierę tak gdzieś 10 lat temu? O tym nowym praktycznie nic nie wiem, natomiast ten starszy całkiem dobry. Tak jak nie przepadam za tematyką, tak ten został ciekawie zrobiony i bez wymyślnej fabuły...można obejrzeć.

Jeśli chodzi o Marco Polo i Salem, to jednak specyficzny klimat i historia...mi nie przypadły do gustu i odpuściłem po kilku odcinkach. Pewnie kiedyś do nich wrócę i skończę oglądać. Aktualnie jednak mam lepsze zajęcia i tytuły do obejrzenia.

A co do Into the Badlands, to obejrzałem pierwszy odcinek i stwierdziłem, że to nie jest za bardzo tytuł dla mnie...nie ciągną mnie takie historie.
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Z pewną taką nieśmiałością chciałbym zapytać, czy wiecie, ze są też polskie seriale? Nie ma w nich może zombi, nie ma wampirów, nie ma idiotycznych królestw, państw, nie ma postaci, które są tylko po to, zeby zarobić kasę
 
Odp: Twój ulubiony serial

Jerycho z 2006 to dwu sezonowe.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z pewną taką nieśmiałością chciałbym zapytać, czy wiecie, ze są też polskie seriale? Nie ma w nich może zombi, nie ma wampirów, nie ma idiotycznych królestw, państw, nie ma postaci, które są tylko po to, zeby zarobić kasę

Wymień jeden poza "Czas Honoru"
i "Pakt" , których fabuła nie opiera się na tym ,ze Kryśka zdradziła Mariana.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Wiemy, że są polskie seriale...tylko, że jednak ciekawych pozycji jest u nas baaardzo mało. Choć jak znasz jakieś dobre pozycje, to chętnie po nie sięgnę...chyba, że mowa o Czas Honoru :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Aaa...i jeszcze Pitbull oczywiście. Może kilka mniej spektakularnych propozycji nowszych by się też znalazło.


PS: Chyba, że mówisz o zupełnych klasykach polskich...ale to, że trzeba je obejrzeć/każdy widział rozumie się chyba samo przez się:)
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

BODO, duża kasa, dbałość o szczegóły, prawdziwa historia człowieka artysty, celebryty. Świetny film, pokazujący, nasze, polskie cudowne charaktery, jak i te gorsze, te złe. W tym filmie pokazana została też nasza tolerancja i w współistnienie różnych kultur i religii w II Rzeczypospolitej. Klimat przedwojenny i Warszawa przed jej zniszczeniem. Klimat warszawskich kabaretów......
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Mnie jakoś Bodo nie porwał...ale to może kwestia tego, że nie widziałem w całości, tylko część odcinków i nie miało to ciągłości. Oglądalność ponoć też była mocno średnia. Zobaczymy, czy będzie okazja go jeszcze obejrzeć w całości, bo ściągać polskich produkcji ostatnio nie ma co...
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No i robi się miło... Pieski ramsay'a były baaaaaaardzo głodne.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No i robi się miło... Pieski ramsay'a były baaaaaaardzo głodne.

Najlepszy w tej scenie był lekki uśmiech Sansy, gdy się oddalała :D

Byłam w zasadzie przekonana, że Jon nie umrze. Do momentu sceny z Melissandrą, w której powiedziała, że Pan Światła mógł przywrócić go do życia tylko po to, żeby zginął w bitwie. Potem naprawdę zaczęłam się martwić, zwłaszcza gdy ruszył sam na całą armię zamiast posłuchać się Sansy :D
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ktoś skomentował na angielskim forum GoT po poprzednim sezonie, że "zabić Jona to tak jak usunąć Homera z Simpsonów-tego się nie robi" Poza tym-wszystkich zabić nie można bo kto będzie gierojem cyklu?
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

a zauważyliście taki lekki feministyczny wątek? Bo w miarę rozwoju akcji na placu boju pozostają silne kobiety - Dany T, Asha G., Sansa S, kobitki z Dorn i oczywiście Wspaniałe Cersei i Maggy Tyrell. O kultowej ciotce Olenie nie wspomnę.
 

DeletedUser26320

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Moje ulubiome seriale to:
Gra O Tron (a jakże :p)
Terra Nova


A co do ostatniego odc to dla mnie mocny kandydat do najlepszego w całej serii. Chociaż dla mnie wiadome było że Littlefinger pomoże Jonowi, teraz będzie jeszcze ciekawiej bo Littlefinger będzie spróbował zdobyć wpływy na północy (zabić Jona(?), ślub z Sansą(?)). Ciekawe też jak na wieść o wydarzeniach na północy zaeragują w Królewskiej Przystanii. Po ostatnim odc czekam jeszcze aż Daenerys przeliże się z Yarą (Siostra Theona, tak to się pisze?)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Terra Nova? Na prawdę? Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale to chyba jedno z największych rozczarowań na scenie serialowej ostatnich lat, zmiażdżone przez krytyków i widzów...serial dobry na początek lat '90 ubiegłego wieku, a nie swoje czasy (bodajże jakoś 2012 premiera była, czy może rok wcześniej). Na szczęście szybko zakończony.
 

DeletedUser26320

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Terra Nova? Na prawdę? Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale to chyba jedno z największych rozczarowań na scenie serialowej ostatnich lat, zmiażdżone przez krytyków i widzów...serial dobry na początek lat '90 ubiegłego wieku, a nie swoje czasy (bodajże jakoś 2012 premiera była, czy może rok wcześniej). Na szczęście szybko zakończony.

No właśnie 2012 czyli miałem wtedy 13 lat :) więc mało się przejmowałem krytykami i pamiętam że w srody zawsze szybko robiłem lekcje i szykowałem na kolejny dzień do szkoły żeby obejrzeć, dlatego miło mi się ten serial kojarzy :)
 

DeletedUser27449

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Nie oglądam zbytnio seriali,ale ostatnio coś tam Gre o Tron sobie obejrzę
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Aaa...no chyba, że tak. Nie chciałem wcześniej za dużo pisać, aby nie obrazić Ciebie, ale widzę, że bym się nie pomylił. Bajka dla dzieci nawet, nawet...ale nic więcej. Osobiście byłem zażenowany poziomem tej pozycji, a nie powiem wiele sobie po niej obiecywałem. Szkoda, że tak to się potoczyło.
 

DeletedUser17153

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Moje ulubiome seriale to:
Gra O Tron (a jakże :p)
Terra Nova


A co do ostatniego odc to dla mnie mocny kandydat do najlepszego w całej serii. Chociaż dla mnie wiadome było że Littlefinger pomoże Jonowi, teraz będzie jeszcze ciekawiej bo Littlefinger będzie spróbował zdobyć wpływy na północy (zabić Jona(?), ślub z Sansą(?)). Ciekawe też jak na wieść o wydarzeniach na północy zaeragują w Królewskiej Przystanii. Po ostatnim odc czekam jeszcze aż Daenerys przeliże się z Yarą (Siostra Theona, tak to się pisze?)

9 odcinki zawsze były mocne. Wyjątkiem jest 5 sezon, gdzie 9 odcinek jak i cała seria były do bani.
 
Do góry