[Filmy i Książki] Twój ulubiony serial

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Spoilery z najnowszego sezonu Gry o Tron:

[spr]Jak myślicie, w którym odcinku wreszcie pokażą nam wydarzenia z wnętrza Wieży Radości i potwierdzą, że R + L = J? :p [/spr]
 
Odp: Twój ulubiony serial

Spoilery z najnowszego sezonu Gry o Tron:

[spr]Jak myślicie, w którym odcinku wreszcie pokażą nam wydarzenia z wnętrza Wieży Radości i potwierdzą, że R + L = J? :p [/spr]



Pewnie pod koniec sezonu.
Szkoda, bo myślałem, że już ostatnio się uda i wreszcie się ta teoria potwierdzi, ale nic straconego i tak dużo się wyjaśniło.
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Teraz mają być jakieś wizje związane z Innymi, więc pewnie faktycznie Wieżę zostawią na koniec.
Ale ja tam bardziej wyczekuję na bitwę w 9 odc :D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No to sprawy się skomplikowały... :D

Spoiler GoT S6E05:
[spr]Ciekawe czy Bran będzie miał wizje w dowolnym miejscu, bo raczej nie wróci do drzewka, by zobaczyć co się wydarzyło w Wieży.

Żałuję, że czytałam teorie, przez nie spodziewałam się, że Hodor = "Hold the door" i że Bran wejdzie w niego w trakcie wizji, przez co wpłynie na jego mózg. Ale i tak okropnie się to oglądało.

Lato umarło. Nadeszła zima. Czy teraz w każdym odcinku będzie umierał wilkor? :/[/spr]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Twój ulubiony serial

Odcinek miazga.
Sprawa z Hodorem rozegrana po mistrzowsku.5 sezonów jego przezwisko wydawało się to głupie, ale teraz po prostu genialne.
Szkoda wilkora. Chyba już tylko dwa zostały.Jeśli o fabułę chodzi to ten odcinek wniósł najwięcej rozwiązań od bardzo dawna.
Przeczytałem gdzieś ciekawy komentarz odnośnie GoT -
"Teraz każdy żyjący główny bohater to chodzący spoiler" ;)
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Co do postaci to mam wrażenie, iż Melisandra odegra większą rolę niż by się wydawało.
Jeżeli chodzi o wilkory to poprzedni...jakoś mi nie pasuje wielkość głowy tzn jakaś taka mała... Czyżby nie został zabity co w kontekście niechęci do złożenia przysięgi daje do myślenia.
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No jeden z najlepszych odcinków, też się dałem naciągnąć teoriom i słyszałem o Hodorze ale mimo wszystko scena świetna ;D

Co do wizji ja obstawiam, że będzie w stanie je opanować bez drzew.

No i mnie zastanawia co wyniknie z kłamstewka Sansy o tym skąd wie o Tullych, bo coś czuję, że to jeszcze powróci ;p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Co do postaci to mam wrażenie, iż Melisandra odegra większą rolę niż by się wydawało.
Jeżeli chodzi o wilkory to poprzedni...jakoś mi nie pasuje wielkość głowy tzn jakaś taka mała... Czyżby nie został zabity co w kontekście niechęci do złożenia przysięgi daje do myślenia.

[spr]Z tego co czytałam, reżyser tego odcinka wspomniał, że osoby zajmujące się rekwizytami zapewniły go, że to odpowiedni rozmiar głowy. Wygląda na to, że to nie jest podstęp - chyba że oszukują nas tak jak ze śmiercią Jona :p[/spr]

No jeden z najlepszych odcinków, też się dałem naciągnąć teoriom i słyszałem o Hodorze ale mimo wszystko scena świetna ;D

Co do wizji ja obstawiam, że będzie w stanie je opanować bez drzew.

No i mnie zastanawia co wyniknie z kłamstewka Sansy o tym skąd wie o Tullych, bo coś czuję, że to jeszcze powróci ;p

[spr]Sansa zawsze może powiedzieć, że nie chciała o tym mówić w obecności Melissandry, Davisa itd., bo nie ma powodu, żeby im ufać :D Ale mam wrażenie, że będzie jakiś konflikt pomiędzy nią a Jonem, zwłaszcza po tekście, że przecież ona ma nazwisko Stark. Niby się zreflektowała, że Jon jest tak samo Starkiem jak Ramsay Boltonem, ale Jon miał dziwny wyraz twarzy, gdy to usłyszał :D[/spr]
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Wy piszecie o najnowszych odcinkach, a ja staram się tego nie czytać, to jest okropne. Utknęłam na początku czwartego sezonu i nie mogę się zebrać żeby obejrzeć resztę. Z początku podeszłam do serialu sceptycznie bo myślałam, że ma dobrą opinię jedynie za sprawą osobliwej fabuły i będzie średni, a jednak zaskoczył mnie nieźle ;)
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Czy nie widzicie innych seriali, poza takimi, które Wam wciskają mainstreamowe media?
 
Odp: Twój ulubiony serial

Czy nie widzicie innych seriali, poza takimi, które Wam wciskają mainstreamowe media?


"Mainstreamowe media" to wciskają papkę typu M jak miłość,Na wspólnej,Barwy szczęścia,wszelkie " iks faktory" i "hells kiczyny" ( prawdziwe Hell`s Kitchen jest tylko jedno kmwtw)
Jeżeli te same media będą wciskać coś podobnego do Gry o Tron w najmniejszym stopniu to będzie super.Szczerze mówiąc to nie wiem do czego Ty nawiązałeś takim postem.
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Napisałbym to samo dorzucając do tego "taniec z sierotami" "masterszefy" itp itd.
Wolę obejrzeć dobry serial albo dobry film, nawet powtórkę, niż te całe mózgotrzepy albo kolejną xxxxxx edycję pseudorealnego szouuuuu...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Przed wrzuceniem jakichś tytułów lepiej niech autor tezy się wypowie, o co mu chodziło...pojęcie "mainstreamowe media" można bardzo szeroko rozumieć.


PS: A co do GoT, to jakby nie patrzeć też nie potrafię zrozumieć fenomenu tego serialu...ale ja to pewnie dziwny jestem, bo podobnie mam z TWD. Dwie pozycje uwielbiane przez Was, a które do mnie zupełnie nie trafiły. Ale co zrobić...gusta, guściki
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Nie, ja też nie chcę dyskutować z gustami, ale odniosłem wrażenie, że ten dział forum powinien się nazywać ...."Twoja ulubiona Gra o Tron". Co do mainstreamu, to może rzeczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o te media, które, przez ciągłe pokazywanie, lansowanie określonych filmów, artystów, utworów narzucają nam określony światopogląd.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe...aktualnie GoT, jeszcze nie dawno TWD. Tutaj chyba tylko te dwa seriale są przytaczane :)

PS: A co do tego mainstreamu, to nadal mam wątpliwości...nie do końca mi to pojęcie w tym miejscu pasuje. Chyba, że od złej strony na to patrzę...a czym dłużej o tym myślę, to zdaję sobie sprawę, że zabierałem się do tego pojęcia od złej strony :)
 
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe...aktualnie GoT, jeszcze nie dawno TWD. Tutaj chyba tylko te dwa seriale są przytaczane :)

PS: A co do tego mainstreamu, to nadal mam wątpliwości...nie do końca mi to pojęcie w tym miejscu pasuje. Chyba, że od złej strony na to patrzę...a czym dłużej o tym myślę, to zdaję sobie sprawę, że zabierałem się do tego pojęcia od złej strony :)


Jak w TWD się pochłonąłem przy pierwszych sezonach tak to co wypuszczane było ostatnio jakbym miał opisać skończyło, by się upomnieniem na forum...To samo z Arrowami,Supernatural i dużą ilością innych seriali.
Moja fascynacja GoT wynika głównie ze względu, iż taki serial to ewenement jeśli chodzi o efekty specjalne, odważne zagrania jak choćby usuwanie czołowych postaci i co najważniejsze w miarę równy poziom co nie jest zbyt częste w świecie seriali.Smoki,walka nacji i klimat też swoje robią.
Z "nie mainstreamowych" rok dla Daredevila bezapelacyjnie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe...a ja ostatnio na kilku forach czytałem, że ten ostatni sezon GoT, to również gniot jakich mało. Skończyła się "fabuła" i nowe sceny bardzo mocno odbiegają poziomem od tych z "oryginalnej fabuły"...ale to tylko opinia różnych osób z kilku forów, gdzie jestem użyszkodnikiem jak tutaj.

Niestety sam nie mam jak tego zweryfikować, bo zmęczyłem dwa sezony i stwierdziłem, że szkoda życia na następne :p
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja zaś uważam, że po przestoju przez ostatnie dwa sezony mniej więcej ten jest całkiem udany :p Też cenię tam głównie nieprzewidywalność i tę "naturalną", podlegającą pewnym prawom fantastykę, choć nie da się ukryć, że powoli zaczyna być widać gdzie zmierza cała historia i kogo prędko nie uśmiercą... A w sumie pierwsza zafascynowała mnie książka i dopiero na zasadzie porównywania wciągnął serial.
Gamma, to co polecisz?
Co do innych seriali to ja trochę inaczej- GoT jak najbardziej ale TWD zdzierżyć nie mogłem. W sumie tak bardziej to wciągnął mnie poza PLiO tylko House of Cards, próbowałem jeszcze Breaking Bad ale doszedłem do połowy drugiego sezonu jedynie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

A ja tam przypadkiem trafiłem na Breaking Bed (akurat znajomi rozmawiali) i przeleciałem pierwsze trzy sezony błyskawicznie...a po nich byłem na bieżąco i nie mogłem doczekać się na każdy kolejny odcinek. Jeden z lepszych seriali jakie widziałem :) Choć ciekawy jestem ile w tym udziału ma moje zboczenie zawodowe
smiley_emoticons_seb_zunge.gif


House of Cards również mocna pozycja, wciągająca...choć ludzie sobie odpuszczają przez tę politykę całą. A ja zrozumieć tego nie mogę...


A co do innych pozycji, to można wymienić ich całe mnóstwo...trafić w czyjeś gusta już jednak trudniej. Z moich top seriali sporo już zakończone, kilka jednak nadal dalej się toczy. Jednak jak wezmę pod uwagę ostatnie premiery, to raczej nic specjalnego nie wypuszczono. Obejrzeć można Blindspot, czy Lucifer, może jeszcze Quantico. Limitless zakończyli po pierwszym sezonie i trochę szkoda...było wiele gorszych pozycji, które dostały kolejny sezon. Do wybitnych seriali jednak im daleko.

Ja tam na przykład gustuje w takich tytułach jak Luther, Fargo, Gomorra, Narcos, Banshee, Sherlock...a podchodząc do Rectify trzeba wziąć poprawkę na to, że to nie jest serial w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, niemniej mega:) Do tego pewnie kilka już zakończonych pozycji.

Za dużo tego mam w rozpisce i ciężko się połapać...muszę kiedyś posegregować to wszystko gatunkami i zrobić jakiś mały ranking. Na razie tylko trzy foldery z kolejnością oglądania poszczególnych tytułów...a obejrzane ułożone alfabetycznie i ciężko coś znaleźć ciekawego na szybko. A pamięć już nie ta i można przegapić jakąś perełkę łatwo...
 
Do góry