ukarani powinni być ujawniani

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2150
  • Data rozpoczęcia

czy podoba mi się ten pomysł??

  • tak

    Głosy: 15 50,0%
  • nie

    Głosy: 14 46,7%
  • nie mam zdania

    Głosy: 1 3,3%

  • W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

DeletedUser2150

Guest
Do tej pory każdy kto został ukarany jaką kolwiek karą w grze nie zostawał ujawniany
rozchodzi się o to by taka osobę ujawnić a podam to na przykładzie
doszło do włamania na konto właściciel zgłasza do suportu sprawca zostaje odnaleziony i ukarany ale nie zostaje ujawniony (nazwa nicku) nawet osobie poszkodowanej
ja chciałbym ażeby wprowadzić zmianę w regulaminie gry żeby taki sprawca był ujawniany chociażby poszkodowanej osobie czy to tez jeżeli kara będzie się tyczyć kary za coś innego to w sumie powinien być tez ujawniony np na forum ogólnym (tzn na tym forum)
można wtedy utworzyć temat/dział pt ukarani i administratorzy ujawniali by ukarane osoby i w jakiej sprawie długość i rodzaj kary
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jeden problem

Jeśli chodzi o bana bez ochrony - to zostałoby wykorzystane!
Ja zrobiłbym po prostu zakładkę np. ze skradzionymi kontami, ale kary ujawniane...hm...na razie się wstrzymam...
 

DeletedUser2150

Guest
Jeśli chodzi o bana bez ochrony - to zostałoby wykorzystane!
Ja zrobiłbym po prostu zakładkę np. ze skradzionymi kontami, ale kary ujawniane...hm...na razie się wstrzymam...

na forum w takim dziale moim zdaniem powinny być wszystkie kary i kazdy gracz
kara zakończona to taki gracz nadal pozostaje w takim spisie
 

DeletedUser

Guest
na forum w takim dziale moim zdaniem powinny być wszystkie kary i kazdy gracz
kara zakończona to taki gracz nadal pozostaje w takim spisie

...a już się obawiałem ... ;)
rozumiem, zakończone kary ~> ujawnienie
a co, jeśli potem ktoś (korzystając z danych) specjalnie poda kogoś do supportu o tę samą przyczynę i doprowadzi do bana globalnego? Wiem, support wszystko sprawdza, ale uchybienia bywają, taki nieszczęśnik wyleciałby...na zbity...
Temat do dalszej dyskusji...
 

DeletedUser2150

Guest
uchybienia bywają we wszystkim :) nigdy tego sie nie uniknie
dlatego support sprawdza zawsze wszystko pod tym wzgledem dokładnie i takowe sytuacje ze ktoś tam podał sobie na wyrost kogos zawsze moze zostac wykryte w taki sam sposób jak sprawca który rzeczywiscie popełnił kare a wtedy kara dosiegnie nie tego co został wskazany bezpodstawnie lecz tego co wskazał bezpodstawnie
 

DeletedUser

Guest
No dobra...karanie tego, co bezpodstawnie oskarżył daje szansę temu projektowi, ale pamiętaj, że błędy w supporcie się zdarzają... ;)
ode mnie tyle, jednak na TAK... =]
 

DeletedUser2150

Guest
zdarzają sie jak wszedzie ale i błedne ukaranie mozna zgłosić do supportu :)
 

DeletedUser

Guest
Tego typu dział mógłby być powodem nieregulaminowych dyskusji. To po pierwsze.

Po drugie: Bywa czasem tak, że w trakcie blokady zostanie zmienione przewinienie, bo na światło dzienne wychodzą nowe fakty (raz jest to zmiana z surowszej kary na łagodniejszą a innym razem odwrotnie). Myślicie, że adminom chciałoby się za każdym razem wprowadzać zmiany w danym temacie?

Po trzecie: Team podzielony jest na ludzi od forum i ludzi od gry. Przykład: ja jestem od gry i dbam o przestrzeganie regulaminu w grze, Squnqs jdbam o przestrzeganie regulaminu na forum. Jeżeli powstałby taki dział każdy z nas miałby więcej roboty (bo jeden musi drugiemu zgłosić a ten drugi musi napisać lub zmienić informację). A już na pewno temat zostałby założony przez wyżej postawionych niż wyżej wymienieni, więc z każdym banem zgłaszalibyśmy się do 1-2 osób. Zakładając, że blokowanych dziennie na świat będzie kilkanaście kont to na grę są to setki kont. Dajcie nam żyć! :)
 

DeletedUser

Guest
Serce mi mówi tak ale rozum mi mówi że polała by się krew. Jak ktoś kradnie konto to najczęściej kolega w klasie jak właściciel się nie wyloguje. Można by taką osobę wytropić w realu jak by ktoś zobaczył jego nick na monitorze.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Piętnowanie nagannych działań na pewno było wychowawcze. Jednak zagłosowałem na nie. Z dość prozaicznego powodu. Otóż istnieje grupa graczy, którzy przed planowanymi atakami piszą do supportu prośbę o sprawdzenie gracza. Pręgierz dawałby im jednoznaczną odpowiedź na podjęte działania supportu i pozwalałby na bezkarne rozgrabienie miast. I tu rodzi się pytanie czy byłaby to kara adekwatna do wykroczenia? Wszystkie kary były by równoznaczne ze skasowaniem konta.
 

DeletedUser

Guest
Słaby pomysł bo gdyby wszyscy wiedzieli kto był zbanowany kto nie to tym zbanowanym trudno by było przyłączyć się do jakiegoś sojuszu!

szczerze mówiąc:
Słaby pomysł!!!
 

DeletedUser

Guest
Słaby pomysł bo gdyby wszyscy wiedzieli kto był zbanowany kto nie to tym zbanowanym trudno by było przyłączyć się do jakiegoś sojuszu
to akurat zaliczyłbym do plusów sojuszu - granie uczciwie byłoby wtedy jeszcze bardziej opłacalne.
 

DeletedUser

Guest
Super!

Sam miałem to napisać. Jak ktoś gra w The-Westa to wie jak jest - profil gracza pokazuje się za kratami, a przy nicku jest napis "zablokowany" i jest to widoczne dla całego serwera. A TU O BANACH MAMY PRZECIEKI TYLKO
Jestem na TAK:)
 

DeletedUser

Guest
A może by zatrudnic specjelne osoby do Teamu które by sie zajmowały tabelą banów??
 

DeletedUser2150

Guest
to akurat zaliczyłbym do plusów sojuszu - granie uczciwie byłoby wtedy jeszcze bardziej opłacalne.
i właśnie w tym jest moja myśl przewodnia tego tematu :))) nieuczciwych wstawic na tablice niech wiedzą ze nie opłaca sie oszukiwac a uczciwy gracz wtedy bedzie sie lepiej czuł gdy zobaczy ze taki czy owaki został ukarany
....wiekszość graczy którzy odostają raz banna to z czasem dostają go ponownie i kilka krotnie pod rząd bez rzadnej nauczki a tu to któś po obejrzeniu listy wyrzuci delikwenta z sojuszu gdy takiego znajdzie na niej
 

DeletedUser

Guest
tylko wiesz... przewinienia są różne... nie stawiałbym na równi przewinienia za multikonto z przewinieniem o niezaznaczone współdzielenie.

w przypadku wykorzystania komercyjnego, czy włamania na konto blokada jest globalna bez możliwości odblokowania, więc z danego konta już nikt nigdy nie zagra, czyli upublicznianie wiadomości i tak niewiele da w takim przypadku.
 

DeletedUser

Guest
Z dawnych czasów gry w pewną gierkę przeglądarkową z planetkami i stateczkami kosmicznymi pamiętam coś takiego jak pręgierz.
Pamiętam też, że parę razy mi tego brakowało na Grepo.
 

DeletedUser

Guest
nie tylko w grze z planetkami ale również w innych grach tej samej firmy istnieje pręgierz, jednak nie widzę dla niego głębszego zastosowania...
 

DeletedUser7672

Guest
Jestem na nie - z własnego doświadczenia wiem, że dyskrecja tego typu się opłaca. Ostatnio miałem bana globalnego i konto rzekomo nigdy nie miało być odblokowane.. gdyby ktoś niepowołany otrzymał taką informację, krucho by było. Ale mi się poszczęściło..
 

DeletedUser5

Guest
Jestem zdecydowanie przeciw. Ze względów technicznych: codziennie banowane jest mnóstwo graczy, zamieszczenie tych danych na forum byłoby bardzo trudne. Jeśli zajmowałaby się tym jedna osoba, to automatycznie nie mogłaby grać na żadnym ze światów polskiej wersji Grepolis. Osoby grające nie posiadają żadnych praw na danym serwerze i nie widzą na nim blokad. Po drugie pojawiłoby się pytanie jakie dane ujawniać? Czy wystarczyłby nick i powód bana czy do tego data nałożenia i zdjęcia kary, informacje o ochronie przed atakami, które to przewinienie, z jakimi graczami dopuszczono się do złamania zasad. Może dodać do tego jeszcze dowody? Linki do aukcji w wypadku bana za allegro, treść wiadomości gdy dojdzie do obrazy? Co w wypadku, gdy w jednym multikoncie mamy do czynienia z kilkudziesięcioma nickami należącymi do jednej osoby? A co jeśli w trakcie blokady kara została zmieniona na lżejszą lub cięższą?

Tak jak już wspomniano, ban bez ochrony przed atakami równałby się zakończeniu gry na świecie danej osoby. Nie bez powodu nie udzielamy informacji na temat wyników naszego dochodzenia nawet osobom, które zgłaszają podejrzenia.

Co zaś się tyczy włamania na konto - jeśli chcesz zgłosić sprawę włamania na policję - a przecież włamywacz mógł też w jakiś sposób dostać się na pocztę czy też konto bankowe - to dane dotyczące danej osoby mogą zostać przekazane odpowiednim służbom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry